Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι η καλύτερη αλλά είναι η πιο πρόσφατη...

πριν δύο μέρες πέτυχα μια καλή φίλη μου στον δρόμο και καθήσαμε λίγο και τα λέγαμε....της λέω σε μια φάση γιατί με περίμενε ένας φίλος μου σε μια καφετέρια άντε την κάνω τώρα γιατί με περιμένει ο τάδε και μου λέει άντε τράβα,μην στήσεις και τον τάδε μόνο γκομενάκια να στήνεις,όχι φίλους δεν λέει.....έμεινα εγώ λιγάκι γιατί το πήρα με την πονηρή έννοια και αυτή δεν είχε πάρει χαμπάρι τι είχε πει :P μόλις το κατάλαβε κ αυτή λίωσαμε στα γέλια...

Edited by Gdrdasky

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η καλύτερη αλλά είναι η πιο πρόσφατη...

πριν δύο μέρες πέτυχα μια καλή φίλη μου στον δρόμο και καθήσαμε λίγο και τα λέγαμε....της λέω σε μια φάση γιατί με περίμενε ένας φίλος μου σε μια καφετέρια άντε την κάνω τώρα γιατί με περιμένει ο τάδε και μου λέει άντε τράβα,μην στήσεις και τον τάδε μόνο γκομενάκια να στήνεις,όχι φίλους δεν λέει.....έμεινα εγώ λιγάκι γιατί το πήρα με την πονηρή έννοια και αυτή δεν είχε πάρει χαμπάρι τι είχε πει :P μόλις το κατάλαβε κ αυτή λίωσαμε στα γέλια...

 

Don't get it.

Τί πονηρή έννοια έχει η έκφραση "τον έστησα τον άλλον μισή ώρα" π.χ.;

 

Κάτι δεν πρέπει να πιάνω στην όλη ιστορία, πώς το πήρες εσύ και έλιωσες στα γέλια; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Don't get it.

Τί πονηρή έννοια έχει η έκφραση "τον έστησα τον άλλον μισή ώρα" π.χ.;

 

Κάτι δεν πρέπει να πιάνω στην όλη ιστορία, πώς το πήρες εσύ και έλιωσες στα γέλια; :confused:

 

Που έδωσε συμβουλή η φίλη του να στήνει μόνο τις γυναίκες :)

Link to comment
Share on other sites

απο τον κολλητο μου....ακομα γελαμε

προχτες που του ειπα οτι ειχα γενεθλια μου λεει ααα merry christmas:lol::lol:

κοιταστικαμε και σκασαμε στα γελια...ηθελε να πει χρονια πολλα αλλα του ηρθε ετσι...μαλλον ειναι πιο πισω:lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Don't get it.

Τί πονηρή έννοια έχει η έκφραση "τον έστησα τον άλλον μισή ώρα" π.χ.;

 

Κάτι δεν πρέπει να πιάνω στην όλη ιστορία, πώς το πήρες εσύ και έλιωσες στα γέλια; :confused:

Τώρα που είδα αυτό, θυμήθηκα μια κορυφαία ατάκα μιας καθηγήτριας μας...

''Τον έπαιζε καταπληκτικά'' :lol:

Αναφερόταν σε ένα ηθοποιό, που ''έπαιζε'' προφανώς έναν ρόλο , αλλά όπως καταλαβαίνετε , είχαμε λιώσει όλοι στην τάξη....:p

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Don't get it.

Τί πονηρή έννοια έχει η έκφραση "τον έστησα τον άλλον μισή ώρα" π.χ.;

 

Κάτι δεν πρέπει να πιάνω στην όλη ιστορία, πώς το πήρες εσύ και έλιωσες στα γέλια; :confused:

 

έτσι όπως το είπε εγώ νόμισα οτί το στήσιμο το εννοούσε με την άλλη έννοια κ όχι με αυτή την καθυστέρησης....το έπιασες τώρα; :p

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

η γιαγιά και ο παππούς μιλάνε κάπως δυνατά οπότε τους λέω εγώ "σιγά, μη φωνάζετε" και παίρνω τις θεϊκές απαντήσεις

 

γιαγιά: αφού δεν ακούει!

παππούς: αφού δεν καταλαβαίνει!

 

ξεράθηκα στα γέλια.. :lol:

 

επίσης, ένα παλιό καλό από έναν φυσικό: "σήμερα θα κάνουμε την αρχή δια τήρησης της ορμής".

 

δεν έμεινε μαθητής που να μην γελάει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

απο τον κολλητο μου....ακομα γελαμε

προχτες που του ειπα οτι ειχα γενεθλια μου λεει ααα merry christmas:lol::lol:

κοιταστικαμε και σκασαμε στα γελια...ηθελε να πει χρονια πολλα αλλα του ηρθε ετσι...μαλλον ειναι πιο πισω:lol:

 

Μου θύμησες μια περίπτωση στη δουλειά πριν καμια βδομάδα. είχε μία "κοπέλα" γενέθλια (γινόταν 50 χρονών,απορώ πως το θυμόταν ακόμα!), την αγκαλιάζω τη φιλάω και της λέω "άντε καλή χρονιά να έχεις και για του χρόνου έχει ο θεός!!" ξεράθηκε στα γέλια :lol: :P

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Η φάση παίχτηκε χθες στην Ιστορί α Θεωρητικής Κατευθύνσεως Γ Λυκείου.

Διαβάζουμε μια πηγή για τους πρόσφυγες και το υπό ποίες συνθήκες αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν άρον άρον τα σπίτια τους για να πάνε προς τα Μικρασιατικά παράλια.

 

Κείμενο: .......οι άνθρωποι, παίρνοντας μόνο τα αμέσως χρήσιμα......

 

Μαθητής προς κηθηγήτρια: Κυρία, κυρία...τι εννοεί η πηγή λέγοντας ότι οι άνθρωποι έπαιρναν μόνο τα αμέσως χρήσιμα;

 

(πρώτα κύματα γέλιων σκάνε).

 

Καθηγήτρια: Να, τάδε, εννοεί ότι.....όταν τέλως πάντων φεύγει κανείς ενώ τον καταδιώκει ο στρατός του Κεμάλ, ε δεν παίρνει μαζί του και το πατάκι του μπάνιου!!!!!

 

(Απίστευτο γέλιο σ' όλο το τμήμα για το περιβόητο "πατάκι του μπάνιου"!!!!!!!!)

 

Η φάση παίχτηκε σήμερα, είχαμε 2ωρο με τον ίδιο καθηγητή

1η ώρα επαναληπτικό διαγώνισμα αρχαία κατεύθυνσης

2η ώρα όλοι ήμασταν "κάπως" μετά που έφυγε το βάρος του διαγωνίσματος.

Μιλάγαμε μεταξύ μας,

μίλαγε, όμως, και μια κοπελιά-σπίρτο (η Εβίτα) με την διπλανή της (κάθονται ακριβώς πίσω μου) για το τι χρώμα θα κάνει τις ανταύγειες της και διαφωνούνε, ε κα σε λίγο έντονο τόνο.

ΜΠαίνει ο καθηγητής, τον έχουμε ψιλογραμμένο όλοι,

 

Εβίτα (νευριασμένη, προς την Θωμαή): τι λες που θα τα κάνω μαύρα σαν κοράκι!

 

νευριάζει ο καθηγητής, χτυπάει το χέρι του στην έδρα και φωνάζει ησυχία.

 

Εβίτα (προς τον καθηγητή): Ε κάντε λίγο ησυχία κύριε καθηγητά, εδώ έχουμε σοβαρό πρόβλημα, ο Τέλης (για τα Ηθικά Νικομάχεια του Αριστοτέλη) στον τάφο του θα μείνει, δεν θα βγει να γράψει και τον δεύτερο κύκλο επεισοδίων!!!!!

 

Όλη η τάξη συμπειρλαμβανομένου του καθηγητή σκάσαμε στα γέλια.

 

Στο Λύκειό μας υπάρχουν στην γραμματεία 3 "κυρίες", οι δύο πενηντάρες περίπου έχουν όλα τα ελαττώματα μιας κλασικής κακομοίρας δημοσίου υπαλλήλου, ποτέ δεν ξέρουν τίποτα, πάντα τρώνε από κάτι ή πίνουν αναψυκτικά, κάνουν τηλεφωνήματα σε συγγενείς στο εξωτερικό ή συζητάνε στις 8 το πρωί τι κραγιόν να αγοράσουν το μεσημέρι φεύγοντας...είναι και μία νορμάλ 30άρα, λείπει γιατί γέννησε. Τέσπα, όποτε θέλουμε να διαολοστείλουμε κάποιον του λέμε ¨μακάρι να σε περιλάβει η γραμματεία" ή "στην γραμματεία να πας". Μαθητές, γονείς και κηδεμόνες και καθηγητές κανείς δεν τις χωνεύει.

 

Δευτέρα έρχεται αντικαταστάτρια για καθηγήτρια που έφυγε για να γεννήσει (πολλές γέννες πέσανε τώα που το παρατηρώ) και μας βάζει πρώτη φορά τεστ και το έπαιζε ανώτερη, έβγαζε διάφορα κόμπλεξ. Παραπονιόμαστε την επόμενη ώρα στην καθηγήτρια ιστορίας κατεύθυνσης, που της έχουμε πάρει τον αέρα, και εκεί που λέγαμε τα παράπονά μας,

πετάγομαι και λέω "αυτή η καινούργια είναι σαν να το έχει σκάσει από την γραμματεία"

ΞΕσηκώσαμε όλο το Λύκειο στο πόδι από τα γέλια μας.

 

Μόλις μου το έστειλαν με sms:

"Σε είδα στο ποδήλατο και ήσουν όλο τρέλα,

μα ξαφνικά κατάλαβα πως έλειπε η σέλλα".

Edited by VeCo

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνεργειο εχει τουαλετες στο ισογειο που ειναι βρωμικες και στον ιμηοροφο που ειναι καθαρες.

Ψηλος πελατης ρωταει χοντρο μαστορα.

 

Π- Οι τουαλετες που ειναι?

Μ- Για ψιλο ή για χοντρο?

Ο πελατης τον κοιταει σαστισμενος.

Ξαναρωταει ο μαστορας.

Μ- Για ψιλο ή για χοντρο?

Ο πελατης λεει διστακτικα.

Π- Για μενα ειναι ρε παιδια.

Μ- Ρε ανθρωπε για κατουρημα ή χεσιμο θες να πας?

Π- Αααα. Να πλυνω τα χερια μου θελω.

Link to comment
Share on other sites

Στ'αγγλικά θυμάμαι παλιάαααα...

 

-κυρία, τί σημαίνει η ώρα pm ?

-μετά μεσημβρίας παιδί μου.

-όχι εννωώ τί σημαίνει pm?

-ε, αυτό, το απόγευμα δηλαδή

-μα τί είναι το pm !

(και πετάγομαι εγω):

-πριζουνίκ μαρινόπουλος! :worry: :w00t::w00t::w00t: λιώσαμε!

" :music: I am a passenger, and I ride and I ride... "
Link to comment
Share on other sites

Καθηλωτικό μαργαριτάρι συμμαθήτριας την ώρα των μαθηματικών...:

 

Καθηγητής: ..Και τώρα θα κάνουμε την πίτα...

Συμμαθήτρια: Τι θα ανοίξουμε φύλλο?!

 

:X κοπέλα μου δεν τα πετάνε έτσι αυτά...!

Link to comment
Share on other sites

κουφαιο ειμαι 2λυκειου μετα το καλοκαιρι στο ποιο καλοκαιρι εκανα διατριφη κ πολυ γυμναστικη για να αδυνατησω τελικα καταφαρα να κανω κ σωμα...........παω στο σχολειο οι συμμαθητες δεν μου λενε σχεδον τιποτα που αδυνατησα ερχεται η ωρα του αγιασμου κ μετα βγαζει λογο ενασ καθηγητης νομιζω κ ετσι πως τελειωνει.......φωτη εσυ εισαι η ζω σε καποιο παραληλλο συμπαν την συγκεκριμενη στιγμη οι φιλοι σκανε στα γελια κ γελουσαν μεχρι κ τα πρωτακια σημειωτεον οτι ηταν υποτιμιτηκο κ καλα να γελανε τα πρωτακια.

 

μετα μηνες ερχεται μια καινουργια στν ταξη ψιλοασχημη αλλα πολυ κοινωνικη

κανουμε παρτιδες μονο εντος τοθ σχολειου κ καθοταν συνεχεια στα ποδια μου πεταγες ενα συμμαθητησ μου κ λεει για μενα καλα την εχει βρει κ λεω εγω.............ναι μα**κα με την ταδε ας ηταν γκομενα σου να πω νταξει κ σκανε ολοι στα γελια...:lol:

 

αλλη φορα με την ιδια κοπελα με ρωταει απο το 1 εως το 10 ποσο θα την εβαζα σε ομορφια την λεω ενταξει σε βαζω 7 αλλα αμα χασεις κανα κιλακι 8(απο μεσα μου ελεγα τι με ρωταει 8 ηωρα το πρωι **** αμα την πω 0 εγω θα φταιω ετσι πως ειναι) μετα βγαινω το απογευμα για καφε κ μαθαινω απο ενα φιλο μου οτι με εθαβε κ με λεγε οτι εγω επρεπε να παρω 2 αν αυτη 8 παω σχολειο την αλλη μερα κ με ειρωνευοταν συνεχεια κ την λεω αντε μωρη μπουρουχα αμα μαμησω την αδερφη σου θα σε πω εγω κ με λεει γιατι εγω δεν σε κανω απανταω αφου η αδερφη σου ειναι τρελα σκετη εσυ ποιον εμιασες???????????

 

 

 

 

παω τριτη λυκειου κ αρχιζω επαφες ξανα πολλοστη φορα με εναν παιδικο φιλο μαε λεει ασε βγηκα με τον ταδε να με γνωρισει μια γκομενα κ την συνοεδευε η αδερφη της κ μια φιλη της κ δεν εκανα κατι γιατι ξενερωσα.....λεω εγω οκ ρε δεν πειραζει ε λογικα ξενερωσες επιδει ηταν με τισ αλλες κ σε κοιτουσαν καπως κ με λεει οχι ρε ηταν μπαζο.........κ συγκεκριμενα η κοπελα που αναφερω πιο πανω.:lol:

 

 

ειμαι στο σπιτι του κολητου μου κ με λεει κοιμησου εδω ρε θα ερθει κ ο ταδε θα παρουμε κ ποτα κ θα αραξουμε τον λεω οκ(γιατι εκεινη την μερα εφαγα ερωτικη απογοητευση απο μια κοπελα κουκλα που μου χε ταξει τον ουρανο με αστρα)

 

κοιμαμαι στο δωματιο του κ ετσι πως βγαζω τα ρουχα μου τα βαζω στα ποδια μου τα σπρωχνω στο υπνο μου κ πεφτουν πανω στο λαμπακι με ηταν με καλωδιο στον τοιχο κ οχι πανω στον τοιχο.......ξυπναω απο την μυρωδια του καμενου ρουχου κ επεδηι δεν φοαρα μουτε γυαλια οτε φακουσ τρεχω στο δωματιου του κολητου να το ξηυπνησω

 

παω το λεω

ρε πηρε φωτια κ με λεει

 

ασε δεν μπορω θελω να κοιμηθω

 

τον λεω σηκρε μα**κα κ δεν βλ,επω απο την μυωπια

 

ελα ρε μα**κα cly mind νοικοιασμενο το χω:lol:

 

 

εχω κ παρα πολλα αλλα,αλλα ειμαι σιγουρος οτι σασ εχω κουρασει τεσπα καλο βραδυ σε ολους:)

 

 

σημειοωτεον το πρωι που ξυπνησα δεν ειχα ρουχα να παω σπιτι μου γιατι κ η βερμουδα κ η μπλουζα ειχαν μια τεραστια τρυπα στη μεση κ πηρα τηλεφωνο τον αδερφο μου να μου φερει ρουχα κ απο τεοτε ο πατερας πηρε πυροσβεστηρα ενα για την κουζινα κ ενα για το δωματιο μου στο σπιτι μας.....................

Edited by superfot

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

στο χημειο κανουμε κατι πειραματα και ενας φιλος μου κανει καποιες βλακειες και γελαει δυνατα, ε καποια στιγμη εχει μεινει η κκαθηγητρια αγαλμα με γουρλωτα ματια και λεει " καλα προβλημα εχει αυτο?" ακομα τον κοροιδευουμε :P

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μάθημα σε Τετάρτη δημοτικού παιδιά..

ΕΓΩ:Παιδιά μήπως ξέρετε τι γιορτάζουμε την 25 Μαρτίου;;

ΠΑΙΔΙΑ:Τον πόλεμο

ΕΓΩ:Ποιόν πόλεμο παιδιά;

ΠΑΙΔΙΑ:Αυτόν με τα όπλα..

 

Κάνω μάθημα σε Έκτη δημοτικού...

ΕΓΩ:Παιδιά ξέρετε πότε είναι του Ευαγγελισμού;;

ΠΑΙΔΙΑ:......Σιωπή...

ΕΓΩ:Μήπως θυμάστε τί έγινε τότε;;

ΠΑΙΔΙ:Γεννήθηκε ο θείος μου ο Βαγγέλης κύριε...(Μπουμπούκι ο συγκεκριμένος..)

 

Ένα από τα καλά του να'σαι δάσκαλος είναι αυτά που ακούς ειδικά από μικρότερες τάξεις...:X

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

εγω κι ενας φιλος μου σε καφετερια...ερχονται δυο φιλες του οπου η μια ειναι πολυ χοντρη...εγω δεν τις γνωριζα..πανω στην κουβεντα που καναμε η ευσωμη της παρεας λεει κατι πονηρο και της λεει ο φιλος μου τοτε:

εισαι εσυ τρεις.....:lol::lol::lol:

εσκασα στο γελιο μετα και η χοντρη στραβωσε...:)

 

xaxaxaxa...πεθανα :p

 

Χα! Όταν έρχονται τσιγγανες στην παρέα τις στέλνω στον φίλο μου και τους λέω " Γιατρος είναι ο πατέρας του,αυτός έχει λεφτά!" και φυσικά τον πρηζουν και δεν φεύγουν αν δεν τους δώσει κάτι!

Ακούστε ατάκα. Ο παππούς με την γιαγιά μου

Παππούς - Εσεις οι γυναίκες σπάτε γρήγορα!

Γιαγιά - Εσεις οι άνδρες όμως πάτε γρήγορα!

 

Με αφορμη αυτο...ημουν το καλοκαιρι σε ενα basketcamp και παμε σε ενα στριπτιτζαδικο το βραδυ καμια 10ρια ατομα...φανταστειτε μερικους 2.08, 2.10, μερικους 2μετρους και μερικους νορμαλ σαν εμενα...καθομαστε σε ενα τραπεζι και ερχονται 2-3 χορευτριες στο τραπεζι να μας πιασουν συζητηση..(ασε που δεν μιλουσαν ελληνικα οι περισσοτερες)...τελοσπαντον...τις ρωταμε διαφορα και μας λενε για χορο...εμεις αμεσως δειχνουμε ενα φιλο (2.08) και λεμε "he is a pro in the us...100.000 $ every year" και φευγουν επιτοπου και σκανε πανω του ολες μαζι...και μενει μα**κας αυτος! χαχαχαχαχ...επρεπε να δειτε εκφραση...

Edited by Kwnstantinoc
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνω με μια γκόμενα που ασχολείται με τα αθλητικά. Με ρωτάει τι ομάδα είμαι και της λέω ΑΡΗΣ. "Α, σκουλήκι είσαι;" μου λέει. "Σκουλήκια να σε φάνε" της απαντάω
Link to comment
Share on other sites

μ'αγαπάω.

 

 

p.s.Το μέγεθος του μηνύματός σας είναι μικρότερο από 10 χαρακτήρες. Θα σας παρακαλούσαμε να δημοσιεύετε μηνύματα με ουσιώδες περιεχόμενο και να αποφεύγετε τα μονολεκτικά σχόλια, εφόσον αυτό είναι δυνατό

:rolleyes:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Πατέρας φίλου μου στο φίλο μου:

- Άντε, και να γυρίσετε νωρίς, μη σου γα***ω καμιά μάνα!

Πέθανα στο γέλιο! lol

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα το απόγευμα στο μετρό...

- Μου φαίνεσαι γνωστή φάτσα...

- Ναι ε; Πού με ξέρετε;

- Νομίζω από τον ΑΡΗ Πετρούπολης...

- Χαχαχα. Είμαι από τον ΑΡΗ, αλλά Θεσσαλονίκης....

 

Ειμασταν σε τριημερη τωρα στο λεωφοριο μεσα και (γυρνουσαμε απο μετσοβο) και περνουσαμε μεσα απο βουνα,και ο κολλητος μου να λεει στον οδηγο.. Στριψε στον γκρεμο και ριξε το λεωφορειο,τι αντρας εισαι μορη κοτουλα και τετοια... ειχα ξεραθει στο γελιο τοτε τα ελεγε πολυ πετυχημενα..:lol::lol::lol:

 

Είμασταν στο αεροπλάνο και πηγαίναμε Βερολίνο, το 2005. Και φωνάζουμε το θεϊκό:

 

Πέφτει, πέφτει

το αεροπλάνο πέφτει

πέφτει, πέφτει

πάνω από τη Βουδαπέστη

πέφτει, πέφτει

με οδηγό το Νέφτη (ψευδωνυμο ενός φίλου)

 

 

Ολοι οι επιβατες κρατούσαν τις καρδιές τους...

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

Ειμασταν σε τριημερη τωρα στο λεωφοριο μεσα και (γυρνουσαμε απο μετσοβο) και περνουσαμε μεσα απο βουνα,και ο κολλητος μου να λεει στον οδηγο.. Στριψε στον γκρεμο και ριξε το λεωφορειο,τι αντρας εισαι μορη κοτουλα και τετοια... ειχα ξεραθει στο γελιο τοτε τα ελεγε πολυ πετυχημενα..:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...