Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον Ιανουάριο του 2021, τα φοιτητικά που ήταν ενεργά εκείνη τη στιγμή πήραν μια παράταση υπόλοιπου μέχρι 31/12/2021. Ίσως κάνανε πάλι κάτι ανάλογο σε όσους ανανέωσαν μέσα σε συγκεκριμένη περίοδο.
Link to comment
Share on other sites

Τον Ιανουάριο του 2021, τα φοιτητικά που ήταν ενεργά εκείνη τη στιγμή πήραν μια παράταση υπόλοιπου μέχρι 31/12/2021. Ίσως κάνανε πάλι κάτι ανάλογο σε όσους ανανέωσαν μέσα σε συγκεκριμένη περίοδο.
Δεν ήταν γενικό μέτρο αλλά επιλεκτικό για κάποιους

 

Στα ανηψακια μου που είναι και οι δύο ενεργές φοιτήτριες και ταιζουν το τηλέφωνο με κάρτες κάθε μηνα δεν δόθηκε καμμιά παράταση

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες, όλοι όσοι είχαν ενεργή σύνδεση (όχι ληγμένο υπόλοιπο ή φραγη λόγω μη ανανέωσης) και ηταν ήδη φοιτητές εκείνη τη μέρα, πηραν τη παράταση.

 

Και εγώ σε καρτοκινητο που κάθε μήνα έβαζε κάρτα (και δεν ηταν και φοιτητικό από παλιά, 2 μήνες είχαν περάσει από τη μετατροπή) πήρα κανονικά τη παράταση.

 

Πάντως για να επιστρέψουμε στο θέμα, εγώ ακόμα 30/12 βλέπω λήξη υπόλοιπου, ενώ έβαλα κάρτα τη προηγούμενη εβδομάδα. Άρα δεν έχω παράταση εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες, όλοι όσοι είχαν ενεργή σύνδεση (όχι ληγμένο υπόλοιπο ή φραγη λόγω μη ανανέωσης) και ηταν ήδη φοιτητές εκείνη τη μέρα, πηραν τη παράταση.

 

Και εγώ σε καρτοκινητο που κάθε μήνα έβαζε κάρτα (και δεν ηταν και φοιτητικό από παλιά, 2 μήνες είχαν περάσει από τη μετατροπή) πήρα κανονικά τη παράταση.

 

Πάντως για να επιστρέψουμε στο θέμα, εγώ ακόμα 30/12 βλέπω λήξη υπόλοιπου, ενώ έβαλα κάρτα τη προηγούμενη εβδομάδα. Άρα δεν έχω παράταση εγώ.

 

Το νούμερο είναι ούτε δύο μηνών όμως..

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες, όλοι όσοι είχαν ενεργή σύνδεση (όχι ληγμένο υπόλοιπο ή φραγη λόγω μη ανανέωσης) και ηταν ήδη φοιτητές εκείνη τη μέρα, πηραν τη παράταση.

 

 

 

...

 

.

 

Μα εγώ δεν μίλησα για ληγμένα αλλά για κανονικά φοιτητικά που βάζουν κάρτα κάθε μήνα σχεδόν....

 

Για αυτό λέω ότι δεν ήταν γενικό μέτρο αλλά στοχευμένο

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Θυμάται κάποιος πως ενεργοποιούμε το play now unlimited με τα 15€;; γιατί στο w'up app δεν υπάρχει... Νομίζω κάτι στέλνεις σε ένα τετραψήφιο... 

Link to comment
Share on other sites

V3 στο 1330 αλλά αυτό το διάστημα συμφέρει καλύτερα το απεριόριστο πακέτο mb γενικής χρήσης στα 9.90 για 30 ημέρες, έναντι των 15€ του playnow

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bbbb said:

V3 στο 1330 αλλά αυτό το διάστημα συμφέρει καλύτερα το απεριόριστο πακέτο mb γενικής χρήσης στα 9.90 για 30 ημέρες, έναντι των 15€ του playnow

Ευχαριστώ πολύ!! Ναι εννοείται για μετά την λήξη των απεριόριστων το ήθελα.. Αν δεν βγει καμία αλλά προσφορά! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έλαβα την ακόλουθη προσφορά: Προσφορά μόνο για σένα! Το φοιτητικό πακέτο με 1000' προς όλους & 600ΜΒ για 1 μήνα μόνο με 3€! Για ενεργοποίηση στείλε  Α (κενό) 88 στο 1256

Έστειλα, τα πήρα αλλά τώρα βλέπω ότι δε μετέφερε το υπόλοιπο των λεπτών ομιλίας..

Συγκεκριμένα γράφει 1900' λήγουν σήμερα στις 12:00 & 1000' λήγουν στις 02/10

Τα ΜΒ μεταφέρθηκαν χθες από τη φοιτητική προσφορά (600' προς whatsup & 600MB)

Έχει συμβεί και σε άλλους;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα γίνουν δυο καρτοκινητά φοιτητικά στις επόμενες μέρες θα ήθελε κάποιος να μου στείλει μια πρόσκληση να πάρουμε τα 6 gb ?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, triviz said:

Καλησπέρα θα γίνουν δυο καρτοκινητά φοιτητικά στις επόμενες μέρες θα ήθελε κάποιος να μου στείλει μια πρόσκληση να πάρουμε τα 6 gb ?

Στείλε μου προσωπικό μήνυμα με τα τηλέφωνα αν δεν σου έχουν στείλει πρόσκληση ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, oresivios said:

Στείλε μου προσωπικό μήνυμα με τα τηλέφωνα αν δεν σου έχουν στείλει πρόσκληση ακόμα 

Στείλε pm αν δε σου έχουν στείλει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά πήρα δυο προσκλήσεις . Θα επανέλθω με ερωτήσεις καθώς έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω κοσμοτε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδη προκεται να αλλαξω sim, ενδεχεται να εχω καποιο προβλημα με το φοιτητικο;
Το εχω πολλα χρονια και φυσικα δεν ειμαι φοιτητης πλεον.
Μπορουν να ζητησουν τιποτα δικαιολογητικα;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, madmax said:

Επειδη προκεται να αλλαξω sim, ενδεχεται να εχω καποιο προβλημα με το φοιτητικο;
Το εχω πολλα χρονια και φυσικα δεν ειμαι φοιτητης πλεον.
Μπορουν να ζητησουν τιποτα δικαιολογητικα;

Όχι, δεν θα έχεις πρόβλημα, γιατί δεν θα ζητήσουν τίποτα περισσότερο από αυτό που χρειάζεται, ώστε να γίνει η αλλαγή της SIM. Μόνο την ταυτότητά σου θα χρειαστείς.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, madmax said:

Επειδη προκεται να αλλαξω sim, ενδεχεται να εχω καποιο προβλημα με το φοιτητικο;
Το εχω πολλα χρονια και φυσικα δεν ειμαι φοιτητης πλεον.
Μπορουν να ζητησουν τιποτα δικαιολογητικα;

Εδώ και τρία χρόνια, κάθε χρόνο αλλάζω την κάρτα eSIM και μου ζητάνε μόνο ταυτότητα. Εννοείται ότι δεν είμαι φοιτητής!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προκεται να αλλαξω sim, ενδεχεται να εχω καποιο προβλημα με το φοιτητικο;
Το εχω πολλα χρονια και φυσικα δεν ειμαι φοιτητης πλεον.
Μπορουν να ζητησουν τιποτα δικαιολογητικα;
Δεν υπάρχει περίπτωση να σου ζητήσουν πάσο, αν τώρα πέσεις στον λάθος υπάλληλο & σου ζητήσει πες ότι δεν το έχεις μαζί σου φύγε με πρόφαση να το φέρεις & πήγαινε σε άλλο κατάστημα. Αν πέσεις στον λάθος υπάλληλο μπορεί να σου ζητήσει μέχρι & ληξιαρχική πράξη γεννήσεως

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2021 at 8:35 ΠΜ, takpanos said:

Το φοιτητικό μπορεί να μπει στο cosmote one σα μέλος?

Όλα μπορούν έκανα αίτηση αλλαγής προγράμματος από καρτοσυμβόλαιο σε φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο και επειδή τώρα θα έχω 2 σταθερά cosmote θα έχουμε και 1,000 λεπτά ενδοεπικοινωνία με όλα τα μέλη σταθερά + 2 καρτοσυμβόλαια + bonus στο κανονικό είναι 1gb ή 200' και στο φοιτητικό 500mb ή 100' ή 10% έκπτωση σε κάθε συμβόλαιο κινητής

Link to comment
Share on other sites

Όλα μπορούν έκανα αίτηση αλλαγής προγράμματος από καρτοσυμβόλαιο σε φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο και επειδή τώρα θα έχω 2 σταθερά cosmote θα έχουμε και 1,000 λεπτά ενδοεπικοινωνία με όλα τα μέλη σταθερά + 2 καρτοσυμβόλαια + bonus στο κανονικό είναι 1gb ή 200' και στο φοιτητικό 500mb ή 100' ή 10% έκπτωση σε κάθε συμβόλαιο κινητής
Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2021 at 11:23 ΠΜ, user_one said:

Έλαβα την ακόλουθη προσφορά: Προσφορά μόνο για σένα! Το φοιτητικό πακέτο με 1000' προς όλους & 600ΜΒ για 1 μήνα μόνο με 3€! Για ενεργοποίηση στείλε  Α (κενό) 88 στο 1256

Έστειλα, τα πήρα αλλά τώρα βλέπω ότι δε μετέφερε το υπόλοιπο των λεπτών ομιλίας..

Συγκεκριμένα γράφει 1900' λήγουν σήμερα στις 12:00 & 1000' λήγουν στις 02/10

Τα ΜΒ μεταφέρθηκαν χθες από τη φοιτητική προσφορά (600' προς whatsup & 600MB)

Έχει συμβεί και σε άλλους;

Προσοχή στην "προσφορά" του φοιτητικού πακέτου στα 3€.

Απ' ότι φαίνεται, το σύστημα το αναγνωρίζει ως διαφορετικό πακέτο, οπότε δεν επεκτείνει την διάρκεια του υπολοίπου των λεπτών ομιλίας.

Απόδειξη το παρακάτω screenshot: Έμειναν 273' από την ενεργοποίηση της προσφοράς του φοιτητικού πακέτου (3€) τα οποία δε μεταφέρθηκαν με την αγορά νέου (κανονικού) πακέτου των 7€.

Δεν ξέρω αν γίνεται εσκεμμένα ή πρόκειται για bug στο σύστημα

 

 

image.thumb.png.f3a9eeaabe15aa0d575df3df0e0a37b6.png

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα .

Θέλω να βάλω φοιτητικό πακέτο Whats up καρτοκινητο στο γιο μου ,συγκεκριμένα αυτό με 1200 προς όλους 1200sms και 1,2gb .To site της Cosmote αναφερει οτι κοστιζει 8.5 ευρω .Θα μπορει με 8.5 ευρω να το εχει η θα πρεπει να μπαινουν καθε μηνα 10 ευρω ? Επισης με το συγκεκριμενω πακετο τι δωρα  δινει καθε μηνα ? Ευχαριστω πολυ 

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο για να το αγοράσεις πρέπει να έχεις ισόποσο χρόνο ομιλίας (χρηματικό υπόλοιπο). Πρέπει να βάλεις λοιπόν 10€ όπου σου αφήνει διαθέσιμα 8,93€. Δεν σου δίνει κάποιο άλλο δώρο το πακέτο. Θα πάρεις αν θες 1200mb με κωδικό reload κατά την ανανέωση, εφόσον γίνει ηλεκτρονικά. Και άπαξ και γίνει φοιτητικό θα παίρνει 600' προς what's up και 600mb κάθε 1η του μηνός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...