Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Mark_K said:

Το πακέτο για να το αγοράσεις πρέπει να έχεις ισόποσο χρόνο ομιλίας (χρηματικό υπόλοιπο). Πρέπει να βάλεις λοιπόν 10€ όπου σου αφήνει διαθέσιμα 8,93€. Δεν σου δίνει κάποιο άλλο δώρο το πακέτο. Θα πάρεις αν θες 1200mb με κωδικό reload κατά την ανανέωση, εφόσον γίνει ηλεκτρονικά. Και άπαξ και γίνει φοιτητικό θα παίρνει 600' προς what's up και 600mb κάθε 1η του μηνός.
 

συγγνωμη απλα μπερδευτικα λιγο .Κάθε πρωτη του μήνα με 10 ευρώ που θα βαζω ,θα έχει τα 1200ομιλια + 1200 sms +1200 gb αν γινει φοιτητικο ? Τα 600mb και 600προς whatsup καθε πρωτη του μηνα που αναφερεις ειναι εξτρα .Ευχαριστω πολυ 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Θα βάζεις όποτε θέλεις, όχι απαραίτητα 1η του μήνα, όποτε έχεις ανάγκη για να πάρεις το πακέτο, 10€. Επειδή έχει φόρο, θα σου μπαίνουν και θα έχεις διαθέσιμα 8,93€. Θα αγοράζεις το πακέτο που είπες, και θα σου δίνει όλες αυτές τις παροχές και θα σου περισσέψουν 0,43€. Το πακέτο έχει διάρκεια 30 μέρες. Αν το ανανεώσεις (το αγοράσεις ξανά) πριν τη λήξη του, πχ στις 29 μέρες, ότι έχει περισσέψει από λεπτά και mb θα προστεθεί στο καινούριο. Τέλος, άσχετο με τα προηγούμενα, κάθε φορά που αλλάζει ο μήνας θα σου δίνει τα 600+600 απλά επειδή είναι φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mark_K said:

Θα βάζεις όποτε θέλεις, όχι απαραίτητα 1η του μήνα, όποτε έχεις ανάγκη για να πάρεις το πακέτο, 10€. Επειδή έχει φόρο, θα σου μπαίνουν και θα έχεις διαθέσιμα 8,93€. Θα αγοράζεις το πακέτο που είπες, και θα σου δίνει όλες αυτές τις παροχές και θα σου περισσέψουν 0,43€. Το πακέτο έχει διάρκεια 30 μέρες. Αν το ανανεώσεις (το αγοράσεις ξανά) πριν τη λήξη του, πχ στις 29 μέρες, ότι έχει περισσέψει από λεπτά και mb θα προστεθεί στο καινούριο. Τέλος, άσχετο με τα προηγούμενα, κάθε φορά που αλλάζει ο μήνας θα σου δίνει τα 600+600 απλά επειδή είναι φοιτητικό.

ωραία τώρα το κατάλαβα .Σε ευχαριστώ παρά πολύ 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ο αδερφος μου ειναι μεταπτυχιακος φοιτητης,δικαιουται what's up φοιτητικο,σωστα;;Αφου βγαλει αριθμο στο ονομα του,μπορουμε να το κανουμε μεταβιβαση στο ονομα μου και να διατηρηθει το φοιτητικο προγραμμα;;Σορρυ,αν εχει γινει στο παρελθον η ερωτηση απο αλλον,αλλα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα καποια συγκεκριμενη απαντηση.

Ευχαριστω,εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos_se said:

Καλημερα,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ο αδερφος μου ειναι μεταπτυχιακος φοιτητης,δικαιουται what's up φοιτητικο,σωστα;;Αφου βγαλει αριθμο στο ονομα του,μπορουμε να το κανουμε μεταβιβαση στο ονομα μου και να διατηρηθει το φοιτητικο προγραμμα;;Σορρυ,αν εχει γινει στο παρελθον η ερωτηση απο αλλον,αλλα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα καποια συγκεκριμενη απαντηση.

Ευχαριστω,εκ των προτερων

Γιατί να κάνεις μεταβίβαση στο όνομά σου; Εγώ που είχα παρακολουθήσει ένα μεταπτυχιακό, έβγαλα φοιτητικό νούμερο και το έδωσα στην αδερφή μου, με τα δικά μου στοιχεία. Απλώς λέει ότι είναι δικό της.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Αν χρειαστεί το παραμικρό, όπως αλλαγή sim, θα πρέπει να το κάνει ο κάτοχος.

Πόσο συχνά κάνεις αλλαγή sim; Πόσο συχνά παρουσιάζεται γενικότερα παρουσιάζεται πρόβλημα;

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εξαρτάται από τη χρήση που κάνει ο καθένας. Φίλος μου που έχει προνομιακό νούμερο που του έδωσα εγώ και ακόμη είναι στο όνομά μου, όταν του τελείωσαν τα mb και είχε λήξει και το υπόλοιπο, δυσκολεύτηκε αφάνταστα ακόμη και να ανανεώσει. Η εφαρμογή του what's up δεν έμπαινε από wi-fi, ήθελε δεδομένα από το ίδιο νούμερο, και η my cosmote φυσικά όχι αφού δεν ήταν στο όνομά του. Καλό είναι γενικά ο χρήστης να το έχει μεταβιβάσει σε αυτόν. Σε what's up πάντα, που δεν έχει δυνατότητα για σύνδεση με όνομα χρήστη και κωδικό στην εφαρμογή του, όπως τα καρτοκινητά των άλλων παρόχων.

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 9:32 ΠΜ, nikos_se said:

Καλημερα,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ο αδερφος μου ειναι μεταπτυχιακος φοιτητης,δικαιουται what's up φοιτητικο,σωστα;;Αφου βγαλει αριθμο στο ονομα του,μπορουμε να το κανουμε μεταβιβαση στο ονομα μου και να διατηρηθει το φοιτητικο προγραμμα;;Σορρυ,αν εχει γινει στο παρελθον η ερωτηση απο αλλον,αλλα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα καποια συγκεκριμενη απαντηση.

Ευχαριστω,εκ των προτερων

https://www.whatsup.gr/student/foitites/kartokinito/kartokinito-eggrafi

βαζεις την δικη σου ταυτοτητα και το πασο του αδερφου σου και βγαινει στο ονομα σου ο αριθμος.

στο τσατ μου ειπαν οτι γινεται αρκει να μην κανει και αλλο φοιτητικο αριθμο το αλλο ατομο.

 

υγ εχει συζητηθει πολλες φορες εδω μεσα αυτο.

Edited by satsok1979
edit 25/10/21 (πηγα να το κανω και τελικα μου τα γυρισαν κ ζητησαν συγγνωμη λεγοντας μου πρεπει να ειναι στο ιδιο ονομα το πασο κ η ταυτοτητα)

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites



Τι να σου πω, εξαρτάται από τη χρήση που κάνει ο καθένας. Φίλος μου που έχει προνομιακό νούμερο που του έδωσα εγώ και ακόμη είναι στο όνομά μου, όταν του τελείωσαν τα mb και είχε λήξει και το υπόλοιπο, δυσκολεύτηκε αφάνταστα ακόμη και να ανανεώσει. Η εφαρμογή του what's up δεν έμπαινε από wi-fi, ήθελε δεδομένα από το ίδιο νούμερο, και η my cosmote φυσικά όχι αφού δεν ήταν στο όνομά του. Καλό είναι γενικά ο χρήστης να το έχει μεταβιβάσει σε αυτόν. Σε what's up πάντα, που δεν έχει δυνατότητα για σύνδεση με όνομα χρήστη και κωδικό στην εφαρμογή του, όπως τα καρτοκινητά των άλλων παρόχων.


Συνδέεται με κωδικό που στέλνει με ΣΜΣ στο κινητό, αν δεν έχεις την σιμ στο κινητό. Δεν ζητάει όνομα η εφαρμογή.
Αν έχεις την σιμ στο κινητό κανένα πρόβλημα.
Το όνομα απαιτείται μόνο για τράπεζες κλπ για την επιβεβαίωση από την εταιρεία κινητής. Σημαντικό βέβαια αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κάνει. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και με κλειστά τα data έστειλε το sms και συνδέθηκε. Τον Αύγουστο ωστόσο που με πήρε ο φίλος μου που έχει το άλλο νούμερο και μου είπε ότι δεν μπορεί να μπει στην εφαρμογή είχα κάνει και τότε την ίδια ακριβώς δοκιμή στο δικό μου, κλείνοντας mobile data και έχοντας ανοιχτό μόνο το wi-fi, και δεν με έβαζε στην εφαρμογή με τίποτα. Μπορεί κάτι να άλλαξε, δεν ξέρω. Σίγουρα έχει πάρει updates το app από τότε.
Όπως και να έχει, εφόσον μπορεί να είναι στο όνομά σου η σύνδεση και να σου ενεργοποιήσουν φοιτητικό με αλλουνού το πάσο, νομίζω πως είναι καλύτερα. Όσο συχνά και να είναι που θα χρειαστείς κάποια μεταβολή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με αυτόν τον νέο Κανονισμό της ΕΕΤΤ;  https://www.skai.gr/news/greece/kiniti-tilefonia-o-neos-kanonismos-tis-eett-telos-sti-fragi-kliseon-logo-ofeilon

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να "ανοίξει" το app WU με την sim WU στην ίδια συσκευή ,αλλά με την sim σε φραγή; Τον "βάζει";

Και να του εμφανίζει τον αριθμό του 69xxxxxxxx πχ αν δεν έχει ιδέα ποιός είναι ο αριθμός του;

sms πάντως δέχονται τα σε φραγή καρτοκινητά Cosmote εδώ και 1 έτος περίπου.

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πχ δεν με βάζει γιατί τα δεδομένα δεν ανοίγουν καθόλου. Έχω άλλη κάρτα με φραγη στην οποία τα δεδομένα παίζουν κανονικά, αυτή πάντα έμπαινε στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο χρονο κανει να ενεργοποιηθει το φοιτητικο σε υπαρχον συνδεση what's up;

Εχω στειλει online τα δικαιολογητικα απο την Παρασκευη το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

αρκετες μερες μου φαινονται οταν για ολοκληρη φορητοτητα παλι οναλαιν εγινε τσακ μπαμ.

https://myphone.gr/forum/topic/18648/?do=findComment&comment=6999258

 

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ταξιδεύω στην Αγγλία για μερικές ημέρες.

Το γίνεται με περιαγωγή και φοιτητικό? 

Να φανταστώ δεν θα παίζουν σωστά? 

Αξίζει να βάλω κάποιο συγκεκριμένο πακέτο? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά  . Έχεις κάποιος κωδικούς box που να μην χρειάζεται ; Ευχαριστώ πολύ 
Έχω εγώ δύο νομίζω αλλά εχουν χρησιμοποιηθεί σε BOX. An σε ενδιαφέρουν τους ανεβαζω

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μπει καποιος στο whatsup φοιτιτικο απο μεταφορα αριθμου που ειναι σε αλλο παροχο; δηλαδη να ερθει με φορητοτητα και να μπει μεσα στο φοιτιτικο;

επισης, το πακετο για ποση διαρκεια παραμενει φοιτιτικο; θα πρεπει καθε χρονο να αποδεικνύεις οτι εισαι φοιτιτης η απαξ και γινει αυτο θα ειναι φοιτικο για παντα, με τις αναλογες χρεωσεις και παροχες του πακετου;

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, geioannou said:

μπορει να μπει καποιος στο whatsup φοιτιτικο απο μεταφορα αριθμου που ειναι σε αλλο παροχο; δηλαδη να ερθει με φορητοτητα και να μπει μεσα στο φοιτιτικο;

επισης, το πακετο για ποση διαρκεια παραμενει φοιτιτικο; θα πρεπει καθε χρονο να αποδεικνύεις οτι εισαι φοιτιτης η απαξ και γινει αυτο θα ειναι φοιτικο για παντα, με τις αναλογες χρεωσεις και παροχες του πακετου;

Ναι μπορείς να κάνεις φορητότητα σε what's up και στη συνέχεια με το πάσο σου να ζητήσεις να γίνει φοιτητικό.

Αν αποφασίσεις να το κάνεις ζήτα να σε προσκαλέσει κάποιος , θα πάρετε και οι δύο μερικά gb δωρεάν.

Η διάρκεια είναι τουλάχιστον όσο έχεις το πάσο , αλλά μπορεί και να παραμείνει για αρκετά χρόνια μετά.

Edited by panosss567
Link to comment
Share on other sites

το καλεσμα εννοεις για το κομματι της φορητοτητας η το να γινει φοιτητικο αφου εχει ερθει στο whatsup ?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, geioannou said:

το καλεσμα εννοεις για το κομματι της φορητοτητας η το να γινει φοιτητικο αφου εχει ερθει στο whatsup ?

Το δεύτερο.

Υπάρχει μια προωθητική ενέργεια.

 

Προσκάλεσε ΤΩΡΑ τους φοιτητές φίλους σου που έχουν What’s Up και δεν έχουν γραφτεί ακόμα στη Φοιτητική προσφορά.

Για κάθε επιτυχημένη εγγραφή κερδίζετε ο καθένας από 2GB ΔΩΡΟ, κάθε μήνα, για 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Με το DIY δίνει δώρο και 30gb για 7 ημέρες, το ενεργοποίησα προχθές και δεν μπήκαν τα 30gb και σήμερα μου ήρθε το εξής μήνυμα: TO ΔΩPO TΩN 30GB ΓIA 7 HMEPEΣ ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY ΣOY ΔEN ENEPΓOΠOIHΘHKE EΓKAIPA ΛOΓΩ TEXNIKOY ΘEMATOΣ. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH KAI ΣOY KANOYME ΔΩPO TA 30GB ΓIA 10 HMEPEΣ ANTI ΓIA 7.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+50% μεγαλύτερη διάρκεια του πακέτου δεν είναι κι άσχημα

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...