Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν τέλει με πήραν τηλέφωνο ότι θα έρθει κανονικά με κούριερ η SIM και το φοιτητικό θα ενεργοποιηθεί μετά από 7 εργάσιμες. Οπότε δουλεύει κανονικά η πλατφόρμα απλά υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση. Βέβαια δεν έχω tracking αλλά μικρό το κακό

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει με πήραν τηλέφωνο ότι θα έρθει κανονικά με κούριερ η SIM και το φοιτητικό θα ενεργοποιηθεί μετά από 7 εργάσιμες. Οπότε δουλεύει κανονικά η πλατφόρμα απλά υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση. Βέβαια δεν έχω tracking αλλά μικρό το κακό

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μια χαρά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 4:38 ΜΜ, black3539 said:

Εν τέλει με πήραν τηλέφωνο ότι θα έρθει κανονικά με κούριερ η SIM και το φοιτητικό θα ενεργοποιηθεί μετά από 7 εργάσιμες. Οπότε δουλεύει κανονικά η πλατφόρμα απλά υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση. Βέβαια δεν έχω tracking αλλά μικρό το κακό

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εν τέλει ακόμα τίποτα από καμιά speedex ούτε φωνή από Cosmote, τόσο πολύ αργούνε;

Υπάρχει πουθενά κάνα live chat μπας και βγει άκρη;

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τωρα που ακυρωσα την συνδεση και την εκανα καρτοκινητο, για να κανω φοιτητικο, (ειχα παλια στο ιδιο αριθμο) πρεπει να παω σε καταστημα ή γινεται και online?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ikaros said:

Roaming στην ΕΕ, με χρήση χρόνου ομιλίας και data, παίζει αυτόματα χωρίς κάποια ενέργεια?

Νομίζω αυτόματα. Ρωτά καλού κακού στο τσατ

26 minutes ago, doganos said:

Τωρα που ακυρωσα την συνδεση και την εκανα καρτοκινητο, για να κανω φοιτητικο, (ειχα παλια στο ιδιο αριθμο) πρεπει να παω σε καταστημα ή γινεται και online?

Εξαρτάται την ηλικία. Νομίζω η ιστοσελίδα δίνει περιορισμένο έτος γέννησης. Αλλιώς σε κατάστημα 

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα την είχα κάνει ηλεκτρονικά και δεν θυμάμαι να είχε περιορισμό σε ηλικία

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εδώ σήμα. Πράγμα που σημαίνει πως γύρισε σε καρτοκινητο. Αύριο θα κάνω την διαδικασία ηλεκτρονικά και θα σας πω. 

Ελπίζω να μπορώ να την κάνω απευθείας χωρίς να περιμένω λίγες μέρες

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 14/9/2022 at 12:31 ΠΜ, doganos said:

Δεν εδώ σήμα. Πράγμα που σημαίνει πως γύρισε σε καρτοκινητο. Αύριο θα κάνω την διαδικασία ηλεκτρονικά και θα σας πω. 

Ελπίζω να μπορώ να την κάνω απευθείας χωρίς να περιμένω λίγες μέρες

Έγινε τίποτα τελικά?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δε νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο. Το μόνο που θα μπορέσει να κρατήσει ενεργή την ιδιότητα του φοιτητικού, θα είναι η μεταβίβαση του ίδιου αριθμού που την έχει σε άλλο άτομο.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω στην voda γίνεται μεταφορά φοιτιτικουυ σε άλλο όνομα στην cosmote οχι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε φοιτητικό κοσμοτε δεν έχω ακούσει ακόμα να σταματάει μετά από χρόνια, αν κάθε μήνα βάζεις κάρτα δεν ασχολούνται με τον αριθμο

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μέσω messenger με cosmote, όπου και μου απάντησαν:

Quote

Μπορεί να γίνει η διαγραφή από τον έναν αριθμό και ενεργοποίηση σε αυτόν που επιθυμείς.

Να διευκρινίσουμε πως στην περίπτωση που το κινητό από το οποίο επιθυμείς να γίνει η διαγραφή ,είναι δηλωμένο σε άλλα στοιχεία αλλά η φοιτητική προσφορά είναι ενεργή στα δικά σου, τότε και μόνο μπορούμε να κάνουμε τη διαγραφή ώστε να ενεργοποιηθεί σε άλλον αριθμό, καθώς κάθε φοιτητής μπορεί να έχει τη φοιτητική προσφορά ενεργή σε ένα μόνο κινητό.

Σε ευχαριστούμε και εμείς για την επικοινωνία. Παραμένουμε στη διάθεσή σου!

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, bardull said:
Παντως σε φοιτητικό κοσμοτε δεν έχω ακούσει ακόμα να σταματάει μετά από χρόνια, αν κάθε μήνα βάζεις κάρτα δεν ασχολούνται με τον αριθμο

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, έχω από το '13 φοιτητικό που το χρησιμοποιώ ως κύριο από το '14 και δεν με έχουν ενοχλήσει ποτέ. Κάθε μήνα βάζω 10€.
 

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω από το '13 φοιτητικό που το χρησιμοποιώ ως κύριο από το '14 και δεν με έχουν ενοχλήσει ποτέ. Κάθε μήνα βάζω 10€.
 
Για να λέμε την αλήθεια και εγώ έχω φοιτιτιικο ,voda από το 13 και δεν με έχει ενοχλήσει κανείς

Σε άλλους από ότι διαβαζω τα έκοψαν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε την αλήθεια και εγώ έχω φοιτιτιικο ,voda από το 13 και δεν με έχει ενοχλήσει κανείς

Σε άλλους από ότι διαβαζω τα έκοψαν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Το voda που έχω κι εγώ, το μόνο που έχασε είναι τη μετατόπιση της λήξης του υπόλοιπου. Πριν 2 χρόνια περίπου μου είχαν πει ότι θα λήξει, αλλά μέχρι 2-3 μήνες που το άνοιξα τελευταία φορά, είχε παραμείνει κανονικά φοιτητικό. Sorry για το off topic.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά από κατάστημα COSMOTE/Γερμανός μπορούν να μου το κάνουν προνομιακό και πόσο στοιχίζει το πακέτο;

Προσέξτε Όχι φοιτητικό,προνομιακό

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, paanos said:

Όχι, προνομιακά είναι μόνο όσα νουμερα πουλήθηκαν έτσι 

Και επιπλεόν αυτού, "άνοιξαν" (δλδ τοποθετήθηκε η sim σε κινητό και ανοιξε) μέσα σε 1,5 χρόνο από την αποδοχή της sim από τον χρήστη. Όσοι "άνοιξαν" την προνομιακή sim αργότερα, δεν είχαν πια την προσφορά, για την οποία υπήρξε ενημέρωση ότι θα έπρεπε να ενεργοποιήσουν την sim αλλιώς δε θα την είχαν πια εάν την ενεργοποιούσαν αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα αιτηση πριν λιγες μερες για φοιτητικο! ποσο περιπου καιρο να κανει να ερθει σιμ κτλ? απο το whats up.γρ το ειχα κανει!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
11 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Παιδιά ξέρει κανείς τι περιλαμβάνει το μαθητικό;Στην εξυπηρέτηση το κρατούν κρυφό 

Καλημέρα.

Την ίδια ερώτηση έχω και εγώ...

Ξέρει κάποιος ποια πακέτα περιλαμβάνει;

Είναι σαν το φοιτητικό ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Έχει 600ΜΒ με 3€ και μισή τιμή στα Now πακέτα (που νομίζω ότι σε ένα μήνα καταργούνται). Δεν έχει αξία πια 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...