Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον να πω την εμπειρια μου μετα απο δυο Κουλ1

 

Το πρωτο ηταν με τ6ην Κινεζικη ρομ πριν 2χρονια. Ολα τελεια!

Δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικα μενου. Δεν ξερω τιποτα απο φλα- αρισμα κλπ και ουτε με ενδιαφερει.

Μονο το Swift keyboard για να γραφω ελληνικα...ΚΑι το κινητο και η καμερα πεταγανε!

Το εχασα δυστυχως μετα απο ενα χρονο,

 

Πηρα αλλο ενα. με την Ιταλικη ρομ..

Μεταγενεστερο,,,Θα πρεπε ναταν καλυτερο.

Μπα!

Ειχε το bug της καμερας! δεν δουλευε η δευτερη καμερα. Επρεπε να κανω upgrate.

Δεν εκανα. Και ουτε εβρισκα καποιον να μου την κανει.

 

Τα καταφερνα μια χαρα στις φωτο με αλλη εφαρμογη καμερας/

 

Διαφορα κινεζικα ξεπεταγονταν με τη Ιταλικη (με την κινεζικη οριτζιναλ στο πρωτο τηλεφωνο οχι!) ΚΑι αλλα προβληματακια... Σε εβαζαν δηλ στο τριπακι να...αλλαζεις σαν πουκαμισα τις ρομ

 

Με λιγα λογια...ποτε δεν θα καταλάβω γιατι πρεπει να αλλαζουμε οταν ολα πανε καλα

 

Πηγα σε αλλο τηλεφωνο . τωρα που επεσε εσπασε και το δευτερο κουλ1

 

Ισως να παρω αλλο ενα Κουλ1 αργοτερα σαν δευτερο τηλεφωνο

 

Μα κατι με stable rom . χωρις bugs, που δεν προκειται να του κανω upgrate ποτε! Οπως το πρωτο δηλαδη

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στους φίλους,

αξίζει το 90άρι το συγκεκριμένο τηλ για βασική χρήση?Λίγο browsing,φωτογραφίες,επιθυμητή καλή μπαταρία.Έκανα μια μινι έρευνα:Απουσία b20 δεν μας ενοχλεί,υποστήριξη εταιρίας δεν μας ενοχλει αν λειτουργεί αξιοπρεπώς,τα 32gb φτάνουν.Κάτι άλλο που δεν πρόσεξα?Διάβασα για ευαίσθητη οθόνη εδώ,ισχύει?

Περιμένω τις απόψεις σας,σόρρυ αλλά 60 σελίδες δεν μπορώ να τις βγάλω όλες :P Eυχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει και με το παραπάνω. Το έχει η γυναίκα μου και δεν κωλώνει το τηλέφωνο πουθενά και χωρίς να το πειράξουμε από ρομ και τέτοια.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους,

αξίζει το 90άρι το συγκεκριμένο τηλ για βασική χρήση?Λίγο browsing,φωτογραφίες,επιθυμητή καλή μπαταρία.Έκανα μια μινι έρευνα:Απουσία b20 δεν μας ενοχλεί,υποστήριξη εταιρίας δεν μας ενοχλει αν λειτουργεί αξιοπρεπώς,τα 32gb φτάνουν.Κάτι άλλο που δεν πρόσεξα?Διάβασα για ευαίσθητη οθόνη εδώ,ισχύει?

Περιμένω τις απόψεις σας,σόρρυ αλλά 60 σελίδες δεν μπορώ να τις βγάλω όλες :P Eυχαριστώ!!

 

δες και το leeco x526 εχει την 20

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω,αλλα εχω γραψει οτι δεν με ενοχλει η απουσια B20.Λειπει βεβαια και η b7 που δεν ξερω τι παιζει.Με μονο ενα 10ρικο παντως παιρνεις +1gb ram καλυτερη καμερα αποτι ειδα και μεγαλυτερη μπαταρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξίζει και με το παραπάνω. Το έχει η γυναίκα μου και δεν κωλώνει το τηλέφωνο πουθενά και χωρίς να το πειράξουμε από ρομ και τέτοια.

 

Ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

guys θελω βοηθεια..Το κινητο το εχει η αδερφη μου αλλα εδω και πολυ καιρο τρωεει κολληματα τρελα..του ειχα βαλει μια ινδικη ρομ που ειχε κυκλοφορησει και στην αρχη ηταν ολα καλα.ποια ρομ να βαλω για να δουλευει ρολοι?δεν με νοιαζουν τα ελληνικα..υπαρχει καμια aosp η κατι σχετικο?εχω καιρο να ασχοληθω με το κινητο γι αυτο και ρωταω.
Link to comment
Share on other sites

guys θελω βοηθεια..Το κινητο το εχει η αδερφη μου αλλα εδω και πολυ καιρο τρωεει κολληματα τρελα..του ειχα βαλει μια ινδικη ρομ που ειχε κυκλοφορησει και στην αρχη ηταν ολα καλα.ποια ρομ να βαλω για να δουλευει ρολοι?δεν με νοιαζουν τα ελληνικα..υπαρχει καμια aosp η κατι σχετικο?εχω καιρο να ασχοληθω με το κινητο γι αυτο και ρωταω.

 

βαλε αυτην εδω COOL1-106_26S_VR5_STABLE_ROW_CUOCO92 ειναι 5,9 οχι 5,8 αλλα την εχω μηνεσ τωρα ειναι σταθεροτατη και δουλευουν ολα ρολοι δεν εχω το λινκ βαλτο οπως ειναι στο google και προσεξε να ειναι η vr5 oxi h vr2

βρηκα το λινκ https://drive.google.com/open?id=1ugoqEKltzruF8lPj6t2YJEGzcsUKRutx

Edited by niroda
Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτην εδω COOL1-106_26S_VR5_STABLE_ROW_CUOCO92 ειναι 5,9 οχι 5,8 αλλα την εχω μηνεσ τωρα ειναι σταθεροτατη και δουλευουν ολα ρολοι δεν εχω το λινκ βαλτο οπως ειναι στο google και προσεξε να ειναι η vr5 oxi h vr2

βρηκα το λινκ https://drive.google.com/open?id=1ugoqEKltzruF8lPj6t2YJEGzcsUKRutx

 

Πως την περνάω αυτή.. Με ποια διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα vr5 vr2?? σορυ που κουραζω..(εχω την εκδοση με τα 3g ραμ)

 

κι εγω το ιδιο μου φανηκε πολυ πιο σταθερη κανενα προβλημα παρολο που την περασα πανω απτην 18σ χωρισ wipe system

Link to comment
Share on other sites

εβαλα twrp την εγκατεστησα αλλα εχει κολλησει στο αρχικο boot..τι κανω ωρε παιδια?

edit..ανοιξε τελικα..

Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

εβαλα twrp την εγκατεστησα αλλα εχει κολλησει στο αρχικο boot..τι κανω ωρε παιδια?

edit..ανοιξε τελικα..

 

το προβλημα παραμενει.Τελικα δεν εφταιγε η ρομ.φταιει ισως η οθονη που ειχε αλλαχθει πριν μερικους μηνες, με καποιο τροπο επηρρεαζει το κινητο και συχνα πυκνα κολλαει.καθυστερει στην αποκριση κ μετα δν αποκρινεται καθολου για 2-3 λεπτα.περιεργα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την aosp extended απο το 4pda.ru γιατι ψηνομαι να την εγκαταστησω σε κινητο φιλου.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μερικες ερωτήσεις γιατι σε 2 μερες θα μεινω από κινητο μιας και η κορη μου φευγει εξωτερικο και το δικο της εσπασε και θα μου παρει το αγαπημενο δικο μου le s3 και στην αναζητηση για καλο φθηνο τηλ. εστιασα στο Cool1 με τα 4gb ραμ στα 99 ευρω με τα μεταφορικα!

Εχει τελικα ραδιοφωνο το Cool1?

Σε σχεση με το le s3 και την μονη καμερα των 21mpix πιο από τα δυο βγαζει καλυτερες καμερες?

O snap του Cool1 διαβαζω ότι είναι λιγοτερο ενεργοβορος από τον ΜΤΚ του le s3 το antutu όμως δινει 77.000 στο Cool1 και 100,000 για το le s3 είναι οντως ταχυτερο το le s3 η δεν παιζουν ρολο τα antutu?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικες ερωτήσεις γιατι σε 2 μερες θα μεινω από κινητο μιας και η κορη μου φευγει εξωτερικο και το δικο της εσπασε και θα μου παρει το αγαπημενο δικο μου le s3 και στην αναζητηση για καλο φθηνο τηλ. εστιασα στο Cool1 με τα 4gb ραμ στα 99 ευρω με τα μεταφορικα!

Εχει τελικα ραδιοφωνο το Cool1?

Σε σχεση με το le s3 και την μονη καμερα των 21mpix πιο από τα δυο βγαζει καλυτερες καμερες?

O snap του Cool1 διαβαζω ότι είναι λιγοτερο ενεργοβορος από τον ΜΤΚ του le s3 το antutu όμως δινει 77.000 στο Cool1 και 100,000 για το le s3 είναι οντως ταχυτερο το le s3 η δεν παιζουν ρολο τα antutu?

 

to Banggood το εχει στα 101 δολλαρια 4/32 89 ευρω προσφορα με κωδικο 9BGCOOL για λιγα κομματια με μεταφορικα πραιοριτυ,βγαζει πολυ καλες φωτο,καλυτερες απο το s3 απο ταχυτητα ελαχιστη η διαφορα

Link to comment
Share on other sites

to Banggood το εχει στα 101 δολλαρια 4/32 89 ευρω προσφορα με κωδικο 9BGCOOL για λιγα κομματια με μεταφορικα πραιοριτυ,βγαζει πολυ καλες φωτο,καλυτερες απο το s3 απο ταχυτητα ελαχιστη η διαφορα

 

FM radio εχει?

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που σας πριζω αλλα με τι ρομ ερχεται το τηλ.(ειχα τρομερο πρόβλημα με τα μισο μεταφρασμένα Ελληνικα της ρομ με την οποια που ερχοταν το le s3,και ρωταω δηλ. αν και αυτό καποια τετοια ρομ εχει?) και ποια custom συνiσταται να βαλω και πως και από που για να ξεμπερδευω once and for all!

Thank's mobile59 για το κουπονι,τελικα εβγαλα την ασφαλεια πακετου(αφου κανω την αγορα μεσο paypal αληθεια χρειαζεται?) και μου βγηκε το τηλ 89,42 ευρω,τζαμπα πραμα δηλ.!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που σας πριζω αλλα με τι ρομ ερχεται το τηλ.(ειχα τρομερο πρόβλημα με τα μισο μεταφρασμένα Ελληνικα της ρομ με την οποια που ερχοταν το le s3,και ρωταω δηλ. αν και αυτό καποια τετοια ρομ εχει?) και ποια custom συνiσταται να βαλω και πως και από που για να ξεμπερδευω once and for all!

Thank's mobile59 για το κουπονι,τελικα εβγαλα την ασφαλεια πακετου(αφου κανω την αγορα μεσο paypal αληθεια χρειαζεται?) και μου βγηκε το τηλ 89,42 ευρω,τζαμπα πραμα δηλ.!

 

βαλε αυτην εδω COOL1-106_26S_VR5_STABLE_ROW_CUOCO92 ειναι 5,9 οχι 5,8 αλλα την εχω μηνεσ τωρα ειναι σταθεροτατη και δουλευουν ολα ρολοι δεν εχω το λινκ βαλτο οπως ειναι στο google και προσεξε να ειναι η vr5 oxi h vr2

βρηκα το λινκ https://drive.google.com/o...2YJEGzcsUKRutx

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτην εδω COOL1-106_26S_VR5_STABLE_ROW_CUOCO92 ειναι 5,9 οχι 5,8 αλλα την εχω μηνεσ τωρα ειναι σταθεροτατη και δουλευουν ολα ρολοι δεν εχω το λινκ βαλτο οπως ειναι στο google και προσεξε να ειναι η vr5 oxi h vr2

βρηκα το λινκ https://drive.google.com/o...2YJEGzcsUKRutx

 

Φιλε σορρυ για το πριξημο αλλα πως την περναμε την ρομ,ειναι ξεκλείδωτος ο bootloader,δηλ. θελει να ξεκλειδοσω πρωτα bootloader μεσο υπολογιστη,μετα περασμα twrp και μετα την ρομ?

Υπαρχει καπου καποιος οδηγος για να μην κουραζω?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σορρυ για το πριξημο αλλα πως την περναμε την ρομ,ειναι ξεκλείδωτος ο bootloader,δηλ. θελει να ξεκλειδοσω πρωτα bootloader μεσο υπολογιστη,μετα περασμα twrp και μετα την ρομ?

Υπαρχει καπου καποιος οδηγος για να μην κουραζω?

 

στο youtube υπαρχουν ολα ευκολη ειναι η δαδικασια περνας πρωτα twrp kai μετα φλασαρεις τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

στο youtube υπαρχουν ολα ευκολη ειναι η δαδικασια περνας πρωτα twrp kai μετα φλασαρεις τη ρομ

 

Ρωταω φιλε για να μην γινει καμια βλακεια και μπρικαρω το τηλ. όπως δηλ. εγινε με το le s3!

Διαβασα πιο πισω κατι για twrp για android 6 και για 7,πιο από τα δυο θα βαλω για την πιο πανω ρομ και από που το κατεβαζω?

Αν γινεται δωσε και λινκ από youtube να δω πιο ακριβος βιντεο ενοεις και για άλλη μια φορα σορρυ για το πριξημο!

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω φιλε για να μην γινει καμια βλακεια και μπρικαρω το τηλ. όπως δηλ. εγινε με το le s3!

Διαβασα πιο πισω κατι για twrp για android 6 και για 7,πιο από τα δυο θα βαλω για την πιο πανω ρομ και από που το κατεβαζω?

Αν γινεται δωσε και λινκ από youtube να δω πιο ακριβος βιντεο ενοεις και για άλλη μια φορα σορρυ για το πριξημο!

 

για ξεκινημα δες αυτο https://www.youtube.com/watch?v=vBocPbd_yfw&t=292s υπαρχουν κι αλλα και σε αυτο το καναλι https://www.youtube.com/channel/UCtoAZVKelqCkT-ps-pHsisw υπαρχουν πολλα οδηγοι και αρχεια μην επιχειρησεις να βαλεις android 7

θα σε σκασει κι εγω το μπρικαρα απο την πρωτη μερα αλλα με αυτα το εστησα παλι ευκολα και με τη ρομ που σου εβαλα δεν τοχω ξαναπειραξει

μηνεσ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που σας πριζω αλλα με τι ρομ ερχεται το τηλ.(ειχα τρομερο πρόβλημα με τα μισο μεταφρασμένα Ελληνικα της ρομ με την οποια που ερχοταν το le s3,και ρωταω δηλ. αν και αυτό καποια τετοια ρομ εχει?) και ποια custom συνiσταται να βαλω και πως και από που για να ξεμπερδευω once and for all!

Thank's mobile59 για το κουπονι,τελικα εβγαλα την ασφαλεια πακετου(αφου κανω την αγορα μεσο paypal αληθεια χρειαζεται?) και μου βγηκε το τηλ 89,42 ευρω,τζαμπα πραμα δηλ.!

 

η ασφαλεια πακετου δεν χρειαζοταν αν επελεξες priority αποστολη,εγω προβλημα με τη ρομ η τα ελληνικα της δεν ειχα,οκ δεν ειναι ολοκληρωμενα,προσοχη με τις πτωσεις, αν πεσει θα σπασει το τζαμι,με 88 ευρω ειναι τζαμπα για οσα εχει,ουτε νοκια του 80 δεν παιρνεις εδω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...