Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχα ωραίος! Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε!!!

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ωραίος! Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε!!!

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μας λέτε και εμάς που δεν ξέρουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποιες απορίες:

1) Μπορώ να μετατρέψω το whats up μου, σε φοιτητικό;

2) Το υπάρχον χρηματικό υπόλοιπο μετά την μετατροπή whats up σε φοιτητικό, μεταφέρεται ή χάνεται;

3) Σε πόσες εργάσιμες γίνεται η μετατροπή;

4) Χρειάζεται αστυνομική και ακαδημαική ταυτότητα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1)Ναι

2)Μεταφέρεται

3)Δεν αργεί-2-3 εργάσιμες και αν δεις ότι αργεί πας από κατάστημα κ γίνεται πιο γρήγορα

4)Ναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λέτε και εμάς που δεν ξέρουμε :p
99.9999% το "κολπο" με τις προσκλήσεις για φοιτητικό πακέτο (όπως καταλαβαίνεις δεν έχει νόημα να συζητήσουμε ποιος πραγματικά δικαιούται φοιτητικό πακέτο και τα λοιπά) όπου κάθε φορά που κάποιος κάνει φοιτητικό πακέτο με πρόσκληση που στέλνεις παίρνουν και οι 2 από 6gb και τα οποία προστίθενται όλα μαζί και μεταφέρονται

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

99.9999% το "κολπο" με τις προσκλήσεις για φοιτητικό πακέτο (όπως καταλαβαίνεις δεν έχει νόημα να συζητήσουμε ποιος πραγματικά δικαιούται φοιτητικό πακέτο και τα λοιπά) όπου κάθε φορά που κάποιος κάνει φοιτητικό πακέτο με πρόσκληση που στέλνεις παίρνουν και οι 2 από 6gb και τα οποία προστίθενται όλα μαζί και μεταφέρονται

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

99.9999% το "κολπο" με τις προσκλήσεις για φοιτητικό πακέτο (όπως καταλαβαίνεις δεν έχει νόημα να συζητήσουμε ποιος πραγματικά δικαιούται φοιτητικό πακέτο και τα λοιπά) όπου κάθε φορά που κάποιος κάνει φοιτητικό πακέτο με πρόσκληση που στέλνεις παίρνουν και οι 2 από 6gb και τα οποία προστίθενται όλα μαζί και μεταφέρονται

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και πώς εξηγείται το ότι δε λήγουν, ακόμη και αν περάσει το 3μηνο?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν τρόποι για να προκαλέσουν κάποιοι το κοινό περί δικαίου αίσθημα και να το παίζουν και καλά "μάγκες" ότι αυτοι ειναι οι έξυπνοι και οι υπόλοιποι ειμαστε θύματα που πληρώνουμε 8.5€/2g αλλά υπάρχει λόγος να "κρατιέται χαμηλά η μπάλα"

offtopic τέλος :)

Link to comment
Share on other sites

Και πώς εξηγείται το ότι δε λήγουν, ακόμη και αν περάσει το 3μηνο?
Στα φοιτητικά κάθε πρώτη του μήνα δίνουν 600mb δώρο. Όλα αυτά προστίθενται μεταξύ τους και δε χρειάζεται να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο άλλο για να τα μεταφέρεις. Τώρα να σου πω την αλήθεια αν μπει φραγή στο τρίμηνο δεν ξέρω τι γίνεται. Δεν το χω δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

1)Ναι

2)Μεταφέρεται

3)Δεν αργεί-2-3 εργάσιμες και αν δεις ότι αργεί πας από κατάστημα κ γίνεται πιο γρήγορα

4)Ναι

 

Την πρόσκληση για να πάρουμε και τα 6GB δώρο, γίνεται πριν καταθέσουμε τα δικαιολογητικά για την μετατροπή σε φοιτητικό;

Το αίτημα μετατροπής από whats up σε φοιτητικό για να γίνει γρήγορα, πρέπει να γίνει σε κατάστημα Γερμανός;

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

ισως δεν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θα κανω μια ερωτηση: στις ΗΠΑ - ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ με whats up τι κανω για να εχω ιντερνετ;για τηλεφωνια δεν με πειραζει.
Link to comment
Share on other sites

Την πρόσκληση για να πάρουμε και τα 6GB δώρο, γίνεται πριν καταθέσουμε τα δικαιολογητικά για την μετατροπή σε φοιτητικό;

Το αίτημα μετατροπής από whats up σε φοιτητικό για να γίνει γρήγορα, πρέπει να γίνει σε κατάστημα Γερμανός;

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!

 

Την πρόσκληση την κάνει ο φίλος σου μέσω της εφαρμογής. Έπειτα σου έρχεται εσένα κάποιο sms με reference link από όπου κάνεις αίτηση για φοιτητικό.

 

Από όπου και να το κάνεις γρήγορα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ισως δεν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θα κανω μια ερωτηση: στις ΗΠΑ - ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ με whats up τι κανω για να εχω ιντερνετ;για τηλεφωνια δεν με πειραζει.

Γεμίζεις το κινητό σου με ένα σημαντικό υπόλοιπο 500 με 1000 ευρώ ώστε να έχεις internet με 8-10 ευρώ το ΜΒ .

Αυτό μόνο μπορεις να κάνεις με WU

Εναλακτικά αγοράζεις μια τοπική κάρτα .

Link to comment
Share on other sites

ισως δεν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θα κανω μια ερωτηση: στις ΗΠΑ - ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ με whats up τι κανω για να εχω ιντερνετ;για τηλεφωνια δεν με πειραζει.
Αγόρασε τοπική κάρτα & κάνε την δουλειά σου.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

ισως δεν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θα κανω μια ερωτηση: στις ΗΠΑ - ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ με whats up τι κανω για να εχω ιντερνετ;για τηλεφωνια δεν με πειραζει.

 

Κατ αρχάς βεβαιώσου ότι δουλεύει η συσκευή σου αλλιώς θα χρειαστεί να αγοράσεις και συσκευή.

Πριν λοιπόν μπεις στην διαδικασία του πακέτου συγκεντρώσου στο WiFi με κάποιο VoIP για τηλέφωνα γιατί και τα 500 € θα λήξουν σε 2 μήνες και θα πάνε χαμένα.

 

https://willmyphonework.net/

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Πόσα φοιτητικά μπορεί να εχει κάποιος στο όνομα του ταυτόχρονα?

Μπορώ δηλαδή να έχω ένα νούμερο σαν προπτυχιακός φοιτητής και άλλο ένα σαν μεταπτυχιακός?

Ή επίσης να έχω ένα νούμερο με το δικό μου πάσο και άλλο ένα νούμερο στα δικά μου στοιχεία με πάσο άλλου?

Link to comment
Share on other sites

Πόσα φοιτητικά μπορεί να εχει κάποιος στο όνομα του ταυτόχρονα?

Μπορώ δηλαδή να έχω ένα νούμερο σαν προπτυχιακός φοιτητής και άλλο ένα σαν μεταπτυχιακός?

Ή επίσης να έχω ένα νούμερο με το δικό μου πάσο και άλλο ένα νούμερο στα δικά μου στοιχεία με πάσο άλλου?

Στη κοσμοτε ένα.

Με το ίδιο πάσο μπορείς να έχεις δύο στη βονταφον και άλλα δύο στη γουιντ.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν φορητότητα παίζει στη voda?

Στην κοσμοτε ισχύει.

Επίσης φοιτητικό γίνεται σε υπάρχον νούμερο ή μόνο σε καινούργιο;;

Στη κοσμοτε ένα.

Με το ίδιο πάσο μπορείς να έχεις δύο στη βονταφον και άλλα δύο στη γουιντ.

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Πόσα φοιτητικά μπορεί να εχει κάποιος στο όνομα του ταυτόχρονα?

 

Μπορώ δηλαδή να έχω ένα νούμερο σαν προπτυχιακός φοιτητής και άλλο ένα σαν μεταπτυχιακός?

 

Ή επίσης να έχω ένα νούμερο με το δικό μου πάσο και άλλο ένα νούμερο στα δικά μου στοιχεία με πάσο άλλου?

Εάν έχεις δύο διαφορετικά πάσα μπορείς να κάνεις δύο νούμερα το ένα με ταυτότητα & το ένα πάσο & το άλλο με διαβατήριο & το άλλο πάσο. Νομίζω!

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA ΓIA NA ΣYNEXIΣEIΣ NA XPHΣIMOΠOIEIΣ TH ΣYNΔEΣH ΣOY! ANANEΩΣE TΩPA AΠO 12€ ΓIA NA EXEIΣ ΔΩPO 3GB KAI 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 15 HMEPEΣ. ΠPOΣΦOPA ANANEΩΣHΣ MEXPI 10/03/2020
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ενα φοιτητικο που ενεργοποιήθηκε 16/1/20 δεν πρέπει και τον μήνα Μάρτιο να δώσει αλλο ενα μήνα δωράν 1000 λεπτά προς όλους,με βάση οτι οταν πρωτοενεργοποιήται δίνει ενα τριμηνο free?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ενα φοιτητικο που ενεργοποιήθηκε 16/1/20 δεν πρέπει και τον μήνα Μάρτιο να δώσει αλλο ενα μήνα δωράν 1000 λεπτά προς όλους,με βάση οτι οταν πρωτοενεργοποιήται δίνει ενα τριμηνο free?
Θα πάρεις μέχρι και 1η του Απριλίου. Παίρνεις 1000 λεπτά όταν πρωτοενεργοποιητε και μετά 3 φορές κάθε 1η του μήνα
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις μέχρι και 1η του Απριλίου. Παίρνεις 1000 λεπτά όταν πρωτοενεργοποιητε και μετά 3 φορές κάθε 1η του μήνα

Γιατί μου έστειλαν μήνυμα οτι για να μην χάσω τα εναπομείναντα λεπτά ανανέωσε μεχρι 3/3/20.Ευχαριστώ πάντως

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ενα φοιτητικο που ενεργοποιήθηκε 16/1/20 δεν πρέπει και τον μήνα Μάρτιο να δώσει αλλο ενα μήνα δωράν 1000 λεπτά προς όλους,με βάση οτι οταν πρωτοενεργοποιήται δίνει ενα τριμηνο free?
Στο τελευταίο δώρο που θα λάβεις θα αναφέρει ότι αυτός είναι ο τελευταίος μήνας που λαμβάνεις την προσφορά. Τον επόμενο μήνα βάζεις κάρτα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Σήμερα ενεργοποιήθηκε το φοιτητικό μου What's Up.

 

Στο app φαίνονται 3248 MB που λήγουν στις 2020-05-20 10:40

Λεπτά προς Whats Up - Τα 600 λεπτά λήγουν στις 2020-05-01 12:00

Λεπτά προς όλους - Τα 1000 λεπτά λήγουν στις 2020-05-19 12:00

 

Τα δώρα για τους 3 πρώτους μήνες θα τα παίρνω την 1η του κάθε μήνα ή θα τα πάρω σύμφωνα με την ημερομηνία ενεργοποίησης της φοιτητικής προσφοράς;

Γιατί τα 600 προς Whats Up λήγουν 01.05.2020 ενώ τα 1000 λεπτά προς όλους λήγουν 19.05.2020...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...