Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα οτι τις ανέβασα απο το Tapatalk. Είπα οτι το Tapatalk στις δείχνει θολές.

 

καλοριζικο.απλα με ενδιαφερει και το θεμα μπαταριας οποτε μας λες πως θα κινηθει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H συσκευή ήρθε και εκ πρώτης όψης τα σπάει!

Μου ήρθε αναβάθμηση στα καπάκια οπότε προχωράω και τα λέμε αργότερα.

 

IMG_20160822_140344.jpg

IMG_20160822_135738.jpg

IMG_20160822_135602.jpg

IMG_20160822_134107.jpg

Καλοδουλευτη φίλε

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και να το χαρείς.

 

α) Είναι όντως όσο μακρόστενο φαίνεται?

β) Στο ότι είναι στενόμακρο και έχει μπρος-πίσω καμπύλη, βοηθάει στο πιάσιμο?

γ) Πως είναι η αίσθηση στο πενάκι που έχει edge πλευρές?

δ) Το ότι έχει edge πλευρές, δημιουργεί την αίσθηση ότι χάνει κανείς λίγο από το ωφέλιμο πλάτς της οθόνης?

 

Η συσκευή είναι πολύ καλή, καιο ύτε θέλουμε να σε "ξενερώσουμε". Απλά, εμείς οι "παπούδες" που θα το θέλαμε με πιο "παραδοσιακό" σχήμα, ίσως και πιο φαρδύ, ρωτάμε για τις κλασσικές μας ανησυχίες.

 

Καλοδούλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το πήραν. Εάν είναι στα ίδια επίπεδα η μπαταρία του με μικτή χρήση σαν του s7 edge τότε μάλλον θα πάρω αυτό (μου λείπει το πενακι αλλά ζω και χωρίς αυτο) με το μόνο δίλημμα silver η Black ,αλλιώς πάω για s7 edge .
Link to comment
Share on other sites

α) Είναι όντως όσο μακρόστενο φαίνεται?

β) Στο ότι είναι στενόμακρο και έχει μπρος-πίσω καμπύλη, βοηθάει στο πιάσιμο?

γ) Πως είναι η αίσθηση στο πενάκι που έχει edge πλευρές?

δ) Το ότι έχει edge πλευρές, δημιουργεί την αίσθηση ότι χάνει κανείς λίγο από το ωφέλιμο πλάτς της οθόνης?

 

Χωρίς να έχω τη συσκευή & χωρίς να την έχω δει καν από κοντά, θα στοιχημάτιζα στις παρακάτω απαντήσεις:

α) Ναι, β) Ναι, γ) Όπως και σε flat/Δεν επηρεάζουν οι edge, δ) Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα το s7 edge για να το πάρω αλλα είμαι επιφυλακτικός την τελευταια στιγμή..νομίζω οτι η διαφορά τιμης με αυτα που προσφέρει παραπάνω ειναι υπερβολική.Είμαι σε δίλημμα εσείς πως το αξιολογησατε για μετάβαση;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα το s7 edge για να το πάρω αλλα είμαι επιφυλακτικός την τελευταια στιγμή..νομίζω οτι η διαφορά τιμης με αυτα που προσφέρει παραπάνω ειναι υπερβολική.

 

Ακριβώς. Σκοπευα να το πάρω λίγο μετά την κυκλοφορία του, δίνοντας το s7 edge , αλλά τα 300 που θα ήθελα για τη διαφορά μετατραπηκαν σε ένα ωραιότατο LG urbane 2nd gen lte smartwatch και το ξαναβλεπουμε το θέμα από Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και να το χαρείς.

 

α) Είναι όντως όσο μακρόστενο φαίνεται?

β) Στο ότι είναι στενόμακρο και έχει μπρος-πίσω καμπύλη, βοηθάει στο πιάσιμο?

γ) Πως είναι η αίσθηση στο πενάκι που έχει edge πλευρές?

δ) Το ότι έχει edge πλευρές, δημιουργεί την αίσθηση ότι χάνει κανείς λίγο από το ωφέλιμο πλάτς της οθόνης?

 

Η συσκευή είναι πολύ καλή, καιο ύτε θέλουμε να σε "ξενερώσουμε". Απλά, εμείς οι "παπούδες" που θα το θέλαμε με πιο "παραδοσιακό" σχήμα, ίσως και πιο φαρδύ, ρωτάμε για τις κλασσικές μας ανησυχίες.

 

Καλοδούλευτο.

 

Είναι πολύ μαζεμένο απο οποιοδήποτε προηγούμενο Note;

Νομίζω ναι βοηθάει στο πιάσιμο η μπρος-πίσω καμπύλη, αλλά η θήκη είναι Must γιατι γλυστράει. Έλεγα να το δοκιμάσω χωρίς αλλά δεν... Περιμένω αύριο μια Galaxy Note 7 Case, Spigen [ultra Hybrid] για να την φορέσω.

Με το πενάκι δεν έχω παίξει ακόμα, το έχω να φορτίζει με το καλωδιο του έχοντας απενεργοποιήσει το fast charge - Max 1450mA δίνει την τελευταία ώρα, όπου νάναι τελειώνει και θα ξεκινήσω χρήση.

 

Παιδιά, σε οτι χρήση του έχω κάνει μέχρι τώρα (while charging) είναι έχω παρατηρήσει τα εξής.

 

+

Γρήγορο δαχτυλικό unlock

Iris Scanner ταχύτατο!

Οθόνη... μια μαγειά.

Ποιότητα κατασκευής... στο Θεό!

 

-

Τα capacitive buttons δεν είναι τόσο reactive όσο του OnePlus 3 μου... Δεν ξέρω μηπώς δεν πατάω εγώ σωστά. Θέλει χρόνο για να το δώ.

Δεν είναι τόσο σβέλτο οσο το OnePlus 3 μου... ίσως να θέλει λίγο χρόνο να "κάτσει" μιας και είναι νέο setup (δεν πέρασα backup), αλλά για την ώρα νοιώθω οτι ζορίζεται ενώ δεν θα έπρεπε. Θέλω όμως να το δουλέψω στην καθημερινοτητά μου και να το δώ.

 

Αυτά για την ώρα, αλλά όπως έχει πει και ο gnkgr παραπάνω, όποιος έχει κάποια απορία μας λεεί.

Σε γενικές γραμμές μου αρέσει πολύ... και επιτέλους μπορώ να έχω 2 whatsapp/viber κλπ νουμερα να τρέχουν στην συσκευή μου χωρίς μόντες και περίεργες εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδια? Δεν ειμαι πολυ σχετικός αλλα αν αγορασουμε την εκδοση της κίνας με τη μεγαλυτερη ραμ κ τη μεγαλυτερη χωρητικοτητα (που απο οτι διαβασα ισχύει) δεν θα μπορουμε να περασουμε μεσα το ευρωπαικό λογισμικό?
Link to comment
Share on other sites

off topic...χαρας το κουραγιο σας που την παλευεται με τις μπαταριες των smartwatches ...απο την εποχη του gear του 1ου που ειχα δεν βλεπω να εχει βελτιωθει το θεμα απ οτι βλεπω...

 

για να μπαινουμε σιγα σιγα και στο θεμα των αξεσουαρ ...καλες κριτικες βλεπω στο xda για το πολυπαθο θεμα των screen protectors για το original της samsung...(δεν θυμάμε να είχε βγάλει κατι αντίστοιχο για το s7 edge)..ας το κρατησουμε ...(θα γινει βεβαια πολυ συζητηση περι του θεματος)

 

http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-SAMSUNG-DISPLAY-SCHUTZFOLIE-ET-FN930-2-Stuck-GALAXY-NOTE-7-N930F-/262583830354?hash=item3d23374752:g:cDgAAOSw-itXta3m

 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

αυτο το black onyx ολο και με τρελαινει!καταφερε να μου αλλαξει γνωμη απο το silver!

 

Αυτο το βιντεακι παντως με εκανε να θελω πιο πολυ το S7 edge μου.Ειχα s6 edge plus και δεν μπορουσα να το βολευτω.Ειδικα τωρα το καλοκαιρι μονο στο τσαντακι χωραγε,με αποτελεσμα να αγορασω κι ενα xiaomi mi band s1 για να μπορω να καταλαβαινω τις ειδοποιησεις.

Θεωρω πως οι 5,5" ειναι υπεραρκετες.

Αλλωστε οι διαφορες τους ειναι μικρες...Βεβαια το μικροβιο της αλλαγης με τσιγκλαει αλλα θα προσπαθησω να μην υποκυψω..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

geovass καλορίζικο.

Μήπως είχες και το S7 edge? Αν ναι, σε σχέση με το fingerprint sensor αυτού υπάρχει κάποια βελτίωση; Από το S7 δεν είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ μαζεμένο απο οποιοδήποτε προηγούμενο Note;

Νομίζω ναι βοηθάει στο πιάσιμο η μπρος-πίσω καμπύλη, αλλά η θήκη είναι Must γιατι γλυστράει. Έλεγα να το δοκιμάσω χωρίς αλλά δεν... Περιμένω αύριο μια Galaxy Note 7 Case, Spigen [ultra Hybrid] για να την φορέσω.

Με το πενάκι δεν έχω παίξει ακόμα, το έχω να φορτίζει με το καλωδιο του έχοντας απενεργοποιήσει το fast charge - Max 1450mA δίνει την τελευταία ώρα, όπου νάναι τελειώνει και θα ξεκινήσω χρήση.

 

Παιδιά, σε οτι χρήση του έχω κάνει μέχρι τώρα (while charging) είναι έχω παρατηρήσει τα εξής.

 

+

Γρήγορο δαχτυλικό unlock

Iris Scanner ταχύτατο!

Οθόνη... μια μαγειά.

Ποιότητα κατασκευής... στο Θεό!

 

-

Τα capacitive buttons δεν είναι τόσο reactive όσο του OnePlus 3 μου... Δεν ξέρω μηπώς δεν πατάω εγώ σωστά. Θέλει χρόνο για να το δώ.

Δεν είναι τόσο σβέλτο οσο το OnePlus 3 μου... ίσως να θέλει λίγο χρόνο να "κάτσει" μιας και είναι νέο setup (δεν πέρασα backup), αλλά για την ώρα νοιώθω οτι ζορίζεται ενώ δεν θα έπρεπε. Θέλω όμως να το δουλέψω στην καθημερινοτητά μου και να το δώ.

 

Αυτά για την ώρα, αλλά όπως έχει πει και ο gnkgr παραπάνω, όποιος έχει κάποια απορία μας λεεί.

Σε γενικές γραμμές μου αρέσει πολύ... και επιτέλους μπορώ να έχω 2 whatsapp/viber κλπ νουμερα να τρέχουν στην συσκευή μου χωρίς μόντες και περίεργες εφαρμογές!

Γιωργο oneplus 3 δε θα γινει, ουτε όταν... "κατσει" το νέο setup.

Ισα ισα, παιρνοντας ο καιρος και γεμιζοντας η cache θα δεις κι ελαφρα... "κοπωση".

Όπως , αντιστοιχα, αν επαιρνες ένα iPhone, εδώ δεν είναι φτιαγμενο να κανεις τα παντα με ταχυτητα "flash", αλλα με στυλ και ομορφα animations (Οκ, και με περιστασιακα... λοξυγκακια).

Κατά τα αλλα τα ειπαμε , τα πιστοποιείς κι εσυ. Η καλυτερη συσκευή για το δευτερο μισο του 2016...

Link to comment
Share on other sites

off topic...χαρας το κουραγιο σας που την παλευεται με τις μπαταριες των smartwatches ...απο την εποχη του gear του 1ου που ειχα δεν βλεπω να εχει βελτιωθει το θεμα απ οτι βλεπω...

 

Μια φορτιση κάθε βραδυ, μαζι με το smartphone και το ρολογακι κι εισαι κομπλε. Μεγαλη υποθεση να αφηνεις το τερας σπιτι όταν θελεις να πας για τρεξιμο, γυμναστηριο, μια βραδινη βολτα και θες απλα βασικη επικοινωνια κλπ κλπ ;)

Link to comment
Share on other sites

geovass καλορίζικο.

Μήπως είχες και το S7 edge? Αν ναι, σε σχέση με το fingerprint sensor αυτού υπάρχει κάποια βελτίωση; Από το S7 δεν είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος.

Ναι το είχα όταν είχε πρωτοβγει. Νομίζω ότι στο Note υπάρχει βελτίωση.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το βιντεακι παντως με εκανε να θελω πιο πολυ το S7 edge μου.Ειχα s6 edge plus και δεν μπορουσα να το βολευτω.Ειδικα τωρα το καλοκαιρι μονο στο τσαντακι χωραγε,με αποτελεσμα να αγορασω κι ενα xiaomi mi band s1 για να μπορω να καταλαβαινω τις ειδοποιησεις.

Θεωρω πως οι 5,5" ειναι υπεραρκετες.

Αλλωστε οι διαφορες τους ειναι μικρες...Βεβαια το μικροβιο της αλλαγης με τσιγκλαει αλλα θα προσπαθησω να μην υποκυψω..

 

οντως το s7 edge ειναι μαυρο μαργαταρι!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ναι, νομίζω του πάει πάρα πολύ μιας και είναι όλο μαύρο - χωρίς ασημί γύρω γύρω.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα το s7 edge για να το πάρω αλλα είμαι επιφυλακτικός την τελευταια στιγμή..νομίζω οτι η διαφορά τιμης με αυτα που προσφέρει παραπάνω ειναι υπερβολική.Είμαι σε δίλημμα εσείς πως το αξιολογησατε για μετάβαση;

Ειναι πολλά τα χρήματα.Εδωσα ήδη 829 το Μάρτιο και πήρα το S7 edge με προ παραγγελία.Εκανα την υπέρβαση τότε...Θεωρώ ότι τα 300+ ευρω παραπάνω που θα κληθώ να δώσω,δεν τα αξίζει το ΝΟΤΕ 7.Αν ήταν δηλαδή κάτι πιο εξελιγμένο και όχι ενα s7 edge με άλλο περιτύλιγμα που ειναι τωρα,συν το αχρείαστο για μενα s pen,ίσως το σκεφτόμουν,γιατι η καταναλωτική μανία πολλές φορές ειναι ανεξέλεγκτη και πιάνει και τους ψύχραιμους καμμιά φορά.Ευτυχως ομως για την τσέπη μου,η Samsung δεν έφερε κάτι ουςιαςτικα καινούριο,οπότε η απόφαση παρθηκε χωρίς καμμιά σκέψη.!!!

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλά τα χρήματα.Εδωσα ήδη 829 το Μάρτιο και πήρα το S7 edge με προ παραγγελία.Εκανα την υπέρβαση τότε...Θεωρώ ότι τα 300+ ευρω παραπάνω που θα κληθώ να δώσω,δεν τα αξίζει το ΝΟΤΕ 7.Αν ήταν δηλαδή κάτι πιο εξελιγμένο και όχι ενα s7 edge με άλλο περιτύλιγμα που ειναι τωρα,συν το αχρείαστο για μενα s pen,ίσως το σκεφτόμουν,γιατι η καταναλωτική μανία πολλές φορές ειναι ανεξέλεγκτη και πιάνει και τους ψύχραιμους καμμιά φορά.Ευτυχως ομως για την τσέπη μου,η Samsung δεν έφερε κάτι ουςιαςτικα καινούριο,οπότε η απόφαση παρθηκε χωρίς καμμιά σκέψη.!!!

 

Έχεις λάθος προσέγγιση επί του θέματος.

 

Το κινητό έχει πολλά πράγματα που κατά την προσωπική μου άποψη το κάνουν άκρως διαφορετικό από το s7.

 

1) Πενάκι που το κάνει μια κατηγορία μόνο του. Για να υλοποιηθεί από πίσω κρύβεται τεράστια τεχνολογία και digitazer που κοστίζει

2) 64gb εσωτερική μνήμη που κοστίζει

3) Ίριδα που κοστίζει

4) Gorilla glass 5 που κοστίζει

5) Μεγαλύτερη και φωτεινότερη οθόνη. Τα πρώτα τεστ λένε για φωτεινότητα που σε κόντρα ήλιο ξεπερνάει τα 1000nits (που κοστίζει)

6) Type C που είναι το μέλλον

 

Αν τα παραπάνω 6 εσύ τα κοστολογείς λιγότερο από όσο ενδεχομένα θα ήθελες να διαθέσεις από το s7 είναι άλλη ιστορία.

 

Εγώ πάλι σαν λάτρης φρέσκου τεχνολογικού προϊόντος θα τα δώσω. Και ας έχω και s7 edge, και οτιδήποτε κυκλοφορεί. Το χόμπι δεν κόβεται

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή ήρθε και εκ πρώτης όψης τα σπάει!

Μου ήρθε αναβάθμηση στα καπάκια οπότε προχωράω και τα λέμε αργότερα.

 

IMG_20160822_140344.jpg

IMG_20160822_135738.jpg

IMG_20160822_135602.jpg

IMG_20160822_134107.jpg

Καλορίζικο φίλε!! Άντε να το χαρείς!! Μια ερώτηση! Το ηχείο έχει διαφορά σε σχέση με το s7 edge ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...