Jump to content

Samsung Galaxy Tab A (2016) 7 και 10.1


BILLY5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει

f952836aaa903d38db03d98bd6132d2b.jpg

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια η γνωμη σας για χρηση multimedia σε αυτοκινητο, ειναι καθαρη η οθονη του για παρακολoυθηση βιντεοκλιπς επειδη βλεπω χαμηλη αναλυση?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 και λέω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο Και καλύτερο μιας και έχουν αρχίσει να φαίνονται τα χρόνια του...

Ποιο από τα 3 Α μου προτείνετε;

 

https://www.skroutz.gr/comparelists/1105?compare=14029666,18052528,15695761

 

Δίνω βάση στις αναβάθμισεις για όσο το δυνατόν μεγαλύτερη μελλοντική χρήση

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, Έχει κανείς πρόβλημα με την σύνδεση Μετά ακουστικά τα συνδέω και δεν βγάζουν ήχο

 

Τα εχεις πιεσει καλα να κανουν κλικ;

Η κοπελα μου ειχε θέμα με τα ακουστικα και τελικά δεν τα πιεζε μεσα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λόγο εχει κολλησει το tab σε mia animation οθονη με ενα λουκετο όπως στην photo.. ξερουμε πως το επαναφερουμε κανει πανω απο 1 ωρα ετσι και δεν κλεινει με τιποτα... καμια ιδεα?

 

 

yDuQq9A.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό το μήνυμα είναι για ξεκλείδωτο bootloader.

Σε όλες τις συσκευές android & ios για να σβήσουν όταν έχουν κολλήσει κρατάς πατημένο το κουμπί power έως ότου κάνει επανεκκίνηση ή σβήσει εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό το μήνυμα είναι για ξεκλείδωτο bootloader.

Σε όλες τις συσκευές android & ios για να σβήσουν όταν έχουν κολλήσει κρατάς πατημένο το κουμπί power έως ότου κάνει επανεκκίνηση ή σβήσει εντελώς.

 

 

Για οσους εχουν παρομοιο προβλημα να πω την λύση που βρηκα... καθως με το παρατεταμενο πατημα του power δεν εκλεινε το tablet. Για να κλεισει και να κανει reboot θα πρεπει να πατησεις ταυτοχρονα και ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ τα κουμπια Power και Volume DOWN...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν παρομοιο προβλημα να πω την λύση που βρηκα... καθως με το παρατεταμενο πατημα του power δεν εκλεινε το tablet. Για να κλεισει και να κανει reboot θα πρεπει να πατησεις ταυτοχρονα και ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ τα κουμπια Power και Volume DOWN...

Δε μου έχει τύχει ποτέ, αλλά σε ευχαριστούμε για το feedback.

Καλό είναι να ξέρουμε τι να κάνουμε ΑΝ χρειαστεί... ;)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χωρίς να έχω κάποια πηγή που να το αποκλείει, δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να πάρει android 9 το Tab A ( 2016 ) που συζητάμε εδώ. Αν θυμάμαι καλά και το Oreo για το συγκεκριμένο τάμπλετ ήταν έκπληξη για αρκετό κόσμο.. :)
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν θα παρει android 9 ?

 

Χωρίς να έχω κάποια πηγή που να το αποκλείει, δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να πάρει android 9 το Tab A ( 2016 ) που συζητάμε εδώ. Αν θυμάμαι καλά και το Oreo για το συγκεκριμένο τάμπλετ ήταν έκπληξη για αρκετό κόσμο.. :)

 

Συμφωνώ. Είναι του 2016. 99.99% δεν θα πάρει καμία ουσιαστική αναβάθμιση. Μόνο περιστασιακά ασφαλείας.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν πιστεύω να πάμε σε 9,

πάντως και με το 8 "πετάει το εργαλείο".

 

Θεωρώ ότι κάναμε μία εξαιρετική αγορά.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Θα μας τρελάνει η Samsung. Μετά από τόσο καιρό ξηρασίας, σήμερα έλαβα ενημέρωση ασφαλείας 1 Απριλίου 2020 :).
Link to comment
Share on other sites

Από τον Ιανουάριο του 2019 σταμάτησαν τα πάντα στο δικό μου, τρελάθηκαν εκεί;

Προς το παρόν δεν έλαβα κάτι, εν αναμονή.!

Link to comment
Share on other sites

Για να δω, πότε θα μας έρθει και σε εμας

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε! εντομεταξυ 1 εβδομάδα πριν κοίταξα από περιέργεια και σκέφτηκα ότι μάλλον δεν θα ξαναπάρει αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως εγώ κοίταξα μόλις χτες το βράδυ που το έπιασα με σκοπό να καθαρίσω λίγα πράγματα στο λειτουργικό του. Και σήμερα έπεσε το μήνυμα για το update!

 

Βέβαια εδώ δεν ήρθε ακόμα αλλά θα ερθει που θα πάει :D

Link to comment
Share on other sites

Σας δίνω hint :-)

Πήγα στις ρυθμίσεις > ενημέρωση λογισμικού, και ενω ήταν επιλεγμενη η αυτόματη ενημέρωση, πάτησα στο "μη αυτόματη λήψη, και κατεβαζει την ενημέρωση Απριλίου.

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άλλαξες την επιλογή πάτησες από πάνω στον έλεγχο για νέες ενημερώσεις ή σου ήρθε αυτόματα μετά από λίγο; Μόλις δοκίμασα αλλά δεν έπιασε στο δικό μου.

 

Μικρό το κακό βέβαια αλλά λέμε τώρα.

 

Όσοι ενημερώσατε παρατηρήσατε κάποια αλλαγή στη συμπεριφορά του τάμπλετ; Όχι ότι περιμένω και πολλά δηλαδή.

Παντως παραδέχομαι ότι μετά από τόσα χρόνια χρήσης το ταμπλετάκι ακόμα τρέχει αξιοπρεπώς. Αν δεν έχεις απαιτήσεις από αυτό (βαριά παιχνίδια κλπ) και το χρειάζεσαι για σερφάρισμα και ελαφριές εφαρμογές παραγωγικότητας τότε μια χαρά αντέχει ακόμα και εν ετοι 2020.

Κανενας λόγος αντικατάστασης, πόσο μάλλον όταν η εξέλιξη στα τάμπλετς έχει μείνει τόσο στάσιμη.

 

Για μένα τα έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω θα έλεγα! :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άλλαξες την επιλογή πάτησες από πάνω στον έλεγχο για νέες ενημερώσεις ή σου ήρθε αυτόματα μετά από λίγο; Μόλις δοκίμασα αλλά δεν έπιασε στο δικό μου.

Πάτησα, πάνω πάνω "μη αυτοματη λήψη" και μου "είπε" πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση

Η "αυτοματη λήψη" ακριβως απο κάτω, ήταν ενεργοποιημένη

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο ήρθε και στο δικό μου το update, δεν πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις νωρίτερα.

 

Αλλαγή δεν παρατήρησα μέχρι στιγμής, δουλεύει το ίδιο καλά με πριν.!

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα, πάνω πάνω "μη αυτοματη λήψη" και μου "είπε" πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση

Η "αυτοματη λήψη" ακριβως απο κάτω, ήταν ενεργοποιημένη

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Μόλις πριν λίγο ήρθε και στο δικό μου το update, δεν πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις νωρίτερα.

 

Αλλαγή δεν παρατήρησα μέχρι στιγμής, δουλεύει το ίδιο καλά με πριν.!

 

 

Τι update σας ηρθε? Ψαχνω αλλα δεν μου δειχνει να εχει update.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει μη σε ανησυχεί. Κι εμενα καθυστερησε λιγο (σε σχεση με τον πρωτο που ανεφερε την αφιξη του) αλλα ξαφνικα ηρθε η ειδοποιηση και ολα καλα.

 

Μετα απο αρκετη χρηση μετα την αναβάθμιση σαν να μου φαινεται λιγο καλυτερη η μπαταρια, μπορεί να ειναι και ιδέα μου ομως. Το παρακολουθώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...