Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπήρχε και το 197 με καπάκι νομίζω ,απλώς αυτό είναι gh198!Αλλά τούβλα και τα δύο

 

Oχι το δικο μας ηταν οπως το δικο σου,μαλιστα τρομαξαμε να βρουμε μπαταρια και ενας υπαλληλος του Γερμανου έψαξε και μας την εφερε,στον παλιό Γερμανό εννοώ.

Τούβλο;Σκότωνες άνθρωπο με δαυτο.

 

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εντωμεταξύ αυτό ακόμη δουλεύει αλλά θέλει μπαταρία,επειδή δεν θα υπάρχει πουθένα την άνοιξα και έχει 5 μπαταρίες σαν αυτές του περιπτέρου,θα πάρω 5 νέες επαναφορτιζόμενες και τις βάλω και λογικά θα είναι οκ.Έχει και αυτό που λες στην μπαταρία με ένα πορτοκαλί κουμπάκι που πηγαίνει δεξιά αριστερά με ένα σήμα έντασης απο πάνω του,δεν ήξερα τι ήτανε
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειπα γιατι το κινητο μπορει να ειναι κλεμενο και δεν θελω δεν εχω σκοπο να βοηθησω καποιον που κανει τετοια πραγματα!!!γι αυτο και ειπα να παρει τον προηγουμενο
FSMS
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,παλαιά κινητά όπως R380s ,t66 , t20s κλπ έχουν θέμα με κάρτες 4G?Γιατί σε ένα r380s βρίσκει το σήμα του κανονικά και μετά από λίγο χρόνο μη χρησιμοποίησης το χάνει "χωρίς δίκτυο" και μετά από κάποια ώρα το ξαναβρισκει !Είναι θέμα των 4G με τα παλιά κινητά; Edited by Vagos55
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια της Cosmote που εχω, δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα. Οπου την εχω βαλει, το τηλεφωνο δουλευει κανονικα. Αν χανει το σημα μετα απο λιγο, ισως ειναι στα προθυρα του γνωστου προβληματος με το σημα που εχουν και αλλα Sony Ericsson.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια της Cosmote που εχω, δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα. Οπου την εχω βαλει, το τηλεφωνο δουλευει κανονικα. Αν χανει το σημα μετα απο λιγο, ισως ειναι στα προθυρα του γνωστου προβληματος με το σημα που εχουν και αλλα Sony Ericsson.

 

Αχα!Σήμερα σε Ericsson S868 έβαλα 4G της Wind και άνοιξε κανονικά,κάνει και δέχεται κλήσεις ,μιλάς κανονικά αλλά στην οθόνη γράφει TELESTET!Προφανώς λειτουργούσαν μόνο στα συγκεκριμένα παλαιά δίκτυα και δεν γράφει το wind!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα γνωστό που θέλει να βάλει ελληνικά σε ενα Τ600 ξέρουμε κανένα να μπορεί να το κάνει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Απ οσου γνωρίζω δεν μπορεί να το κάνει κανένας πλέον. Δεν υπάρχει ούτε εξοπλισμός ούτε software πλέον.
Link to comment
Share on other sites

ΕΑν χανει το σημα μετα απο λιγο, ισως ειναι στα προθυρα του γνωστου προβληματος με το σημα που εχουν και αλλα Sony Ericsson.

 

έχω και εγώ 2 r380s και ενα t29 .. τα 2 r380 έχουν σήμα κανονικά για κάνα τέταρτο και μετα το χάνει .. το t29 δεν δουλεύει με τίποτε .. μπορεί να λυθεί ;;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ 2 r380s και ενα t29 .. τα 2 r380 έχουν σήμα κανονικά για κάνα τέταρτο και μετα το χάνει .. το t29 δεν δουλεύει με τίποτε .. μπορεί να λυθεί ;;;

 

Πάντως σε Ericsson s868 κάρτα sim της Wind 4G δουλέυει για ένα λεπτό ώς telestet,μετά βγάζει λάθος δίκτυο!Έβαλα του πατέρα μου μία παλία sim Vodafone ala Carte που την έχει 10 χρόνια ίσως και παρπάνω και δουλεύει κανονινκά σαν Panafon!

Link to comment
Share on other sites

Καλή πληροφορία αυτή! Άρα δουλεύει και το 380;

 

Είναι που την χρησιμοποιεί και δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω πολύ,υπάρχει περίπτωση να βρούμε παλιές sim κάπου;Πάντως θα το κάνω το τεστ το βράδυ αν το R380s δουλέψει με την vod ala carte σημαίνει οτι σε πολλά μοντέλα της Ericsson δεν είναι το πρόβλημα της συσκευής αλλά των δικτύων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστηχως δεν έχω τόσο παλιά κάρτα για να κάνω δοκιμές, αλλά έχω πολλά τηλέφωνα που δουλεύουν με καινούργιες κάρτες και αντίστοιχα ίδια μοντέλα δεν δουλεύουν καθόλου, οπότε εκεί θεωρώ ότι είναι η κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μοντέλα της Ericsson πχ, το GF 768 που βγαίναν δύο "εκδόσεις" !Το ένα το πρώτο δούλευε σε μερικά δίκτυα και είχαν βγεί και λίγα κομμάτια που δουλεύανε σε όλα.Έχι να κάνει με τα GSM κλπ.Για αυτό ίσως τώρα αντιμετωπίζυμε προβλήματα με τις κάρτες 3G kai 4G.Κινητά που ήταν αχρησιμοποίητα που είχα και δουλέυαν κανονικά τώρα με την Wind μπερδεύονται!Δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μοντέλα της Ericsson πχ, το GF 768 που βγαίναν δύο "εκδόσεις" !Το ένα το πρώτο δούλευε σε μερικά δίκτυα και είχαν βγεί και λίγα κομμάτια που δουλεύανε σε όλα.Έχι να κάνει με τα GSM κλπ.Για αυτό ίσως τώρα αντιμετωπίζυμε προβλήματα με τις κάρτες 3G kai 4G.Κινητά που ήταν αχρησιμοποίητα που είχα και δουλέυαν κανονικά τώρα με την Wind μπερδεύονται!Δεν ξέρω

To 768 έβγαινε σε δυο εκδόσεις όπως σωστά είπες. Τη GF που λειτουργούσε στα 900ΜΗz (Wind, Vodafone) και στην PF που λειτουργούσε στα 1800ΜΗz (Cosmote).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To 768 έβγαινε σε δυο εκδόσεις όπως σωστά είπες. Τη GF που λειτουργούσε στα 900ΜΗz (Wind, Vodafone) και στην PF που λειτουργούσε στα 1800ΜΗz (Cosmote).

 

Αυτό!Και για να καταλάβω κάποια πράγματα καλύτερα 2 ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω.Πρώτον ένα τηλέφωνο παλιό όπως πχ s868 ή ακόμα πιο παλιό το τούβλο gh 197 φαινομενικά δουλεύουν μόνο με vodafone ή wind(τωρινές κάρτες) και όχι cosmote ή οτιδήποτε άλλο που είναι στα 1900. Και όσο για το GF -PF 768 η διαφορά τους είναι ότι το ένα δουλεύει μόνο σε wind - vodafone και το άλλο σε cosmote σύν όμως τις wind- vodafone κλπ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με καθε επιφυλαξη, νομιζω πως κατι γινεται και με τις καρτες sim https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#newwindow=1&q=sim+8k+16k+32k+64k οποιος ξερει κατι περισσοτερο ας μας πει :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό!Και για να καταλάβω κάποια πράγματα καλύτερα 2 ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω.Πρώτον ένα τηλέφωνο παλιό όπως πχ s868 ή ακόμα πιο παλιό το τούβλο gh 197 φαινομενικά δουλεύουν μόνο με vodafone ή wind(τωρινές κάρτες) και όχι cosmote ή οτιδήποτε άλλο που είναι στα 1900. Και όσο για το GF -PF 768 η διαφορά τους είναι ότι το ένα δουλεύει μόνο σε wind - vodafone και το άλλο σε cosmote σύν όμως τις wind- vodafone κλπ;

Ευχαριστώ

To 768 δεν ήταν dual band. Με άλλα λόγια το GF δούλευε μόνο για Wind και Vodafone (και όχι Cosmote) ενώ το PF δούλευε μόνο για Cosmote (και όχι για Wind ή Vodafone)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παίδες,γνωρίζει κάποιος τα μοντέλα όλων των communiCam;Αναφέρομαι στις παλιές,πρόσθετες κάμερες για t68 ,t300 κλπ!Γνωρίζω ότι η ονομασία τους είναι Ericsson communiCam mca και από εκεί και πέρα βλέπω στο google mca 20 , mca 10 κλπ!

Αν κάποιος γνωρίζει πόσες υπάρχουν συνολικά με τα ονόματα τους θα με βοηθούσε.Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
Καλησπέρα… Μήπως ξέρει κανείς σε R380s καθώς και σε Τ39m αν και πως μπορώ να γράψω σε μία επαφή ελληνικά φωνήεντα με τόνο μικρά και μεγάλα? Αν συγχρονίσω τα παραπάνω κινητά με το PC εμφανίζονται κανονικά. Δεν βρίσκω τίποτα!!! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά δεν γίνεται από το πληκτρολόγιο της συσκευής.

Εγώ το έκανα με συγχρονισμό από το Outlook με το pc suite που έδιναν μαζί με το κινητό.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Μετά από τόσα χρόνια στην αδράνεια, καιρός να αλλάξει και πάλι..:D

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...