Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες χαιρετώ.

 

Πρόσφατα με πήραν στο ΕΠΠΑΙΚ (Ετήσιο Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης) της ΑΣΠΑΙΤΕ. Η ΑΣΠΑΙΤΕ θεωρείται ΤΕΙ από όσο ξέρω, στους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές δίνει κανονικά πάσο, επιδόματα, φοιτητικά email και τα λοιπά.

 

Το ΕΠΠΑΙΚ όμως δεν το κατηγοροποιεί σαν μεταπτυχιακό όμως. Σε αυτή τη περίπτωση ξέρουμε τι παίζει; Η Cosmote το δέχεται ότι είμαστε σπουδαστές; Να σημειώσω ότι έχω λάβει από τη γραμματεία του τμήματος μια "Βεβαίωση Σπουδών" στην οποία αναφέρεται ότι είμαι σπουδαστής στο τμήμα το τρέχων ακαδημαϊκό έτος, για χρήση στα ΚΤΕΛ ώστε να έχω μειωμένο εισιτήριο επειδή θα πηγαινοέρχομαι από το χωριό.

 

Μπορεί να μας κατατοπίσει κάποιος που να ήταν παλιότερα σπουδαστής στο ΕΠΠΑΙΚ και που να το είχε ψάξει το θέμα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Λογικά γίνεται. Είναι παρόμοια βεβαίωση με αυτή που δίνουν τα ΙΕΚ. Και με του ΙΕΚ γίνεται κανονικά.

 

Τελικά έκανα online αίτηση για το νούμερο what's up που ήδη έχω (είχε επιλογή να κάνω αίτηση για υπάρχον νούμερο ή για νέο νούμερο). Μου ζήτησε να στείλω τις 2 όψεις της ταυτότητας και πάσο (που δεν έχω) ή κάποιο άλλο έγγραφο πιστοποίησης ότι είμαι σπουδαστής, και τελικά έστειλα αυτή τη βεβαίωση που μου έδωσαν από τη γραμματεία. Δεν έχω λάβει ακόμη κάτι, όταν λάβω απάντηση, είτε θετική είτε αρνητική, θα ενημερώσω για να υπάρχει σαν αναφορά και για τους υπόλοιπους σπουδαστές του συγκεκριμένου προγράμματος.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα online αίτηση για το νούμερο what's up που ήδη έχω (είχε επιλογή να κάνω αίτηση για υπάρχον νούμερο ή για νέο νούμερο). Μου ζήτησε να στείλω τις 2 όψεις της ταυτότητας και πάσο (που δεν έχω) ή κάποιο άλλο έγγραφο πιστοποίησης ότι είμαι σπουδαστής, και τελικά έστειλα αυτή τη βεβαίωση που μου έδωσαν από τη γραμματεία. Δεν έχω λάβει ακόμη κάτι, όταν λάβω απάντηση, είτε θετική είτε αρνητική, θα ενημερώσω για να υπάρχει σαν αναφορά και για τους υπόλοιπους σπουδαστές του συγκεκριμένου προγράμματος.

 

Λογικά θα στην κάνουν την μετατροπή. Όπως και να έχει, ναι, μια ενημέρωση για το τι έγινε τελικά, θα ήταν χρήσιμη για το forum.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος από σας έχει νούμερο και μπορεί να γίνει φοιτητικό μπορεί να το πει το νούμερο σου σε κάποιον ώστε στην εφαρμογή να τον προτείνει και να κερδίσουν και οι δύο για τρεις μήνες από 2 Gb. Αν υπάρχει κανένας ας στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα online αίτηση για το νούμερο what's up που ήδη έχω (είχε επιλογή να κάνω αίτηση για υπάρχον νούμερο ή για νέο νούμερο). Μου ζήτησε να στείλω τις 2 όψεις της ταυτότητας και πάσο (που δεν έχω) ή κάποιο άλλο έγγραφο πιστοποίησης ότι είμαι σπουδαστής, και τελικά έστειλα αυτή τη βεβαίωση που μου έδωσαν από τη γραμματεία. Δεν έχω λάβει ακόμη κάτι, όταν λάβω απάντηση, είτε θετική είτε αρνητική, θα ενημερώσω για να υπάρχει σαν αναφορά και για τους υπόλοιπους σπουδαστές του συγκεκριμένου προγράμματος.

 

Λογικά θα στην κάνουν την μετατροπή. Όπως και να έχει, ναι, μια ενημέρωση για το τι έγινε τελικά, θα ήταν χρήσιμη για το forum.

 

 

Ενημερώνω ότι τελικά μου μετέτρεψαν το νούμερο σε φοιτητικό, οπότε τέλος καλό όλα καλά.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι τελικά μου μετέτρεψαν το νούμερο σε φοιτητικό, οπότε τέλος καλό όλα καλά.

 

Κομπλέ.....μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε τι παιζει με κατι αγγελιες που βλεπω που κανουν το υπαρχον νουμερο hwats up ειδικη προσφορα (φοιτητικο που δεν ληγει)? υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω? παιζει λαμογια?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά Πρόκειται για λαμογιά σε βάρος της Cosmote. Εκτός αν έχεις πράγματι φοιτητική ταυτότητα.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά Πρόκειται για λαμογιά σε βάρος της Cosmote. Εκτός αν έχεις πράγματι φοιτητική ταυτότητα.

ε δε θα κλαψω και για την κοσμοτε. το θεμα ειναι αν πρεπει εγω να προσεξω κατι... ευχαριστω

 

υγ. εμννοω αν ειναι κυκλωμα που θελει να τους βαλεις τ α λεφτρα σε λογαριασμο και μετα κανουν τους κινεζους. εχουμε ακουσεο τιποτα? δεν εχω ιδεα πως δουλευει η φαση

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

ε δε θα κλαψω και για την κοσμοτε. το θεμα ειναι αν πρεπει εγω να προσεξω κατι... ευχαριστω

 

υγ. εμννοω αν ειναι κυκλωμα που θελει να τους βαλεις τ α λεφτρα σε λογαριασμο και μετα κανουν τους κινεζους. εχουμε ακουσεο τιποτα? δεν εχω ιδεα πως δουλευει η φαση

Εγώ έχω πάρει και το έχω 1 χρόνο.

Τα λεφτά τα δίνεις αφού γίνει η μετατροπή πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει και το έχω 1 χρόνο.

Τα λεφτά τα δίνεις αφού γίνει η μετατροπή πρώτα.

φιλε σε ευχαριστω. αυτο ηθελα να ξερω. μη μου πουν πως πρεπει να πληρωσω πριν γινει η μετατροπη. αν σου ειπαν να πληρωσεις αφου γινει, ολα καλα.

σου ζητησαν τιποτα στοιχεια (φωτοτυπια ταυτοτητας κτλ?). σε υπερευχαριστω.

αραγε αυτοι που το κανουν ειναι υπαλληλοι οτε? (μου φαινεται περιεργη η ολη διαδικασια γιαυτο ρωταω. αλλα αν το καταφερω θα ειμαι πανευτυχης

 

υγ. ειδα πως παρολο που παιρνεις το φοιτητικο, αλλες αγγελιες ελεγαν πως παιρνεις ενα γκιγκα, αλλες 3, ηταν λιγο χυμα...παιζει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα δεν έπιασαν κύκλωμα που έκανε παράνομα μετατροπές σε φοιτητικά; Θα δώσεις τα στοιχεία σου σε κάποιον αποδεδειγμένα απατεώνα; Γιατι κάποιος νόμιμος δεν δουλεύει με τέτοιο τρόπο .
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα δεν έπιασαν κύκλωμα που έκανε παράνομα μετατροπές σε φοιτητικά; Θα δώσεις τα στοιχεία σου σε κάποιον αποδεδειγμένα απατεώνα; Γιατι κάποιος νόμιμος δεν δουλεύει με τέτοιο τρόπο .
φιλε δεν ειχα ιδεα οτι επιασαν τετοιο κυκλωμα... πρωτη φορα το ακουω
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω :lol::lol::lol:
https://www.news247.gr/koinonia/eglima/gia-krotides-ton-epsachnan-apati-me-maimoy-foititikes-tilefonikes-syndeseis-anakalypsan.6601575.html

 

Για κροτίδες τον έψαχναν, απάτη με "μαϊμού" φοιτητικές τηλεφωνικές συνδέσεις ανακάλυψαν

Link to comment
Share on other sites

https://www.news247.gr/koinonia/eglima/gia-krotides-ton-epsachnan-apati-me-maimoy-foititikes-tilefonikes-syndeseis-anakalypsan.6601575.html

 

Για κροτίδες τον έψαχναν, απάτη με "μαϊμού" φοιτητικές τηλεφωνικές συνδέσεις ανακάλυψαν

 

χαχαχα :lol: φοβερός!

Πλάκα πλάκα πως το έκανε; Στα πάσο που έφτιαχνε εβαζε τυχαίους αριθμούς;

Υποτίθεται οι εταιρίες ελέγχουν εαν είναι έγκυρο και όχι τυχαίοι αριθμοί....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα :lol: φοβερός!

Πλάκα πλάκα πως το έκανε; Στα πάσο που έφτιαχνε εβαζε τυχαίους αριθμούς;

Υποτίθεται οι εταιρίες ελέγχουν εαν είναι έγκυρο και όχι τυχαίοι αριθμοί....

 

Αν βλέπατε τις αγγελίες στο ίντερνετ τα περισσότερα τα ειχε ενας αλλά τον τελευταίο καιρό ανέβαζε και βεγγαλικά και άλλα διάφορα και ανοίχτηκε τόσο πολύ που τον έπιασαν...

Περιστέρι μεριά... Φοιτητικά που τα έδινε με 60 ευρώ τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα έχω το φοιτητικό πακέτο της κοσμοτε πτυχίο πήρα πριν 3 χρόνια,δεν μου το έκοψαν ποτέ :-P Και σε άλλους συμφοιτητές το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. τα μεγκαμπαιτ (και τα λεπτα αλλα οκ, πιο πολυ τα μεγκαμπαιτ μετρανε), αθροιζονται καθε μηνα αν δεν τα χρησιμοποιησεις ολα? ευχαριστω (στο αντιστοιχο της βονταφον νομιζω γινεται. στης wind οχι, οποτε αναρωτιεμαι εδω αν γινεται)
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. τα μεγκαμπαιτ (και τα λεπτα αλλα οκ, πιο πολυ τα μεγκαμπαιτ μετρανε), αθροιζονται καθε μηνα αν δεν τα χρησιμοποιησεις ολα? ευχαριστω (στο αντιστοιχο της βονταφον νομιζω γινεται. στης wind οχι, οποτε αναρωτιεμαι εδω αν γινεται)
Αθροίζονται. Πλην των λεπτών προς what's up που δίνει την πρώτη του μηνός και των sms αν αγοράζεις το μεγάλο πακέτο.

 

b12e1dec1ce1e8f1287b7c4cdb94069c.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. τα μεγκαμπαιτ (και τα λεπτα αλλα οκ, πιο πολυ τα μεγκαμπαιτ μετρανε), αθροιζονται καθε μηνα αν δεν τα χρησιμοποιησεις ολα? ευχαριστω (στο αντιστοιχο της βονταφον νομιζω γινεται. στης wind οχι, οποτε αναρωτιεμαι εδω αν γινεται)

 

Σε μενα πριν καποιο καιρο αθροιζονταν τα mb, αλλα απο καποιο σημειο και μετα σταματησε να ισχυει αυτο. Μπορει να εχω 3 διαφορετικα πακετα με mb (τα δωρεαν του καθε μηνα, καμια προσφορα που βγαζει που και που και κανα πακετο mb που βαζω καμια φορα), αλλα στην εφαρμογη το καθε πακετο ληγει συγκεκριμενη ημερομηνια. Ειτε τα εχω "φαει" μεχρι τοτε ειτε οχι το πακετο αυτο θα ληξει και θα μεινουν τα υπολοιπα. (Δε ξερω αν το εξηγησα καλα :P)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει 2 διαφορετικά. Τα λίγα είναι από reload. Τα πολλά είναι από φοιτητικό πακέτο μαζί με τα δωρεάν 600 που δίνει στην αρχή του μήνα(λογικά). Τα λεπτά ομιλίας προς όλους του πακέτου λήγουν στις 26/12, άρα και τα mb θα έπρεπε να είχαν την ίδια λήξη αν δεν αθροίζονται με κάτι άλλο που τους μεταθέτει τη λήξη. 2eb932508c774f81dc0de8cb76ba80f6.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει 2 διαφορετικά. Τα λίγα είναι από reload. Τα πολλά είναι από φοιτητικό πακέτο μαζί με τα δωρεάν 600 που δίνει στην αρχή του μήνα(λογικά). Τα λεπτά ομιλίας προς όλους του πακέτου λήγουν στις 26/12, άρα και τα mb θα έπρεπε να είχαν την ίδια λήξη αν δεν αθροίζονται με κάτι άλλο που τους μεταθέτει τη λήξη. 2eb932508c774f81dc0de8cb76ba80f6.jpg

 

Sent from my SM-G930F

 

Συμφωνώ και σε εμένα το ίδιο ισχύει!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κρατάτε τόσα gb ρε σεις? Είδα κάποιος έχει 60gb από πακέτα. Μια φορά αν ξεχάσετε να βάλετε κάρτα ή πακέτο πάνε όλα. Δηλαδή έχετε σκοπό να τα φάτε κάποια στιγμή η απλά τα μαζεύετε? Έχω προσπαθώ να έχω πάντα καβατζα 5gb με το πάρε μοίρασε από εκεί και πέρα τα τρώω κανονικά χωρίς να με πειράξει αν δεν πάω πχ 10gb 20gb απόθεμα. Σαν αυτούς που μαζεύουν μια μια τις λίρες μου κάνετε μερικοί.
Link to comment
Share on other sites

Ατυχέστατος ο παραλληλισμός με τις λίρες. Υπάρχει και άλλη εξήγηση. Η χρήση που κάνεις είναι σχετικά μικρή. Δηλαδή, προσωπικά μιλώντας γύρω στο 30-40% των παροχών του πακέτου. Ωστόσο δεν συμφέρει να αγοράσεις κάτι άλλο, με τα 10€ που βάζεις κάθε μήνα. Έχεις το φοιτητικό χρόνια, ε κάποια στιγμή μαζεύονται τόσα. Κακό δεν είναι. Κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστούν.

 

Παλιότερα αγόραζα το φθηνότερο πακέτο με τα 1000'. Είπα όμως επειδή καμία φορά στέλνω κανένα sms ας δίνω κάτι παραπάνω να έχω το πιο μεγάλο που δίνει και 1200sms. Πλέον οποίος με πάρει και δεν μπορώ να απαντήσω στέλνω άμεσα τις έτοιμες απαντήσεις με sms του στυλ "θα σας καλέσω μετά"κλπ. Και είχα προετοιμαστεί να χάσω το υπόλοιπο σε λεπτά ομιλίας, και όμως με την αλλαγή του πακέτου το μετέφερε.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...