Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνδρομητής wu λέει φίλε μου. Με κάποιο μαγικό τρόπο μετά από 20 φορες που την επανεγκατεστησα άρχισε να λειτουργεί η εφαρμογή. Το πρόβλημα μ τώρα είναι ότι ενώ πέρασε 1 βδομαδα που έκανα τη διαδικασία για αλλαγή σε φοιτητικό καρτοκινητο ακόμη δεν έχω κάποια ενημέρωση. Καμία βοήθεια;
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Η βοήθεια είναι να κάνεις υπομονή χαχα. Εκτός αν θες να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους ρωτησεις. Εμένα στο δικό μου νούμερο έκανε πολλές μέρες να γίνει από κοσκοκαρτα ,wu.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο φοιτητικό whatsup αλλά δεν ολοκληρώνεται η διαδιακασία :worry:

  • Από την εφαρμογή στο κινητό
  • συμπληρώνω τα στοιχεία μου
  • επισυνάπτω και τις φωτογραφίες από ταυτότητα και πάσο
  • ενώ δείχνει ότι ανέβηκαν σωστά (πράσινο tick), δεν ενεργοποιείται το κουμπί "Υποβολή" (Παραμένει γκριζαρισμένο)

 

Από τον υπολογιστή η ίδια ιστορία.

  • Συμπληρώνω τα στοιχεία μου
  • επισυνάπτω ταυτότητα & πάσο
  • περνάει στο βήμα 4 (Θα σε ενδιέφερε κάποια επιπλέον φοιτητική προσφορά; ) επιλέγω "Δεν ενδιαφέρομαι αυτή τη στιγμή"
  • πατάω το κουμπί "Αποστολή" και δεν κάνει τίποτα.

 

Δε θα έπρεπε να βγάλει ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε; Να έρθει έστω ένα email;

 

Η διαδικασία έχει γίνει από firefox, edge, chrome, opera, vivaldi..

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερος συνεχόμενος μήνας που στο μήνυμα λέει ότι τα λεπτά λήγουν στις 23:59 της προηγούμενης. Ενώ στη πραγματικότητα λήγουν στις 12:00 της επόμενης. Τσεκαρισμένο.

Απλά αν σε έρθει το ίδιο μήνυμα να ξέρετε ότι τα λεπτά λήγουν πάντοτε στις 12:00 το μεσημέρι και όχι στις 23:59 που αλλάζει η μέρα. f8cff64dd4d144b8084ab1340abc4080.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο φοιτητικό whatsup αλλά δεν ολοκληρώνεται η διαδιακασία :worry:

  • Από την εφαρμογή στο κινητό
  • συμπληρώνω τα στοιχεία μου
  • επισυνάπτω και τις φωτογραφίες από ταυτότητα και πάσο
  • ενώ δείχνει ότι ανέβηκαν σωστά (πράσινο tick), δεν ενεργοποιείται το κουμπί "Υποβολή" (Παραμένει γκριζαρισμένο)

 

Από τον υπολογιστή η ίδια ιστορία.

  • Συμπληρώνω τα στοιχεία μου
  • επισυνάπτω ταυτότητα & πάσο
  • περνάει στο βήμα 4 (Θα σε ενδιέφερε κάποια επιπλέον φοιτητική προσφορά; ) επιλέγω "Δεν ενδιαφέρομαι αυτή τη στιγμή"
  • πατάω το κουμπί "Αποστολή" και δεν κάνει τίποτα.

 

Δε θα έπρεπε να βγάλει ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε; Να έρθει έστω ένα email;

 

Η διαδικασία έχει γίνει από firefox, edge, chrome, opera, vivaldi..

 

Για την ιστορία να πω ότι η προσφορά ενεργοποιήθηκε τη Δευτέρα

 

Ερώτηση, τα gb από το "bring a friend" (2gb το μήνα για τους πρώτους 3 μήνες) προστίθενται μαζί με τα "κανονικά" και μεταφέρονται ή ότι δεν καταναλώνεται χάνεται;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φοιτητικό που είναι σε φραγή ,μόλις του βάλεις χρήματα υπάρχει περίπτωση να σου δώσει τα mb που δεν σου εδωσε τους προηγούμενους 5 μηνες που ήταν σε φραγή?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα πάρεις τα 500ΜΒ της ανανέωσης και την επόμενη 1η του μήνα θα λάβεις τα 600ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω (καθότι το έχω δοκιμάσει) χρωστουμενα ΜΒ δεν θα πάρεις

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις έγινε φοιτικο το νούμερο μου,μου έδωσαν και δωρεάν ομιλία ίντερνετ,αλλά στο what's up δεν μου βγάζει στα πακέτα το φοιτικο για ανανέωση,αυτό θα αλλάξει?πρέπει να κάνω κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την ανανέωση την κάνεις με sms?γιατί δεν υπάρχει επιλογή φοιτικου πακέτου στο what's up

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έσβησα το what's up και το ξανακατεβασα και όλα οκ πλέον

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις έγινε φοιτικο το νούμερο μου,μου έδωσαν και δωρεάν ομιλία ίντερνετ,αλλά στο what's up δεν μου βγάζει στα πακέτα το φοιτικο για ανανέωση,αυτό θα αλλάξει?πρέπει να κάνω κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την ανανέωση την κάνεις με sms?γιατί δεν υπάρχει επιλογή φοιτικου πακέτου στο what's up

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν επιτρέπεται, μετά από πόσες μέρες στο έκαναν φοιτητικό; Εγώ έκανα αίτηση μέσα από το app την Δευτέρα και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

7-8 μέρες εκανε

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι λυσεις υπαρχουν για εξτα gb internet?υπαρχουν καποια πακετα που μπορει να αγορασει καποιος;

 

Μπες στην εφαρμογη του WhatsUp να δεις. Η παρε τηεφωνο το 1330.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα συσκευή 5G, που αναφέρει η λίστα των συμβατών 5G συσκευών της COSMOTE.

 

Προφανώς και δεν την αγόρασα επειδή την αναφέρει η COSMOTE, αλλά επειδή βρήκα μια προσφορά.

 

 

Έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Αθήνα και δεν έχω δει 5G πουθενά.

 

 

 

Φταίει το πρόγραμμα ή κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να στείλεις sms γράφοντας 5G στο 1333. Αυτό λέει να κάνεις, αν κατάλαβα καλά, στην περίπτωση που δεν παίζει αυτόματα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να στείλεις sms γράφοντας 5G στο 1333. Αυτό λέει να κάνεις, αν κατάλαβα καλά, στην περίπτωση που δεν παίζει αυτόματα.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Το έκανα δυο φορές αλλά ενώ έρχεται το αρχικό μήνυμα, δεν έρχεται το δεύτερο της ενεργοποίησης.

 

Σε όσους το έχουν ενεργοποιήσει, ποσά μηνύματα έρχονται ;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα δυο φορές αλλά ενώ έρχεται το αρχικό μήνυμα, δεν έρχεται το δεύτερο της ενεργοποίησης.

 

Σε όσους το έχουν ενεργοποιήσει, ποσά μηνύματα έρχονται ;

 

Δεν χρειαζεται ενεργοποιηση. Την συσκευη την αγορασες απο ΓΕΡΜΑΝΟ/κοσμοτε ή απο skroutz?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται ενεργοποιηση. Την συσκευη την αγορασες απο ΓΕΡΜΑΝΟ/κοσμοτε ή απο skroutz?

 

Από μεγάλη αλυσίδα. Είναι συσκευή της infoquest.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ήταν γνωστό θέμα στην αρχή ότι ενώ έστελνες 5G στο 1333, δεν λαμβανες μήνυμα ενεργοποίησης. Φαντάζομαι έκανες επανεκκίνηση τη συσκευή σου, αν πάλι δεν βλέπεις 5G τότε κάλεσέ τους δωρεάν στο 13738 για να δουν μήπως δεν είναι ανοιχτό στη γραμμη σου.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν γνωστό θέμα στην αρχή ότι ενώ έστελνες 5G στο 1333, δεν λαμβανες μήνυμα ενεργοποίησης. Φαντάζομαι έκανες επανεκκίνηση τη συσκευή σου, αν πάλι δεν βλέπεις 5G τότε κάλεσέ τους δωρεάν στο 13738 για να δουν μήπως δεν είναι ανοιχτό στη γραμμη σου.

 

Τελικά την θέμα ρύθμισης της συσκευής.

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια σας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνετε στο 13738,πήρα εγώ και είπαν ότι μέχρι να μπει η συσκευή μου στις λίστες της κοσμοτε δεν θα ενεργοποιηθεί το 5G,είπαν όμως ότι κάθε μήνα προστίθενται συσκευες

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην καλούσε το 13738 εφόσον η συσκευή του ήταν ήδη στη λίστα;
Αναφέρθηκε ποιο πάνω να καλέσουν σε αυτό το νούμερο,πήρα και μου είπαν μόνο όσα είναι στη λίστα τα άλλα σταδιακα

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικό εφόσον η συσκευή σου δεν ήταν στη λίστα. Όμως η συσκευή του φίλου ήταν κανονικά στη λίστα, για αυτό του πρότεινα να καλέσει :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...