Jump to content

Samsung Galaxy Tab A (2016) 7 και 10.1


BILLY5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια, εχω και εγω το SM-580 και ξαφνικα σημερα που πηγα να το χρησιμοποιησω ειδα οτι δεν αναβει. Το εβαλα στην φορτιση μπας και ειχε ξεφορτισει αν και θυμαμαι οτι ειχε μπαταρια το εχω τωρα καμια ωρα αλλα τιποτα, Ειναι απλα λιγο ζεστο απο πισω διπλα στην καμερα.Μου εχει τυχει να ξεφορτισει τελειως αλλα με το που το εβαλα στην φορτιση μετα απο 2 λεπτα αναψε. Μου θυμιζει μια περιπτωση με ενα one plus 3 που εχω και που του είχε κλεισει ξαφνικα η οθονη ενω το δουλευα, νομιζοντας οτι εμεινε η μπαταρια αλλα τελικα μετα απο 2 ωρες πατησα το power και ανοιξε απλα ειχε φαει ενα κολλημα λογω των εφαρμογων που ετρεχαν,Το κινητο στην ουσια δεν ειχε κλεισει. Μακαρι να ειναι κατι παρομοιο και στο ταμπλετ γιατι δεν εχει κλεισει χρονο ακομα. Εχει παθει κανεις κατι παρομοιο, η να το παω στο service?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικές ώρες μετά, και πατώντας το power για ~30 sec ξεκίνησε (μπαταρία στο 100%). Σαν να μην συνέβη τίποτα.

Κάποιο θέμα έχει, αλλά άντε βρες άκρη....

Ακριβως το ιδο επαθα και εγω στο δικο μου (SM-580) σημερα που πηγα να μπω δεν ανοιγε με τιποτα ενω εχθες ημουν κανονικα μεσα.Το εβαλα στην φορτιση αλλα τιποτα αν και θυμαμαι οτι ηταν φορτισμενο. Ειναι απλα λιγο ζεστο απο πισω διπλα στην καμερα. Αυτο που επαθες επσθες εσυ το ειχα παθει με το κινητο μου One Plus 3. Εκλεισε ξαφνικα ενω εγκαθιστουσα μια εφαρμογη νομιζα πως ηταν η μπαταρια αλλα τελικα μετα απο κανα-δυο ωρες ανοιξε ξαινικα, η μαλλον δεν ειχε κλεισει απλα εφαγε κολλημα μου ειπαν το παθαινουν αυτο οι συσκευες, Μακαρι να ειναι το ιδιο προβλημα και στο σικο μου ταμπλετ για να μην τρεχω στο service

Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο έπαθα πριν κανένα μήνα τρεμοπαιξε η οθόνη μισό λεπτό, έκλεισε και δεν ξανανοιξε ούτε σε recovery mode. Έπεσε σε σαββατοκύριακο και δουλειά και 3 μέρες σπίτι δεν άνοιγε τη μέρα που θα το πήγαινα σερβισ ξαφνικά άναψε και από τότε μια χαρά. Υποπτευομαι μήπως λόγω υγρασίας τρώει κάνα σκάλωμα.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα πριν κανένα μήνα τρεμοπαιξε η οθόνη μισό λεπτό, έκλεισε και δεν ξανανοιξε ούτε σε recovery mode. Έπεσε σε σαββατοκύριακο και δουλειά και 3 μέρες σπίτι δεν άνοιγε τη μέρα που θα το πήγαινα σερβισ ξαφνικά άναψε και από τότε μια χαρά. Υποπτευομαι μήπως λόγω υγρασίας τρώει κάνα σκάλωμα.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμενα τελικα ανοιξε ευτυχως αλλα εκανα και αυτο που εκανα με το κινητο one plus 3 που προαναιφερα. Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα το εβαλα σκεπασμενο καλα και αυτο για 10 λεπτα στο ψυγειο να πεσει λιγο η θερμοκρασια γιατι στην ουσια μενει ανοιχτη η συσκευη αλλα δεν ξερω γιατι παθαινουν κοκομπλοκο το εβαλα παλι στην φορτιση και μετα απο 5 λεπτα το πατησα και αναψε.

Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα μου ήρθε μια ενημέρωση γύρω στα 200 mb αν θυμάμαι καλά. Ξέρει κανείς αν προσθέτει κάτι ή απλα ενημέρωση ασφαλείας;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι να αγοράσω το ταμπλετάκι (10.1 - 32GB) για το γιο...

Μπορείτε να μου πείτε πως και το 4G είναι φθηνότερο από το απλό WiFi???

Για παιχνίδια πιστεύεται ότι είναι εντάξει..... δεν μιλάμε για τίποτα απαιτητικά....

Ευχαριστώ

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Περασα με odin την γερμανικη με clean install και οι εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες. Το lag που ειχα μειωθηκε αρκετα και ολη η εμπειρια ειναι πιο smooth. Κατα αλλα το ui πανω κατω το ιδιο χωρις σημαντικες διαφορες.
Link to comment
Share on other sites

Περασα με odin την γερμανικη με clean install και οι εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες. Το lag που ειχα μειωθηκε αρκετα και ολη η εμπειρια ειναι πιο smooth. Κατα αλλα το ui πανω κατω το ιδιο χωρις σημαντικες διαφορες.

 

Την 7 nougat η την 8 oreo πέρασες;

Μάλλον την 7.

Γιατί απ ότι βλέπω η oreo μόνο για Ολλανδία έχει βγει.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μολις παρηγγειλα απο Γερμανο black friday deal το T585 (16BG μνημη) στα 149 ευρα. Πιστευετε ειναι καλη η αγορα ή θα μπορουσα να βρω κατι καλυτερο σε αυτη την τιμη? Το tablet προοριζεται για τη μητερα μου που δεν εχει και ιδιαιτερες απαιτησεις, Youtube και browsing περισσοτερο γιαυτο και επελεξα να αγορασω το 16 εναντι του 32 απο skroutz στα 200 που το εχουν. (αληθεια το 16αρι στο σκρουτζ γιατι εχει 220? μου εχει κανει τεραστια εντυπωση αυτο μιας και πρωτη φορα συναντω τετοιο φαινομενο)

Επισης θα ηθελα να σας ρωτησω ποιο screen protector και θηκουλα μου προτεινετε? Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Την 7 nougat η την 8 oreo πέρασες;

Μάλλον την 7.

Γιατί απ ότι βλέπω η oreo μόνο για Ολλανδία έχει βγει.

 

Οχι την ολλανδικη ορεο περασα με οντιν, εκανα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που έπαιξε για λίγο στα 119 ευρώ ήταν σούπερ αν σκεφτείς ότι πριν από λίγους μήνες στα καταστήματα είχε ακόμη 280 ευρώ.

Για απλή χρήση που του κάνω εγώ με πλοήγηση στο ίντερνετ και παιχνιδάκια όχι πολλών απαιτήσεων το τάμπλετ τα καταφέρνει άψογα.

Λογικά εάν βάλεις κάποιο παιχνίδι υψηλών απαιτήσεων ίσως να έχει πρόβλημα και να κολλάει.

Πάντως το μεγάλο του ατού και ο λόγος που το διάλεξα σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα είναι η μεγάλη αυτονομία που έχει και μου βγάζει άνετα 7-10 μέρες.

Προστατευτικό τζάμι για την οθόνη πήρα από το εξωτερικό γιατί εδώ είναι ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που έπαιξε για λίγο στα 119 ευρώ ήταν σούπερ αν σκεφτείς ότι πριν από λίγους μήνες στα καταστήματα είχε ακόμη 280 ευρώ.

Για απλή χρήση που του κάνω εγώ με πλοήγηση στο ίντερνετ και παιχνιδάκια όχι πολλών απαιτήσεων το τάμπλετ τα καταφέρνει άψογα.

Λογικά εάν βάλεις κάποιο παιχνίδι υψηλών απαιτήσεων ίσως να έχει πρόβλημα και να κολλάει.

Πάντως το μεγάλο του ατού και ο λόγος που το διάλεξα σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα είναι η μεγάλη αυτονομία που έχει και μου βγάζει άνετα 7-10 μέρες.

Προστατευτικό τζάμι για την οθόνη πήρα από το εξωτερικό γιατί εδώ είναι ακριβά.

ποιο τζαμακι πηρες και απο που? επισης κατι διαβασα οτι οι θηκες με μαγνητη σημιουργουν προβλημα στο κινητο. Εσυ απο θηκη τι εκανες τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Samsung members λέει ότι την Oreo θα την πάρουμε Γενάρη 2019 νομίζω

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Μολις πριν απο λιγο μου εβγαλε ΟΤΑ Update για οreo την εγκαθιστω και τα λεμε σε λιγο...

 

Eγκατασταθηκε μια χαρα....

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση για το τάμπλετ περίπου 1gb και γίνεται Samsung Experience 9.5 & Android Oreo 8.1.0.

Ένα μεγάλο μπράβο στην Samsung που δεν το παράτησε στην τύχη του και έδωσε έστω και καθυστερημένα την τελευταία του μάλλον αναβάθμιση.

 

@logica1 Το τζάμι φίλε μου το πήρα από ebay στα 2 ευρώ.

Κόλλησε άψογα και μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα.

Θήκη πήρα μια απλή flip case (χωρίς μαγνήτη) από εδώ στα 6 ευρώ γιατί την ήθελα άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μόλις τρεις μέρες μου ήρθε τώρα αναβάθμιση για Android 8.1 εσείς που το έχετε καιρό και έχετε κάνει την αναβάθμιση γράψτε εάν υπάρχει διαφορά από την προηγούμενη έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Το έχω μόλις τρεις μέρες μου ήρθε τώρα αναβάθμιση για Android 8.1 εσείς που το έχετε καιρό και έχετε κάνει την αναβάθμιση γράψτε εάν υπάρχει διαφορά από την προηγούμενη έκδοση
Ελληνικο είναι φιλε μου η από σκρουτζ? Και ποιο μοντελο είναι? Εμενα ελληνικο από γερμανο T585 4G δεν ηρθε τιποτα ακομη
Link to comment
Share on other sites

Είναι από το eShop με μνήμη 32 Gbyte

Και μενα 32αρι είναι αλλα δεν εχει ερθει, ελληνικο, το δικο σου από ποια χωρα είναι? Δηλ πολωνικο-γερμανικο? Edit: Οκ τα Τ580 πηραν και τα ελληνικα, μονο τα Τ585 τα ελληνικα δεν πηραν ακομη το ειδα από αλλου, σ ευχαριστω για την απαντηση

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε το tabletακι κ προσπαθω να το σεταρω κτλ. Θα ηθελα τη βοηθεια σας γιατι εχω σκαλωσει εδω κ ωρες κ δεν βρισκω λυση στο πως να εχει δονηση το πληκτρολογιο κ δεν μπορω να βρω τη ρυθμιση με τη καμμια κ πουθενα. (Γενικα προτιμω δονηση κατα το πατημα παρα ηχο κατα το πατημα) αν καποιος γνωριζει θα εκτιμουσα μια βοηθεια γιατι πραγματικα δεν βρισκω ακρη. Μηπως τελικα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στο samsung keyboard κ πρεπει να κατεβασω καποιο αλλο; η δεν το υποστηριζει το tablet γενικα; Edited by logica1
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε το tabletακι κ προσπαθω να το σεταρω κτλ. Θα ηθελα τη βοηθεια σας γιατι εχω σκαλωσει εδω κ ωρες κ δεν βρισκω λυση στο πως να εχει δονηση το πληκτρολογιο κ δεν μπορω να βρω τη ρυθμιση με τη καμμια κ πουθενα. (Γενικα προτιμω δονηση κατα το πατημα παρα ηχο κατα το πατημα) αν καποιος γνωριζει θα εκτιμουσα μια βοηθεια γιατι πραγματικα δεν βρισκω ακρη. Μηπως τελικα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στο samsung keyboard κ πρεπει να κατεβασω καποιο αλλο; η δεν το υποστηριζει το tablet γενικα;
Αν δεν κάνω λάθος το τάμπλετ δεν έχει μηχανισμό δόνησης

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.!

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...