Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλάζει φίλε από τις ρυθμίσεις,αλλά στην 7.1.1 πλέον η default ρύθμιση είναι 411dpi,αν είσαι στην 7.1.1 και είναι στα 360 dpi κάτι δεν έχει κάτσει καλά με το update

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι δεν έκανα κανένα wipe.

Λες να χρειαστώ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Μην κάνεις επαναφορά αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα μπες σε rocovery εκεί English-wipe data,cache-wipe cache προσοχή θα κάνεις μόνο wipe cache και δεν θα χάσεις κανένα δεδομένο

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλάζει φίλε από τις ρυθμίσεις,αλλά στην 7.1.1 πλέον η default ρύθμιση είναι 411dpi,αν είσαι στην 7.1.1 και είναι στα 360 dpi κάτι δεν έχει κάτσει καλά με το update

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην κάνεις επαναφορά αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα μπες σε rocovery εκεί English-wipe data,cache-wipe cache προσοχή θα κάνεις μόνο wipe cache και δεν θα χάσεις κανένα δεδομένο

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα wipe cache αλλά και πάλι μου λέει "πλάτος 360"

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε γλυτώσεις την επαναφορά...

 

Αυτό φοβάμαι κι εγώ

 

Τελικά έκανα επαναφορά ρυθμίσεων.

Τώρα άλλαξε. Επιτέλους τα δείχνει παντού όλα πιο μικρά και πιο όμορφα. Πριν ήταν όλα τεράστια.

Και στο λειτουργικό και στον chrome όλα πιο μικρά και ωραία

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αντι να τα κανω ολα αυτα και να χασω τα δεδομένα μου...απλα πατησα στο 360 κ το αλλαξα σε 411... Κ ως εκ του θαύματος αλλαξαν σε μικρά παλι
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θαύμα άμα αλλάξεις την τιμή αλλάζουν τα dpi,θα το ξαναπώ 411 είναι πλέον από μαμά στην 7.1.1 και αυτή η μη αλλαγή δείχνει ότι χωρίς hard reset η οποιαδήποτε αναβάθμιση γίνεται με αλλαγές στο system μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα γι'αυτό οι devs στο xda ζητούν clean install, απλά όταν είσαι root έχεις και το titanium back up και δεν παιδευεσαι

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θαύμα άμα αλλάξεις την τιμή αλλάζουν τα dpi,θα το ξαναπώ 411 είναι πλέον από μαμά στην 7.1.1 και αυτή η μη αλλαγή δείχνει ότι χωρίς hard reset η οποιαδήποτε αναβάθμιση γίνεται με αλλαγές στο system μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα γι'αυτό οι devs στο xda ζητούν clean install, απλά όταν είσαι root έχεις και το titanium back up και δεν παιδευεσαι

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ έτσι σκέφτηκα. Λέω αφού μπήκα στο χορό ας το κάνω ένα reset να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Για root τι λέτε; Ήδη μου λείπει. Δεν μπορώ τις διαφημίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειχε γινει ηδη πριν απο το πρωτο boot οταν το πηρα τον Ιούλιο χεχε...δεν δουλεψε ουτε μια μέρα χωρίς...

Αν ομως το θες μονο για τις διαφημίσεις κοιτα κ λιγο αυτό πρωτα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε εμένα μου είχε αλλάξει το dpi και το αλλαξα τώρα χειροκίνητα και άλλαξαν τα εικονίδια και μπορώ να πω ότι έγινε και πιο γρήγορο το κινητό. Πλέον οι εφαρμογές εμφανίζονται όπως πρέπει. Χαμπάρι δεν είχα πάρει τόσο καιρό... Χαχαχα!!!

Αλλά θα του κάνω και μια επαναφορά το Σκ που θα έχω χρόνο γιατί η 7.1.1 δεν έχει κάτσει και πολύ καλά και από θέμα μπαταρίας.

Είχα κάνει μόνο clean cache.

Δεν ξέρω μόνο αν κουράζει τα μάτια που είναι τόσο μικρά π.χ.οταν διαβάζεις κείμενο στον Chrome.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε εμένα μου είχε αλλάξει το dpi και το αλλαξα τώρα χειροκίνητα και άλλαξαν τα εικονίδια και μπορώ να πω ότι έγινε και πιο γρήγορο το κινητό. Πλέον οι εφαρμογές εμφανίζονται όπως πρέπει. Χαμπάρι δεν είχα πάρει τόσο καιρό... Χαχαχα!!!

Αλλά θα του κάνω και μια επαναφορά το Σκ που θα έχω χρόνο γιατί η 7.1.1 δεν έχει κάτσει και πολύ καλά και από θέμα μπαταρίας.

Είχα κάνει μόνο clean cache.

Δεν ξέρω μόνο αν κουράζει τα μάτια που είναι τόσο μικρά π.χ.οταν διαβάζεις κείμενο στον Chrome.

Θα δεις διαφορά μετά την επαναφορά. Όσο για τα γράμματα αν σε ενοχλεί μπορείς να παίξεις με τις ρυθμίσεις που είναι στην οθόνη. Μέγεθος γραμματοσειράς και μέγεθος οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε εμένα μου είχε αλλάξει το dpi και το αλλαξα τώρα χειροκίνητα και άλλαξαν τα εικονίδια και μπορώ να πω ότι έγινε και πιο γρήγορο το κινητό. Πλέον οι εφαρμογές εμφανίζονται όπως πρέπει. Χαμπάρι δεν είχα πάρει τόσο καιρό... Χαχαχα!!!

Αλλά θα του κάνω και μια επαναφορά το Σκ που θα έχω χρόνο γιατί η 7.1.1 δεν έχει κάτσει και πολύ καλά και από θέμα μπαταρίας.

Είχα κάνει μόνο clean cache.

Δεν ξέρω μόνο αν κουράζει τα μάτια που είναι τόσο μικρά π.χ.οταν διαβάζεις κείμενο στον Chrome.

 

Η γραμματοσειρά αλλάζει από τις ρυθμίσεις/προβολή

Το θέμα ήταν ότι τα έδειχνε τεράστια όλα όταν ήταν στα 460

Τώρα τα δείχνει σωστά σύμφωνα με το μέγεθος της οθόνης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματοσειρά αλλάζει από τις ρυθμίσεις/προβολή

Το θέμα ήταν ότι τα έδειχνε τεράστια όλα όταν ήταν στα 460

Τώρα τα δείχνει σωστά σύμφωνα με το μέγεθος της οθόνης

 

Ναι τεράστια διαφορά και αργούσε σε ταχύτητα να ανοίξει κάποιες εφαρμογές και δεν χωρούσαν στην οθόνη.. Θα το αφήσω έτσι να συνηθίσω και βλέπουμε. Δεν αλλάζω γραμματοσειρά ακόμα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε 4.10 rooted με twrp και θέλω να γυρίσω σε stock, τι πρέπει να κάνω? Υπάρχει κάποιος οδηγός?
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το σημείο πρόσβασης wifi για να συνδεθεί κάποια άλλη συσκευή με το op3 αλλά ενώ συνδέεται, βγαζει μήνυμα dns_probe_finished_bad_config

, είμαι με 7.1.1 stock

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το σημείο πρόσβασης wifi για να συνδεθεί κάποια άλλη συσκευή με το op3 αλλά ενώ συνδέεται, βγαζει μήνυμα dns_probe_finished_bad_config

είμαι με 7.1.1 stock

Το ΟΡ3, σαν hotspot εννοείς?

Με 7.1.1 επίσης, δεν έχω κάποιο θέμα και το δοκίμασα last week (εδινα σε PC και σε tablet)

Tο σφάλμα που δίνεις, έχει αρκετά άρθρα στο google...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το ΟΡ3, σαν hotspot εννοείς?

Με 7.1.1 επίσης, δεν έχω κάποιο θέμα και το δοκίμασα last week (εδινα σε PC και σε tablet)

Tο σφάλμα που δίνεις, έχει αρκετά άρθρα στο google...

ναι ακριβώς, σαν hotspot. Ενώ το βλέπει η συσκευή που θέλει να συνδεθεί, π.χ, το samsung a3 δεν ανοίγει καμία σελίδα. σίγουρα πρόκειται για ρύθμιση απλά δεν ξέρω που να πάω. οι λύσεις τυπου αλλαγής άπο dhp σε static που προτείνονται στο google δεν δουλεύουν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επείδή βαριέμαι να διαβάζω 125 σελίδες. Μπορεί να μου πει κάποιος τις καλύτερες Rom? Υπάρχει κάποια rom που να αξίζει την αλλαγή απο stock?
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το σημείο πρόσβασης wifi για να συνδεθεί κάποια άλλη συσκευή με το op3 αλλά ενώ συνδέεται, βγαζει μήνυμα dns_probe_finished_bad_config

, είμαι με 7.1.1 stock

 

 

Αυτό το παθαίνω όταν κάνω hotspot με vodafone και δεν ξέρω γιατί συμβαίνει. Με cosmote όλα καλά. Αμα γκουγκλαρεις παίζει πολύ αυτό το θέμα, δεν είναι της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Επείδή βαριέμαι να διαβάζω 125 σελίδες. Μπορεί να μου πει κάποιος τις καλύτερες Rom? Υπάρχει κάποια rom που να αξίζει την αλλαγή απο stock?

 

Νομίζω ότι η stock ROM είναι πολύ καλή

Επίσης παίρνει και αναβαθμίσεις ουσιαστικές με βελτιώσεις όχι όπως άλλες εταιρείες που βγάζουν αναβάθμιση αλλά θα έπρεπε να την ονομάζουν υποβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα στο νημα, αλλα επειδη χρησιμοποιω εδω και καποια χρονια την εφαρμογη wifi file transfer στις συσκευες μου με το OnePlus 3T η μεταφορα αρχειων απο το Pc στην συσκευη γινοτανε με πολυ αργους ρυθμους. Αντιθετως με ενα Xiaomi Μi5s που ειχα ταυτοχρονα οι διαφορες ηταν τεραστιες στις ταχυτητες!

 

Για παραδειγμα με το Mi5s ενα συμπιεσμενο αρχειο rom περιπου 900mb το μετεφερε με 14-16MB/s σε ενα λεπτακι και με το One Plus3T δεν πηγαινε περισσοτερο απο 8MB/s. Καπου εκει απογοητευτηκα λιγακι νομιζωντας πως το Xiaomi μαλλον εχει καλυτερους δεκτες/κεραιες-τεχνολογια wifi, μεχρι που ανακαλυψα αυτον τον οδηγο https://www.xda-developers.com/how-to-double-the-wifi-speed-on-your-oneplus-3-3t/ και ελυσα το προβλημα. Ειναι μια μικρη τροποποιηση που απο μαμα η OnePlus δεν εχει κανει για δικους της ισως λογους. Στο Mi5s που κοιταξα ηταν απο την μαμα του τροποποιημενο ετσι.

 

Για οσους εχουν root την συσκευη τους λοιπον και αντιμετωπιζουν κατι παρομοιο, ας κανουν την μικρη αυτη αλλαγη που αναφερεται στον οδηγο και θα λυσουν το προβλημα.

Απλα επειδη βρηκα την λυση ηθελα να την μοιραστω!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες los/caf roms το έχουν ήδη by default

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

ναι αλλά οι περισσότεροι από ότι βλέπω εδώ και στο 3Τ είναι με την στοκ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχουμε κανένα νέο από xposed για 7αρα ξέρει κανείς;;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...