Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το αγόρασα από vickmall με δώρο τζαμάκι και θήκη σιλικόνης. Έφυγε στις 26 και έφτασε χθες. Ωραίο κινητό, θα μπορούσε μόνο να ήταν λίγο πιο λεπτό και ελαφρύτερο. Κατά τα άλλα, είμαι ευχαριστημένος. H ROM είναι στα ελληνικά. Ξέρει κάποιος βλέποντας το screenshot αν είναι global stable, global dev ή κάτι άλλο;

 

http://i1284.photobucket.com/albums/a577/b21models/14963711_1140875245998252_2048466826_o.jpeg

 

http://i1284.photobucket.com/albums/a577/b21models/15007757_1140875292664914_462515946_o.jpeg

 

η official global stable δεν εχει ελληνικα ακομα. εξαλλου γραφει beta αρα οχι stable.

δεν εχω καποιο redmi 3s εδω. δες αυτο το λινκ.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Otg παίρνει το 3s international? Χλωμό ?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Otg παίρνει το 3s international? Χλωμό ?

μηπως εννοεις ota (updates)? ναι αν εχεις official rom.

υποστηριζει otg (συνδεση με φλασακι usb κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από vickmall με δώρο τζαμάκι και θήκη σιλικόνης. Έφυγε στις 26 και έφτασε χθες. Ωραίο κινητό, θα μπορούσε μόνο να ήταν λίγο πιο λεπτό και ελαφρύτερο. Κατά τα άλλα, είμαι ευχαριστημένος. H ROM είναι στα ελληνικά. Ξέρει κάποιος βλέποντας το screenshot αν είναι global stable, global dev ή κάτι άλλο;

 

τις global beta τις λένε όχι dev

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια...Πήρα το κινητό με global και ενώ ενεργοποιήθηκαν κανονικά και οι δυο σιμ,δεν εμφανίζονται οι επαφές.

 

καμιά πληροφορία παραπάνω ρε παιδιά σας σφάζουν και δεν προλαβαίνετε να γράψετε ;; :)

που τις είχες τις επαφές ; στην sim ; στην google ; στις ρυθμίσεις των επαφών "προβολή προτιμήσεων -> διαμόρφωση λίστας επαφών τι έχεις επιλεγμένο ; αν λες για την σιμ είναι επιλεγμένο πιο πριν το εμφάνιση επαφών σιμ ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από vickmall με δώρο τζαμάκι και θήκη σιλικόνης. Έφυγε στις 26 και έφτασε χθες. Ωραίο κινητό, θα μπορούσε μόνο να ήταν λίγο πιο λεπτό και ελαφρύτερο. Κατά τα άλλα, είμαι ευχαριστημένος. H ROM είναι στα ελληνικά. Ξέρει κάποιος βλέποντας το screenshot αν είναι global stable, global dev ή κάτι άλλο;

 

http://i1284.photobucket.com/albums/a577/b21models/14963711_1140875245998252_2048466826_o.jpeg

 

http://i1284.photobucket.com/albums/a577/b21models/15007757_1140875292664914_462515946_o.jpeg

Ακριβώς το ίδιο από το ίδιο κατάστημα πήρα. Αν μπορέσεις να διαπιστώσεις ότι σίγουρα πιάνει την 800 άρα μπάντα πες και σε μένα. Δε μπόρεσα να καταλάβω ακόμα.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μηπως εννοεις ota (updates)? ναι αν εχεις official rom.

υποστηριζει otg (συνδεση με φλασακι usb κτλ).

Otg εννοούσα σύνδεση δηλαδή με φλασακι.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καμιά πληροφορία παραπάνω ρε παιδιά σας σφάζουν και δεν προλαβαίνετε να γράψετε ;; :)

που τις είχες τις επαφές ; στην sim ; στην google ; στις ρυθμίσεις των επαφών "προβολή προτιμήσεων -> διαμόρφωση λίστας επαφών τι έχεις επιλεγμένο ; αν λες για την σιμ είναι επιλεγμένο πιο πριν το εμφάνιση επαφών σιμ ;;;

Έχεις δίκιο..android 6.0.1,miui 8 global 6.8.18.Τις είχα αποθηκευμένες στην σιμ.Αυτά που μου λες δεν τα βρίσκω σαν επιλογές.Συγνώμη αλλά είμαι καινούργιος στο miui.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο..android 6.0.1,miui 8 global 6.8.18.Τις είχα αποθηκευμένες στην σιμ.Αυτά που μου λες δεν τα βρίσκω σαν επιλογές.Συγνώμη αλλά είμαι καινούργιος στο miui.

Τις ρυθμισεις των επαφών δε βρίσκει ς; πάνε στις επαφές κι πάτα το αριστερό κουμπί , ή βγες το εικονίδιο ρυθμίσεις μετά εφαρμογές συστήματος κι επαφές

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί αλλά έχω καεί να διαβάζω τις 60+ σελίδες του R3NP-SE (Kate) και δεν την παλεύω. :lol:

 

Στην international έκδοση του 3s 3/32 κάνουν όλες οι θήκες και τα tempered ή είναι και αυτό ψηλότερο από το κανονικό; Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν όλες, είναι ακριβώς το ίδιο

Θήκες θα βρεις πιο πολλές αν ψάξεις για Redmi 3 Pro. Είναι ακριβώς το ίδιο στις διαστάσεις

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δύο. Το R3s-SE θα είναι για την μητέρα μου λογικά και στραβώνω λίγο που αυτή θα μπορεί να έχει θήκη Quicksand ενώ εγώ αν πάρω R3NP-SE δεν θα μπορώ να έχω. :p
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο από το ίδιο κατάστημα πήρα. Αν μπορέσεις να διαπιστώσεις ότι σίγουρα πιάνει την 800 άρα μπάντα πες και σε μένα. Δε μπόρεσα να καταλάβω ακόμα.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest

με αυτη την εφαρμογη μπορεις να δεις αν πιανει την Β20

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδωσουμε τον bootloader υπάρχει θέμα με την εγγύηση οποια και αν είναι αυτή?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, ειμαι νεο μελος στην παρεα σας και ανακαλυψα αυτο το φορουμ στην προσπαθεια μου να βρω μια λυση στο προβλημα που προεκυψε με το κινητο μου. Ας ξεκινησω απο την αρχη, αγορασα το κινητο του τιτλου απο ενα site κατευθειαν απο Κινα (ξερω, βλακεια μου..) κατοπιν προτροπης ενος γνωστου μου που χειριζεται αυτα τα κινητα απο το 2012. Οι εντυπωσεις μου απο το κινητο ειναι οι καλυτερες απο τις πιο lag free συσκευες που εχω πιασει στα χερια μου, μπαταρια απιστευτη και μπλα μπλα μπλα, λιγο πολυ τα γνωριζετε αυτα. Αυτο που πραγματικα με εντυπωσιασε ηταν οι καμερες του. Τελος παντων ας περασω στο προβλημα, ενα βραδυ καθως χαζευα την αρχικη μου στο facebook το τηλεφωνο ξαφνικα απενεργοποιειται (με 19% μπαταρια), σκεφτηκα θα κανει καμια επανεκκινηση μονο του ή κατι τετοιο και στην αρχη αυτο φανηκε αφου με το που εσβησε πηγε να ξανανοιξει αλλα μολις εβγαλε το λογοτυπο της xiaomi ξαναεσβησε, δοκιμαζω 3-4 φορες το ιδιο, ανοιγε το λογοτυπο και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα εσβηνε, μετα το συνεδεσα με το φορτιστη, κι εκανε ακριβως το ιδιο πραγμα αλλα απο μονο του ανοιγε κι εσβηνε συνεχως. Καποια στιγμη το συνεδεσα στον υπολογιστη να δω αν το αναγνωριζει το Mi PCsuite και μου εβγαζε οτι το κινητο ειναι κλειδωμενο, κι οτι επρεπε να του κατεβασω και να του περασω, προσπαθησα να ακολουθησω τα βηματα αλλα χαθηκα. Το εδωσα στον ανθρωπο που μου το συστησε, ως γνωστης αυτων των τηλεφωνων αλλα δεν καταφερε απολυτως τιποτα, το εστειλε λεει και σε καποια μαγαζια αλλα παλι τιποτα. Γι'αυτο γραφω εδω, αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα ή γνωριζει καποιο καταστημα το οποιο να μπορει να κανει διαγνωση (κυριως δωρεαν και εντως Αθηνων) και ισως επισκευη θα χαρω πολυ να με βοηθησει, για οποιαδηποτε ασαφεια ή επιπροσθετη πληροφορια μη διστασετε να με ρωτησετε.

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για οποιαδηποτε συμβουλη-βοηθεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Φίλε ektor96 εύχομαι να βρεις λύση στο πρόβλημα σου και να μην χρειαστεί να κάνεις χρήση της εγγύησης στέλνοντας την συσκευή πίσω (κάτι που είναι χρονοβορο).

Τα παιδιά εδώ έχουν γνώσεις και πιστεύω οτι κάποιος θα μπορέσει να σε βοηθήσει.

 

Εγώ παλικάρια είμαι κάτοχος του 3s εδώ και μερικές μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος με την συσκευή .

Η αγορά έγινε απο ελληνικό κατάστημα και η συσκευή ήρθε με miui 8 global 6.9.22 beta.

 

Θέλω λοιπόν να σας κάνω δύο ερωτήσεις .

 

1:

Το λειτουργικό το βρίσκω μια χαρά, τα updates που βγαίνουν εβδομαδιαία να τα κάνω άφοβα ή υπάρχει περίπτωση να έχω θέματα αστάθειας?

 

2:

Κατα την φόρτιση της συσκευής ο φορτιστής ζεσταίνεται πολύ (ίσως οφείλεται στο πολύ φθηνό EU ανταπτορακι που είχε μαζί) το έχει συναντήσει κάποιος απο εσάς αυτό το θέμα?

Μπορώ να χρησιμοποιήσω έναν άλλο 5v-2.0A EU φορτιστή ή θα έχω θέμα με το quick charge?

 

Αυτά απο εμένα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το διευκρινησα φιλε μου οτι δεν εχω εγγυηση, αρα δεν υπαρχει σαν προοπτικη, οποτε ψαχνω καποια εγχωρια επισκευη, σε ευχαριστω πολυ παντως! :)
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδωσουμε τον bootloader υπάρχει θέμα με την εγγύηση οποια και αν είναι αυτή?

 

Γενικός όχι. Ο bootloader μπορεί να κλειδώσει ξανά αν θέλεις. Περνάς μια official fastboot rom και είσαι έτοιμος.

 

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Φίλε ektor96 εύχομαι να βρεις λύση στο πρόβλημα σου και να μην χρειαστεί να κάνεις χρήση της εγγύησης στέλνοντας την συσκευή πίσω (κάτι που είναι χρονοβορο).

Τα παιδιά εδώ έχουν γνώσεις και πιστεύω οτι κάποιος θα μπορέσει να σε βοηθήσει.

 

Εγώ παλικάρια είμαι κάτοχος του 3s εδώ και μερικές μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος με την συσκευή .

Η αγορά έγινε απο ελληνικό κατάστημα και η συσκευή ήρθε με miui 8 global 6.9.22 beta.

 

Θέλω λοιπόν να σας κάνω δύο ερωτήσεις .

 

1:

Το λειτουργικό το βρίσκω μια χαρά, τα updates που βγαίνουν εβδομαδιαία να τα κάνω άφοβα ή υπάρχει περίπτωση να έχω θέματα αστάθειας?

 

2:

Κατα την φόρτιση της συσκευής ο φορτιστής ζεσταίνεται πολύ (ίσως οφείλεται στο πολύ φθηνό EU ανταπτορακι που είχε μαζί) το έχει συναντήσει κάποιος απο εσάς αυτό το θέμα?

Μπορώ να χρησιμοποιήσω έναν άλλο 5v-2.0A EU φορτιστή ή θα έχω θέμα με το quick charge?

 

Αυτά απο εμένα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

 

1. Τα update που σου γράφει τα κάνεις χωρίς φόβο.

2. Ναι γενικός ζεσταίνεται ο φορτιστής (λόγο 2Α) αλλά δεν είναι πρόβλημα. Μπορείς (αν θέλεις) να χρησιμοποιήσεις άλλο φορτιστή, δεν υπάρχει κανένα θέμα.

 

Καλησπερα σε ολους, ειμαι νεο μελος στην παρεα σας και ανακαλυψα αυτο το φορουμ στην προσπαθεια μου να βρω μια λυση στο προβλημα που προεκυψε με το κινητο μου. Ας ξεκινησω απο την αρχη, αγορασα το κινητο του τιτλου απο ενα site κατευθειαν απο Κινα (ξερω, βλακεια μου..) κατοπιν προτροπης ενος γνωστου μου που χειριζεται αυτα τα κινητα απο το 2012. Οι εντυπωσεις μου απο το κινητο ειναι οι καλυτερες απο τις πιο lag free συσκευες που εχω πιασει στα χερια μου, μπαταρια απιστευτη και μπλα μπλα μπλα, λιγο πολυ τα γνωριζετε αυτα. Αυτο που πραγματικα με εντυπωσιασε ηταν οι καμερες του. Τελος παντων ας περασω στο προβλημα, ενα βραδυ καθως χαζευα την αρχικη μου στο facebook το τηλεφωνο ξαφνικα απενεργοποιειται (με 19% μπαταρια), σκεφτηκα θα κανει καμια επανεκκινηση μονο του ή κατι τετοιο και στην αρχη αυτο φανηκε αφου με το που εσβησε πηγε να ξανανοιξει αλλα μολις εβγαλε το λογοτυπο της xiaomi ξαναεσβησε, δοκιμαζω 3-4 φορες το ιδιο, ανοιγε το λογοτυπο και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα εσβηνε, μετα το συνεδεσα με το φορτιστη, κι εκανε ακριβως το ιδιο πραγμα αλλα απο μονο του ανοιγε κι εσβηνε συνεχως. Καποια στιγμη το συνεδεσα στον υπολογιστη να δω αν το αναγνωριζει το Mi PCsuite και μου εβγαζε οτι το κινητο ειναι κλειδωμενο, κι οτι επρεπε να του κατεβασω και να του περασω, προσπαθησα να ακολουθησω τα βηματα αλλα χαθηκα. Το εδωσα στον ανθρωπο που μου το συστησε, ως γνωστης αυτων των τηλεφωνων αλλα δεν καταφερε απολυτως τιποτα, το εστειλε λεει και σε καποια μαγαζια αλλα παλι τιποτα. Γι'αυτο γραφω εδω, αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα ή γνωριζει καποιο καταστημα το οποιο να μπορει να κανει διαγνωση (κυριως δωρεαν και εντως Αθηνων) και ισως επισκευη θα χαρω πολυ να με βοηθησει, για οποιαδηποτε ασαφεια ή επιπροσθετη πληροφορια μη διστασετε να με ρωτησετε.

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για οποιαδηποτε συμβουλη-βοηθεια. :)

 

Νομιζω οτι το διευκρινησα φιλε μου οτι δεν εχω εγγυηση, αρα δεν υπαρχει σαν προοπτικη, οποτε ψαχνω καποια εγχωρια επισκευη, σε ευχαριστω πολυ παντως! :)

 

Στον τίτλο γράφεις ότι έχεις το Redmi Note 3 (MTK ή SD?), εδώ είναι το topic του Redmi 3S. Καλύτερα να γράψεις στο topic της συσκευής σου. Σε κάθε περίπτωση δεν νομίζω να χρειάζεται επισκευή, φαίνεται το τηλέφωνο σου να έχει brickαρει (είναι software θέμα). Η λύση είναι να περάσεις κάποια fastboot rom (FlashToo για το MTK, MiFlash για το SD) για να "ξυπνήσει" ξανά. Διάβασε τους οδηγούς για τη συσκευή σου στο αντίστοιχο topic για να το κάνεις μόνος σου ή βρες κάποιον που έχει τις γνώσεις να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vasilk σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Και μια ακόμα ερώτηση γιατί το miui με trollαρει

:D :D :D

Εχοντας συνηθίσει με το l90 σε 4.4 ψάχνω χωρίς αποτέλεσμα να βρω πως βλέπω την χρήση της ram και ποιες εφαρμογές κατάλαμβάνουν τα όποια ποσοστά της.

Που το βρίσκουμε και έχω φάει τις ρυθμίσεις μια προς μια?

:confused:

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vasilk σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Και μια ακόμα ερώτηση γιατί το miui με trollαρει

:D :D :D

Εχοντας συνηθίσει με το l90 σε 4.4 ψάχνω χωρίς αποτέλεσμα να βρω πως βλέπω την χρήση της ram και ποιες εφαρμογές κατάλαμβάνουν τα όποια ποσοστά της.

Που το βρίσκουμε και έχω φάει τις ρυθμίσεις μια προς μια?

:confused:

 

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό ακριβώς αλλά μια ιδέα (τι τρέχει) μπορείς να πάρεις αν πας Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Τρέχουν

Link to comment
Share on other sites

Από geekbuying έχει αγοράσει κανείς? Είστε ευχαριστημένοι? Η διαφορά είναι 6 euro φτηνότερα το geek χωρίς όμως την ψευτοθήκη σιλικόνης και το ψευτό tempered glass. Έτσι κι'αλλιώς θέλω να πάρω άλλη θήκη και κανά σοβαρό tempered glass.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει όλα τα κινητά από vickmall, το xiaomi redmi 3s international το αγοράσα από geek δεν είχα κανένα πρόβλημα όλα κομπλέ.

 

πόσο καιρό σε έκανε περίπου να έρθει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...