Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πες μας σε παρακαλώ τι είναι το cellular data firewall ; ενδιαφέρον ακούγεται

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πες μας σε παρακαλώ τι είναι το cellular data firewall ; ενδιαφέρον ακούγεται

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θα έχουν πρόσβαση στο Ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές μέρες "δοκιμής" της 3.2.6 τολμώ να πω ότι υπάρχει σαφής βελτίωση της μπαταρίας. Κάποιες μέρες όταν το λιώνω χρειάζεται βέβαια επιπλέον φόρτιση, αλλά αρκετά συχνά φτάνω 8 το βράδυ με 50% κάτι που ποτέ δε συνέβαινε με προηγούμενες εκδόσεις.

Έτσι ακριβώς με την ν3.2.6 απο την δεύτερη μέρα χρήσεις κατάλαβα την διαφορά στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

3.5.3 για όσους είναι στην community build..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160928/3e5488986d9ec3d1b9cc09845998083b.jpg

 

Εγω παλι ρε παιδιά έχω κολλήσει με slim rom.

Μου φαίνεται οτι ειναι ότι καλύτερο εχω δοκιμασει.

Αφησα για δοκιμη 65 εφαρμογές ανοιχτες χτες το βράδυ και πριν 2 λεπτα που τσεκαρα,ηταν ολες ανοιχτες στο σημείο που ηταν κανονικα.Απιστευτο!

Η μαμα ρομ εκλεινε μερικές.

Πέρα απο αυτο ομως προτείνω να τη δείτε..

Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

μεσω VPN? εαν ναι σε ποια χωρα συνδεθηκες ?

 

Όχι χωρίς VPN ! Αλλά μου πέρασε την μαμισια recovery και δεν ξέρω πως να περάσω twrp μέσα από το κιν γτ τώρα δεν έχω υπολογιστή ! Κανείς καμιά ιδεα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι χωρίς VPN ! Αλλά μου πέρασε την μαμισια recovery και δεν ξέρω πως να περάσω twrp μέσα από το κιν γτ τώρα δεν έχω υπολογιστή ! Κανείς καμιά ιδεα ?

 

 

 

Flashify App

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160928/7e2fa90b8c09c2c99460a7f8874756c6.jpg

 

Sent from my OnePlus 3

Αυτή είναι η community και όχι η official σωστά ?

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θα έχουν πρόσβαση στο Ίντερνετ.

Τρομερό! Έχει ανέβει πολύ στα μάτια μου η εταιρεία και δεν το έχω παραλάβει καν

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η community και όχι η official σωστά ?

 

send from my cave using smoke signals

 

Καλημέρα. Ναι 3.5.x είναι community.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τώρα πάλι το gsam και αύριο μεθαύριο θα ποσταρω πορεία μπαταρίας..

Προσπαθώ να περάσω την 3.5.3. μέσω adb αλλά δεν τα κατάφερα.δν ξέρω τι κάνω λάθος.κατεβασε τους drivers και μετά παταω ότι λέω το σάιτ της εταιρείας.

Μπορεί ν γράψει κάποιος ακριβώς τι πρεπει ν πατήσω στην γραμμή εντολών?μήπως κάνω εκεί το λάθος.

Λάθος τοπικ είμαστε συγνώμη για αυτό .

 

Κατεβάζεις αυτό;

Μετά το γυρνάς στον μαμά bootloader και πατάς εκεί που λέει install from usb.

Μετά ανοίγεις command prompt μέσα από το φάκελο c:/android και συνδέεις το usb..

Αν γράψεις adb devices, σου δείχνει κάτι από κάτω; Αν όχι, δεν βλέπει τη συσκευή. Δεν περάστηκαν καλά οι drivers.

Αν ναι, συνεχίζεις με το adb sideload όνοματουαρχείου.zip με το path του σωστά.

 

Τα έχω ξαναγράψει κι εδώ με πιο λεπτομέρεια, αλλά για άλλη έκδοση rom.

Edited by Delijohn
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό;

Μετά το γυρνάς στον μαμά bootloader και πατάς εκεί που λέει install from usb.

Μετά ανοίγεις command prompt μέσα από το φάκελο c:/android και συνδέεις το usb..

Αν γράψεις adb devices, σου δείχνει κάτι από κάτω; Αν όχι, δεν βλέπει τη συσκευή. Δεν περάστηκαν καλά οι drivers.

Αν ναι, συνεχίζεις με το adb sideload όνοματουαρχείου.zip με το path του σωστά.

 

Τα έχω ξαναγράψει κι εδώ με πιο λεπτομέρεια, αλλά για άλλη έκδοση rom.

 

Το δοκιμασία πάνω από 20 φορές μου γράφει load το zip και μετά με πετάει έξω και μου γράφει δεν το διαβάζει.τι κάμω λάθος απορω..μόνο που δεν έσπασε τον υπολογιστή...:lol:

Μάλλον πρέπει ν πάω για ρουτ και λοιπά να ησυχασω...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασία πάνω από 20 φορές μου γράφει load το zip και μετά με πετάει έξω και μου γράφει δεν το διαβάζει.τι κάμω λάθος απορω..μόνο που δεν έσπασε τον υπολογιστή...:lol:

Μάλλον πρέπει ν πάω για ρουτ και λοιπά να ησυχασω...

 

πού το έχεις το αρχείο; Στο φάκελο; Το command prompt πώς το άνοιξες; Σαν administrator; Ξεκινά να το κάνει load ή πετά σφάλμα κατευθείαν; Μήπως δεν το βρίσκει σαν αρχείο; Δοκίμασε να βάλεις όλο το path ή βάλε του κι ένα πιο απλό όνομα π.χ. update.zip.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

και εγώ όταν δοκίμασα να γυρίσω σε στοκ με adb δεν γύρναγε, πέταγε σφάλμα αλλά δεν θυμάμαι τι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πού το έχεις το αρχείο; Στο φάκελο; Το command prompt πώς το άνοιξες; Σαν administrator; Ξεκινά να το κάνει load ή πετά σφάλμα κατευθείαν; Μήπως δεν το βρίσκει σαν αρχείο; Δοκίμασε να βάλεις όλο το path ή βάλε του κι ένα πιο απλό όνομα π.χ. update.zip.

 

Το αρχείο το έβαλα όπως έχεις γράψει στον φάκελο android το οποίο βρίσκεται στον δίσκο c.τ ο command το ανοιξα σαν user εγώ δηλαδή,πεταει σφάλμα κατευθειαν.και δοκιμασία και με το όνομα του αρχείου κ με κάποιο άλλο όνομα.δν μπορώ ν φανταστώ τι φταίει.

!!!!!!άλλαξα υπολογιστή τελικά και πήγα το αρχείο στο desktop και επιτέλους έγινε ή μετάβαση ...oxygen 3.5.3.

Μόλις άνοιξε το κινητό.για να δούμε τι θα δούμε.

Πέρασα ξανά τους drivers δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιγε αλλά τέλος καλά όλα καλά.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο το έβαλα όπως έχεις γράψει στον φάκελο android το οποίο βρίσκεται στον δίσκο c.τ ο command το ανοιξα σαν user εγώ δηλαδή,πεταει σφάλμα κατευθειαν.και δοκιμασία και με το όνομα του αρχείου κ με κάποιο άλλο όνομα.δν μπορώ ν φανταστώ τι φταίει.

!!!!!!άλλαξα υπολογιστή τελικά και πήγα το αρχείο στο desktop και επιτέλους έγινε ή μετάβαση ...oxygen 3.5.3.

Μόλις άνοιξε το κινητό.για να δούμε τι θα δούμε.

Πέρασα ξανά τους drivers δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιγε αλλά τέλος καλά όλα καλά.

 

αρκεί που έγινε.. μην ξεχάσεις να καθαρίσεις την cache, μη σου αφήσει κουσούρια

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

αρκεί που έγινε.. μην ξεχάσεις να καθαρίσεις την cache, μη σου αφήσει κουσούρια

 

Το έκανα αμέσως..ωραία χρώματα παίζουν στην community!!!

Σ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και το ενδιαφέρον φίλε μου.!!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αμέσως..ωραία χρώματα παίζουν στην community!!!

Σ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και το ενδιαφέρον φίλε μου.!!!!

 

έχει και το screen mode στις ρυθμίσεις της οθόνης, να βάλεις εσύ ό,τι θες.. παίξε με τα χρώματα όπως σου αρέσουν..

Τίποτα, να'σαι καλά, γι'αυτό είναι το φόρουμ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο. ;)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με την Official τελευταίες δύο εκδόσεις δεν βγάζω πάνω από 3.5 SoT λέω να δοκιμάσω σήμερα την community...

 

Θα σβηστούν όλα τα δεδομένα μου? Επίσης έχει κανένα σοβαρό bug στη νέα έκδοση?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με την Official τελευταίες δύο εκδόσεις δεν βγάζω πάνω από 3.5 SoT λέω να δοκιμάσω σήμερα την community...

 

Θα σβηστούν όλα τα δεδομένα μου? Επίσης έχει κανένα σοβαρό bug στη νέα έκδοση?

Καλησπέρα. την εγκατέστησα και εγώ σήμερα.

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα.

 

1. Παρατήρησα ότι μετά το FP μου ξαναζητάει να κάνω authentication με τον κωδικό που έχω ορίσει, εκτός από την 1η φορά μετά από reboot.

 

 

Τα δεδομένα θα σβηστούν αν χρησιμοποιήσεις το adb sideload. Αν έχεις twrp, τότε νομίζω δεν θα έχεις θέμα με τα δεδομένα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. την εγκατέστησα και εγώ σήμερα.

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα.

 

1. Παρατήρησα ότι μετά το FP μου ξαναζητάει να κάνω authentication με τον κωδικό που έχω ορίσει, εκτός από την 1η φορά μετά από reboot.

 

 

Τα δεδομένα θα σβηστούν αν χρησιμοποιήσεις το adb sideload. Αν έχεις twrp, τότε νομίζω δεν θα έχεις θέμα με τα δεδομένα.

 

Εγώ που την πέρασα χθες δεν μου σβήστηκε απολύτως τίποτα μόνο κάποιες ρυθμίσεις άλλαξαν από μόνες στο ξυπνητήρι,ηχους κ.λ.π.χρησιμοποιησα adb sideload .

Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι ότι φεύγει νερό ή battery αλλά ξεκάθαρα πράγματα θ φανούν μετά από 3-4 φορτισεις.

Πάντως ή community σαν αίσθηση είναι πολύ πιο ωραία και πιο smooth και τρέχει καλύτερα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με την Official τελευταίες δύο εκδόσεις δεν βγάζω πάνω από 3.5 SoT λέω να δοκιμάσω σήμερα την community...

 

Θα σβηστούν όλα τα δεδομένα μου? Επίσης έχει κανένα σοβαρό bug στη νέα έκδοση?

 

Αν την περάσεις από πάνω, δεν σβήνεται τίποτα. Τους ήχους σου τσέκαρε μετά, γιατί έχει λίγο διαφορετικούς, οπότε κάποιες ειδοποιήσεις δεν "χτυπάνε", ενώ εμφανίζονται.. εμένα μου διόρθωσε τα προβλήματα που είχα και τα overnight drains και τώρα βλέπω από 5:30 μέχρι 6:30 ωρες SOT. Δεν έχω δει κάτω από 5 όσο κι αν το παιδέψω. Με adb sideload πέρνα την αν είσαι μαμά. Εμένα δε μου άλλαξε ούτε ρύθμιση π.χ. στον nova. Είμαι τόσο ευχαριστημένος, που δεν το περίμενα.. :lol:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την 3.5.3 και όπως μπήκε έτσι την ξήλωσα.Δεν δούλευε ούτε το adaway ούτε το wakelock detector

 

υγ δεν φτάνει αυτό κάνω restore το nandroid backup ανοίγει μια χαρά το κινητό, ζητάει patern για να ανοίξει και το βγάζει λάθος, ήμαρτον... πως γίνεται να μην ζητάει ποτέ patern αλλά να έχει fingerprint?

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...