Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει καλυτερη καμερα απο το leeco le max 2?

Περασαν αυτα τα 2 τηλεφωνα απο τα χερια καποιου για να μας πει?

Παντος η νεα εκδοση του leeco cool s1 που ειναιν η ναυαρχιδα δεν ακολουθει την ιδια πολιτικη των δυο καμερων με αποτελεσμα να διαιρωταμε αν αφου ηταν τοσο καλο το αποτελεσμα

με την πολιτικη των 2 καμερων γιατι αλλαξαν τακτικη στην ναυαρχιδα τους?

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε να δεις, ο σκοπός είναι οι πωλήσεις πάντα.

Πωλήσεις έχουν περισσότερες με το να βγάζουν συχνά νέα μοντέλα παρά να βελτιώνουν το software στα ήδη υπάρχοντα, το οποίο παίρνει βελτιώσεις.

 

To Cool1 έχει τον 652. Δεν χρειάζεσαι με την καμία ισχυρότερο επεξεργαστή με το υπάρχων software και για τα επόμενα χρόνια. Θα έλεγα και με μικρότερους επεξεργαστές ισχύει αυτό. Κι όμως, κυκλοφορούν μοντέλα με 820, 821, 835... Δεν υπάρχει κανένα νόημα εκτός από τα benchmarks. Κατά τα άλλα η εμπειρία χρήσης είναι ακριβώς ίδια.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

εχει καλυτερη καμερα απο το leeco le max 2?

Περασαν αυτα τα 2 τηλεφωνα απο τα χερια καποιου για να μας πει?

Παντος η νεα εκδοση του leeco cool s1 που ειναιν η ναυαρχιδα δεν ακολουθει την ιδια πολιτικη των δυο καμερων με αποτελεσμα να διαιρωταμε αν αφου ηταν τοσο καλο το αποτελεσμα

με την πολιτικη των 2 καμερων γιατι αλλαξαν τακτικη στην ναυαρχιδα τους?

Κάποιος φίλος στην αρχη του θέματος είχε πει ότι το cool1 ήταν ανωτερο σε καμερα από το le 2 max

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος στην αρχη του θέματος είχε πει ότι το cool1 ήταν ανωτερο σε καμερα από το le 2 max

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν το προσεξα .ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το συγχρονισμό των e-mail, δεν τα λαμβάνω αμέσως όλα αυτόματα.

έχω βάλει κάθε 5 λεπτά συγχρονισμό που είναι και το μικρότερο νούμερο, αλλά δεν χτυπάει σε όλα, σε κάποια ναι σε άλλα όχι, πρέπει να τσεκάρω χειροκίνητα.

 

Και στο Gmail της εφαρμογής συμβαίνει αυτό και στην μαμά e-mail εφαρμογή που έχει το κινητό (έχω στήσει κι εκεί κι άλλο e-mail).

 

Που να κοιτάξω και τι στο EUI;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

ένα σωρό επιλογές πρέπει να έχει υπόψη του ο χρήστης με το adroid 6...θέλει σκάλισμα πολύ για να πάρεις σαν αποτέλεσμα το απλό!

 

εντάξει φαίνεται να δουλεύουν οκ όλα.

τα διαφημιστικά δεν χτυπάνε αλλά καλύτερα.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους εχω το τερατακι εδω και λιγες ωρες εχω την 5.8.017s (stable) και μοντελο C106 ποια ρομ ειναι αυτη ρε παιδια εχει και ελληνικα κατα 60%.Ξερει καποιος καποιο λινκ με την stock rom να βαλει να την κατεβασω για να την εχω.Απο ρεκοβερυ εχω το stock και οχι twrp και δεν ξερω ποια ρομ εχω οποιος μπορει μια βοηθεια ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

έχει οδηγούς 1 σελίδα πιο πίσω. και όλο το νήμα να διαβάσεις, δεν είναι και πολύ μεγάλο.

και η 14s δεν είναι 100% ελληνικά.

 

Σε αυτή τη rom που έχεις τώρα, μπορείς να βάλεις custom ήχο για e-mail ή sms;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω βάλει ήχους διαφορετικούς που έχω κατεβάσειca36172ac506a081f11159b710c330a8.jpg

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια ρομ έχω θα ανεβάσω μία φωτο αν ξέρει κάποιος να μου πει4cc6f581e74ec7ce29294b14cb81aad3.jpg

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί με data δεν με αφήνει να κατεβάσω απο το play store άλλα και ούτε αρχεία από το email.

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2017-03-26 07:41 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), EXPORT BY CUSTOMS

2017-02-17 08:48 ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

2017-02-17 08:48 HIGHT-VALUE GOODS - OFFICIAL CUSTOMS DECLARATION REQUIRED

2017-02-16 21:17 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-02-08 16:12 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

 

 

Βγήκε από τελωνείο χθες. Ταχύτατη εξυπηρέτηση... 40 ημέρες, ούτε ελικόπτερο να είχα παραγγείλει...

Edited by bak2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ρώτησα δίπλα και ο καταπληκτικός Crisbal μου είπε αμέσως τη να κάνω και έφτιαξε.Μακαρι να είχε χρόνο να ασχοληθεί και με το δικό μας τηλέφωνο θα το έκανε αεροπλάνο.

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το Cool1 έχω την εντύπωση πως δεν χρειάζεται και πολλά, κάποιες αλλαγές στο σημεία μόνο (γι' αυτό και τον ρώτησα αν θα ασχοληθεί έστω και λίγο), όσο καιρό το δουλεύω τουλάχιστον.

ακόμα δεν έχω αξιωθεί να περάσω την 17s, θα το κάνω σύντομα πιστεύω κι ο θεός βοηθός.

 

να δω κι αν φτιάχνει κι άλλο η κάμερα, κάποια παιδιά πιο πίσω στο νήμα είπαν πως βγάζει ακόμα πιο καθαρά και κάποια άλλα ψιλά όπως custom ήχος στα e-mail/sms που είπες.

 

η υποστήριξη είναι γενικά σε δύσκολο επίπεδο, δεν υπάρχει κι ένα change log να βλέπουμε και τι αλλαγές υπάρχουν από 14s σε 17s και σε 18s.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την 17s stable και έχει και ελληνικά σκέφτομαι να περάσω την 18s αλλά δεν ξέρω έχει διάφορες από αυτήν που έχω τώρα η θα είναι χειρότερη.Αν θα ασχολούνταν λίγο και με αυτήν την συσκευή ο mr Crisbal σίγουρα θα μας έλεγε και τη διάφορες υπάρχουν από rom σε rom.Τωρα το μόνο που μπορούμε είναι να της περάσουμε και να βλέπουμε με τον καιρό τη δουλεύει και τη όχι.Κριμα γιατί είναι πολύ καλή συσκευή.

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά άμα το σκαλίζεις και πολύ στο τέλος το πολύ σκάλισμα δεν θα βγει σε καλό.

Έτσι κοιτάω κατά καιρούς κι εκείνο το νήμα και βλέπω διάφορα προβλήματα με τις rom και σαν πολλές κυκλοφορούν μου φαίνεται.

λίγο χαοτική κατάσταση για τον απλό αλλά απαιτητικό χρήστη.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα έτσι είναι γι αυτό πριν απο κάθε ρομ ο Captain Crisbal λέει όταν μια ρομ δουλεύει σωστά δεν την αλλάζουμε.Εγω πρός το παρόν μένω όπως είμαι αφού μέχρι στιγμής δουλεύουν όλα ρολόι και από μπαταρία είμαι ευχαριστημένος οπότε βλέπουμε στο μέλλον.

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που ρωτάει για την 18s(india) μιας και την έχω κανα μήνα περασμένη οι ουσιαστικές αλλαγές είναι οι εξής:

- Δεν έχει ελληνικά με ότι αυτό συνεπάγεται

- τα notifications λειτουργουν σωστά

- δεν έχει κινέζικα apps καθόλου

edit

- ξέχασα το FM στα σύν

 

Μια χαρά είναι δεν έχει προβληματα αλλά δεν υπάρχει και λόγος να την περάσετε.. ούτε να χάσετε τα ελληνικά σας ούτε τίποτα.

Υπομονή ίσως κάπως κάπου κάποτε μπορέσει να γίνει κάτι να πάρουμε ένα ωραιότατο stock έστω android και να είμαστε πρώτοι στο χωρίο...

Link to comment
Share on other sites

άρα 14s ή 17s καλύτερα που είναι πιο ενημερωμένη έκδοση.

 

το ράδιο δεν είναι ένα .apk ή θέλει κι άλλα; Αν ναι θα μπορούσαμε να κάνουμε εγκατάσταση μόνο αυτό και τέλος.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...