Jump to content

Samsung J3 2016 duos


gponiris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα,πλέον δεν βγάζει κανένα update μιας κι έχει σταματήσει η υποστήριξή του. Κάποια στιγμή αν συνεχίσει λέω να δοκιμάσω πλήρη επαναφορά. Μια υποψία εχω για την sd μήπως δημιουργεί θέμα,καθώς ειναι και η πρώτη που "χτύπησε" και την έχω βάλει πριν λίγους μήνες...βασικά στο αποκάτω slot ειναι η sim της q. Οταν έβγαλε το μήνυμα περί μη αναγνώρισης και επανεκκίνησης,στο background φαίνονταν και οι 2 μπαρες των sim αλλα στην πρωτη δεν είχε το "R" ουτε πρέπει να έδειχνε το "1" της προεπιλεγμένης sim...

Να δω βέβαια αν θα ξαναεχει πρόβλημα μετά το βάλε-βγάλε...

 

Ωραία.

 

Η micro sd μήπως είναι sandisk;

 

Επίσης, η κάρτα της q είναι παλιά; Και αν ναι, είναι κομμένη;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι teamgroup.

Η καρτα ειναι 1.5 χρόνου,multi πορτοκαλί,όχι κομμένη δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι teamgroup.

Η καρτα ειναι 1.5 χρόνου,multi πορτοκαλί,όχι κομμένη δηλαδή.

 

Οκ.

 

Έχεις κάποια άλλη συσκευή, για να βάλεις την κάρτα σου; Για να δούμε αν χάνει και εκείνη η συσκευή το σήμα. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, δηλαδή.

 

Νομίζω ότι την επαναφορά εργοστασιακών δε θα την αποφύγεις...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

βασικα εχει κλεισει 24+ ωρες χωρις προβλημα μετα την επανατοποθετηση...τα αλλα κινητα που εχω ειναι με mini-sim,αλλά με ανταπτορακι θα κανω δοκιμη αν χρειαστεί...προς το παρον θα περιμενω να δω αν συνεχισει το θεμα...ευχαριστω για τη βοηθεια παντως!
Link to comment
Share on other sites

βασικα εχει κλεισει 24+ ωρες χωρις προβλημα μετα την επανατοποθετηση...τα αλλα κινητα που εχω ειναι με mini-sim,αλλά με ανταπτορακι θα κανω δοκιμη αν χρειαστεί...προς το παρον θα περιμενω να δω αν συνεχισει το θεμα...ευχαριστω για τη βοηθεια παντως!

 

Μη βάλεις αντάπτορα. Βάλε το πλαίσιο της κάρτας καλύτερα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ναι βασικα αυτο ενοουσα,λαθος το εγραψα,ουτως ή αλλως στα παλια κινητα που εχω και να ηθελα δεν χωραει ανταπτορακι.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το γράφω για να υπάρχει μήπως κάποιος αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο στην ίδια ή παρόμοια συσκευή. Περίπου 10 μέρες μετά από εργοστασιακή επαναφορά το πρόβλημα επανήλθε και μάλιστα χρειαζόταν 2-3 επανεκκινήσεις ή επανατοποθέτηση sim για να δει ξανά την κάρτα της q που είχα στο slot 1. Δοκίμασα να κάνω τράμπα τις sim. Με την κοσμοτε στην πρωτη και την q στη 2η θεση κανένα θέμα. Με την q στην 1η παλι,δεν αναγνωριζόταν η sim. Χρειαζόταν μια ελαφρά πίεση/μετακίνηση μέσα στο slot για να δουλέψει σωστά. Μέχρι στιγμής είναι οκ αλλά υποπτεύομαι οτι θα χαλαρώσει πάλι. Για όσους ξέρουν το j3 (και σε άλλα μοντέλα το ίδιο θα είναι) το 1ο slot οταν βάζεις την sim φαίνεται πιό δύσκολο,δίνει την αίσθηση οτι είναι πιο στενό και οτι σύρεται δύσκολα η σιμ για να μπει. Προφανώς γιατί από πάνω υπάρχει το συρταράκι της microsd. Το 2ο slot φαίνεται πιό άνετο,μπαίνει εύκολα η sim μέσα. Επομένως το θέμα πρέπει να είναι η sim,αν και ειναι 1.5 χρόνου μόνο. Να σημειώσω οτι η sim της κοσμοτέ που παίζει σωστά παντού,ειναι original microsim χωρίς άλλη εγκοπή για nano μέσα. Η της q ειναι multi, "σπασμένη" σε micro βέβαια. Επειδή έχει γραφτεί οτι οι nano είναι ελάχιστα πιο λεπτές,σκέφτομαι μήπως η κάρτα και λόγω φθοράς δεν κάνει καλή επαφή στο τσιπ στο κέντρο. Επειδή περιμένω ενα redmi 4x αυτες τις μέρες δεν μπαίνω στη διαδικασία αλλαγής ακόμα,θα φανεί σε εκείνο φαντάζομαι αν η καρτα έχει θέμα. Αν και τα slot ειναι διαφορετικά σε σχέση με το j3...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung J3 2016 duos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...