Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, λογικό εφόσον η συσκευή σου δεν ήταν στη λίστα. Όμως η συσκευή του φίλου ήταν κανονικά στη λίστα, για αυτό του πρότεινα να καλέσει :)
Οκ,έχεις δικιο

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα αριθμό What's up φοιτητικό. Επειδή έχω και συμβόλαιο θέλω να σταματήσω να βάζω κάρτα αλλά να μην χάσω τον αριθμό. Τι θα μπορούσα να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αν σταματήσεις να βάζεις κάρτα, σύντομα θα χάσεις τον αριθμό.

Στους 3 μήνες μπένει φραγή και στους 13 μήνες ο αριθμός καταργείτε.

Μπορεις να βάζεις μία φορά τον χρόνο , κάρτα ανανέωσης αλλά η κάρτα θα λειτουργει μόνο 3 μήνες τον χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα αριθμό What's up φοιτητικό. Επειδή έχω και συμβόλαιο θέλω να σταματήσω να βάζω κάρτα αλλά να μην χάσω τον αριθμό. Τι θα μπορούσα να κάνω;
Θέλεις τον αριθμό ή και το φοιτητικό? Αφού δεν χρησιμοποιείται τι το θέλεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το δώσεις σε κάπιον δικό σου να το χρησιμοποιεί.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τον αριθμό να κρατήσω. Δε με νοιάζει αν παραμείνει φοιτητικό. Απλός είναι gold number πως τα λένε ακριβώς δεν θυμάμαι και δε θέλω να το χάσω.
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω κάτι που ίσως κάποιοι δεν το γνωρίζουν

 

Μετά το τρίμηνο από την ανανέωση και την φραγή κλήσεων το τηλέφωνο με το wu μπορεί να δέχεται μηνύματα και να στέλνει μηνύματα μηδενικής χρέωσης

 

Δεν ξέρω αν το έκαναν για την πανδημία αλλά συμβαίνει και βέβαια δεν ξέρω πότε θα πάψει

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

E θα βάζεις κάρτα μια φορά τον χρόνο για να μη λήξει ο αριθμός.

 

Εχω και εγώ 2 νούμερα που τα διατηρώ έτσι. Τους βάζω κάρτα κάθε Γενάρη. Μόλις μπαίνει η νέα χρονιά, εκείνες τις μέρες, για να μην το ξεχνάω.

Link to comment
Share on other sites

Στο φοιτητικό λογικά δεν μπαίνει φραγη, βλέπω ότι το υπόλοιπο λήγει 30/12 και όλα πάνε καλά μετά από 2 μήνες χωρίς ανανεωση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως είναι κανόνας;;; Στην περίπτωση μου δεν βλέπω να ισχύει, βέβαια έχω να κάνω ανανέωση από περισυ το καλοκαίρι :)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τον Ιανουάριο αν θυμάμαι καλά μας δόθηκε αυτή η παράταση, άρα υποθέτω πως όσοι δεν είχαν εκείνη την περίοδο υπόλοιπο σε €, δεν πήραν τη παράταση.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα βέβαια αυτό μπορεί να σημαίνει ότι αν βάλω χρήματα μπορεί να μην πάρω την παράταση μέχρι τελους του έτους αλλά απλά μια δίμηνη παράταση

 

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρα ξανά τα καρτοκινητα από τις ανηψιες μου που είναι φοιτήτριες και βάζουν κάθε μήνα κάρτα

 

Δεν βλέπω να πήραν παράταση μέχρι τέλος χρονου

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδεία. Μέσα από τη εφαρμογή δεν μπορω να ενεργοποιήσω το cosmote one που δίνει το 1γιγα. Μου λεη συνέχεια προσπάθησε αργότερα. Τι έγινε το έκοψαν ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδεία. Μέσα από τη εφαρμογή δεν μπορω να ενεργοποιήσω το cosmote one που δίνει το 1γιγα. Μου λεη συνέχεια προσπάθησε αργότερα. Τι έγινε το έκοψαν ;
Το ίδιο θέμα και εγώ ακριβώς!

 

Sent from my KB2000 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με προηγούμενη έκδοση

https://m.apkpure.com/what-s-up/gr.cosmote.whatsup/download/2012220-APK

γίνεται κανονικά ενεργοποίηση αλλά αυτή η έκδοση δεν αφήνει να γίνει ενεργοποίηση reloadit σε άλλο αριθμό wu

Link to comment
Share on other sites

Με προηγούμενη έκδοση

https://m.apkpure.com/what-s-up/gr.cosmote.whatsup/download/2012220-APK

γίνεται κανονικά ενεργοποίηση αλλά αυτή η έκδοση δεν αφήνει να γίνει ενεργοποίηση reloadit σε άλλο αριθμό wu

 

Ok ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

Δούλεψε κανονικά. Ευχαριστώ φίλε.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να καταργήσω την φοιτητική ιδιότητα από το παλιό μου νούμερο και να την πάω στο νέο ώστε να χω εκεί τα φοιτητικά πακέτα;
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να καταργήσω την φοιτητική ιδιότητα από το παλιό μου νούμερο και να την πάω στο νέο ώστε να χω εκεί τα φοιτητικά πακέτα;
Ναι γίνεται. Εγω τουλάχιστον στο δικό μου το χα κάνει. Πήγαινε σε κατάστημα, θα κάνουν μια διαδικασία με τα κεντρικά αν θυμάμαι καλα να ακυρώσουν το φοιτητικό στο υπάρχον και μετά αίτηση με πασο κλπ για να κανεις το νέο

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να καταργήσω την φοιτητική ιδιότητα από το παλιό μου νούμερο και να την πάω στο νέο ώστε να χω εκεί τα φοιτητικά πακέτα;
Πρέπει να έχεις πάσο, χωρίς πάσο δεν γίνεται (από ότι ξέρω τουλάχιστον)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω φέρει πρόσφατα αριθμό στην cosmote με φορητότητα, έκανα και αίτηση για τη φοιτητική προσφορά.

Έλαβα SMS ότι ενεργοποιήθηκε, μου δίνει τις δωρεάν παροχές για τους τρεις πρώτους μήνες, αλλά στην εφαρμογή όπως και τηλεφωνικά δεν είναι διαθέσιμα τα φοιτητικά πακέτα.

Τι μπορεί να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω φέρει πρόσφατα αριθμό στην cosmote με φορητότητα, έκανα και αίτηση για τη φοιτητική προσφορά.

 

Έλαβα SMS ότι ενεργοποιήθηκε, μου δίνει τις δωρεάν παροχές για τους τρεις πρώτους μήνες, αλλά στην εφαρμογή όπως και τηλεφωνικά δεν είναι διαθέσιμα τα φοιτητικά πακέτα.

 

Τι μπορεί να γίνει;

Σβήσε το what's up και κατέβασε την εφαρμογή παλι

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
δινουν στην αγορα φοιτητικο νουμερο, ξερει κανεις τι ισχυει και τι διαρκεια εχει;μου ζητουν τα δικα μου στοιχεια να μεταβιβαστει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...