Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό που αλλάζεις dpi απλά έσπειρε, επιτέλους ένα καλό χαρακτηριστικό.έχω ένα κουλό θέμα από το πρωί, πριν βάλω την 7, με το simplified launcher μου λείπουν εφαρμογές που στο κανονικό τις βγάζει.πως θα το ισιώσω?

 

το βρήκα αυτό όλα οκ αλλά θυμίστε μου πως στην απλή εμφάνιση φεύγει αυτό το πλαίσιο από κάτω

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν είσαι στοκ σου έρχεται ΟΤΑ η αναβάθμιση?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Upgraded to Android 7.0 NougatNew Notifications DesignNew Settings Menu DesignMulti-Window ViewNotification Direct ReplyCustom DPI SupportAdded Status Bar Icon OptionsAdded Quick Launch For 3rd Party ApplicationsImproved Shelf CustomizationThis build will not OTA to current open beta users.*

 

Οι αλλαγές και όχι, δεν περνάει ΟΤΑ

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει ο τρόπος που εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις, οι βελτιώσεις στο σελφ και όπως ξανά είπα η αλλαγή στο dpi. α και πατς Δεκεμβρίου.

 

αυτά για αρχή

 

Sent from my ONEPLUS last week edition

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζεις το νέο twrp, μπαίνεις στο twrp και φλασαρεις το καινούριο. έχει μια επιλογή που λέει image κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς τι γράφει

 

Sent from my ONEPLUS last week edition

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το zip στο root της εσωτερικής μνήμης του κινητού και κάνε manual update μέσα από το πρόγραμμα.

Μετά κάνε και ένα clean cache για να μην έχεις θέματα.

Εμενα πάντως μου έκανε θέματα και έκανα hard reset στο τέλος και τώρα πάει πολύ καλύτερα.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην oneplus community γράφουν αυτά τα βήματα για καθαρή εγκατάσταση με TWRP

 

Guys follow these steps to have a quality performance and do it step by step.

You need twrp 3.0.2.1-28

Supersu SR5 zip file

ROM zip full.

 

1. Backup everything onto your pc because here you are going to format data to f2fs... backup backup backup.

2.After backup reboot recovery>wipe>advanced wipe>select data>change file system>select f2fs>format. After its done your data partition will be f2fs

3.Now reboot recovery wipe everything and Copy rom zip, supersu sr5 zip and twrp 3.0.2.1-28 img file to your internal storage using MTP.

4.Flash Rom zip.

5.Do not reboot, flash twrp img file.

6.Now reboot recovery, Mount>system

7.using twrp file manager delete some unneeded system apps which you can later download from playstore from system>apps

8. Now flash supersu sr5 zip.

9. Reboot. Now you are unencrypted and rooted too with all features working properly.

10.If you dont want to root then skip steps 6, 7, 8.

 

ENJOY

Εσεις αυτό κάνατε ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα clean flash, βαριέμαι να τα περνάω πάλι.έκανα dirty flash με τον παρακάτω τρόπο και όλα δουλεύουν μπόμπα. προϋπόθεση ότι θέλει το .82 twrp

 

-flash rom

-wipe cache

-reboot to recovery

-flash supersu 2.87 srp

-flash pico gapps (δεν χρειάζεται αλλά μου την σπάει η σαβούρα της google και πάντα βάζω pico)

-wipe cache

-reboot

 

όλα δουλεύουν άψογα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα clean flash, βαριέμαι να τα περνάω πάλι.έκανα dirty flash με τον παρακάτω τρόπο και όλα δουλεύουν μπόμπα. προϋπόθεση ότι θέλει το .82 twrp

 

-flash rom

-wipe cache

-reboot to recovery

-flash supersu 2.87 srp

-flash pico gapps (δεν χρειάζεται αλλά μου την σπάει η σαβούρα της google και πάντα βάζω pico)

-wipe cache

-reboot

 

όλα δουλεύουν άψογα

 

Εχεις f2fs ; Λογικά όχι …

Κι εγώ μέχρι τώρα τα περνούσα από πάνω . Αλλά τώρα το σκέφτομαι για clean install.

Link to comment
Share on other sites

βαριέμαι να πάρω μπακ απ και να στήσω όλο το τηλέφωνο από την αρχή.νομίζω έχει τέτοια επιλογή ο elementalx kernel αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να το κάνει χωρίς να κάνει φορματ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα clean flash, βαριέμαι να τα περνάω πάλι.έκανα dirty flash με τον παρακάτω τρόπο και όλα δουλεύουν μπόμπα. προϋπόθεση ότι θέλει το .82 twrp

 

-flash rom

-wipe cache

-reboot to recovery

-flash supersu 2.87 srp

-flash pico gapps (δεν χρειάζεται αλλά μου την σπάει η σαβούρα της google και πάντα βάζω pico)

-wipe cache

-reboot

 

όλα δουλεύουν άψογα

 

Το ίδιο έκανα και εγώ. Παρατήρησες στο 1ο boot μετά τα apps αργή απόκριση και errors να ανοίξει τα settings?

το άφησα να ολοκληρώσει και του έκανα πάλι reboot, είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά παρατηρώ μια καθυστέρηση να ανοίξει εφαρμογές και settings.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

άργησε λίγο να ανοίξει το κινητό αλλά δεν έχω θέμα με τα υπόλοιπα, δουλεύει άψογα και πάει σφαίρα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις τα picο gapps, αφαιρεί τα υπόλοιπα που έχει από την μαμα ρομ? Τώρα μπορώ να τα βάλω από πάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο boot μου εμφανίζει 2 φορές την οθόνη που αναφέρει ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader. Το εμφανίζει σε κάποιον άλλο;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις τα picο gapps, αφαιρεί τα υπόλοιπα που έχει από την μαμα ρομ? Τώρα μπορώ να τα βάλω από πάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο boot μου εμφανίζει 2 φορές την οθόνη που αναφέρει ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader. Το εμφανίζει σε κάποιον άλλο;

 

ναι τα αφαιρεί τα στοκ για αυτό και το βάζω και ναι μπορείς να τα βάλεις όποτε θες και ναι το εμφανίζει και σε μένα αυτό αλλά δεν διάβασα τι είναι.

 

Πως πάει η nougat beta ας πει κανεις εντυπώσεις!!

 

αρκετά καλά δεν έχω θέμα, έχουν βελτιώσει και το self.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδαραδες ρώτησα αλλά δεν απαντά κανείς. Το θέμα της κάμερας με το focus και την υπερβολική επεξεργασία διορθώθηκε; πώς βλέπετε την κάμερα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν ήθελα να γίνω φωτογράφος θα έπαιρνα dslr, αυτά που ρωτάς μου είναι αδιάφορα και δεν τα κοιτάω καν.όχι ότι ξέρω να το ξεχωρίσω αλλά οκ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

open gapps, επιλέγουμε arm64, 7.0 σωστά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδαραδες ρώτησα αλλά δεν απαντά κανείς. Το θέμα της κάμερας με το focus και την υπερβολική επεξεργασία διορθώθηκε; πώς βλέπετε την κάμερα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

πραγματικά ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κάτι.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...