Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα πηρα απαντηση απο το vickmall οτι τους εκανε και αυτους τα ιδια κατω απο δικτυο της china union που δουλευει στην μπαντα των 1800mhz, θα το κανουν κ αυτοι ελεγχους και θα μου πουν, εαν βρουν λυση θα την αναρτησω εδω για να βοηθησω οσους εχουν τετοιο θεμα, κατ εμε ειναι θεμα μητρικης ή modem.

 

και πως εξηγεις οτι σημερα δεν μου το εκανε καθολου ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο ειναι το προβλημα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

και πως εξηγεις οτι σημερα δεν μου το εκανε καθολου ;

 

σου εξηγω τι συναιβει στα δικα μου με cosmote μονο, η wind κλειδωνει σε αλλες band προφανως, ειπα πιο πανω οτι το προβλημα εμφανιζεται στην μπαντα των 1800mhz επιβεβαιωμενο και με την china union στην κινα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα ... το αγορασα international απο vickmall φοραει τωρα την miui 8 global 7.2.16 beta και χειροκινητα σταματησα τα automatic updates πλεον γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται. Εχω την εντυπωση πως σε καποια φαση με τα ota updates χαθηκε το 4g σηματακι που εβλεπα οταν το πρωτοανοιξα το κινητο και ειμαι με το 3g ... Διαβασα σχετικα και στο φορουμ αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως οταν ειμαι σε wifi δειχνει 4g --> Χωρις wifi δειχνει vodafone 3g το σημα. Με δεδομενα ανοιχτα στο καλυτερο σημα μου δειχνει H+
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις συνεχόμενες αναβαθμίσεις (τώρα φορά την 7.2.24) έχω παρατηρήσει ότι με επιλεγμένο μόνο το 3G δεν πιάνει 3G. Με επιλεγμένο το LTE πιάνει και 3G...μαλλον θα πάω για κάποια ρομ από την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/112165918926?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

μαζί με θήκη αλλά έσπασε εύκολα σε 1 μήνα χρήσης.

Η θήκη καλούτσικη.

Κανένα άλλο καλό;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αναβάθμιση σε nougat τί ξέρουμε? Είναι στο πρόγραμμα αλλά με άγνωστο χρονοδιάγραμμα, δεν θα πάρει καθόλου, what?

Αναφέρομαι πάντα σε ελληνικές official stable ROM

Μετά το πάσχα

Πήρα αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/112165918926?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

μαζί με θήκη αλλά έσπασε εύκολα σε 1 μήνα χρήσης.

Η θήκη καλούτσικη.

Κανένα άλλο καλό;

Αν θες tempered glass που δε θα σπάσει ποτέ, σκας 8-10$ και παίρνεις nillkin

Link to comment
Share on other sites

Δεν πεθαινουν με τιποτα!!!!

 

Απο αλλαγη ρομ και καποιο προβλημα το εφτασα να μην ανταποκρινεται σε καμια εντολη\κουμπι.

 

ΤΟ ξεμπρικαρα με καλωδιο usb με βραχυκυκλωμενους τους κλωνους....

 

Xiaomi for ever

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καθώς έχω μπερδευτεί τελείως απο χθες που διάβασα όλες τις σελίδες θα ρωτήσω κάτι απλό.

- Εχω την MIUI Global 7.3 Stable - 7.3.10.0.0(MALCNDE).

- Για να πάω στην Version: V8.1.1.0.MALMIDI (MIUI8), κατεβάζω την rom και την ¨πετάω" χύμα στην internal μνήμη, τρέχω το Updater της MIUI και την φορτώνω απο εκεί και τερμα; (ή θελει τίποτα wipe και τέτοια περίπλοκα;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καθώς έχω μπερδευτεί τελείως απο χθες που διάβασα όλες τις σελίδες θα ρωτήσω κάτι απλό.

- Εχω την MIUI Global 7.3 Stable - 7.3.10.0.0(MALCNDE).

- Για να πάω στην Version: V8.1.1.0.MALMIDI (MIUI8), κατεβάζω την rom και την ¨πετάω" χύμα στην internal μνήμη, τρέχω το Updater της MIUI και την φορτώνω απο εκεί και τερμα; (ή θελει τίποτα wipe και τέτοια περίπλοκα;)

 

Μου φαίνεται οτι φοράς unofficial rom...ανεβασε ενα screenshot της ρομ να δούμε σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται οτι φοράς unofficial rom...ανεβασε ενα screenshot της ρομ να δούμε σίγουρα.

Screenshot_2017_03_07_16_52_46_com_android_setti.png Screenshot_2017_03_07_16_53_08_com_android_setti.png

image hosting 10mb limit

 

Για δες βρε george και πες μου..

Edited by mlojim
Link to comment
Share on other sites

Είναι unofficial.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό τι σημαίνει. Οτι δεν μπορώ να περάσω την Official V8.1.1.0.MALMIDI (MIUI8) κατευθείαν μέσω updater με το τρόπο που λέει και στο Flashing Guide? (http://en.miui.com/a-232.html)

- Παρεπιπτώντως δοκιμάζοντας μέσα απο το updater να φορτώσω την 8.1.1.0 μου λέει μετα to analyzing οτι είναι παλιότερη απο αυτή που φοράει !!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, δεν μπορείς. Έμπα στο MIUI Hellas για λεπτομέριες πως να πας από unofficial σε official.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις τελευταίες μέρες το Redmi 3s international version που εχω πάρει για την μητέρα μου δεν μπορει να συνδεθεί με δεδομένα στο Ίντερνετ. Σύνδεση cosmote. Με το wifi ανοικτό δείχνει cosmote 4g με ανοικτά τα δεδομένα cosmote 3G.

 

Μπορει να βοηθήσει κανείς γιατι έχει φρικάρει η μαδερ που δεν μπορει να συνδεθεί και εχω γκρίνιες για το κινεζικό που της πήρα ;-)

Έχει αυτη την στιγμη MIUI 8 Global 7.3.2 beta.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα ... το αγορασα international απο vickmall φοραει τωρα την miui 8 global 7.2.16 beta και χειροκινητα σταματησα τα automatic updates πλεον γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται. Εχω την εντυπωση πως σε καποια φαση με τα ota updates χαθηκε το 4g σηματακι που εβλεπα οταν το πρωτοανοιξα το κινητο και ειμαι με το 3g ... Διαβασα σχετικα και στο φορουμ αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως οταν ειμαι σε wifi δειχνει 4g --> Χωρις wifi δειχνει vodafone 3g το σημα. Με δεδομενα ανοιχτα στο καλυτερο σημα μου δειχνει H+

 

 

Φίλε εχω το ίδιο προβλημα με cosmote. Δυστυχώς δεν εχω καθόλου data. Εχεις κάτι να προτείνεις. Τώρα που εγινε η ζημιά δεν υπάρχει λόγος να σταματήσω τα update μήπως και διορθωθεί με κάποια μελλοντική αναβάθμιση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο σε φόρουμ miui, έχω να προτείνω κάτι που σε πολλούς έπαιξε και μάλιστα με θετικό feedback.

Εαν το πρόβλημα υφίσταται σε συσκευές που έχουν μόνο μια sim, βάλε μια δεύτερη και ενεργοποίησε την.

Οποιαδήποτε εταιρία, αρκεί να μπαίνει στο δίκτυο του παροχου, να είναι δλδ ενεργοποιημενη.

Έχουν αναφέρει ότι το πρόβλημα λύνεται και είναι - καθαρά - sw...

Το οποίο διαβάζω ότι υφίσταται από το καλοκαίρι και η Mi δεν κάνει τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να χασουμε τη θεση για την sd και να βαλουμε sim ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για εκείνους που έχουν θέμα με τα δικτυα/δεδομένα ας κάνουν μια δοκιμή.

Από εκεί και πέρα είναι στην διάθεση του καθενός το τι απόφαση θα πάρει για την συσκευή του.

Να θυμίσω ότι υπάρχει και "πατεντα" στο Yt όπου μπορείς να βάλεις 2sim+sd ταυτόχρονα.

Βέβαια όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι θα λυθεί το αρχικό "πρόβλημα".

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γιατί φοράτε beta ROMs και παραπονιέστε για bugs?

 

Βάλτε μία official stable και δοκιμάστε πάλι

 

Εάν δε λυθεί τότε ελέγξτε την κάρτα σιμ σε άλλη συσκευή. Εάν λειτουργεί κανονικά τότε είναι θέμα hardware και 100% πάει για αλλαγή.

Αν όμως και σε άλλες συσκευές η κάρτα κάνει προβλήματα τότε έχετε την απάντηση σας

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε καταρχήν το apn στις ρυθμίσεις δικτύου και δείτε αν είναι ίδιο με του παροχου σας. Στις τελευταίες development rom παρουσιάστηκε αυτο το πρόβλημα σε καποια xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν cosmote θα πρεπεο στις ρυθμισεις του apn να επιλεξουν ipv4/ipv6 πρωτοκολο. Δεν παιζει ρολο αν ειναι beta ή stable. Κατι εχουν ξεχασει οι κινεζοι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν cosmote θα πρεπεο στις ρυθμισεις του apn να επιλεξουν ipv4/ipv6 πρωτοκολο. Δεν παιζει ρολο αν ειναι beta ή stable. Κατι εχουν ξεχασει οι κινεζοι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Μπορείς να δώσεις μερικές πληροφορίες πως γίνεται;

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταρχήν γιατί φοράτε beta ROMs και παραπονιέστε για bugs?

 

 

 

Βάλτε μία official stable και δοκιμάστε πάλι

 

 

Βασικά έτσι ήρθε απο Κίνα. Τώρα η μητέρα μου να κανει αλλαγή ρομ ειναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν cosmote θα πρεπεο στις ρυθμισεις του apn να επιλεξουν ipv4/ipv6 πρωτοκολο. Δεν παιζει ρολο αν ειναι beta ή stable. Κατι εχουν ξεχασει οι κινεζοι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Τι εχουν ξεχάσει ακριβως οταν με Global stable 8.1.1.0 και cosmote ειμαι μονιμως 4G?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βασικά έτσι ήρθε απο Κίνα. Τώρα η μητέρα μου να κανει αλλαγή ρομ ειναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

 

Γιαιτ δε δοκιμαζεις τη sim σε μια άλλη συσκευή για αρχη να δεις τι παιζει απο δίκτυο;

 

Μετά προχωράς στα του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...