Jump to content

Samsung Galaxy Tab A (2016) 7 και 10.1


BILLY5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ χωρίς να τα πιάσω στο χέρι. Για παράδειγμα τα φτηνά στο skroutz που ξεκινάν με 108 ευρώ με τι επεξεργαστή είναι;

το μοντελο με το wifi εχει τον Spreadtrum SC9830

CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53 gpu Mali-400MP2

το 4G εχει τον SnapDragon 410 gpu Adreno 306

 

η cpu του wifi εκδοσης

και του 4G https://www.youtube.com/watch?v=_AXo0dZVOWU

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά,

φίλος θέλει να πάρει το Galaxy Tab A (T285) το οποίο υποστηρίζει 4G.

Γνωρίζει κάποιος εάν η συσκευή μπορεί να πραγματοποιήσει τηλεφωνικές κλήσεις και sms;\

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

φίλος θέλει να πάρει το Galaxy Tab A (T285) το οποίο υποστηρίζει 4G.

Γνωρίζει κάποιος εάν η συσκευή μπορεί να πραγματοποιήσει τηλεφωνικές κλήσεις και sms;\

ευχαριστώ

 

ναι περνει κανονικα τηλ το t285 ενω το τ280 που εχω εγω ειναι μονο για wifi προσπαθειστε να βρειτε αυτο με τον 410 γιατι με τον Spreadtrum SC9830 ειναι λιγο αστα να πανε δεν αντιμετοπηζω καποιο προβλημα αλα οσο νανε δεν ειναι οπως το xperia z5 σε ταχυτητα που εχω αλα κανω την δουλεια μου αξιοπρεπως με το 7ρι

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως το θέμα δεν έχει μεγάλη συμμετοχή

Εγώ αύριο μετά από πολλή σκέψη θα παραλάβω το 10.1 Τ585

Αξίζει να βάλω κάποια custom rom ή είναι εντάξει όπως θα έρθει, από άποψη απόδοσης εννοώ?

Επίσης η ανησυχία μου για την επιλογή είχε να κάνει αποκλειστικά με τη ποιότητα σήματος 3g. Καθώς είναι samsung τα οποία έχουν χαμηλό sar άρα και σήμα. Τώρα με το s7 edge πιάνω μια γραμμή στο εσωτερικό του σπιτιού και ελπίζω σε κάτι καλύτερο με το ταμπλετ

Αυτά για την ώρα

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως το θέμα δεν έχει μεγάλη συμμετοχή

Εγώ αύριο μετά από πολλή σκέψη θα παραλάβω το 10.1 Τ585

Αξίζει να βάλω κάποια custom rom ή είναι εντάξει όπως θα έρθει, από άποψη απόδοσης εννοώ?

Επίσης η ανησυχία μου για την επιλογή είχε να κάνει αποκλειστικά με τη ποιότητα σήματος 3g. Καθώς είναι samsung τα οποία έχουν χαμηλό sar άρα και σήμα. Τώρα με το s7 edge πιάνω μια γραμμή στο εσωτερικό του σπιτιού και ελπίζω σε κάτι καλύτερο με το ταμπλετ

Αυτά για την ώρα

Εγώ ενδιαφέρομαι για το Τ580. Κάνε ένα review όταν παραλάβεις καθώς είναι παρόμοια εκτός από το 3G. Έυρος wifi, ήχος, lag Κτλ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το Τ585, υποστηριζει την Β20 μπαντα? Σε καποια skroutoμαγαζα εχω δει για μπαντες LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 18(800), 19(800), 38(2600), 40(2300) ενω στη σελιδα της Samsung εχει και την Β20.

Παιζει να ειναι αλλα μοντελα αυτα? (για αλλες χωρες μηπως και οχι για την ελληνικη αγορα?)

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενδιαφέρομαι για το Τ580. Κάνε ένα review όταν παραλάβεις καθώς είναι παρόμοια εκτός από το 3G. Έυρος wifi, ήχος, lag Κτλ

Το πήρα σήμερα. Όλα καλά για τα 240 που έδωσα. Ωραία οθόνη, φωτεινή

Καλός ήχος αλλά εγώ μόνο με ακουστικά θα το χρησιμοποιώ

Η μπαταρία μου φαίνεται εξαιρετική επίσης

WiFi δεν έχω εδώ για να κρίνω αλλά 3g ευτυχώς έχω μια χαρά επειδή ανησυχουσα για το σήμα

Ούτε lag για την ώρα

Για 10.1 είναι καλό και πιο μικρό σε σχέση με κάποιο που είχα παλιότερα

Αλλά με χαλάει αυτό που περίμενα, το μακροστενο που είναι αβολο για browsing

 

Επίσης κάνει κανονικά κλήσεις και μηνύματα

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα. Όλα καλά για τα 240 που έδωσα. Ωραία οθόνη, φωτεινή

Καλός ήχος αλλά εγώ μόνο με ακουστικά θα το χρησιμοποιώ

Η μπαταρία μου φαίνεται εξαιρετική επίσης

WiFi δεν έχω εδώ για να κρίνω αλλά 3g ευτυχώς έχω μια χαρά επειδή ανησυχουσα για το σήμα

Ούτε lag για την ώρα

Για 10.1 είναι καλό και πιο μικρό σε σχέση με κάποιο που είχα παλιότερα

Αλλά με χαλάει αυτό που περίμενα, το μακροστενο που είναι αβολο για browsing

 

Επίσης κάνει κανονικά κλήσεις και μηνύματα

 

Αυτά

Ωραίος, ευχαριστώ. Ναι το μακρόστενο 16:9 είναι ένα μείον, 9.7 ίντσες θα ήταν πολύ καλύτερα σε αναλογία 4:3. Όταν δοκιμάσεις κάποια στιγμή και wifi κάνε μας και μια ενημέρωση για την λήψη του. Το παλιό μου τάμπλετ έπασχε σε αυτό και δεν θέλω να την ξαναπατήσω. Πιστεύω το T580 στα 200€ που παίζει είναι πολύ vfm για την ελληνική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ. Ναι το μακρόστενο 16:9 είναι ένα μείον, 9.7 ίντσες θα ήταν πολύ καλύτερα σε αναλογία 4:3. Όταν δοκιμάσεις κάποια στιγμή και wifi κάνε μας και μια ενημέρωση για την λήψη του. Το παλιό μου τάμπλετ έπασχε σε αυτό και δεν θέλω να την ξαναπατήσω. Πιστεύω το T580 στα 200€ που παίζει είναι πολύ vfm για την ελληνική αγορά.

 

Είχα 9,7 κινέζικο για 3 χρόνια αλλά μου χάλασε και ήταν τέλειο

Δυστυχώς σε Samsung τέτοια αναλογία που ήθελα ήταν ακριβό πολύ και ένα άλλο με κακή ανάλυση

Εγώ χρειάζομαι 3g αλλιώς το απλό σίγουρα είναι vfm σε αυτά τα χρήματα

Αύριο μεθαύριο θα είμαι στο σπίτι μου όποτε θα σου πω για wifi

Αλλά σε διαμέρισμα που θα είμαι λογικά μια χαρά θα είναι η λήψη

Link to comment
Share on other sites

πηρε μια φιλη σημερα το Τ585. Μου ειπε οτι δεν εχει ελληνικα !!!!

και εαν οχι, μπορει να κατεβασει επισημη γλωσσα η θα πρεπει να το κανει μεσω μιας αλλης εφαρμογης ?

Link to comment
Share on other sites

πηρε μια φιλη σημερα το Τ585. Μου ειπε οτι δεν εχει ελληνικα !!!!

και εαν οχι, μπορει να κατεβασει επισημη γλωσσα η θα πρεπει να το κανει μεσω μιας αλλης εφαρμογης ?

 

Μια χαρά ελληνικά έχει

Στην αρχή μόλις το ανοίξεις επιλέγεις τη γλώσσα μέσα από πάρα πολλές :O

Link to comment
Share on other sites

Είχα 9,7 κινέζικο για 3 χρόνια αλλά μου χάλασε και ήταν τέλειο

Δυστυχώς σε Samsung τέτοια αναλογία που ήθελα ήταν ακριβό πολύ και ένα άλλο με κακή ανάλυση

Εγώ χρειάζομαι 3g αλλιώς το απλό σίγουρα είναι vfm σε αυτά τα χρήματα

Αύριο μεθαύριο θα είμαι στο σπίτι μου όποτε θα σου πω για wifi

Αλλά σε διαμέρισμα που θα είμαι λογικά μια χαρά θα είναι η λήψη

 

Αν θες και είναι δυνατόν δοκίμασε από άλλο δωμάτιο πχ να παρεμβάλλεται τοίχος.

 

Υγ (offtopic). To δικό μου 3,5 χρόνων κινέζικο 9.7 δεν χάλασε αλλά δείχνει τα χρόνια του πλέον.

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ελληνικά έχει

Στην αρχή μόλις το ανοίξεις επιλέγεις τη γλώσσα μέσα από πάρα πολλές :O

 

εστω οτι η φιλη απο την λαχταρα της, οταν το πρωτοανοιξε, δεν το κοιταξε και επελεξε αγγλικα.

ειναι δυνατον μετα, στις γλωσσες, να μην εμφανιζει τα ελληνικα ?

μπορεις να ριξεις μια ματια εσυ στις γλωσσες, οτι συνεχιζει να σου διχνει μεταξυ αλλων και τα ελληνικα ?

μπας και θελει να κανα update ?

Link to comment
Share on other sites

εστω οτι η φιλη απο την λαχταρα της, οταν το πρωτοανοιξε, δεν το κοιταξε και επελεξε αγγλικα.

ειναι δυνατον μετα, στις γλωσσες, να μην εμφανιζει τα ελληνικα ?

μπορεις να ριξεις μια ματια εσυ στις γλωσσες, οτι συνεχιζει να σου διχνει μεταξυ αλλων και τα ελληνικα ?

μπας και θελει να κανα update ?

 

 

Screenshot_20161130_113030.png

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20161130_113030.png

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου.

τωρα ξερω οτι η η φιλη κανει καποιο λαθος η κατι αλλο συμβαινει με το ταμπλετ. θα της πω να μου το φερει να το δω ....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος της συσκευής (T280) 4 ημέρες και μπορώ να πω ότι για την αξία του, είναι πολύ καλό ταμπλετ.

 

Στάλθηκε από το SM-T280 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά να κανω μια ερώτηση το Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016) S Pen edition εχει έρθει ; Αν ναι το εχει παρει κανεις ; Σε ποια τιμη και απο που ;

Ευχαριστω για τον χρόνο σας

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν θες και είναι δυνατόν δοκίμασε από άλλο δωμάτιο πχ να παρεμβάλλεται τοίχος.

 

Υγ (offtopic). To δικό μου 3,5 χρόνων κινέζικο 9.7 δεν χάλασε αλλά δείχνει τα χρόνια του πλέον.

 

Thanks!

 

μια χαρα ειναι το wifi φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,αξίζει η αγορά του μοντέλου με τις 7 ίντσες και με το 4G?Έχει λάβει την έκδοση 6.0?Από μπαταρία πως τα πάει?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

τα παιδια που εχουν το Τ280 σαν εμενα τους κανει συνχα αποσυνδεση απο το wifi Και ξανα μπενει μονο του?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μια ερώτηση,αξίζει η αγορά του μοντέλου με τις 7 ίντσες και με το 4G?Έχει λάβει την έκδοση 6.0?Από μπαταρία πως τα πάει?

ναι αξιζει γιατι θα ειναι και ταμπλετ και τηλεφονο μαζι εγω εχω το wifi εκδοση και παει μια χαρα περα απο αυτο που μου κανει σε εμενα με το router μπενει και ξανα βγαινει υποψην να ψαξεις να βρεις να εχει τον Snapdragon 410 και οχι τον Spreadtrum SC8830! που εχουν στο 1.3 ενω ο 410 τρεχει 1.5 απο αυτονομια εγω αυτην την στιγμη ειμαι 2 ημερες και 21 ωρες και 21 λεπτα και μπαταρια μου εχει παει στο 26% μολις παει στο 15 θα το κλεισω και θα το βαλω για φωρτιση

 

http://www.theandroidsoul.com/galaxy-nougat-update-release-date/ γραφει οτι θα παρουμε την εκδοση

 

Galaxy Tab A 7.0 (2016)

Likely, unconfirmed

Q2 2017

Unlikely

 

Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Likely, unconfirmed

Q2 2017

Unlikely

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχει ρουτάρει κανείς; Είναι εύκολο; Αναφέρομαι στο 10'

http://lifeatsamsung.com/root-galaxy-tab-10-1-2016/

http://lifeatsamsung.com/root-galaxy-tab-7-0-2016/

και για το 7.0 και για το 10.1

γραγει πως να το κανετε με δικιας ευθυνη

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το samsung t580. Όντως έχει ένα μικρό πρόβλημα με το wifi το οποίο έγκειται στην στο τι έχει έξτρα ασφάλεια για το wps. Καμιά φορά δεν επανασυνδέεται εύκολα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...