Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δυσκολη η επαναφορά, ελάχιστοι πλέον οι ρομαντικοί. Και αυτοί που απομειναμε να θυμόμαστε τα κινητά της Ericsson είμαστε πλέον κάποιας ηλικίας
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καποια ακομη λειτουργικα κινητα ericsson αλλα δεν δουλευουνε δυστηχως με nano sim.ακομη και με ανταπτορα που δοκιμασα δεν την βλεπει την sim.Αυτα ειναι το ericsson T39 & T66.κινητα του 2001 :w00t:

απορω γιατι τα κραταω κιολας..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καποια ακομη λειτουργικα κινητα ericsson αλλα δεν δουλευουνε δυστηχως με nano sim.ακομη και με ανταπτορα που δοκιμασα δεν την βλεπει την sim.Αυτα ειναι το ericsson T39 & T66.κινητα του 2001 :w00t:

απορω γιατι τα κραταω κιολας..

 

Εγώ με adapter πάντως, τα δουλεύω κατά καιρούς ... Όχι ότι τα χρησιμοποιώ κανονικά, αλλά βάζω SIM, πιάνουν πάροχο, κάνω καμία κλήση ... θεωρώ ότι είναι ΟΚ.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καποια ακομη λειτουργικα κινητα ericsson αλλα δεν δουλευουνε δυστηχως με nano sim.ακομη και με ανταπτορα που δοκιμασα δεν την βλεπει την sim.Αυτα ειναι το ericsson T39 & T66.κινητα του 2001 :w00t:

 

απορω γιατι τα κραταω κιολας..

Την nanosim την έχεις κόψει εσύ, η την αγόρασες?

Και εμένα δουλεύει κανονικά με οποιοδήποτε παλιό τηλέφωνο έχω δοκιμάσει.

:)
Link to comment
Share on other sites

Την nanosim την έχεις κόψει εσύ, η την αγόρασες?

Και εμένα δουλεύει κανονικά με οποιοδήποτε παλιό τηλέφωνο έχω δοκιμάσει.

την εχω αγορασει εγω! σε αυτα τα 2 που δοκιμασα δεν την βλεπει.ισως να φταιει ππου ειναι μικροτερο το τσιπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την εχω αγορασει εγω! σε αυτα τα 2 που δοκιμασα δεν την βλεπει.ισως να φταιει ππου ειναι μικροτερο το τσιπ.
Πάντως τα τηλέφωνα αυτά ΜΗΝ τα πετάξεις...

Δεν νομίζω να πιάνουν τόσο χώρο σε ένα συρτάρι...

:)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα τηλέφωνα αυτά ΜΗΝ τα πετάξεις...

Δεν νομίζω να πιάνουν τόσο χώρο σε ένα συρτάρι...

ναι δεν πιανουν χωρο.αλλωστε τα εχω καλα συσκευασμενα και οχι χυμα..μαζι με τα αξεσουαρ τους..απλα δεν δουλευουνε.ισως να φταει και η sim που ειναι 4G ,σημασια εχει οτι δεν λειτουργουν.εχω 2 sim διαφορετικων παροχων και λειτουργει καμια.

για το μικρο το Τ66 ειχα δει αγγελια ζητησης στα 300 ευρο και δεν το δωσα.αλλα πανε χρονια τωρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν πιανουν χωρο.αλλωστε τα εχω καλα συσκευασμενα και οχι χυμα..μαζι με τα αξεσουαρ τους..απλα δεν δουλευουνε.ισως να φταει και η sim που ειναι 4G ,σημασια εχει οτι δεν λειτουργουν.εχω 2 sim διαφορετικων παροχων και λειτουργει καμια.

για το μικρο το Τ66 ειχα δει αγγελια ζητησης στα 300 ευρο και δεν το δωσα.αλλα πανε χρονια τωρα..

300??πολλα μου φαίνονται αλλά αφού το είχες δει δεν σε αμφισβητώ.

Εγώ πάντως έχω σχεδόν όλη την σειρά μέχρι να φύγει το Ericsson και ετοιμάζω προθηκη.

Εν καιρώ θα τα ανεβασω

:)
Link to comment
Share on other sites

300??πολλα μου φαίνονται αλλά αφού το είχες δει δεν σε αμφισβητώ.

Εγώ πάντως έχω σχεδόν όλη την σειρά μέχρι να φύγει το Ericsson και ετοιμάζω προθηκη.

Εν καιρώ θα τα ανεβασω

κι'ομως! προκειτε για το πιο μικρο κινητο.αν θυμαμαι καλα μολις 66 γραμμαρια.επισης ειναι ακομη λειτουργικο..παιζει ρολο κι'αυτο και η μπαταρια του μετα απο τοσα χρονια δουλευει ακομη!.επισης εχω κι αλλα παλια οπως pf 768 ,αδερφακι του gf .αλλα με ασπρομαυρη οθονη εχω 3 .καποτε τα ειχα ανεβασει κι εγω...αλλα θα τα ξανα βρω και θα τα ανεβασω παλι.!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλό θα ήταν όπως και στο αντίστοιχο για nokia και εδώ αν είναι δυνατόν να υπάρξει μια λίστα με software και firmware για flash κινητών ericsson και sony ericsson (μιας και αυτά αντίκες έγιναν πια..)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

χτεσινή πάνω σε ένα huawei φίλης.

Επειδή η παλιά q sim (full) τα παιξε, μου έδωσαν νέα full και παρατηρώ ότι τρώει την μπαταρία πολύ πιο γρήγορα από πριν.

DSC_9426-01.jpeg

Link to comment
Share on other sites

H σιμ από όσο ξέρω, δεν σχετίζεται με την κατανάλωση της μπαταρίας. 

Κάτι άλλο θα φταίει. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...