Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το εχω κανει

Η JUI VR10 δεν έχει Ελλινικό αλφάβητο συις επαφές, οπότε δεν μπορείς να ψάξεις με Ελληνικά γράμματα.

Edited by psild

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η JUI VR10 δεν έχει Ελλινικό αλφάβητο συις επαφές, οπότε δεν μπορείς να ψάξεις με Ελληνικά γράμματα.

 

Πέρασα την 7.1 JUI ROM καο έπειτα έβαλα την CUOCO92 VR10 για να έχω ελληνικά. Επηδεί δεν μου πολυάρεσε είπα να επιστρέψω στην EUI που είχα πρίν. Μέσω του TWRP έκανα restore το backup που έιχα με την EUI και τότε άρχισαν όλα......

Έμφανίστηκε το πιγκουινάκι του Linux, αλλά ευτυχώς ξαναμπήκα στην TWRP Recovery και ξαναπέρασα την JUI CUOCO92 VR10.

Έκτοτε δεν μπορώ να ξαναεπιστρέψω στην EUI και μου βγάζει το παρακάτω λάθος:

22:02:52 CELL0: V4.0.3.0

22:02:52 CELL0: Cell 0 USB address is: 6&179181F1&0&2

22:03:03 CELL0: Download Started...

22:03:03 CELL0: Downloading CPB:

22:03:03 CELL0: Init DownQueue...

22:03:03 CELL0: 6.1.002.P4.170505.C106

22:03:03 CELL0: Device connected, start to download ...

22:03:03 CELL0: Get bootloader information ...

22:03:03 CELL0: Bootloader is new !

22:03:03 CELL0: Bootloader will not use CRC while system img!

22:03:03 CELL0: Bootloader does not support querying CID !

22:03:03 CELL0: Bootloader does not support querying Secure !

22:03:03 CELL0: Check device ...

22:03:03 CELL0: Jump eMMC check. User setting.

22:03:03 CELL0: Check phone name fail, The phone name 'C106' not contained in 'C1'

22:03:03 CELL0: Check phone name fail, Please check the 'ProductName' in the PhoneInfo.yl

22:03:03 CELL0: Check phone name fail !, msg:C106_P2

22:03:03 CELL0: Download failed,please try again!!

22:03:03 CELL0: Total download time elapsed: 0 min : 0 sec

22:03:03 CELL0: Downloading all files: Failed!

 

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να ξεπεράσω το πρόβλημα και να ξαναβάλω την EUI;

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο youtube how to downgrade τo eui υπαρχει εκει

 

Ευχαριστώ πολύ, πως και δεν το είχα σκεφτεί!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και Καλή Χρονιά. Πρόσφατα πήρα ένα LeEco (Coolpad) Cool1 και ο φορτιστής που είχε στο πακέτο, παρ' όλο που έχει ακίδες σούκο είναι "φαρδύς" και για έν απερίεργο λόγο δεν μπαίνει στις πρίζες !

Ούτε σε πολύμπριζα !

Αναγκάστηκα να κάνω πατέντα με ένα άλλο adaptor για να μπορέσω να το βάλω στην πρίζα !

Είμαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα ή υπάρχουν κι άλλοι ?

Αν υπάρχουν κι άλλοι πώς το έχετε λύσει ?

Το φορτίζετε με άλλο φορτιστή του εμπορίου ?

Link to comment
Share on other sites

Spyprof, ανέβασε μια φωτογραφία για να καταλάβουμε ακριβώς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιά νομίζετε ότι είναι η πιό καλή ROM για το Cool1 Dual C106, με ελληνική υποστήριξη από τις official EUI ή JUI ή custom roms και γιατί.

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα τον ιδιο φορτιστη με του spyprof ειχε και τον εχω και καθετε ,αν ξερει κανεις να μας πει τι παιρνει για να δουλεψει, καλος!
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα τον ιδιο φορτιστη με του spyprof ειχε και τον εχω και καθετε ,αν ξερει κανεις να μας πει τι παιρνει για να δουλεψει, καλος!

Ανεβάστε μια φωτογραφία για να καταλάβουμε.

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Φίλε valsam, πρώτη φορά τον βλέπω. Θεωρό ότι στις σούκο πρίζες να μπαίνει, εκτός αν είναι πολύ χοντρές οι ακίδες. Αν δεν μπίνει τότε ή θα βάλεις αντάπτορα ή θα κολήσεις ένα καλώδιο στις 2 ακίδες, με κανονική πρίζα από την άλλη πλευρά.

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σουκο είναι αλλα λογο σχηματος του φορτιστη δεν μπαινει σε καμια μπριζα ,εψαξα και βρηκα έναν τετοιο ταφ που βγαζει και σουκο από πισω https://www.vendors.gr/el/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF/%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%B9-%CF%86%CE%B9%CF%82/953-%CF%84%CE%B1%CF%85-%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF.html και τελικα δουλεψε ο φορτιστης,ετυχε να είναι επιπεδη η επιφανεια οπου μπαινουν οι σουκο αγκιδες γι'αυτο και δουλεψε ,μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω να βρω τιποτα καναν τετοιο ανταπτορα https://www.dhgate.com/product/universal-travel-adapter-au-eu-us-to-eu-adapter/246062005.html που να χωραει σουκο από πισω και να βγαινει σε απλο διπολικο γιατι η λυση που εχω τωρα καλη είναι αλλα είναι ολοκληρη γκουμουτσα! Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σουκο είναι αλλα λογο σχηματος του φορτιστη δεν μπαινει σε καμια μπριζα ,εψαξα και βρηκα έναν τετοιο ταφ που βγαζει και σουκο από πισω https://www.vendors.gr/el/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF/%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%B9-%CF%86%CE%B9%CF%82/953-%CF%84%CE%B1%CF%85-%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF.html και τελικα δουλεψε ο φορτιστης,ετυχε να είναι επιπεδη η επιφανεια οπου μπαινουν οι σουκο αγκιδες γι'αυτο και δουλεψε ,μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω να βρω τιποτα καναν τετοιο ανταπτορα https://www.dhgate.com/product/universal-travel-adapter-au-eu-us-to-eu-adapter/246062005.html που να χωραει σουκο από πισω και να βγαινει σε απλο διπολικο γιατι η λυση που εχω τωρα καλη είναι αλλα είναι ολοκληρη γκουμουτσα!

 

Εδώ υπάρχει αυτό που θές.

https://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=12412

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

 

Ποιά νομίζετε ότι είναι η πιό καλή ROM για το Cool1 Dual C106, με ελληνική υποστήριξη από τις official EUI ή JUI ή custom roms και γιατί.

 

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να απαντήσει????

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

H 18s για μένα. Aμφιβάλλω αν υπάρχει καλύτερη σε θέματα σταθερότητας. Ίσως και η 26s, δεν την έχω δοκιμάσει καθώς είμαι ευχαριστημένος με αυτή που έχω εδώ και 2 χρόνια σχεδόν. Είναι και οι 2 stock rom.

Ελληνικά δεν έχει ωστόσο μπορώ να βλέπω και να γράφω ελληνικά παντού αν εννοείς αυτό.

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

H 18s για μένα. Aμφιβάλλω αν υπάρχει καλύτερη σε θέματα σταθερότητας. Ίσως και η 26s, δεν την έχω δοκιμάσει καθώς είμαι ευχαριστημένος με αυτή που έχω εδώ και 2 χρόνια σχεδόν. Είναι και οι 2 stock rom.

Ελληνικά δεν έχει ωστόσο μπορώ να βλέπω και να γράφω ελληνικά παντού αν εννοείς αυτό.

 

Και εμενα φοραει την 18s αλλα εχει ένα μειονέκτημα και αυτό είναι τα μισο μεταφρασμένα Ελληνικα και ότι πολλες επαφες όταν σε καλουν δεν εμφανίζεται το ονομα !

Σε custom θελω κατι xωρις bugs και με πληρες Ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα εμφανίζονται όλες οι επαφές στα Ελληνικά με όλους τους χαρακτήρες, ότι κι αν βάλω. Πρόβλημα ελληνικών δεν υπάρχει πουθενά, επομένως κάπου αλλού πρέπει να είναι το πρόβλημα σε εσένα.

Language έχω English(US), Region: China και keyboard: multilanguage typing Gboard.

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

H 18s για μένα. Aμφιβάλλω αν υπάρχει καλύτερη σε θέματα σταθερότητας. Ίσως και η 26s, δεν την έχω δοκιμάσει καθώς είμαι ευχαριστημένος με αυτή που έχω εδώ και 2 χρόνια σχεδόν. Είναι και οι 2 stock rom.

Ελληνικά δεν έχει ωστόσο μπορώ να βλέπω και να γράφω ελληνικά παντού αν εννοείς αυτό.

Το ίδιο πρόβλημα έιχα κι έγώ όταν την δοκίμασα. Μπορείς να μας δώσεις το link από που την κατέβασες:

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έιχα κι έγώ όταν την δοκίμασα. Μπορείς να μας δώσεις το link από που την κατέβασες:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7110205#post7110205

εγώ ακολούθησα όλα τα βήματα, πιθανόν σε εσάς να χρειάζεται μόνο το τελευταίο (κατέβασμα η 18s και rename σε update.zip).

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με jui έδω και ενάμιση χρόνο. Πολύ καλύτερη μπαταρία. Έχω περάσει και gcam. Μόνο αρνητικό ειν ότι τους τελευταίους μήνες κρασαρουν συχνά το Facebook και το messenger. Με παλαιότερη έκδοση τους δε γινόταν αυτό αλλά πλέον δε δουλεύουν αν δεν κάνεις την τελευταία ενημέρωση από το playstore. Υπόψιν έχω jui by cuoco92

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα εμφανίζονται όλες οι επαφές στα Ελληνικά με όλους τους χαρακτήρες, ότι κι αν βάλω. Πρόβλημα ελληνικών δεν υπάρχει πουθενά, επομένως κάπου αλλού πρέπει να είναι το πρόβλημα σε εσένα.

Language έχω English(US), Region: China και keyboard: multilanguage typing Gboard.

 

Φιλε το ιδιο πρόβλημα ειχα και με το le s3 και εγω και ενός φιλου (δηλ. αρκετες επαφες καλουντων εμφανιζε μονο το νουμερο και όχι το ονομα όπως ειχαν περαστει στις επαφες!)και με το που εβαλα custom ρομ δηλ. και την AOSP και του CUOCO92 μια χαρα τις εμφανιζε ολες τις επαφες καλουντων!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια βοηθεια please!

Στα καλα καθουμενα το τηλ. εσβησε και δεν ανοιγει,το μονο που κανει είναι να αναβοσβηνει το κοκκινολαμπακι όταν το συνδεω σε usb!

Το συνδεω στον υπολογιστη και ο υπολογιστης μου βγαζει "αγνωστη συσκευή usb"!

Τι κανω τωρα?

Καλα να'ναι το youtube οπου διαβασα κατω στα σχολια ότι ενας κραυησε το κουμπι εκινησης για 30+ δευτερόλεπτα και ξαναπηρε μπρος τελικα το εκανα(κοντα 40 δευτερα!!!) και ξαναζωντανεψε!

Η αληθεια είναι ότι τον τελευταιο καιρο μου σβηνει και μου βγαζει γαλαζιο λαμπακι επανω και χρειαζεται να πατησω το κουμπι για καμια 10-15 δευτερα για να ξανανοιξει!

Ξερει κανεις τι γινιτε.τι φταιει ?

Ειμαι με την 5.8.018s(Stable),μηπως πρεπει να αλλαξω rom?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Ενας ενας ρε παιδια τις απαντησεις για να προλαβαίνω να τις διαβαζω!

Πρεπει να εχω παρει το πιο αντιεμπορικο Κινεζικο τηλ. που υπαρχει!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

rom αποκλείεται να φταίει.

μου μυρίζει πως είναι στα τελευταία η μπαταρία σου. για ψάξε αλλαγή μπαταρίας cool1 στο youtube.

 

αντιεμπορικό μεν κινητάρα δε, δουλεύει σφαίρα και με βαρύ φορτίο...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

4 μηνες εχει που το πηρα φιλε γιάυτο και δεν νομιζω να΄ναι μπαταρια!

Κατι πρεπει να παιζει με την αναβαθμιση του firmware γιατι καπου καπου μου πεταει μυνημα για να κανει αναβαθμιση και του δινω αρνηση και λεω μηπως και εγινε τιποτα από εκει!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με αυτή τη rom είμαι. Εσύ την πέρασες;

Βαλτη ξανά η την 26s που είναι stable κι αυτή και ξαναδες. Εμένα πάντως αυτά μου θυμίζουν προβλήματα μπαταρίας όχι rom

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...