Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα διαφωνίσω, άλλωστε έχω αγοράσει από vickmall και είναι ok. Όμως ΕΙΔΙΚΑ για Xiaomi αν ρίξεις μια ματιά το http://www.gearbest.com/ έχει τα πάντα και τα περισσότερα σε καλύτερες τιμές. Μόνο τα Xiaomi.

ναι εχει αρκετά δεν εχω αγοράσει αλλα κ παλι ισως το banggood το έβαζα πιο ψηλά απο gearbest.... μονο όμως για κινητά αγοράζεις απο vickmall ασυζητητί

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε και International Edition της συσκευης με πλήρη κάλυψη ευρωπαϊκών συχνοτήτων (ναι, ΚΑΙ 800άρα LTE20!)

Eίναι σε presale στο geekbuying και οι αποστολές ξεκινούν από 30 Αυγούστου.

 

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-371273.html

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει την ευρωπαικη εκδοση και μου ξεκινησε την πεμπτη οταν παραλαβω θα σας πψ.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και International Edition της συσκευης με πλήρη κάλυψη ευρωπαϊκών συχνοτήτων (ναι, ΚΑΙ 800άρα LTE20!)

Eίναι σε presale στο geekbuying και οι αποστολές ξεκινούν από 30 Αυγούστου.

 

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-371273.html

H 16gb όμως είναι διαθέσιμη ήδη!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θέλω να αλλάξω το redmi 1 με πιο πρόσφατο μοντέλο.

Έχω δει το Xiaomi Redmi 3X 32GB. Σε σύγκριση με το Xiaomi Redmi 3s εσείς ποιό θα επιλέγατε?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θέλω να αλλάξω το redmi 1 με πιο πρόσφατο μοντέλο.

Έχω δει το Xiaomi Redmi 3X 32GB. Σε σύγκριση με το Xiaomi Redmi 3s εσείς ποιό θα επιλέγατε?:wacko:

 

Εγώ το 3s. Κυρίως γιατί προτιμώ το καμπυλωτό design που έχει και επειδή έχει 3 GB ram, ενώ το 3Χ 2. Και επίσης το 3Χ δεν βγαίνει σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θέλω να αλλάξω το redmi 1 με πιο πρόσφατο μοντέλο.

Έχω δει το Xiaomi Redmi 3X 32GB. Σε σύγκριση με το Xiaomi Redmi 3s εσείς ποιό θα επιλέγατε?:wacko:

 

Το 3s για τους λόγους που είπε ο φιλος πιο πάνω, αλλα και επειδή το 3X (προς το παρόν?) δεν έχει global official rom, παρα μονον αγγλοκινεζικη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τελικά official global dev ή όχι ; Την έχει περάσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

H 16gb όμως είναι διαθέσιμη ήδη!!!:)

τελικα στα 16GB λειτουργει ο σενσορας στο Fingerprint η μονο στα 32αρια!??

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα :-)

 

Παρέλαβα από vickmall, πριν 2 μέρες ένα καινούργιο Xiaomi Redmi 3S με εγκατεστημένη την (custom ίσως) MIUI V7 7.5.1 Stable η οποία διέθετε Εληνικά πλήρως.

 

Όμως για κακή μου τύχη, είπα να πάρω το ρίσκο και να κάνω OTA Update στην τελευταία ​MIUI V7 7.5.9 Stable​ που μου εμφάνιζε διαθέσιμη online!! Από τότε δυστηχώς, έχασε παντελώς την ελληνική γλώσσα, μιάς και η τελευταία official global miui rom for Xiaomi Redmi 3S ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ως προεπιλογή, ...μα είναι δυνατόν εν έτη 2016???

 

 

Οπότε, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω ξανά κάποια εξελληνισμένη rom σε μορφή fastboot, έτσι ώστε να αποφύγω την όλη διαδικασία τους ξεκλειδώματος bootloader, η οποία είναι εξαιρετικά χρονοβόρα μέχρι να έρθει η έγκριση..!??

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας, κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα :-)

 

Παρέλαβα από vickmall, πριν 2 μέρες ένα καινούργιο Xiaomi Redmi 3S με εγκατεστημένη την (custom ίσως) MIUI V7 7.5.1 Stable η οποία διέθετε Εληνικά πλήρως.

 

Όμως για κακή μου τύχη, είπα να πάρω το ρίσκο και να κάνω OTA Update στην τελευταία ​MIUI V7 7.5.9 Stable​ που μου εμφάνιζε διαθέσιμη online!! Από τότε δυστηχώς, έχασε παντελώς την ελληνική γλώσσα, μιάς και η τελευταία official global miui rom for Xiaomi Redmi 3S ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ως προεπιλογή, ...μα είναι δυνατόν εν έτη 2016???

 

 

Οπότε, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω ξανά κάποια εξελληνισμένη rom σε μορφή fastboot, έτσι ώστε να αποφύγω την όλη διαδικασία τους ξεκλειδώματος bootloader, η οποία είναι εξαιρετικά χρονοβόρα μέχρι να έρθει η έγκριση..!??

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας, κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη! ;)

 

Ε καλά μην σου κάνει και τόσο εντύπωση ότι δεν έχει ελληνικά. Η Xiaomi καλά καλά δεν έχει έρθει επίσημα στην Ευρώπη, γι'αυτήν η Ελλάδα είναι μια αδιάφορη προς το παρών χώρα μακριά από την χώρας επικρατείας της με μόλις 10 εκατομμύρια κατοίκους.

 

Η γνώμη μου είναι να βάλεις Official Global stable MIUI και να το χεις στα Αγγλικά. Σε λίγες μέρες (αν δεν έχει πάρει ήδη δηλαδή) θα πάρει και MIUI 8 και θα είσαι αρχηγός.

 

Σε περίπτωση που δεν ξέρεις αγγλικά, προφανώς η καλύτερη απάντηση είναι :

 

μα είναι δυνατόν εν έτη 2016???

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και International Edition της συσκευης με πλήρη κάλυψη ευρωπαϊκών συχνοτήτων (ναι, ΚΑΙ 800άρα LTE20!)

Eίναι σε presale στο geekbuying και οι αποστολές ξεκινούν από 30 Αυγούστου.

 

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-371273.html

 

Επειδη δεν εχω αγορασει ξανα απο geekbuying σε ποσο καιρο να το περιμενω; Πανω απο μηνα;

Και φανταζομαι εχει πανω την official global rom για να λεει OTA updates ε;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω αγορασει ξανα απο geekbuying σε ποσο καιρο να το περιμενω; Πανω απο μηνα;

Και φανταζομαι εχει πανω την official global rom για να λεει OTA updates ε;

 

Ενα ταμπλετ που πήρε φιλος τον Ιούνιο έκανε 17 ημέρες αν θυμάμαι καλα.

Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα σου, ναι παίρνει κανονικά ota updates.

Link to comment
Share on other sites

Aν ξέρει κανείς η international edition από geebuying παίρνει την ίδια ρομ με το μέχρι στιγμής 3s-land.

Αν ναι να προχωρήσω όταν με το καλό παραλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Aν ξέρει κανείς η international edition από geebuying παίρνει την ίδια ρομ με το μέχρι στιγμής 3s-land.

Αν ναι να προχωρήσω όταν με το καλό παραλάβω...

 

Δεν το γνωρίζουμε 100%.

Πρέπει πρώτα να το δούμε στο xda.

Αν ειναι ολόιδιο το hardware (το modem δλδ, διότι στα αλλα ειναι ίδιο ούτως η άλλως), θα μπορέσουν οι κάτοχοι του 3s-land να φλαςάρουν την international rom. Αν οχι, δεν πειράζεις τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Από geek προτείνετε να το πάρουμε αυτή τη στιγμή;

Βλέπω έχει και Spain stock την international version 2 16 στα 128.

 

Το geek το έχει στην καλύτερη τιμή αυτή την στιγμή. Πάντως από τι βλέπω και το 2GB 16 GB Silver όχι International από κίνα stock συμφέρειι. Το έχει πιο φθηνά από όλα και βγαίνει μόνο 97 ευρώ.

 

Το έχει κανένας σε άσπρο/ασημί ? Είναι ωραίο? Η μαύρη περιμετρική κορνίζα στην οθόνη φαίνεται έντονα σε σημείο ενοχλητικό?

 

Επίσης, αξίζει λέτε να δώσεις 30 ευρώ παραπάνω και να πάρεις την έκδοση 3/32GB + international version?

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω το silver του geek είδα στο κατοστάρικο γι' αυτό ρώτησα.

Σε 3+32 θα πήγαινα μόνο αν χρειαζόμουν απαραιτήτως 2 sim συνέχεια. Αλλιώς με το 16αρι, στην μια sim slot μια καρτούλα sd και μπόμπα. Και όταν χρειαστεί 2 sim, περνάω τα δεδομένα στην sd να αδειάσει ο χώρος και βάζω την 2η sim. Κάποια άλλη διαφορά χρήσης δεν βλέπω, τουλάχιστον όσο με αφορά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δείτε τι έχει γίνει!

Το τηλέφωνο το είχα παραγγείλει για τον γιο μου από το Banggood (ήμουν ανάμεσα σε Banggood και Vickmall, αλλά εκείνες τις μέρες μόνο το Banggood είχε το χρώμα που θέλαμε) και ήρθε χθες. Είχα παραγγείλει μαζί και θήκη και προστατευτικο γυαλί, το οποίο όμως δε πρόλαβα καν να βάλω, γιατί το τηλέφωνο "κατασχεθηκε" αμέσως! Δεν πρόλαβα ούτε να το δω! Δεν είχε ελληνικά, αλλά δεν τον πείραξε καθόλου!

Έλα όμως που δε είχε ούτε προστατευτικο γυαλί τοποθετημένο από το Banggood (το Vickmall νομίζω ότι τοποθετεί) και όπως είπαμε δε πρόλαβα να βάλω καν αυτό που παρήγγειλα.

Σήμερα λοιπόν, με τη πρώτη πτώση, έσπασε το γυαλί της οθόνης!!

Εκτός από την γκαντεμιά του γιου, δεν νομίζω ότι είναι και πολύ ανθεκτικό.

Να πω βέβαια, ότι το τατς λειτουργεί κανονικά, οπότε για την ώρα, έβαλα κατόπιν εορτής το προστατευτικο γυαλί, και θα το χρησιμοποιεί έτσι μέχρι να αλλαχθει η οθόνη.

 

Είμαι λοιπόν σε αναζήτηση ανταλλακτικης οθόνης και οδηγιών αλλαγής.

Οποιος έχει κάτι υπ όψη, ας προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

τελικα στα 16GB λειτουργει ο σενσορας στο Fingerprint η μονο στα 32αρια!??

 

Ή έκδοση με τα 2 GB δεν έχει fingerprint sensor. Και το κινητό υποστηρίζει μόνο 900MHz/2100MHz σε 3G.Και εγώ ήθελα να το πάρω αλλά τελικά πήρα το Redmi 3 Pro. Δεν έχει και μεγάλη διαφορά ο επεξεργαστής.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...