Jump to content

Ξένες γλώσσες


Φίλιππος
 Κοινοποίηση

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;  

684 members have voted

  1. 1. Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;

    • Αγγλικά
      337
    • Γερμανικά
      108
    • Γαλλικά
      106
    • Ιταλικά
      46
    • Ισπανικά
      34
    • Αλβανικά
      10
    • Άλλη / Άλλες
      43


Recommended Posts

..έχω χάσει τον ύπνο μου με το Proficiency πολύ τα αργούνε τα results..

 

Απλά για την πληροφόρησή σου, τα αποτελέσματα του Michigan βγαίνουν πάντα στις 20 Ιουλίου - εκτός κι αν εννοείς του Cambridge, οπότε σ'αυτή την περίπτωση πρέπει να περιμένεις μέχρι τέλη Αυγούστου-αρχές Σεπτέμβρη ;)

 

Α, και μπορείς να τα δεις και online, με τον κωδικό σου στο site της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης ή του Βρετανικού Συμβουλίου αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγγλικα (αυτο μας ελλιπε) Γερμανικα (οτι εμαθα φετος στο σχολειο) Σουηδικα και μια και ξερω Σουηδικα ξερω και Νορβιγικα (οχι και τελια αλλα μπορω να συνενοιθο ;) )
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά Αγγλικά (Proficiency) και όχι τόσο καλά Γαλλικά (DELF 1ere degree), λόγω του ότι δεν τα εξασκώ πουθενά πλέον...

 

Ο επόμενος στόχος θα είναι κάτι ανάμεσα από Τουρκικά, Αραβικά και Κινέζικα, μιας και οι τρεις θεωρούνται πολύ "ανερχόμενες" γλώσσες. :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια Αγγλικά όχι και τόσο καλά Γαλλικά(a1-a2-a3-a4).

Στόχος : τελειοποίηση γαλλικών και σε 10 χρόνια αραβικά .

Link to comment
Share on other sites

Έκανα για δύο μήνες εντατικά γαλλικά αλλά να σας πω την αλήθεια τα μόνα που μου έμειναν είναι τα Bonjour bonsoir bonne apetite και mon amour :p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά Γερμανικά, αρκετά αγγλικά και ελάχιστα ισπανικά :( ...

 

Και φυσικά ελληνικά.

 

Στόχος για το μέλλον τα γαλλικά και αν είναι δυνατόν κάποια ακόμη ισπανικά :)

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά (prof.), Γαλλικά (Delf 1,2), Κινέζικα (1 χρόνο και... συνεχίζω) και θέλω να αρχίσω ισπανικά. :)
Link to comment
Share on other sites

milaw arista agglika ka8ws spoudazw ameriki k arketa kala italika.otan spoudazeis edw sou epivaloun na dialexeis 2 xenes glwsses gia 2 xronia didaskalias opote skeftomai na teleiopoiisw ta italika mou k na ma8w koreatika.

kata ti gnwmi mou kinezika - koreatika einai oi glwsses tou aurio kinezika giati polu apla eina oi megaluteri xwra ston kosmo k koreatika giati to 70% apo asiatikes xwres pou metanasteuoun einai koreates k oxi kinezoi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Τι ξένες γλώσσες μιλάτε ή μαθαίνετε; Προσωπικά μιλάω Αγγλικά και Γαλλικά, και μαθαίνω Ισπανικά και Κινέζικα...
Link to comment
Share on other sites

Τα ισπανικά είναι εύκολη γλώσσα;Σκέπτομαι μετά τα αγγλικά να κυνηγήσω ακόμη μία γλώσσα.

Ξέρει κανείς πόσα χρόνια θέλει για να πάρω ένα πτυχίο επιπέδου lower για ισπανικά και γαλλικά αντίστοιχα;

ΆΚΥΡΟ
Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά (αν και έχω αρχίσει να τα ξεχνάω) και εδώ καί ένα χρόνο άρχισα Αραβικά! Επίσης θα μου άρεσε να μάθω Ιταλικά... Γενικά μου αρέσει να μαθαίνω ξένες γλώσσες.
Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά μόνο(proficiency). Είχα ξεκινήσει και γαλλικά αλλά δε μου άρεσαν καθόλου και τα σταμάτησα.

Ίσως πιο μετά ξεκινήσω γιαπωνέζικα.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

αγγλικα κι εγω και πολυ λιγα γερμανικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ..το μελλον ειναι κινεζικα....!!!!!!!

 

η Ελλαδα σε μια δεκαετια θα γινει το μεγαλυτερο εμπορικο λιμανι εισαγωγων για την Κινα....

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...