Jump to content

Samsung J3 2016 duos


gponiris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα J3 του 16 του οποίου έσπασε κάποια στιγμή η εσωτερική οθόνη..Έτσι λοιπόν μου είπαν πώς θέλει αλαγμα..Για να γλιτώσω και γω λεφτά μας γνήσιας παρήγγειλα μια κινεζική..Όταν ήρθε την έβαλα και απλά φώτιζε μαύρο χωρίς να δείχνει τίποτα άλλο απολύτως..Ήχοι και τα συναφή ακούγονται κανονικά αλλά όπως είπα και παραπάνω δεν εμφανίζει κάτι..Τι μπορεί να φταίει;Ευχαριστώ εκ των προτέρων :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας,

 

Εχω ενα j3 2016 duos kαι μου εβγαλε update σημερα...το εχει κανει κανεις ?

 

Παντως εγω εχω θεμα με το wi fi του..αποσυνδεετε συνεχεια. :(

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψιλοθεμα εχω και εγω τελευταία με την μπαταρία και νομίζω οτι ξεκινησε απο το προτελευταίο update. Καπως έστρωσε με ενα "reset" που διαβασα (εκφορτιση ως να σβησει και μετά φορτιση κλειστό ως το 100) αλλά θέλω να το παρακολουθήσω. Η καλύτερη λύση θα πρέπει να ειναι εργοστασιακή επαναφορά,αν όντως υπάρχει θέμα.

Παρεπιπτόντως σήμερα ανακοινώθηκε οτι το j3 (2016) θα ειναι μεταξύ αυτών που θα σταματήσουν να παίρνουν security updates. Οπότε οχι μόνο δεν πάει στα Android 6 ή 7 αλλά καταλήγει στο πουθενα.

Πάντως με μια normal χρήση τρέχει μια χαρά προς το παρόν,μετά από 1.5 χρόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα θεμα που εχω παρατηρησει με το wifi που λέει ο φίλος πιο πάνω,ειναι ενα είδους conflict οταν ειναι ανοιχτό το fm radio. Μαλλον κατι γίνεται οταν συνδεεσαι στο wifi με ανοιχτο νωρίτερα το ραδιο. Επειτα ξεκινούν οι αποσυνδεσεις στο wifi. Κλεινοντας το ραδιο,μπαινοντας στο wifi και ανοιγοντας τελευταίο το ραδιο δουλεύουν κανονικά και τα 2 μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχει κανείς να προτείνει τζαμάκι κάμερας για να το αντικαταστήσω επειδή έσπασε;

Ευχαριστώ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανε αναζήτηση στο skroutz για καλλυμα φακου ή τζαμακι φακού, καποια μαγαζια εχει και αν δεν κανω λάθος ειδα και για αυτό. Γύρω στα 5 ευρω το κόστος. Για την ακρίβεια για το 2016 ειδα φακό (camera lens) δεν ξερω αν περιλαμβάνει και το τζαμακι. Δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις αν μπορούν να παραγγειλουν και γιαυτό το μοντέλο. Αλλιως μετα πας μεσω ebay/amazon.
Link to comment
Share on other sites

Κανε αναζήτηση στο skroutz για καλλυμα φακου ή τζαμακι φακού, καποια μαγαζια εχει και αν δεν κανω λάθος ειδα και για αυτό. Γύρω στα 5 ευρω το κόστος. Για την ακρίβεια για το 2016 ειδα φακό (camera lens) δεν ξερω αν περιλαμβάνει και το τζαμακι. Δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις αν μπορούν να παραγγειλουν και γιαυτό το μοντέλο. Αλλιως μετα πας μεσω ebay/amazon.
Θενκ γιου φίλος!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει κάποιος θέμα με τα widgets; Ενώ στην αρχή, όταν επέλεγα την αντίστοιχη επιλογή και εμφανίζονταν, τώρα όποτε επιλέγω την επιλογή widgets, εμφανίζεται μήνυμα "Δυστυχώς ο TouchWiz Home έχει σταματήσει".

 

Η συσκευή είναι καινούρια.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν προεκυψε μετα απο ενημέρωση,ισως θα ήταν καλο ενα factory reset για να στρώσει.(εννοείται τα χανεις ολα τα αποθηκευμένα δεδομενα αν το κάνεις).

Κοιτα επισης στο χωρο αποθηκευσης -> δεδομένα στο cache μηπως έχει μαζέψει πολλά mb,κάνε μια διαγραφή και εκεί.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν προεκυψε μετα απο ενημέρωση,ισως θα ήταν καλο ενα factory reset για να στρώσει.(εννοείται τα χανεις ολα τα αποθηκευμένα δεδομενα αν το κάνεις).

Κοιτα επισης στο χωρο αποθηκευσης -> δεδομένα στο cache μηπως έχει μαζέψει πολλά mb,κάνε μια διαγραφή και εκεί.

 

Να 'σαι καλά, kmpatra. Παντού μου απαντάς.

 

Μπα, ενημέρωση δεν έκανα, 2 widgets κατέβασα.

 

Factory reset, έτσι κι αλλιώς δεν έχω προλάβει κατεβάσω και τίποτα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά, kmpatra. Παντού μου απαντάς.

 

Μπα, ενημέρωση δεν έκανα, 2 widgets κατέβασα.

 

Factory reset, έτσι κι αλλιώς δεν έχω προλάβει κατεβάσω και τίποτα.

 

Έγινε το factory reset και τα widgets επέστρεψαν. Όλα good.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έγινε το factory reset και τα widgets επέστρεψαν. Όλα good.

 

Χμ.. Αφού έστησα από την αρχή το κινητό, τα widgets χάθηκαν ξανά. Φαντάζομαι φταίει η περιορισμένη ram;

 

Με το 1 και μοναδικό update που υπάρχει διαθέσιμο, διορθώνεται η κατάσταση ή ξεχνάω τελείως τα widgets; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι φταιει η ραμ...τα widget που χανονται μηπως ειναι εφαρμογες που εχεις περασμενες στην micro sd? για να λειτουργησουν τα widget πρεπει οι εφαρμογες τους να ειναι περασμενες στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης.
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι φταιει η ραμ...τα widget που χανονται μηπως ειναι εφαρμογες που εχεις περασμενες στην micro sd? για να λειτουργησουν τα widget πρεπει οι εφαρμογες τους να ειναι περασμενες στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης.

 

Προς το παρόν, δεν έχω περάσει καμία εφαρμογή στη micro sd.

 

Στα stock widgets αναφέρομαι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, δεν έχω περάσει καμία εφαρμογή στη micro sd.

 

Στα stock widgets αναφέρομαι.

 

Τελικά, όντως η rom είχε bug, όσων αφορά τα widgets. Το πρώτο update που είναι διαθέσιμο με το που βγει η συσκευή από το κουτί, διορθώνει το συγκεκριμένο bug.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά το τηλέφωνο μου βγάζει συνέχεια η μνήμη του τηλέφωνο είναι γεμάτη και δεν μου κατεβάζει εφαρμογές από το playstore. Ξέρετε πως μπορώ να σβήσω κάποιες εργοστασιακές εφαρμογές της συσκευής ώστε να απελευθερώσω κάποιο χώρο?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Από το menu Ρυθμίσεις -Εφαρμογές -Διαχειριστής εφαρμογών, μπαίνεις σε κάθε εφαρμογή και την σβήνεις.

Αλλά πρώτα πήγαινε ρυθμίσεις-Χώρος αποθήκευσης -Δεδομένα στο cache και σβήστα. Κερδίζεις αρκετό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες εργοστασιακές δεν σβήνουν εντελως,αν δεν τις χρησιμοποιεις καθολου μπορεις να κανεις καταργηση εγκαταστασης ενημερώσεων και μετά απενεργοποίηση. Επίσης μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του playstore και να απενεργοποιήσεις τις αυτοματες ενημερώσεις. Ωστε να ενημερώνεις μόνο οσες χρειάζεσαι χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παίδες είναι ενός φίλου και έπαθε αυτό. Καμία ιδέα; dd13b6139828394e3236ab2cbec1d832.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το αγόρασα πριν από μια εβδομάδα περίπου ( όχι το duos ) και δεν είδα να έχει πρόβλημα στις ενημερώσεις λογισμικού. Μήπως δεν ολοκληρώθηκε σωστά η αναβάθμιση και έσβησε το smartphone κατά την διάρκεια του update;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια βοήθεια για κάτι που μπορεί να παρουσιάζεται και σε άλλα μοντέλα. Προχτες ξαφνικά έβγαλε μήνυμα οτι αφαιρέθηκε απότομα η microsd. Μετά απο λιγο συνδέθηκε πάλι μόνη της...

Χτες βραδυ και σήμερα εμφανίζει μήνυμα οτι δεν διαβάζει τη sim και θέλει επανεκκινηση. Τι μπορεί να συμβαίνει? Το κινητό ειναι από τον Αύγουστο του 2016 και τα παει μια χαρά ως τώρα. Ειδα αναφορά στο ίντερνετ για παρόμοια συμπεριφορά στο galaxy s4 (με τη sim) αλλά φαίνεται οτι δεν εχει να κάνει με τις sim αυτες καθ'αυτές. Το μόνο που έχω δοκιμάσει ειναι να βγάλω και να ξαναβάλω όλες τις κάρτες στις υποδοχές. Γενικά εκεί πίσω δεν το πειράζω συνήθως,δεν αλλάζω τις sim ούτε θυμάμαι πτώση,επαφή με υγρά...

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για κάτι που μπορεί να παρουσιάζεται και σε άλλα μοντέλα. Προχτες ξαφνικά έβγαλε μήνυμα οτι αφαιρέθηκε απότομα η microsd. Μετά απο λιγο συνδέθηκε πάλι μόνη της...

Χτες βραδυ και σήμερα εμφανίζει μήνυμα οτι δεν διαβάζει τη sim και θέλει επανεκκινηση. Τι μπορεί να συμβαίνει? Το κινητό ειναι από τον Αύγουστο του 2016 και τα παει μια χαρά ως τώρα. Ειδα αναφορά στο ίντερνετ για παρόμοια συμπεριφορά στο galaxy s4 (με τη sim) αλλά φαίνεται οτι δεν εχει να κάνει με τις sim αυτες καθ'αυτές. Το μόνο που έχω δοκιμάσει ειναι να βγάλω και να ξαναβάλω όλες τις κάρτες στις υποδοχές. Γενικά εκεί πίσω δεν το πειράζω συνήθως,δεν αλλάζω τις sim ούτε θυμάμαι πτώση,επαφή με υγρά...

 

Φαντάζομαι το έχεις σβήσει και το έχεις αφήσει για λίγο;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? το εσβησα οταν εβγαλα και ξαναεβαλα τις καρτες...αν εννοεις γενικα προφανως και το σβηνω τελειως για λιγο κατα καιρους...
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? το εσβησα οταν εβγαλα και ξαναεβαλα τις καρτες...αν εννοεις γενικα προφανως και το σβηνω τελειως για λιγο κατα καιρους...

 

Επόμενο, τότε.

 

Τα updates του os τα έχεις κάνει; Για ένα μικρού μεγέθους γράφω, που ήταν διαθέσιμο με το που έβγαζες τη συσκευή από το κουτί.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ολα,πλέον δεν βγάζει κανένα update μιας κι έχει σταματήσει η υποστήριξή του. Κάποια στιγμή αν συνεχίσει λέω να δοκιμάσω πλήρη επαναφορά. Μια υποψία εχω για την sd μήπως δημιουργεί θέμα,καθώς ειναι και η πρώτη που "χτύπησε" και την έχω βάλει πριν λίγους μήνες...βασικά στο αποκάτω slot ειναι η sim της q. Οταν έβγαλε το μήνυμα περί μη αναγνώρισης και επανεκκίνησης,στο background φαίνονταν και οι 2 μπαρες των sim αλλα στην πρωτη δεν είχε το "R" ουτε πρέπει να έδειχνε το "1" της προεπιλεγμένης sim...

Να δω βέβαια αν θα ξαναεχει πρόβλημα μετά το βάλε-βγάλε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung J3 2016 duos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...