Jump to content

Lenovo P1 ή Xiaomi Redmi note 3 pro international


Thou_Bou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια,

 

αναμεσα στα παρακατω2 κινητα, ποιο προτεινετε ?

 

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-pro-3gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

 

ή

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371731.html

 

νομιζω οτι το Lenovo μονο σε θεμα μπαταριας "νικαει", ισως και σε ποιοτητα καμερας, καθως και στις ξεχωριστες θεσεις 2 σιμ και καρτας μνημης ταυτοχρονα.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

αναμεσα στα παρακατω2 κινητα, ποιο προτεινετε ?

 

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-pro-3gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

 

ή

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371731.html

 

νομιζω οτι το Lenovo μονο σε θεμα μπαταριας "νικαει", ισως και σε ποιοτητα καμερας, καθως και στις ξεχωριστες θεσεις 2 σιμ και καρτας μνημης ταυτοχρονα.

 

Και σε ποιότητα κατασκευής. Πήγαινε σ ένα κωτσοβολο ή public να το δεις από κοντά. Και μπαταρία τέρας και καλύτερη κάμερα εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις γαιδουρι με αλογο νομιζω. Πολυ καλυτερο το xiaomi

 

 

παρηγγειλα το xiaomi και ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος απο το καταστημα αυτό.

ακυρωσα ουσιαστικα την παραγγελια του lenovo από το vickmall (θα μου κανουν refund), γιατι στο τσατ (εξυπηερετικοτατοοο !!!), η Selina μου ειπε οτι ειναι το "κινεζικο μοντελο" το 3gb/16gb ενω το ευρωπαικο ειναι το 2gb/32gb.

θα μου περναγε την international rom, αλλά δεν μπορουσα να ξερω αν θα υποστηριζε κανονικα την Β20/800Mhz συχνοτητα του 4G.

 

ελπίζω το xiaomi να εχει ελληνικα, google play, κτλ, και να μην χρειαστει ν ασχοληθω με unlock bootloader κτλ, καθως ειναι αλλο μοντελο από το "συνηθισμενο" redmi note 3 pro, και δεν εχει ακομα επαρκη υποστηριξη.

 

το πηρα σε χρυσο χρωμα και ελπιζω ν αρεσει στην αποδέκτη του όταν με το καλό έρθει ;)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις γαιδουρι με αλογο νομιζω. Πολυ καλυτερο το xiaomi

 

Πολύ ατυχής σύγκριση. Τα χεις βάλει δίπλα δίπλα κι εβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Μάλλον όχι. Πήγαινε λοιπον σ έναν κωτσοβολο αν δεν με πιστεύεις και δες μόνος σου περί τίνος συσκευή μιλάμε. Καλό και δυνατό το xiaomi δεν λέω άλλα το lenovo πιο ποιοτικό και με καλύτερη κάμερα και μπαταρία.;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ατυχής σύγκριση. Τα χεις βάλει δίπλα δίπλα κι εβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Μάλλον όχι. Πήγαινε λοιπον σ έναν κωτσοβολο αν δεν με πιστεύεις και δες μόνος σου περί τίνος συσκευή μιλάμε. Καλό και δυνατό το xiaomi δεν λέω άλλα το lenovo πιο ποιοτικό και με καλύτερη κάμερα και μπαταρία.;)

 

Από ενημερώσεις τι λέει το Lenovo ? Γιατί το δικό μου (Α806) είναι ξεχασμένο από το Θεό..... :(:(

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Από ενημερώσεις τι λέει το Lenovo ? Γιατί το δικό μου (Α806) είναι ξεχασμένο από το Θεό..... :(:(

 

Έχει πάρει ήδη την 6 και λένε ότι θα πάρει και την 7!;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ατυχής σύγκριση. Τα χεις βάλει δίπλα δίπλα κι εβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Μάλλον όχι. Πήγαινε λοιπον σ έναν κωτσοβολο αν δεν με πιστεύεις και δες μόνος σου περί τίνος συσκευή μιλάμε. Καλό και δυνατό το xiaomi δεν λέω άλλα το lenovo πιο ποιοτικό και με καλύτερη κάμερα και μπαταρία.;)

 

Το είδα πριν καμία βδομάδα στο κωτσοβολο. Δε τρελαθηκα. Κι απο δυναμη το xiaomi ειναι χιλιόμετρα μπροστα. Κι επίσης κατά τη γνωμη μου εχει τη καλύτερη ρομ που μπορεις να βρεις σε Android. Ασχετο... αυτη η τιμη του vibe shot στα 400+ πως προκύπτει?? Υ. Γ. Εννοείται πως εχω δουλεψει το rn3 pro...Ελπιζω να χεις δουλεψει κι εσυ συσκευη με snapdragon 615

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν καμία βδομάδα στο κωτσοβολο. Δε τρελαθηκα. Κι απο δυναμη το xiaomi ειναι χιλιόμετρα μπροστα. Κι επίσης κατά τη γνωμη μου εχει τη καλύτερη ρομ που μπορεις να βρεις σε Android. Ασχετο... αυτη η τιμη του vibe shot στα 400+ πως προκύπτει?? Υ. Γ. Εννοείται πως εχω δουλεψει το rn3 pro...Ελπιζω να χεις δουλεψει κι εσυ συσκευη με snapdragon 615

 

Το ξαναλεω λοιπον.... Δεν είπα ότι το xiaomi δεν είναι δυνατό και μάλιστα έχει και πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά, απλά για μένα που θέλω καλύτερη ποιότητα, καλύτερη κάμερα, καλύτερη μπαταρία, και ραδιόφωνο το lenovo vibe p1 τα έχει όλα αυτά που θέλω. Και ή οθόνη του είναι καλύτερη στην απόδοση χρωμάτων. Είπαμε ο καθένας επιλέγει αυτό που τον καλύπτει για τις δικές του ανάγκες. Και ο snapdragon 615 μία χαρά επεξεργαστής ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ραδιόφωνο το xiaomi. Κ χωρίς ακουστικα...

 

Εγω παντως επελεξα το xiaomi international version καθαρα και μονο λογω πληρους υποστηριξης των 4G δικτυων καθως και για τις εβδομαδιαιες αναβαθμισεις.

στο lenovo μ αρεσαν πολυ οι ξεχωριστες υποδοχες καρτων σιμ και καρτας μνημης καθως και η μπαταρια ειμαι σιγουρος οτι θα αποδιδει καλυτερα.

με το lenovo ειναι λιγο ασαφες αν υποστηριζει πληρως τα ευρωπαικα δικτυα 4G.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως επελεξα το xiaomi international version καθαρα και μονο λογω πληρους υποστηριξης των 4G δικτυων καθως και για τις εβδομαδιαιες αναβαθμισεις.

στο lenovo μ αρεσαν πολυ οι ξεχωριστες υποδοχες καρτων σιμ και καρτας μνημης καθως και η μπαταρια ειμαι σιγουρος οτι θα αποδιδει καλυτερα.

με το lenovo ειναι λιγο ασαφες αν υποστηριζει πληρως τα ευρωπαικα δικτυα 4G.

 

Με την ευρωπαϊκή ρομ τα υποστηρίζει όλα!!

Link to comment
Share on other sites

Με την ευρωπαϊκή ρομ τα υποστηρίζει όλα!!

 

σιγουρος γι αυτο που λες ?

υπαρχουν 2 εκδοχες του κινητου, με διαφορετικα μεταξυ τους ονοματα. Η 2gb/32gb ειναι η ευρωπαικη, και η 3gb/16gb η κινεζικη.

Το vickmall, (προφανως) και εχει την κινεζικη, 3/16 , και στο τσατ μου ειπαν οτι βεβαια και μπορουν να μου βαλουν την ευρωπαικη ρομ.

ομως, δε θελησα να το ρισκαρω, γιατι υποψιαζομαι οτι ισως ειναι και θεμα hardware των συσκευων.

 

οποτε ζητησα ακυρωση κ μου εκαναν refund.

 

εαν καποιος κατοχος εχει το μοντελο το κινεζικο με ευρωπαικη ρομ και πιανει εξακριβωμενα την B20/800αρα συχνοτητα, ας το αναφερει στο τόπικ του κινητου προς γνωση πιθανων μελλοντικων αγοραστων.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρος γι αυτο που λες ?

υπαρχουν 2 εκδοχες του κινητου, με διαφορετικα μεταξυ τους ονοματα. Η 2gb/32gb ειναι η ευρωπαικη, και η 3gb/16gb η κινεζικη.

Το vickmall, (προφανως) και εχει την κινεζικη, 3/16 , και στο τσατ μου ειπαν οτι βεβαια και μπορουν να μου βαλουν την ευρωπαικη ρομ.

ομως, δε θελησα να το ρισκαρω, γιατι υποψιαζομαι οτι ισως ειναι και θεμα hardware των συσκευων.

 

οποτε ζητησα ακυρωση κ μου εκαναν refund.

 

εαν καποιος κατοχος εχει το μοντελο το κινεζικο με ευρωπαικη ρομ και πιανει εξακριβωμενα την B20/800αρα συχνοτητα, ας το αναφερει στο τόπικ του κινητου προς γνωση πιθανων μελλοντικων αγοραστων.

 

Το έχω εγώ φίλε μου.:):) Αγοράστηκε από ελληνικό κατάστημα και με περασμένη την ευρωπαϊκή ρομ. Το κινητό είναι απαιχτο για τα λεφτά του. Το έχω αναφέρει ήδη στο τοπικ του vibe p1. Σήμα 4g full με Wind. Και η μπαταρία του δεν υπάρχει!!!!! Ατέλειωτη!!!!

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα το xiaomi και ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος απο το καταστημα αυτό.

ελπίζω το xiaomi να εχει ελληνικα, google play, κτλ, και να μην χρειαστει ν ασχοληθω με unlock bootloader κτλ, καθως ειναι αλλο μοντελο από το "συνηθισμενο" redmi note 3 pro, και δεν εχει ακομα επαρκη υποστηριξη.

 

το πηρα σε χρυσο χρωμα και ελπιζω ν αρεσει στην αποδέκτη του όταν με το καλό έρθει ;)

 

Εγω παντως επελεξα το xiaomi international version καθαρα και μονο λογω πληρους υποστηριξης των 4G δικτυων καθως και για τις εβδομαδιαιες αναβαθμισεις..

Συγνωμη αλλά είναι λίγο αντιφατικα αυτά που γράφεις. Στο πρώτο post γραφεις οτι δεν εχει ακομα επαρκη υποστηριξη (η international rom) και μετά ότι έχει εβδομαδιαιες αναβαθμισεις!

Μίλησες μαζί τους στο chat και στο είπαν αυτό?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ φίλε μου.:):) Αγοράστηκε από ελληνικό κατάστημα και με περασμένη την ευρωπαϊκή ρομ. Το κινητό είναι απαιχτο για τα λεφτά του. Το έχω αναφέρει ήδη στο τοπικ του vibe p1. Σήμα 4g full με Wind. Και η μπαταρία του δεν υπάρχει!!!!! Ατέλειωτη!!!!

 

5000 μπαταρια??? Αυτα ειναι!! Δηλαδη ποσες ωρες οθονη και αναμονη βγαζει? Παντως η τιμη του για τα χαρακτηριστικα του ειναι σουπερ! Και σαν συσκευη ειναι πολυ ωραιο!

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλά είναι λίγο αντιφατικα αυτά που γράφεις. Στο πρώτο post γραφεις οτι δεν εχει ακομα επαρκη υποστηριξη (η international rom) και μετά ότι έχει εβδομαδιαιες αναβαθμισεις!

Μίλησες μαζί τους στο chat και στο είπαν αυτό?

 

το κινεζομαγαζι που εχει διαθεσιμες τις international εκδοσεις του xiaomi redmi note 3 pro και redmi 3 s, (geekbuying) δεν εχει "εξυπηρετικο"τσατ και εξυπηρετηση γενικα.

στο τοπικ ομως του 3s όπου καποιος το παρελαβε international από το μαγαζι αυτο, ανεφερε οτι ευκολα περασε την παγκόσμια εκδοση λογισμικου (περνας το .zip αρχειο στο κινητο και το επιλεγεις μεσα απο την εφαρμογη "αναβαθμιση" που υπαρχει στο μενου των xiaomi)

και εχει κανονικα ελληνικα και καθε Παρασκευη αναβαθμισεις.

αυτά/.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

το κινεζομαγαζι που εχει διαθεσιμες τις international εκδοσεις του xiaomi redmi note 3 pro και redmi 3 s, (geekbuying) δεν εχει "εξυπηρετικο"τσατ και εξυπηρετηση γενικα.

στο τοπικ ομως του 3s όπου καποιος το παρελαβε international από το μαγαζι αυτο, ανεφερε οτι ευκολα περασε την παγκόσμια εκδοση λογισμικου (περνας το .zip αρχειο στο κινητο και το επιλεγεις μεσα απο την εφαρμογη "αναβαθμιση" που υπαρχει στο μενου των xiaomi)

και εχει κανονικα ελληνικα και καθε Παρασκευη αναβαθμισεις.

αυτά/.

Ειναι εύκολο να μου στείλεις με pm ή και εδώ αυτή τη διαδικασία?

Παρήγγειλα κι εγώ απο geekbying με την international rom (μόνο και μόνο για την 800άρα μπάντα) και θέλω όταν μου έρθει να την περάσω για πιο ομαλή χρήση:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εύκολο να μου στείλεις με pm ή και εδώ αυτή τη διαδικασία?

Παρήγγειλα κι εγώ απο geekbying με την international rom (μόνο και μόνο για την 800άρα μπάντα) και θέλω όταν μου έρθει να την περάσω για πιο ομαλή χρήση:)

 

μπραβο φιλε , καλα εκανες , κι εγω εχω παραγγειλει 2 συσκευες international από 1 Σεπτεμβρη και ακομα αναμμενω αποστολή...

δες λιγο στο θεμα του xiaomi redmi 3s.

εν ολιγοις, βρισκεις την καταλληλη ρομ σε μορφη .zip, από το miui.gr

την κανεις copy paste στην εσωτερικη μνημη του κινητου (μεσω συνδεσης του κινητου με τον υπολογιστη με το καλωδιο usb).

και μετα από το εικονιδιο updater/αναβαθμιση του κινητου σου, επιλεγεις πανω δεξια τις 3 τελιτσες, βρισκεις το αρχειο.zip της ρομ στο καταλληλο path του κινητου σου οπου το περασες, το επιλεγεις, και ετοιμος.η αναβαθμιση γινεται κανονικα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου! Θα το δοκιμάσω πρώτα με την rom που θα έρθει και αν δεν... τότε θα ασχοληθώ περαιτέρω.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπαρχουν καπου συγκριτικα για την καμερα ?

το Lenovo υπερτερει σε μπαταρια τερας, Gorilla Glass και 2 Sim με χωριστη SD card

και φυσικα τιμη στα 125ε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...