Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι κ μαγικό ! Εγώ παρατηρώ ότι στα 60fps πέφτει ή φωτεινότητα και τρεμοπαιζει στο focus ! Και ο ήχος δε με ικανοποίησε !

 

Της οθόνης ή του βίντεο; Τι να σου πω, εμένα είναι μια χαρά... ούτε το focus μου έκανε κόλπα.. ο ήχος δεν ξέρω, δεν έχω προσέξει, μήπως το κρατούσες κοντά στο μικρόφωνο;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή και γω είχα θέματα με Xposed παραθέτω τα βήματα που μέχρι στιγμής δεν συνάντησα θέμα !

1 uninstall apk framework

2 install το xposed uninstaller μέσω twrp , όταν τελειώσει wipe cache/dalvik

3 reboot

4 κάνεις εγκατάσταση πάλι το apk framework !! ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ !! (Σημαντικό ) πατάς μόνο "done"

5 reboot σε twrp και install την τελευταία και σωστή έκδοση xposed

6 μόλις τελειώσει wipe cache/dalvik και reboot !

 

Ελπίζω να δουλέψει ! Εγώ πολλές φορές είχα πρόβλημα με την εγκατάσταση του αλλά με αυτόν τον τρόπο δεν είχα θεμα στα τελευταία ! Λινκ δεν έχω να δώσω μιας και τα βήματα είναι δικός μ τρόπος !

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Της οθόνης ή του βίντεο; Τι να σου πω, εμένα είναι μια χαρά... ούτε το focus μου έκανε κόλπα.. ο ήχος δεν ξέρω, δεν έχω προσέξει, μήπως το κρατούσες κοντά στο μικρόφωνο;

 

Του βίντεο ή φωτεινότητα έπεσε ! Το focus παρατηρώ από τα πλαϊνά κυρίως τρεμοπαιζει ! Για το μικρόφωνο θα τεσταρω ξανά ! Ερώτηση γτ στο πανοραμα δεν μας αφήνει να κρατάμε πλάγια ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Του βίντεο ή φωτεινότητα έπεσε ! Το focus παρατηρώ από τα πλαϊνά κυρίως τρεμοπαιζει ! Για το μικρόφωνο θα τεσταρω ξανά ! Ερώτηση γτ στο πανοραμα δεν μας αφήνει να κρατάμε πλάγια ?

 

Θα προσπαθήσω κι εγώ αύριο να τραβήξω κάποιο video και θα σου πω.

Στο panorama το'χα δει κι εγώ κι υποθέτω ότι απλά θέλει να εκμεταλλευτεί την μεγαλύτερη διάσταση σαν "κάθετη", αφού οριζόντια το πας όσο θες. Σαν να σου δίνει λίγο κέρδος στον κάθετο άξονα.. σαν λογική καλό είναι..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

θα περιμένουμε να έρθει και στην stable τότε.

 

η διαχείριση της ραμ με την 3.2.6 είναι απίστευτη. με την rr είχα 2gb ελεύθερα και τώρα 3.5 χωρίς να κλείνει κάτι που έχω ανοιχτό.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

θα περιμένουμε να έρθει και στην stable τότε.

 

η διαχείριση της ραμ με την 3.2.6 είναι απίστευτη. με την rr είχα 2gb ελεύθερα και τώρα 3.5 χωρίς να κλείνει κάτι που έχω ανοιχτό.

 

Να σε ρωτησω έχετε εφαρμογή user feedback στην τελευταία έκδοση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω έχετε εφαρμογή user feedback στην τελευταία έκδοση ?

 

οχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασε κανείς;εντυπώσεις;

 

χθες το βράδυ την έβαλα... δεν βλέπω κάποιο θέμα μέχρι τώρα... βέβαια ούτε με την 3.2.4 είχα

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασε κανείς;εντυπώσεις;

Όταν προτεινόμενο δίκτυο έχω LTE μου χάνονται κλήσεις. Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό? Κατά τ'αλλα όλα καλά. Μπαταρία θα δούμε μετά από 3 φορτισεις.

Με Ota την έβαλα

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Όταν προτεινόμενο δίκτυο έχω LTE μου χάνονται κλήσεις. Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό? Κατά τ'αλλα όλα καλά. Μπαταρία θα δούμε μετά από 3 φορτισεις.

Με Ota την έβαλα

 

δεν έχω αυτό το θέμα... δοκίμασε να κάνεις ένα clean install

Link to comment
Share on other sites

Όταν προτεινόμενο δίκτυο έχω LTE μου χάνονται κλήσεις. Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό? Κατά τ'αλλα όλα καλά. Μπαταρία θα δούμε μετά από 3 φορτισεις.

Με Ota την έβαλα

Εδω ολα οκ απο χτες..

Στις προηγούμενες ρομ εχανα ξαφνικα το ιντερνετ,εβγαζε θαυμαστικο στο H πανω ή στο Lte..

Με τη τελευταία δεν το ξανακανε.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ολα οκ απο χτες..

Στις προηγούμενες ρομ εχανα ξαφνικα το ιντερνετ,εβγαζε θαυμαστικο στο H πανω ή στο Lte..

Με τη τελευταία δεν το ξανακανε.

Υπάρχει περίπτωση να είναι και θέμα περιοχής που βρίσκομαι? Γιατί γύρισα σπίτι από δουλειά και τώρα δεν μου χάνει κλήσεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να είναι και θέμα περιοχής που βρίσκομαι? Γιατί γύρισα σπίτι από δουλειά και τώρα δεν μου χάνει κλήσεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γενικά αν δεν βαριεστε καλό είναι όταν θέλουμε δεδομένα να έχουμε την καλύτερη δυνατή επιλογή πχ 4g όταν δεν τα χρησιμοποιούμε όμως να το γυρνάνε στο 2g . Πιανεις καλύτερο σήμα ( δικιά μου εμπειρία και εκτίμηση ! )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με την 3.2.6 ρουφάει μπαταρία το 4g κάτι που δεν γινόταν με RR. η RR κατεβαζε ραμ πολύ από την άλλη. αν και είμαι στην πρώτη φόρτιση ακόμα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

3.2.6 χάνει συνέχεια το ίντερνετ με 3g. Σε φάση που θέλουν on/off τα data για να παίξει.

Εγω το ειχα αυτο με 3.2.5

Τωρα κομπλε.Και είμαι ολη μερα 3G 4G.

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που δούλεψα 4g δεν είχα θέμα ούτε με χαμένες κλήσεις ούτε με αποσύνδεση.Μου λείπουν κάποιες ευκολίες των cm, όπως τα θέματα, η επιλογή για αυξανόμενη ένταση στο κουδούνισμα αλλά η τραγική διαχείριση της ραμ είναι σημαντικό θέμα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γίνεται οι μισοί να έχουν προβλήματα με την 3.2.6 και οι άλλοι μισοί να μην έχουν ενώ είναι η ίδια ρομ, εγώ πιστεύω ότι ίσως δεν έχουν πρόβλημα αυτοί που έκαναν καθαρή εγκατάσταση, και έχουν πρόβλημα αυτοί που την πέρασαν πάνω από την προηγούμενη έκδοση.. Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση από TWRP και δεν βλέπω τα θέματα που λέτε, εν τω μεταξύ είμαι οδηγός στο επάγγελμα που είμαι 8 ώρες στον δρόμο και ταυτόχρονα έχω ανοιχτό 4g και μιλάω συχνά στο τηλέφωνο για παραγγελίες κ.λ.π...
Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που δούλεψα 4g δεν είχα θέμα ούτε με χαμένες κλήσεις ούτε με αποσύνδεση.Μου λείπουν κάποιες ευκολίες των cm, όπως τα θέματα, η επιλογή για αυξανόμενη ένταση στο κουδούνισμα αλλά η τραγική διαχείριση της ραμ είναι σημαντικό θέμα.

 

Τί ακριβώς εννοείς με το "τραγική διαχείριση της RAM";

Πόση ελεύθερη είχες δηλαδή;

 

Και αν είχες, αυτό είναι πρόβλημα; Από τη στιγμή που έχεις και άλλη μνήμη προς χρήση, αυτό δεν είναι καλό;

Ή δεν καταλαβαίνω εγώ κάτι;

 

Εγώ πάντως είμαι συνεχώς με 2.9Gb ελεύθερα, και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γίνεται οι μισοί να έχουν προβλήματα με την 3.2.6 και οι άλλοι μισοί να μην έχουν ενώ είναι η ίδια ρομ, εγώ πιστεύω ότι ίσως δεν έχουν πρόβλημα αυτοί που έκαναν καθαρή εγκατάσταση, και έχουν πρόβλημα αυτοί που την πέρασαν πάνω από την προηγούμενη έκδοση.. Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση από TWRP και δεν βλέπω τα θέματα που λέτε, εν τω μεταξύ είμαι οδηγός στο επάγγελμα που είμαι 8 ώρες στον δρόμο και ταυτόχρονα έχω ανοιχτό 4g και μιλάω συχνά στο τηλέφωνο για παραγγελίες κ.λ.π...

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα ήμουν με 3.2.4 που είχε γίνει με OTA με VPN Γερμανίας και δεν είχα πρόβλημα. Όπως και η 3.2.6 έγινε με τον ίδιο τρόπο και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Και έχω όλη μέρα ανοιχτό το 4G.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς εννοείς με το "τραγική διαχείριση της RAM";

Πόση ελεύθερη είχες δηλαδή;

 

Και αν είχες, αυτό είναι πρόβλημα; Από τη στιγμή που έχεις και άλλη μνήμη προς χρήση, αυτό δεν είναι καλό;

Ή δεν καταλαβαίνω εγώ κάτι;

 

Εγώ πάντως είμαι συνεχώς με 2.9Gb ελεύθερα, και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

 

έχει περίπου 1 γιγα διαφορά με τις ίδιες εφαρμογές. μάλλον κάνει καλύτερη διαχείριση η αοσπ αφού κρατάει περισσότερα στην μνήμη.

 

Βασικά δεν έχει καν νόημα αφού έχουμε ραμ να φάνε και οι κότες χαχαχα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάντε αυτό απο 32 που είναι 64 και δεν κλείνει τίποτα ποτέ οσες μερες και αν περασουν,οσες εφαρμογές και να ανοιξετε :)

Βρίσκεται στο System-build prop

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/50adce6e432436ad8d48b8eea632548a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάντε αυτό απο 32 που είναι 64 και δεν κλείνει τίποτα ποτέ οσες μερες και αν περασουν,οσες εφαρμογές και να ανοιξετε :)

Βρίσκεται στο System-build prop

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/50adce6e432436ad8d48b8eea632548a.jpg

 

Ναι αλλά στο 64 τρώει περισσότερη μπαταρία ! Εγώ το έχω στο 50

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...