Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Πέραν του πως μπαίνει stable, developer ROM κτλ, για κάποιον που θέλει απλά να rootάρει τη συσκευή, υπάρχει κάποιος οδηγός;

Απ' ότι έχω δει μιλούν όλοι μόνο για το ξεκλείδωμα bootloader, που κάνεις αίτηση στη xiami και στο ξεκλειδώνει, το οποίο αν κατάλαβα καλά δίνει τη δυνατότητα να περνάς ό,τι ROM θες, αλλά δεν δίνει root. Κάνω λάθος;

 

Τελικά δε ξέρει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά δε ξέρει κανένας;

 

δεν βρίσκω λόγο να μην ξεκλειδώσεις bootloader :)

μόνο και μόνο για το twrp που μπορείς να βάλεις και από εκεί να περάσεις το ροοτ (να φλασάρεις κάποιο supersu zip)

 

δες μια αυτό (δε το έχω δει , δε το έχω δοκιμάσει)

 

http://en.miui.com/thread-298586-1-1.html

 

(το οκ για ξεκλείδωμα πλέον δεν θέλει καν χρόνο , φίλος έκανε την αίτηση στις 22:00 και 22:02 - μπορεί να λέω και πολύ - του ήρθε μήνυμα και μπορούσε να ξεκλειδώσει)

 

υ.γ. υπάρχουν φυσικά και κάποια apk που κάνουν ροοτ , αλλά δε ξέρεις (σε κάποια) τι περνάνε ακριβώς από πίσω

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε ξέρει κανένας;

 

Φιλε μου εγω έκανα την αίτηση στην Xiaomi και μεσα σε δυο τρεις μέρες μου είχε εγκριθεί.

Αν μπεις στο ελληνικο xiaomi-miui.gr και διαβάσεις λίγο μπορείς να κάνεις ότι θες με το κινητο σου , απλά τα xiaomi είναι λιγο ποιο δύσκολα απο τα άλλα απλά κινεζικα smartphones.

Εδω μερικοί οδηγοί απο το xiaomi-miui.gr 1 2 , 3 , 4

Edited by vaggos72
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω έκανα την αίτηση στην Xiaomi και μεσα σε δυο τρεις μέρες μου είχε εγκριθεί.

Αν μπεις στο ελληνικο xiaomi-miui.gr και διαβάσεις λίγο μπορείς να κάνεις ότι θες με το κινητο σου , απλά τα xiaomi είναι λιγο ποιο δύσκολα απο τα άλλα απλά κινεζικα smartphones.

Εδω μερικοί οδηγοί απο το xiaomi-miui.gr 1 2 , 3 , 4

πλέον οι αιτήσεις για ξεκλείδωμα bootloader εγκρίνονται σε μια μέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρέλαβα σήμερα το 3s Pro international από Vick Mall. Επειδή πάνω το κουτί γράφει redmi 3s, λείπει δηλαδή το "pro" δεν ξέρω αν παρέλαβα ότι παραγγηλα. Υπάρχει τρόπος να τσεκάρω αν πιάνει την b20 μπάντα όπως έλεγε στη περιγραφή;

κατά τα άλλα παιδιά φαίνεται πολύ ωραίο το τηλέφωνο και αν και το πήρα αυτό για την αδερφή μου άρχισα να ψήνομαι να αλλάξω και γω το oneplus. Ίσως με το μεγαλύτερο του αδερφάκι το note...

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρέλαβα σήμερα το 3s Pro international από Vick Mall. Επειδή πάνω το κουτί γράφει redmi 3s, λείπει δηλαδή το "pro" δεν ξέρω αν παρέλαβα ότι παραγγηλα. Υπάρχει τρόπος να τσεκάρω αν πιάνει την b20 μπάντα όπως έλεγε στη περιγραφή;

κατά τα άλλα παιδιά φαίνεται πολύ ωραίο το τηλέφωνο και αν και το πήρα αυτό για την αδερφή μου άρχισα να ψήνομαι να αλλάξω και γω το oneplus. Ίσως με το μεγαλύτερο του αδερφάκι το note...

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν σου ηρθε με global stable και android 6, σφραγισμενο και με ευρωπαικο φορτιστη, ειναι μαλλον η international version.

χωρις Ελληνικα, ε?

 

Edit. Επειδη είχα την ίδια απορία, η διάφορα είναι μάλλον ότι το απλό έχει κωδικό 2016030, ενώ το international 2016031. Δείτε αν ισχύει.

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

Αν σου ηρθε με global stable και android 6, σφραγισμενο και με ευρωπαικο φορτιστη, ειναι μαλλον η international version.

χωρις Ελληνικα, ε?

 

Edit. Επειδη είχα την ίδια απορία, η διάφορα είναι μάλλον ότι το απλό έχει κωδικό 2016030, ενώ το international 2016031. Δείτε αν ισχύει.

Έχει ελληνικά κανονικά. Ήταν σφραγισμένο με ευρωπαϊκό φορτιστη

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικά κανονικά. Ήταν σφραγισμένο με ευρωπαϊκό φορτιστη

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο ευρωπαϊκός φορτιστής είναι καλό σημάδι, ενώ τα ελληνικά όχι. Δηλώνει ότι δεν έχει global stable. Αν έχει global developer πάει καλά. Αν όμως έχει multi, πειραγμενη, θα πρέπει να την αλλάξεις ψιλοαμεσα.

 

Τι κωδικό προϊόντος γράφει στο κουτί? Το δικό μου, που είναι πράγματι international, (γιατί πιάνει 4G, εκεί που το note 3 pro δεν βλέπει τίποτα, γιατί δεν έχει Β20) έχει 2016031.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρε παιδιά μεγάλο μπέρδεμα. Για να έχουμε 4g μπάντα Β20 και ελληνικά ποιο να πάρουμε από όλες τις εκδόσεις χωρίς να χρειάζεται να αλλάξουμε Rom?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,και γω κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες περίπου του 3s international με την 800αρα μπάντα μιας και έχω wind απο geekbuying,ήρθε με την global stable το έκανα αναβάθμιση στην 8.0.3.0 και το έχω αφήσει εκεί με τα αγγλικά μιας και δεν έχω θέμα.Η ερώτηση που έχω είναι η εξής,όταν το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο wifi μου βγάζει στο σήμα του τηλεφώνου WIND GR 4G ενώ έχω επιλεγμένο να είναι σε 2g,αν κλείσω το wifi γυρνάει κανονικά σε WIND GR.Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς και γιατί όταν είναι συνδεδεμένο σε wifi δείχνει 4G αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι εικονικό,γιατί αν ανοίξω το 4g δεδομένα και κλείσω το wifi έχω 2 γραμμές σήμα,ενω όταν είμαι με 2g έχω φουλ σήμα, είτε συνδεδεμένο το wifi (με εικονίδιο 4G) είτε όχι.Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό? Είναι κάποιο bug?
Link to comment
Share on other sites

Ο ευρωπαϊκός φορτιστής είναι καλό σημάδι, ενώ τα ελληνικά όχι. Δηλώνει ότι δεν έχει global stable. Αν έχει global developer πάει καλά. Αν όμως έχει multi, πειραγμενη, θα πρέπει να την αλλάξεις ψιλοαμεσα.

 

Τι κωδικό προϊόντος γράφει στο κουτί? Το δικό μου, που είναι πράγματι international, (γιατί πιάνει 4G, εκεί που το note 3 pro δεν βλέπει τίποτα, γιατί δεν έχει Β20) έχει 2016031.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Το μοντέλο είναι 2016031. Εγώ παραγγηλα αυτό http://www.vickmall.com/official-international-version-xiaomi-redmi-3s-pro-3gb-32gb-gold.html

 

Δεν είναι σωστό;

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο είναι 2016031. Εγώ παραγγηλα αυτό http://www.vickmall.com/official-international-version-xiaomi-redmi-3s-pro-3gb-32gb-gold.html

 

Δεν είναι σωστό;

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα ήταν πιο απλό αν έλεγες εξ αρχής ποια ρομ έχει ή καλύτερα μια εικόνα

ρυθμίσεις -> σχετικά με το τηλ

 

μια χαρά σωστό είναι , λογικά βάζουν την dev στο vickmall

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,και γω κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες περίπου του 3s international με την 800αρα μπάντα μιας και έχω wind απο geekbuying,ήρθε με την global stable το έκανα αναβάθμιση στην 8.0.3.0 και το έχω αφήσει εκεί με τα αγγλικά μιας και δεν έχω θέμα.Η ερώτηση που έχω είναι η εξής,όταν το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο wifi μου βγάζει στο σήμα του τηλεφώνου WIND GR 4G ενώ έχω επιλεγμένο να είναι σε 2g,αν κλείσω το wifi γυρνάει κανονικά σε WIND GR.Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς και γιατί όταν είναι συνδεδεμένο σε wifi δείχνει 4G αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι εικονικό,γιατί αν ανοίξω το 4g δεδομένα και κλείσω το wifi έχω 2 γραμμές σήμα,ενω όταν είμαι με 2g έχω φουλ σήμα, είτε συνδεδεμένο το wifi (με εικονίδιο 4G) είτε όχι.Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό? Είναι κάποιο bug?

 

Εγω μετονομασα τον παροχο και εφυγε και το 4g. Δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετονομασα τον παροχο και εφυγε και το 4g. Δοκιμασε το

 

Σου εκανε το ιδιο θεμα με το wifi κ το 4G?

Link to comment
Share on other sites

θα ήταν πιο απλό αν έλεγες εξ αρχής ποια ρομ έχει ή καλύτερα μια εικόνα

ρυθμίσεις -> σχετικά με το τηλ

 

μια χαρά σωστό είναι , λογικά βάζουν την dev στο vickmall

Δεν το έιχα το τηλέφωνο στα χέρια μου γιαυτό. Λοιπόν Android version 6.0.1 MMB29M και miui version 8 global 6.8.18 beta

 

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετονομασα τον παροχο και εφυγε και το 4g. Δοκιμασε το

Απλώς πληροφοριακά σου αναφέρει ότι ο πάροχος έχει 4g ,Ε δεν μπορείς να το πεις και bug . Ξετικαρε το carrier name από status bar και τελείωσες

Link to comment
Share on other sites

Σου εκανε το ιδιο θεμα με το wifi κ το 4G?

 

Και στις δυο καρτες εβγαζε 4g ενω η μια ηταν γυρισμενη σε 2g ηταν δεν ηταν σε wifi. Μολις αλλαξα την ονομασια του παροχου και στις 2 το 4g το βγαζει μονο με τα δεδομενα ανοιχτα και εκτος wifi. Προφανώς κατι επαιζε με το ονομα παροχου γι'αυτό το εβγαζε συνεχεια. Πιστευω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρε παιδιά μεγάλο μπέρδεμα. Για να έχουμε 4g μπάντα Β20 και ελληνικά ποιο να πάρουμε από όλες τις εκδόσεις χωρίς να χρειάζεται να αλλάξουμε Rom?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

 

Θέλω να παραγγείλω ένα 3s international pro 3gb/32gb άμεσα για την γυναίκα μου για να το έχω πριν τις γιορτές. Από που λέτε να το πάρω? Ποιος έχει την καλύτερη τιμή και γρήγορη παράδοση? ποια rom με ελληνικά να έχει πάνω? Δεν έχω χρόνο να βάλω άλλες rom. Aν μπορείς κάποιος ας μου δώσει μια απάντηση. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω ένα 3s international pro 3gb/32gb άμεσα για την γυναίκα μου για να το έχω πριν τις γιορτές. Από που λέτε να το πάρω? Ποιος έχει την καλύτερη τιμή και γρήγορη παράδοση? ποια rom με ελληνικά να έχει πάνω? Δεν έχω χρόνο να βάλω άλλες rom. Aν μπορείς κάποιος ας μου δώσει μια απάντηση. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

να έχει επίσημη global dev για τα ελληνικα (η stable δεν τα έχει ακόμα)

τώρα για τις τιμές , ε τι να σου πω , να ψάξουμε για να σου πούμε ποιο έχει την χαμηλότερη ; :)

 

εγώ π.χ. θα κοιτούσα στο vickmall, άλλος στο geekbuying ή gearbest κ.ο.κ.

για γρήγορη παράδοση κοιτάς αν το έχουν στις ευρωπαϊκές αποθήκες τους (vickmall ή minideal ειναι ελλάδα , honorbuy έχει πανάκριβα μεταφορικά)

 

υ.γ. φυσικα και μεγαλώνει η τιμή αν είναι σε ευρωπαϊκή αποθήκη

υ.γ.2 μπορείς να δεις και στο kimovil πως πάνε οι τιμές αλλά δεν μπορεί να είσαι και σίγουρος για όλα τα καταστήματα εκεί (κι δε τα έχει κι όλα)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

να έχει επίσημη global dev για τα ελληνικα (η stable δεν τα έχει ακόμα)

τώρα για τις τιμές , ε τι να σου πω , να ψάξουμε για να σου πούμε ποιο έχει την χαμηλότερη ; :)

 

εγώ π.χ. θα κοιτούσα στο vickmall, άλλος στο geekbuying ή gearbest κ.ο.κ.

για γρήγορη παράδοση κοιτάς αν το έχουν στις ευρωπαϊκές αποθήκες τους (vickmall ή minideal ειναι ελλάδα , honorbuy έχει πανάκριβα μεταφορικά)

 

υ.γ. φυσικα και μεγαλώνει η τιμή αν είναι σε ευρωπαϊκή αποθήκη

υ.γ.2 μπορείς να δεις και στο kimovil πως πάνε οι τιμές αλλά δεν μπορεί να είσαι και σίγουρος για όλα τα καταστήματα εκεί (κι δε τα έχει κι όλα)

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Προφανώς για τις τιμές αν έχει πάρει κάποιος να μας πει αλλιώς θα κάνω μια έρευνα Όσο μπορώ.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Προφανώς για τις τιμές αν έχει πάρει κάποιος να μας πει αλλιώς θα κάνω μια έρευνα Όσο μπορώ.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

 

η τιμή όμως αλλάζει και τα καταστήματα είναι πολλά :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ για το θέμα τιμής θα το ψάξω. Μάλλον θα παω στα σίγουρα του vickmall.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στις δυο καρτες εβγαζε 4g ενω η μια ηταν γυρισμενη σε 2g ηταν δεν ηταν σε wifi. Μολις αλλαξα την ονομασια του παροχου και στις 2 το 4g το βγαζει μονο με τα δεδομενα ανοιχτα και εκτος wifi. Προφανώς κατι επαιζε με το ονομα παροχου γι'αυτό το εβγαζε συνεχεια. Πιστευω να βοηθησα

Ok το έκανα έτσι,δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα,απλά μου έκανε εντύπωση που έδειχνε 4G όταν είχα wifi ανοικτό ενώ όταν έκλεινα το wifi μου έβγαζε σκετο wind gr.Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακολουθώντας την συμβολή φίλου ο οποίος έχει από χρόνια Xiaomi κινητό αγόρασα δύο για φίλους από το http://minideal.net και συγκεκριμένα το Redmi 3s EU Version μέσω PayPal. Σε 15 ημερολογιακές ημέρες από την παραγγελία το είχα στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από vickmall με δώρο τζαμάκι και θήκη σιλικόνης. Έφυγε στις 26 και έφτασε χθες. Ωραίο κινητό, θα μπορούσε μόνο να ήταν λίγο πιο λεπτό και ελαφρύτερο. Κατά τα άλλα, είμαι ευχαριστημένος. H ROM είναι στα ελληνικά. Ξέρει κάποιος βλέποντας το screenshot αν είναι global stable, global dev ή κάτι άλλο;

 

http://i1284.photobucket.com/albums/a577/b21models/14963711_1140875245998252_2048466826_o.jpeg

 

http://i1284.photobucket.com/albums/a577/b21models/15007757_1140875292664914_462515946_o.jpeg

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...