Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα για να συζητάμε όλα τα σχετικά με τις φοιτητικές προσφορές του what's up . Edited by Mark_K

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα!

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να εχω πανω απο εναν φοιτητικο αριθμο στο ονομα μου στην cosmote αλλα αν ξερετε τι παιζει και στις αλλες εταιρειες πειτε μου.

σε γερμανο που ειχα ρωτησει δεν μου εδωσαν σαφη απαντηση. ισως να επεσα και σε υπαλληλο που δεν ξερει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να εχω πανω απο εναν φοιτητικο αριθμο στο ονομα μου στην cosmote αλλα αν ξερετε τι παιζει και στις αλλες εταιρειες πειτε μου.

σε γερμανο που ειχα ρωτησει δεν μου εδωσαν σαφη απαντηση. ισως να επεσα και σε υπαλληλο που δεν ξερει...

 

Στην Vodafone αφηνουν ενα νουμερο στη Wind ειχα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις 1 WU ή ένα καρτοσυμβόλαιο ΚΑΙ 1 INTERNET ON THE GO φοιτητικό με συμβόλαιο ή κάρτα.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι για το φοιτητικό WU. Το ενεργοποίησα τους τελευταίους μήνες. Στη σελίδα τους γράφει ότι δίνει 600 λεπτά προς WU και 600 ΜΒ, με προϋπόθεση μια ανανέωση 10 ευρώ το προηγούμενο μήνα.

Γράφτηκα και πριν αλλάξει ο μήνας κάνω ανανέωση 5 ευρώ. Τον επόμενο μήνα μου δίνει τα παραπάνω δώρα. Τον 2 μήνα δε μου δίνει τίποτα (δεν έχω κάνει ανανέωση). Τον 3 μήνα μου δίνει πάλι τα δώρα ( και πάλι δεν έχω κάνει ανανέωση το προηγούμενο μήνα).

Ήθελα να ρωτήσω αν είναι ελαστικοί σε σχέση με το ποσό της ανανέωσης για να σου δώσουν τα δώρα, ώστε να ανταγωνιστούν το φοιτητικό vodafone CU που τα δίνει χωρίς ανανέωση τη πρώτη του κάθε μήνα. Υπάρχει κάποιος άλλος που να παίρνει τα δώρα με μικρότερη από 10 ευρώ ή και χωρίς καθόλου ανανέωση ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι για το φοιτητικό WU. Το ενεργοποίησα τους τελευταίους μήνες. Στη σελίδα τους γράφει ότι δίνει 600 λεπτά προς WU και 600 ΜΒ, με προϋπόθεση μια ανανέωση 10 ευρώ το προηγούμενο μήνα.

Γράφτηκα και πριν αλλάξει ο μήνας κάνω ανανέωση 5 ευρώ. Τον επόμενο μήνα μου δίνει τα παραπάνω δώρα. Τον 2 μήνα δε μου δίνει τίποτα (δεν έχω κάνει ανανέωση). Τον 3 μήνα μου δίνει πάλι τα δώρα ( και πάλι δεν έχω κάνει ανανέωση το προηγούμενο μήνα).

Ήθελα να ρωτήσω αν είναι ελαστικοί σε σχέση με το ποσό της ανανέωσης για να σου δώσουν τα δώρα, ώστε να ανταγωνιστούν το φοιτητικό vodafone CU που τα δίνει χωρίς ανανέωση τη πρώτη του κάθε μήνα. Υπάρχει κάποιος άλλος που να παίρνει τα δώρα με μικρότερη από 10 ευρώ ή και χωρίς καθόλου ανανέωση ;

 

Δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά μου τα έδωσε κι εμένα χωρίς να έχω κάνει καθόλου ανανέωση μέσα στο Σεπτέμβρη. Είχα κάνει ανανέωση τελευταία φορά 25/8 (είχα κωδικό reload από προηγούμενη ανανέωση που διπλασιάζει ότι βάλω, και έβαλα 30€, μου έδωσε 60€ και δεν θα βάζω παρά μόνο 5€ κάθε τρίμηνο για να κρατάω το υπόλοιπο). Γενικά παλαιότερα όταν δεν είχα βάλει κάρτα τον περασμένο μήνα και βολευόμουν για να αγοράσω πακέτα από το υπόλοιπο που είχα, δεν μου έδινε την 1η του νέου μήνα τα 600+600.

Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε μοιράζει λεπτά προς wu και megabytes......

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στα φοιτητικά άρχισαν και δίνουν 600 λεπτά προς what's up και 600mb χωρίς να έχεις κάνει ανανέωση στα πρότυπα της Vodafone! Σήμερα μου ήρθαν τα ενημερωτικά μηνύματα και έχω να βάλω κάρτα από Ιούλιο.
Link to comment
Share on other sites

Στα φοιτητικά άρχισαν και δίνουν 600 λεπτά προς what's up και 600mb χωρίς να έχεις κάνει ανανέωση στα πρότυπα της Vodafone! Σήμερα μου ήρθαν τα ενημερωτικά μηνύματα και έχω να βάλω κάρτα από Ιούλιο.

 

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες. Μου φαίνεται αδύνατο αυτό να το κάνει η κοσμοτε. Για ανέβασε αν μπορείς τα μηνύματα που σου ήρθαν.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες. Μου φαίνεται αδύνατο αυτό να το κάνει η κοσμοτε. Για ανέβασε αν μπορείς τα μηνύματα που σου ήρθαν.

http://i65.tinypic.com/e718o2.png

 

http://i64.tinypic.com/2mx3nlg.png

 

Το ίδιο συνέβη και σε άλλο what's up φοιτητικό στο οποίο ομοίως δεν γίνεται ανανέωση. Οι τελευταίες μονάδες που έβαλα ήταν 5 ευρώ τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

What's up φοιτητικό υπάρχει μόνο(όχι Cosmoκάρτα).

 

Έχεις 3 σούπερ πακέτα:

 

1000' προς όλα τα δίκτυα + 200ΜΒ για ένα μήνα, μόνο με 5,04€!

1200' και 100 SMS προς όλα τα δίκτυα + 600ΜΒ για ένα μήνα, μόνο με 7,06€!

300 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT'S UP για ένα μήνα, μόνο με 1,01€!

 

Και κάθε μήνα ΔΩΡΟ:

600' προς WHAT'S UP και 600 ΜΒ, με προϋπόθεση ανανέωσης 10€ τον προηγούμενο μήνα.

Διπλάσιο χρόνο ομιλίας στα πακέτα CALL THEM ALL 600 & CALL THEM ALL PLUS με κάθε ενεργοποίηση πακέτου.

600MB Internet για 1 μήνα με κάθε ανανέωση 10€.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα δώρο 600 λεπτά προς whats up και 600mb σήμερα (κανονικά πρώτη του μήνα τα στέλνουν). Επιβεβαιώνω και εγώ. Έχω να βάλω κάρτα από 28 Αυγούστου και δεν περίμενα δώρο από το whats up.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα τα 600' προς whats up πριν λιγο και εχω να βαλω καρτα απο αυγουστο. Τα mb δεν τα πηρα ακομα.

 

Edit: Μολης πηρα και τα mb.ολα καλα λοιπον

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω να βαλω καρτα χρόνια..... μεταφέρω χρήματα απο το ενα στο αλλο και τοχρησιμοποιώ μόνο σε ανάγκη....

 

μου ήρθε το bonus

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν και εμενα τα δωρακια 600' + 600MB, και έχει πάνω απο εξαμηνο που δεν εχω βάλει κάρτα.

 

Μακάρι να ειναι στα πρότυπα της vodafone και να συνεχίσουν να τα δινουν καθε μήνα.

Edited by spinalgr1990
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν και εμενα τα δωρακια 600' + 600MB, και έχει πάνω απο εξαμηνο που δεν εχω βάλει κάρτα.

 

Μακάρι να ειναι στα πρότυπα της vodafone και να συνεχίσουν να τα δινουν καθε μήνα.

μακάρι.... :D

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν sms οτι τα 600'+600ΜΒ θα μπαινουν πλεον αυτοματα!!χωρις ανανεωαη!

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν sms οτι τα 600'+600ΜΒ θα μπαινουν πλεον αυτοματα!!χωρις ανανεωαη!

 

Ευχάριστα νέα. Πλέον αυτό φαίνεται και στη σελίδα τους, όπου αναφέρει " Και παίζει και δωράκι κάθε μήνα: 600΄προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP και 600 ΜΒ αυτόματα κάθε μήνα. " χωρίς να αναφέρει πλέον κάτι για ανανέωση. Αυτό δεν το έγραφε πριν 2 μέρες που μπήκα στη σελίδα τους. Δεν υπάρχει επίσης ότι με 10 ευρώ ανανέωση παίρνεις 600 ΜΒ εκείνη τη στιγμή, αν το θυμάμαι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εστειλαν sms για 500ΜΒ καθε μηνα με ανανεωση 10€ για 30 ημερες.Επρεπε να στειλω ΜΒ στο 1330.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα. Πλέον αυτό φαίνεται και στη σελίδα τους, όπου αναφέρει " Και παίζει και δωράκι κάθε μήνα: 600΄προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP και 600 ΜΒ αυτόματα κάθε μήνα. " χωρίς να αναφέρει πλέον κάτι για ανανέωση. Αυτό δεν το έγραφε πριν 2 μέρες που μπήκα στη σελίδα τους. Δεν υπάρχει επίσης ότι με 10 ευρώ ανανέωση παίρνεις 600 ΜΒ εκείνη τη στιγμή, αν το θυμάμαι σωστά.

Ακριβώς μου ήρθε και μένα μήνυμα που λέει ότι θα τα δίνει αυτόματα χωρίς ανανέωση και κόβει όμως τα 600mb με 10€.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εστειλαν sms για 500ΜΒ καθε μηνα με ανανεωση 10€ για 30 ημερες.Επρεπε να στειλω ΜΒ στο 1330.

 

Αυτό είναι το δώρο που δίνει σε όλους (όχι μόνο στα φοιτητικά) όταν κάνεις ανανέωση 10 ευρώ και πάνω από 1/10 (το 1 GB πρέπει να έληξε στις 30/9). Οπότε προσοχή, για να πάρεις τα 500 ΜΒ από ανανέωση, πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει αυτή την υπηρεσία είτε με μήνυμα είτε μέσα από την εφαρμογή.

 

Ακριβώς μου ήρθε και μένα μήνυμα που λέει ότι θα τα δίνει αυτόματα χωρίς ανανέωση και κόβει όμως τα 600mb με 10€.

 

Ναι από ότι φαίνεται τα έκοψαν τα 600 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

δώρα όπως κάνει η Vodafone.... κάθε μήνα τζαμπα

 

:)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ανανεωσα κ γω για τον μηνα Οκτωβριο. Οντως μου δωσε 500mb για 15ημερες αντι 1γκιγκα και αλλα 500mb για ενα μηνα. ΣΤΡΑΒΩΣΑ ΤΡΕΛΛΑ ΓΤ ΔΕ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΤΑ 600mb με καθε καρτα τν 10€ οπως εδεινε μεχρι τωρα το φοιτητικο. Δε με ενδιαφερει πως τα δινει τζαμπα καθε 1η του μηνα, εγω καθε μηνα του βαζω μοναδες εως κ δυο δεκαρες. Δλδ δε θα μου δινει εμενα τα 600mb με καθε καρτα επιδει αποφασισε να τα δινει καθε 1η του μηνα κ σαυτους που δεν εβαλαν καρτα τον προηγουμενο; Ποσος που με ενδιαφερει. Αυριο εχει τηλ κ κραξιμο.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...