Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει κανείς να προτείνει καμία καλή custom? οχι oxygen based.

 

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/oneplus-3--3t-cross-device-development/rom-z-unleashed-t3737621

Link to comment
Share on other sites

θα την δοκιμάσω. νομίζω πως την είχα δοκιμάσει ξανά αλλά δεν θυμάμαι γιατί δεν την κράτησα

 

υη βασικά αυτή σταμάτησε τα update από τον Ιανουάριο

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το slow motion μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύει. Πατάς s m και κλείνει την εφαρμογή. Ελπίζω να το φτιάξουν.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι διότι μετά από μερικές προσπάθειες και δύο επανακινήσεις, το slow motion στην camera δούλεψε κανονικά.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση και έχω πολύ μεγάλη κατανάλωση σε λειτουργικό σύστημα Android, Σύστημα Android και υπηρεσίες Google play. Έκανα clean cache από TWRP αλλά δεν βλέπω βελτίωση. Έχει βρεθεί άλλη λύση εκτός από factory reset?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση και έχω πολύ μεγάλη κατανάλωση σε λειτουργικό σύστημα Android, Σύστημα Android και υπηρεσίες Google play. Έκανα clean cache από TWRP αλλά δεν βλέπω βελτίωση. Έχει βρεθεί άλλη λύση εκτός από factory reset?
Και εγώ είχα θέμα και μόνο το factory reset έδωσε την λύση

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση και έχω πολύ μεγάλη κατανάλωση σε λειτουργικό σύστημα Android, Σύστημα Android και υπηρεσίες Google play. Έκανα clean cache από TWRP αλλά δεν βλέπω βελτίωση. Έχει βρεθεί άλλη λύση εκτός από factory reset?

 

Για την stable v5.0.3 αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι για την stable 5.0.3

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά βρήκα λύση αν είσαι ροοτ με magisk όπως εγώ κατεβάζεις το module "eneble doze for GMS" και τέλος το battery drain από τα play services.

 

Επίσης ακολούθησα και αυτόν τον οδηγό και κέρδισα και άλλο σε μπαταρία!

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/guide-stop-google-play-services-t3549760

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά βρήκα λύση αν είσαι ροοτ με magisk όπως εγώ κατεβάζεις το module "eneble doze for GMS" και τέλος το battery drain από τα play services.

 

Επίσης ακολούθησα και αυτόν τον οδηγό και κέρδισα και άλλο σε μπαταρία!

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/guide-stop-google-play-services-t3549760

στον οδηγό έκανες τα βήματα για disable των "AppMeasurementInstallReferrerReceiver", "AppMeasurementReceiver" and "PackageMeasurementReceiver* και μετά τον οδηγό για "net_scheduler" wakelock. ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

στον οδηγό έκανες τα βήματα για disable των "AppMeasurementInstallReferrerReceiver", "AppMeasurementReceiver" and "PackageMeasurementReceiver* και μετά τον οδηγό για "net_scheduler" wakelock. ?
Ναι το έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανε καποιος την ενημερωση για το face unlock που προσθεσαν; Απο την ημερα που την εκανα σταματησε να μου δαβαζει τα usb stick οταν βαζω να αντιγραψω κατι, και το παρατηρησα αφου την εκανε γιατι αντιγραφω πολυ συχνα στο κινητο
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανε καποιος την ενημερωση για το face unlock που προσθεσαν; Απο την ημερα που την εκανα σταματησε να μου δαβαζει τα usb stick οταν βαζω να αντιγραψω κατι, και το παρατηρησα αφου την εκανε γιατι αντιγραφω πολυ συχνα στο κινητο

 

Πλεον δεν ειναι μονιμα ενεργοποιημενη η επιλογη OTG.

Πρεπει να πηγαινεις Ρυθμίσεις->Προηγμένες->Αποθήκευση ΟΤG και να το ενεργοποιείς όποτε το θες

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα άκρως εκνευριστικό bug σχεδόν από το πρώτο update. Στις κλήσεις, είτε καλείς είτε δέχεσαι ενεργοποιείται η οθόνη και ταυτόχρονα διαφορά καλουδια...λόγω της επαφής με το αυτί μπορεί να μπει σε flight mode (ακόμα και κατά τη διάρκεια της κλήσης) να ενεργοποιείται το gps να απενεργοποιεί wi fi και κάποιες φορές όλα μαζί!! Υπάρχει καποιο εργαλείο για καλιμπραρισμα της οθόνης η θα το υποστω κάνα 5μηνο ακόμα μέχρι το 6t;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα άκρως εκνευριστικό bug σχεδόν από το πρώτο update. Στις κλήσεις, είτε καλείς είτε δέχεσαι ενεργοποιείται η οθόνη και ταυτόχρονα διαφορά καλουδια...λόγω της επαφής με το αυτί μπορεί να μπει σε flight mode (ακόμα και κατά τη διάρκεια της κλήσης) να ενεργοποιείται το gps να απενεργοποιεί wi fi και κάποιες φορές όλα μαζί!! Υπάρχει καποιο εργαλείο για καλιμπραρισμα της οθόνης η θα το υποστω κάνα 5μηνο ακόμα μέχρι το 6t;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που περιγράφεις είναι μη σωστή λειτουργία του proximity sensor.

Κάνοντας ένα search στο play store βλέπω αυτό. Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiledirection.proximitysensorreset

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις είναι μη σωστή λειτουργία του proximity sensor.

Κάνοντας ένα search στο play store βλέπω αυτό. Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiledirection.proximitysensorreset

Ευχαριστώ πολύ αλλά το έχω δοκιμάσει ήδη αυτό....Δυστυχώς καμία βελτίωση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά το έχω δοκιμάσει ήδη αυτό....Δυστυχώς καμία βελτίωση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αα κρίμα. Μήπως να δοκίμαζες κανένα factory reset να δεις αν διορθωθεί ?

Link to comment
Share on other sites

Αα κρίμα. Μήπως να δοκίμαζες κανένα factory reset να δεις αν διορθωθεί ?
τώρα μόλις είδα δύο πιθανές λύσεις που μπορεί να βοηθήσουν και κάποιους άλλους που πιθανώς να έχουν το ίδιο πρόβλημα. η μία είναι να απενεργοποιήσω το double tap to unlock και η άλλη να εγκαταστήσω το google phone dialer apk απο xda. τα δοκιμάζω και τα δύο και θα στείλω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα συμβαίνει αυτό και είναι σπαστικό.

Μονίμως οπότε τελειώνει η κλήση και τραβάω το κινητό από το αυτί μου, η notification bar είναι κατεβασμένη και δεν μπορώ άμεσα να πατήσω το κουμπί τερματισμού κλήσης.

Εκτός από αυτό άλλες φορές ενεργοποιείται ο φακός, άλλες φορές κλείνουν τα data, και πάει λέγοντας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιο εργαλείο για καλιμπραρισμα της οθόνης η θα το υποστω κάνα 5μηνο ακόμα μέχρι το 6t;

 

Εμενα για κατι τετοια μαλλον με χανει απο πελατη η Oneplus. Πλεον δεν δικαιολογει τη διαφορα τιμης απο ναυαρχιδες, και να εχεις πχ χαλια ηχειο, χαλια δονηση και χάλια proximity sensor. Kαι φυσικα, απλά καλη καμερα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα συμβαίνει αυτό και είναι σπαστικό.

Μονίμως οπότε τελειώνει η κλήση και τραβάω το κινητό από το αυτί μου, η notification bar είναι κατεβασμένη και δεν μπορώ άμεσα να πατήσω το κουμπί τερματισμού κλήσης.

Εκτός από αυτό άλλες φορές ενεργοποιείται ο φακός, άλλες φορές κλείνουν τα data, και πάει λέγοντας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Αυτό το έχω ακούσει από κατόχους διαφόρων συσκευών, δεν είναι δικό μας αποκλειστικό προνόμιο !

Μπορείς απλά να κλειδώνεις την οθόνη (power button) πριν το βάλεις στο αυτί σου. Λίγο να το συνηθίσεις θέλει, αλλά είναι μια πολύ καλή, αν και μπακάλικη, λύση. :)

 

Kαι φυσικα, απλά καλη καμερα κλπ

 

Όχι όλα !!! :lol::lol::lol:

Κάποια παρτίδα είχε μάπα κάμερα, κάτι που αναγνωρίστηκε από την εταιρία και αλλάχτηκε ακόμη και στα εκτός εγγύησης (προς τιμήν τους αυτό). Περισσότερα στο φόρουμ της oneplus.

Ήμουν από τους τυχερούς που έπεσε αυτό στα χέρια μου, αλλά δεν ήθελα ούτε να το στείλω για μια εβδομάδα, ούτε να το ξαναστήσω όλο από την αρχή (το κάνουν factory reset στο σέρβις). Ευτυχώς βρήκα

το βιντεάκι και το έστρωσα έτσι (νομίζω κάπου το ξαναέγραψα αυτό). Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...