Jump to content

Samsung Galaxy Tab A (2016) 7 και 10.1


BILLY5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος και εγώ εδώ και 3 μέρες..

Προς το παρόν μπορώ να πω είναι υπερευχαριστημενος..

Αξίζει τα 176 € μέχρι και τελευταίου σεντς.

Οθοναρα και δεν το πιστεύω ότι το λιώνω 3 μέρα στην δουλειά όλη νύχτα με την πρώτη φορτιση:blink::blink:

Και η nougat 7.0 δείχνει άψογη προς το παρον

 

Όντως μειωθηκε η αυτονομία και η ένταση του ήχου με τη nougat όπως αναφέρθηκε παραπάνω??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα χθες και είχε ήδη 7.0. Πραγματικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την αγορά, νομίζω είναι vfm για τα αυτά που δίνει.

Τώρα περιμένω θήκη και screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Huawei mediapad m2 10 ποιο να επιλέξω;;; τι λετε;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Huawei mediapad m2 10 ποιο να επιλέξω;;; τι λετε;;
Προσωπικά επιλέγω αυτό που παίρνει αναβαθμίσεις. Το mediapad τι έχει πάρει μέχρι τώρα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επιλέγω αυτό που παίρνει αναβαθμίσεις. Το mediapad τι έχει πάρει μέχρι τώρα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το mediapad βρισκεται στο 5.1.1 και δεν προκειται να παρει αλλη αναβαθμιση. Αλλα και στην τελικη τι προσφερουν οι αναβαθμισεις το τοσο σημαντικο? Δεν ειναι πιο σημαντικο να εχει καλα ηχεια ή αυτονομια ή οθόνη ή ποιοτητα κατασκευης κτλ

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα πολύ καλά! Και τα ηχεία σαν ένταση επίσης καλά. Οθόνη απλά οθοναρα και με την nougat όλα τέλεια. Μπαταρία απλά τέρας. Ελπίζω να το χαρείτε και να μην διστάσετε στην αγορά του αν το σκέφτεστε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλα και στην τελικη τι προσφερουν οι αναβαθμισεις το τοσο σημαντικο? Δεν ειναι πιο σημαντικο να εχει καλα ηχεια ή αυτονομια ή οθόνη ή ποιοτητα κατασκευης κτλ

 

Οι αναβαθμίσεις προσφέρουν και βελτιώσεις στο κομμάτι της ασφάλειας μιας συσκευής οπότε για μένα είναι πολύ σημαντικές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή έχω το Samsung galaxy tab pro 8.4 WiFi και μιας και η μπαταρία δεν κρατά όσο κρατούσε σκεφτόμουν να ανέβω σε ίντσες και και να πάρω το 10 αρι του θέματος. Αξίζει η αλλαγή ή θα απογοητευτώ ; εννοώ όσον να φορά οθόνη μπαταρία ποιότητα κατασκευής λειτουργικοτητα κολλήματα συνδεσιμοτητα Edited by Eddy_Gordo

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια με την 5.1.1 του galaxy tab a 7.0 του εβαλα και τον Goole Launcher απενεργοποησα και τα office και πηγαινει αρκετα καλα και εγω και 1.5GB ελευθερο για εφαρμογες χωρο
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό tablet. Ένα μικρό πρόβλημα στο πληκτρολόγιο της Samsung στο e-banking δεν μου γράφει τα νούμερα, με της Google όλα οκ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παιρνει root?

 

Εχω το SM-T580 10αρι για να το δωσω και ενδιαφερει εναν φιλο αλλα του ειπα δεν ξερω το μονο που ξερω ειναι οτι θα χασεις την εγγυηση αλλα μου ειπε δεν τον πειραζει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παιρνει root?

 

Εχω το SM-T580 10αρι για να το δωσω και ενδιαφερει εναν φιλο αλλα του ειπα δεν ξερω το μονο που ξερω ειναι οτι θα χασεις την εγγυηση αλλα μου ειπε δεν τον πειραζει η εγγυηση.

Με διαφορους τροπους..Στην 7Ν ο πιο γρηγορος με cfautoroot & odin : https://autoroot.chainfire.eu/ (βρισκεις το μοντελο σου)

Απο recovery & flashable zip supersu : http://www.droidviews.com/root-galaxy-tab-a-10-1-wifi-sm-t580-2016-and-install-twrp-recovery/

twrp T580 xda : https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-a/development/recovery-official-twrp-gtaxlwifi-galaxy-t3437666

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Με διαφορους τροπους..Στην 7Ν ο πιο γρηγορος με cfautoroot & odin : https://autoroot.chainfire.eu/ (βρισκεις το μοντελο σου)

Απο recovery & flashable zip supersu : http://www.droidviews.com/root-galaxy-tab-a-10-1-wifi-sm-t580-2016-and-install-twrp-recovery/

twrp T580 xda : https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-a/development/recovery-official-twrp-gtaxlwifi-galaxy-t3437666

 

Απο οτι ειδα γιατι δεν το δουλευω το εχω στο κουτι εχει 7 οποτε ο πρωτος τροπος η και οι αλλοι δυο;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα γιατι δεν το δουλευω το εχω στο κουτι εχει 7 οποτε ο πρωτος τροπος η και οι αλλοι δυο;

Ο πρωτος με cfautoroot ειναι η καλυτερη & πιο γρηγορη επιλογη ...Δεν θα χρειαστεις πανω απο 1-2 λεπτα για το root...(δες εδω : https://www.mobikin.com/root-tips/how-to-root-samsung-devices.html _ ειναι ο γενικος τροπος για root samsung devices με cfautoroot..Eσυ απλα θα κατεβασεις το αρχειο του CFautoroot για T580 N7 : https://download.chainfire.eu/1093/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-gtaxlwifi-gtaxlwifixx-smt580.zip )

Δυο ειναι ολοι οι τροποι...Ο δευτερος κατω (μεσω recovery) για να φλασαρεις το zip του supersu χρειαζεται η twrp στη συσκευη...

(και οι 2 τροποι οδηγουν στον ιδιο διαχειριστη - Supersu - του ιδιου προγρ/τιστη)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.Εδω και 5 μέρες μου ήρθε μια καινούργια αναβάθμιση.Θελω να ρωτήσω την πέρασε κανείς.Βελτιωνει το ταμπλετ?Βελτιώνεται η αυτονομία της μπαταρίας ?Έχει άλλες διορθώσεις?Αξίζει να την περάσω?Ας απαντήσει κάποιος φίλος.Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν τύχει περιπτώσεις συσκευών, που μετά από αναβάθμιση λογισμικού η χρήση τους ήταν σαφώς χειρότερη από πριν, πλην όμως είχε αναφερθεί αυτό από πολλούς χρήστες γενικά. Στη συγκεκριμένη συσκευή δεν έχω διαπιστώσει κάτι το αρνητικό είτε μετά τη δική μου αναβάθμιση, είτε σε κάποιον άλλον, επομένως καλύτερα να την κάνεις, και γενικά εφόσον δεν έχεις διαβάσει αρνητικά σχόλια εκ των προτέρων, να τα κάνεις τα update
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μιας φιλης το sm t585 σταματησε ξαφνικα να δουλευει και δεν ανοιγει με τιποτα. οταν συνδεω τον φορτηστη δονητε μια στιγμη αλλα οση ωρα και να το αφησω στη φορτηση δεν κανει τιποτα.

μπορει να βοηθησει καποιος γιατι εδω που ειμαστε δεν υπαρχει ουτε σερβις ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

μιας φιλης το sm t585 σταματησε ξαφνικα να δουλευει και δεν ανοιγει με τιποτα. οταν συνδεω τον φορτηστη δονητε μια στιγμη αλλα οση ωρα και να το αφησω στη φορτηση δεν κανει τιποτα.

μπορει να βοηθησει καποιος γιατι εδω που ειμαστε δεν υπαρχει ουτε σερβις ουτε τιποτα

 

Δοκίμασε να μπεις σε ασφαλεί λειτουργία φωρτιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ετοιμάζεται νέο update για την έκδοση smt280 7.0 αλά είναι μόνο διορθώσεις τίποτα αλο θα παραμείνουμε στο 5.1.1

Το T280XXU0AQL4 λαμβάνει τώρα το τελευταίο Firmware 5.1.1 Lollipop, την επίσημη ενημερωμένη έκδοση του Galaxy Tab A 7.0, τον αριθμό μοντέλου SM-T280 με τις τελευταίες εκδόσεις του Android Lollipop. το τελευταίο Firmware και την ενημέρωση για το υπέροχο Galaxy Tab A 7.0 και όπως είμαστε συνηθισμένοι με την κορυφαία Samsung στην βιομηχανία Android smartphones, αυτή η νέα ενημέρωση για το μοντέλο SM-T280 είναι αναμένεται να προσθέσει στην ταχύτητα του τηλεφώνου και να εξοικονομήσει ενέργεια ή ακόμα και να προσθέσει κάποιες ελαφρές πινελιές στο σύστημα Galaxy Tab A 7.0, ενημέρωση T280XXU0AQL4. Σήμερα, θα εξετάσουμε τον τρόπο για την ενημέρωση Samsung Galaxy Tab A 7.0 SM-T280 5.1.1 Lollipop χωρίς προβλήματα ή εμπόδια.

Πορτογαλία

T280XXU0AQA4 και CSC T280OXX0APK1. Ελλάδα και θα πάμε στο

T280XXU0AQL4 και CSC T280OXX0AQL4. Υπομονή μέχρι μα το δώσει

Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...