Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι στην open 8 παρατήρησα ότι μου εξαφανίζονται οι εφαρμογές που είναι μέσα σε φακέλους. Είναι μεν εγκατεστημένες, αλλά δεν εμφανίζονται πουθενα στο drawer.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι στην open 8 παρατήρησα ότι μου εξαφανίζονται οι εφαρμογές που είναι μέσα σε φακέλους. Είναι μεν εγκατεστημένες, αλλά δεν εμφανίζονται πουθενα στο drawer.

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι που χρειάζομαι τη βοήθειά σας για να τα καταφέρω να κρατάει περισσότερο τι πρέπει να κάνω αυτο δεν εχω βρει

 

To screenshot που ανέβασα, ήταν για χρήση του Nameless_V4_battery governor προφίλ.

Υπάρχουν πάρα πολλά (http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/advanced-interactive-governor-tweaks-t3476589)

 

Έχει βγει και το V5 που δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. (https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862683771)

Κατέβασε το ζιπάκι, βάλε το προφίλ από το φάκελο EX_KM στην εσωτερική σου μνήμη, ElementalX/gov_profiles

Πήγαινε στις ρυθμίσεις CPU του EXKM -> Governor options..., κάνε load το προφίλ και ενεργοποίησε το "apply on boot"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται με wind να πιάνεται και στην Θεσσαλονίκη 4g+; το δικό μου κινητό δεν πιάνει και μόλις τώρα μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών wind και μου είπαν ότι "η wind δεν έχει 4g+"

 

Πολυ πιθανο να το εχουν σε πιλοτικο προγραμμα το οποιο δεν γνωριζουν ολοι οι υπολληλοι (ολοι εχουμε πεσει σε ΑΣΧΕΤΟΥΣ τους οποιους τους υποδεικνυουμε λεπτομερειες). Παντως λιγο πιο κατω απο το σημειο που εκανα το τεστ πιανω 4G γυρω στα 35mbps, αν βρω το screenshot απο το speedtest θα το ανεβασω. Και γενικοτερα απ'οσο γνωριζω, οι 4G ταχυτητες της Wind εκει κυμαινονται. Αρα ναι, μιλαμε για 4G+. Επισης παρατηρησα πως 4G+ πιανει σε μικρη ακτινα απο το σημειο του τεστ. Σχετικα με τον φιλο ο οποιος εχει την κινεζικη εκδοση μαλλον θα ειναι θεμα της 800αρας μπαντας.

Edited by giorgiosimeoni
Link to comment
Share on other sites

To screenshot που ανέβασα, ήταν για χρήση του Nameless_V4_battery governor προφίλ.

Υπάρχουν πάρα πολλά (http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/advanced-interactive-governor-tweaks-t3476589)

 

Έχει βγει και το V5 που δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. (https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862683771)

Κατέβασε το ζιπάκι, βάλε το προφίλ από το φάκελο EX_KM στην εσωτερική σου μνήμη, ElementalX/gov_profiles

Πήγαινε στις ρυθμίσεις CPU του EXKM -> Governor options..., κάνε load το προφίλ και ενεργοποίησε το "apply on boot"

Σε Beta rom είσαι; Με τον EX έχεις θέμα στο manual τις κάμερας όταν το βάζεις πάνω από 6 δευτερόλεπτα;

Link to comment
Share on other sites

To screenshot που ανέβασα, ήταν για χρήση του Nameless_V4_battery governor προφίλ.

Υπάρχουν πάρα πολλά (http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/advanced-interactive-governor-tweaks-t3476589)

 

Έχει βγει και το V5 που δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. (https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862683771)

Κατέβασε το ζιπάκι, βάλε το προφίλ από το φάκελο EX_KM στην εσωτερική σου μνήμη, ElementalX/gov_profiles

Πήγαινε στις ρυθμίσεις CPU του EXKM -> Governor options..., κάνε load το προφίλ και ενεργοποίησε το "apply on boot"

 

Δεν ξέρω άμα αυτό δουλεύει στο oneplus 3 τ ακόμα δεν το έχω root το κινητό ή ερώτησή μου είναι ότι μόνο αυτές τις ρυθμίσεις κάνουμε ή πειράζουμε και κάτι άλλο π χ να απενεργοποιήσουμε το συγχρονισμό google τον έχω ήδη απενεργοποιημένο αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας υπάρχει κάποιο άλλο κόλπο

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο να το εχουν σε πιλοτικο προγραμμα το οποιο δεν γνωριζουν ολοι οι υπολληλοι (ολοι εχουμε πεσει σε ΑΣΧΕΤΟΥΣ τους οποιους τους υποδεικνυουμε λεπτομερειες). Παντως λιγο πιο κατω απο το σημειο που εκανα το τεστ πιανω 4G γυρω στα 35mbps, αν βρω το screenshot απο το speedtest θα το ανεβασω. Και γενικοτερα απ'οσο γνωριζω, οι 4G ταχυτητες της Wind εκει κυμαινονται. Αρα ναι, μιλαμε για 4G+. Επισης παρατηρησα πως 4G+ πιανει σε μικρη ακτινα απο το σημειο του τεστ. Σχετικα με τον φιλο ο οποιος εχει την κινεζικη εκδοση μαλλον θα ειναι θεμα της 800αρας μπαντας.

Ναι αλλά εγώ που είμαι με το κινέζικο βλέπω με 4g 60mbps πως γίνεται αυτό

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/8a71d249d290d123038d546f23979c74.jpg

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Σε Beta rom είσαι; Με τον EX έχεις θέμα στο manual τις κάμερας όταν το βάζεις πάνω από 6 δευτερόλεπτα;

Όχι stable 3.2.8 με ElementalX kernel.

Πάνω από 6 δευτερόλεπτα εννοείς ανοιχτό κλείστρο; Όχι δεν έχω θέμα

 

Δεν ξέρω άμα αυτό δουλεύει στο oneplus 3 τ ακόμα δεν το έχω root το κινητό ή ερώτησή μου είναι ότι μόνο αυτές τις ρυθμίσεις κάνουμε ή πειράζουμε και κάτι άλλο π χ να απενεργοποιήσουμε το συγχρονισμό google τον έχω ήδη απενεργοποιημένο αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας υπάρχει κάποιο άλλο κόλπο

Eίναι για 820 και υπάρχουν πολλά που μπορείς να πειράξεις, το προφίλ είναι η αρχή

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 7.1 resurrection remix. Αλλά επειδή μου την έχουν δώσει λίγο κάτι ψιλοbug και κυρίως η κάμερα λέω να υπαναχωρήσω ή στην 3.2.8 με root και τα κλασικά ή στην open beta nougat. Τι μου προτείνετε? Η nougat πως έκατσε γενικά?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 7.1 resurrection remix. Αλλά επειδή μου την έχουν δώσει λίγο κάτι ψιλοbug και κυρίως η κάμερα λέω να υπαναχωρήσω ή στην 3.2.8 με root και τα κλασικά ή στην open beta nougat. Τι μου προτείνετε? Η nougat πως έκατσε γενικά?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Επειδή το παρακολουθώ δύσκολα θα βρεις ενημέρωση για την απόδοση της κάμερας ανάμεσα σε 3.2.8 και νουγκατ. Από τα λίγα που βρήκα λένε ότι στην νουγκατ υπάρχει βελτίωση αλλά το θέμα του overprocessing παραμένει.

Είμαι με 3.2.8 εγώ. Τυχαία ανακάλυψα το εξής. Κατέβασα μια εφαρμογή Lenka λέγεται και τραβάει μόνο ασπρόμαυρο. Μου έκανε εντύπωση το ποσό καθαρές φώτο τραβάει. Είδα ανάλυση δουλεύει στα 8mp. Τότε σκέφτηκα και κατέβασα μια άλλη εφαρμογή για να τραβήξω έγχρωμες και να ρίξω την ανάλυση στα 8mp γιατί με την μαμά εφαρμογή δεν μπορώ.

Αν δεν κάνουν παιχνίδια τα μάτια μου πιστεύω ότι ανακάλυψα ότι το θέμα του overprocessing αρχίζει μετά τα 8 mp. Μέχρι εκεί οι φωτογραφίες είναι όπως έπρεπε να είναι. Αν θες δοκιμάζεις κι εσύ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

IMG_20161206_215810.jpg

 

 

Μέσα στο xda πολλά παιδιά στην επιφάνεια εργασίας έχουν αφαιρέσει τον κύκλο του και είναι αυτό το βελάκι για να το ανεβάζει προς τα πάνω το μενού αυτό πώς γίνεται με nova launcher γιατί λένε ότι αυτό χρησιμοποιούν

Link to comment
Share on other sites

IMG_20161206_215810.jpg

 

 

Μέσα στο xda πολλά παιδιά στην επιφάνεια εργασίας έχουν αφαιρέσει τον κύκλο του και είναι αυτό το βελάκι για να το ανεβάζει προς τα πάνω το μενού αυτό πώς γίνεται με nova launcher γιατί λένε ότι αυτό χρησιμοποιούν

Αυτό πρέπει να είναι το google pixel launcher

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

IMG_20161206_215810.jpg

 

 

Μέσα στο xda πολλά παιδιά στην επιφάνεια εργασίας έχουν αφαιρέσει τον κύκλο του και είναι αυτό το βελάκι για να το ανεβάζει προς τα πάνω το μενού αυτό πώς γίνεται με nova launcher γιατί λένε ότι αυτό χρησιμοποιούν

Γίνεται με τον nova launcher beta

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 7.1 resurrection remix. Αλλά επειδή μου την έχουν δώσει λίγο κάτι ψιλοbug και κυρίως η κάμερα λέω να υπαναχωρήσω ή στην 3.2.8 με root και τα κλασικά ή στην open beta nougat. Τι μου προτείνετε? Η nougat πως έκατσε γενικά?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Υπομονή μέχρι να δώσουν τα blobs της κάμερας οι Κινέζοι, για να χρησιμοποιηθούν στις custom roms.

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-invites-user-opinion-on-camera-blob-release-on-oneplus-3/

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Από που κατεβάζουμε τον beta

 

ρυθμίσεις nova- check for updates τρεις τελιτσες πάνω δεξιά και επιλέγεις έκδοση beta

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο για επίσημη nougat έχουμε?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Πάνω που πίστευα ότι αργά ή γρήγορα θα βγει stable official Nougat επειδή αποσύρθηκε η beta8 με την πρόφαση ότι πήραν αρκετό feedback, εμφανίστηκε κάποιος στο forum της OnePlus με screenshots από τo κινητό του με εγκατεστημένη την beta9 και γράφει "coming soon".

Άρα θα καθυστερήσει η stable.

 

Edit:

beta9 link

Flashάρετε με δική σας ευθύνη.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πει stable κάθε 1-2 μήνες, και beta κάθε 15 μέρες. Μέχρι τώρα το τηρούν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε beta 9 άφοβα άψογο το τηλέφωνο μέχρι στιγμής και διορθώθηκαν όλες οι παιδικές ασθένειες της beta 8,ε είναι σαν stable

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε beta 9 άφοβα άψογο το τηλέφωνο μέχρι στιγμής και διορθώθηκαν όλες οι παιδικές ασθένειες της beta 8,ε είναι σαν stable

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επειδη κολαω λιγο με τα φλασαρισματα, πως παω απο open beta 8 σε beta 9 ;βημα βημα ; (clean install)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...