Jump to content

Samsung Galaxy Tab A (2016) 7 και 10.1


BILLY5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος το τάμπλετ δεν έχει μηχανισμό δόνησης

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Και ομως... εχει μηχανισμο δονησης. Εαν παω ρυθμισεις μοτιβο δονησης κ επιλεξω καποιο αλλο ο μηχανισμος ειναι εκει. Τον νοιωθω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηχανισμο δονησης εχει κανονικα. Στο πληκτρολογιο δεν ξερω αν εχει. Αλλα δονηση το ταμπλετ εχει. (T585 4G) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Το τάμπλετ που είναι 4g προφανώς έχει. Το απλό όχι.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τάμπλετ που είναι 4g προφανώς έχει. Το απλό όχι.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

https://us.community.samsung.com/t5/Tablets/haptic-feedback-vibrate-on-galaxy-tab-a-10-1/td-p/187978

 

Μόνο όσα έχουν sim card έχουν δόνηση.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω. Αφου εχει δονηση γιατι δεν την υποστηριζει το samsung keyboard με καποια ρυθμιση; τεσπα... Κατεβασα το swiftkey κ ηρέμησα.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η αναβαθμιση 900mb και έγινε Oreo

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εμένα μου ήρθε αναβάθμιση ασφαλείας Ιανουάριος του 2017 για το Smt-280 5.1.1 Αχ Θεέ μου γελάνε και οι πέτρες με αυτά που κάνεις Samsung
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νέα ενημέρωση και αναβαθμίστηκε σε επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας 1 Νοεμβρίου 2018
Link to comment
Share on other sites

Χε χε χε...

Κάτι από εδώ, κάτι από εκεί "τις τσιμπάει" τις αναβαθμισούλες του.

Οταν το πήρα είχε Android 6 και μόλις το σύνδεσα στο Internet πήρε την 7.

Τώρα μας ήλθε η 8....

Δεν έχουμε παράπονο έτσι? :D

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θα ήθελα την βοήθεια σας.....το crazy taxi της SEGA το τρέχει χαλαρά χωρίς κολήματα; ή έχουμε μικρα lag ; Mε το hearthstone διακρίνονται μικροκολήματα και πόσος ελεύθερος χώρος απομένει μετά ?

Γιατί είναι δύο παιχνίδια που παίζω τακτικά

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να παρω backup εφαρμογης (kodi ,συγκεκρημμενα) ,εχω δημιουργησει φακελο για τη ληψη στην καρτα sd . Το backup δεν γινεται και εχω το ακολουθο μυνημα :

 

"Βεβαιωθειται οτι ο επιλεγμενος φακελος μπορει να εγγραφει και οτι το νεο ονομα ειναι εγκυρο " :(:(

 

Καποια γνωμη?

 

Tab a T585

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να παρω backup εφαρμογης (kodi ,συγκεκρημμενα) ,εχω δημιουργησει φακελο για τη ληψη στην καρτα sd . Το backup δεν γινεται και εχω το ακολουθο μυνημα :

 

"Βεβαιωθειται οτι ο επιλεγμενος φακελος μπορει να εγγραφει και οτι το νεο ονομα ειναι εγκυρο " :(:(

 

Καποια γνωμη?

 

Tab a T585

Δεν χρειάζεται ούτε στην sd να το έχεις το backup ..drag & drop στο PC όταν τελειώσει : https://koditips.com/backup-kodi-restore-another-device/

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ούτε στην sd να το έχεις το backup ..drag & drop στο PC όταν τελειώσει : https://koditips.com/backup-kodi-restore-another-device/

 

Ουτε ετσι το κανει.....

"Ο προορισμος ενδεχεται να μην ειναι εγγραψιμος"

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Ουτε ετσι το κανει.....

"Ο προορισμος ενδεχεται να μην ειναι εγγραψιμος"

Το αναφέρεις στο βήμα 10 το ακολούθησες? Ως τι την έχεις κάνει format την sd ? Fat32 ext4 ntfs κλπ ? Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις backup στο Kodi ? Τα add-ons τις ρυθμίσεις κλπ ? Αν θέλεις απλά την εφαρμογή κάντο με μια εφαρμογή από το playstore (για να δημιουργήσεις το φάκελο μην χρησιμοποιήσεις τον default files man

κατέβασε από playstore τον es file explorer και δοκίμασε )

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρεις στο βήμα 10 το ακολούθησες? Ως τι την έχεις κάνει format την sd ? Fat32 ext4 ntfs κλπ ? Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις backup στο Kodi ? Τα add-ons τις ρυθμίσεις κλπ ? Αν θέλεις απλά την εφαρμογή κάντο με μια εφαρμογή από το playstore (για να δημιουργήσεις το φάκελο μην χρησιμοποιήσεις τον default files man

κατέβασε από playstore τον es file explorer και δοκίμασε )

 

Το εκανα και το βημα 10 η sd ειναι fat32.

Τελικα το backup το εκανε στην εσωτερικη και το μετεφερα στην sd. Fx explorer χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για αυτο που με ρωτησες στο μηνυμα, υπαρχουν διαφοροι τροποι και αναλογως αν η συσκευη ειναι rooted η stock..

Μπορεις πχ να κατεβασεις εναν file explorer , θα πας στην /cache και θα δημιουργησεις ενα αρχειο (αδειο θα ειναι) που θα το ονομασεις ακριβως enable_detach & rebbot τη συσκευη σου.Μετα την επανεκκινηση σε 60 δευτερολεπτα η εφαρμογη θα εχει φυγει απο το playstore (εννοειται κλειστη η αναβαθμιση κλπ)

ισως σου βγαλει και ειδοποιηση & στη /cache θα υπαρχει αλλο ενα αρχειο πλεον detach_log ...Αν ποτε θελησουμε επαναφορά της ρύθμισης κανουμε το αναποδο... Ενα αρχειο disable_detach ....(αυτα καποιες φορες εχουν ρισκο για FC του playstore)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια απ τα ιδια.

Το Πασχα θα παρουμε του Φεβρουαρίου :-)

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα update January2019 !!!

 

ποιο μέγεθος οθόνης έχεις;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Tην οθόνη 10.1"

 

οκ εχω εχω το 7αρι για gps στο αυτοκίνητο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα αγόρασα το tablet και ενώ προσπαθώ να κατεβάσω το "παιχνιδια Google play" για να συνδεθώ με τα παιχνιδια που παίζω στο κινητο την ώρα που πάει να το εγκαταστήσει σταματάει και μου βγάζει μήνυμα ότι το Google play store διακόπηκε γνωρίζει κάποιος να μου πει τι συμβαινει;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα αγόρασα το tablet και ενώ προσπαθώ να κατεβάσω το "παιχνιδια Google play" για να συνδεθώ με τα παιχνιδια που παίζω στο κινητο την ώρα που πάει να το εγκαταστήσει σταματάει και μου βγάζει μήνυμα ότι το Google play store διακόπηκε γνωρίζει κάποιος να μου πει τι συμβαινει;Ευχαριστώ

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και ξαναδοκίμασε

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημερα παιδια χρονια πολλα καλη ανασταση. Θελω να ρωτησω αν εχει προσπαθησει κανεις να ρουταρει το SM-T580 10.1 για να εχουμε τα ωφελη του ρουτ. Οτι βρηκα απο xda ηταν για marshmallow και Nougat. Eχει βρει κανενας καποια λινκ για ρουτ 8.1 oreo? Γιατι oι one click εφαρμογες ειναι της υπομονης και το one click root σου ζηταει σχεδον 30 δολλαρια!!! :)
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια χρονια πολλα καλη ανασταση. Θελω να ρωτησω αν εχει προσπαθησει κανεις να ρουταρει το SM-T580 10.1 για να εχουμε τα ωφελη του ρουτ. Οτι βρηκα απο xda ηταν για marshmallow και Nougat. Eχει βρει κανενας καποια λινκ για ρουτ 8.1 oreo? Γιατι oι one click εφαρμογες ειναι της υπομονης και το one click root σου ζηταει σχεδον 30 δολλαρια!!! :)

Eπισης χρονια πολλα...ο καλυτερος τροπος ειναι αμεσως εγκατασταση της twrp και μεσω recovery πχ με το magisk η αν προτιμαει αλλος supersu κλπ

Καποια ινδικα κυριως sites παρουσιαζουν τη παλια μεθοδο του cfautoroot με firmware της 8.1 αλλα ο chainfire δεν εχει δωσει update περα απο τη N7 οποτε καλυτερα να αποφυγεις αυτο,τα firmwares αυτα ειναι δικη τους πατεντα...

__απλα τη twrp για το μοντελο σου,το magisk απο το xda & μπορεις να αποκρυπτογραφησεις με format η και φλασαροντας πριν το magisk το DM-Verity FED

https://forum.xda-developers.com/android/software/universal-dm-verity-forceencrypt-t3817389

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

https://twrp.me/Devices/Samsung/ (βρες τη συσκευη σου & flash το νεοτερο .tar η img.tar αρχειο της twrp μεσω odin)

https://odindownload.com/

(μετα το φλασαρισμα της twrp πρεπει να μπεις αμεσως χειροκινητα στη twrp αλλιως η συσκευη θα bootαρει συνεχως στη stock recovery)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...