Jump to content

Lenovo Vibe K5


stavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 20 ημέρες αγόρασα το κινητό του τίτλου από τα Public. Μέχρι σήμερα ευχαριστημένος απόλυτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με ενδιαφέρει κι εμένα το Κ5. Για δώσε μου μερικές πληροφορίες για ποιότητα κάμερας μπρος - πίσω, οθόνη, μπαταρία και αν το λειτουργικό είναι σταθερό ή έχεις παρατηρήσει κολλήματα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έχω περίπου ένα μήνα. Κανένα πρόβλημα. Το λειτουργικό του σταθερό δεν μου κόλλησε. Τα χαρακτηριστικά του είναι :

http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_k5-7946.php

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

καλησπερα.

χθες αγορασα το κινητο. σε γενικες γραμμες αρκετα ευχαριστημένος. 2 πραγματα δεν μπορω να κανω. αν μπορει καποιος ας βοηθησει.

1) πως βαζεις νεα οθονη αριστερα απο το ρολοι

2) πως βγαζεις μια επαφη σε οθονη ωστε να παίρνεις γρηγορα τηλεφωνο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα,

 

αγόρασα το lenovo k5 vibe πριν μία εβδομάδα και μου εμφανίζει το εξής πρόβλημα. Όταν πάω να αποθηκεύσω επαφές στη sim της αποθηκεύει κανονικά, αλλά μόλις κλείσω και ανοίξω το κινητό οι περισσότερες(όχι όλες) επαφές εμφανίζονται κομμένες και χωρίς αριθμό.

 

 

Υ.Γ. Έχω δοκιμάσει και άλλες sim και κάνει το ίδιο, όπως το ίδιο κάνει και το 2ο lenovo k5 vibe που πήρα για την κοπέλα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρομ με Ελληνικό μενού έχει; Μιλάω για αγορά απο Κίνα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ρομ με Ελληνικό μενού έχει; Μιλάω για αγορά απο Κίνα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κανείς για βοήθεια;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
Έχω το lenovo k5 plus (τουλάχιστον έτσι έγραφε όταν το αγόρασα). Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος αλλά η πίσω κάμερα είναι θολή το βράδυ κυρίως. Μπορείτε να μου πείτε τις εντυπώσεις σας;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειπα να αναθαθμισω καπως και να παρω ενα κινητο καλυτερο απο ολα οσα ειχα τοσα χρονια, δεν ειμαι απαιτητικος χρηστης, απλα πραγματακια κανω, απλα βλεπω οτι το συγκεκριμενο ενω εχει δυνατοτητα VoLTE, δεν υπαρχει επιλογη για ενεργοποιηση, τωρα το τηλεφωνο μου ειναι μεσα στην εγγυηση ακομα για 1 χρονο και, ψαχνοντας βρηκα κατι με india ota να περαστει μεσω flash απο official recovery, αλλα δεν δουλευει καθως θελει να εχεις μια αλλη stock rom εκδοση μεσα στο κινητο, την οποια δεν εχω, αν "φλασαρω καποια αλλη που δινουν official παντα, για να μπορεσω μετα να περασω το india ota, για το VoLTE, θα χασω την εγγυηση μου? Ειναι τοσο απαραιτητο το VoLTE σε μια τελικη? Με Cosmote ειμαι.

 

Edit: Το εκανα το βημα, και ολα καλα, εχει πλεον δυνατοτητα VoLTE το κινητο.

Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το κινητό μου μου κώλυσε ιό δεν γινόταν τίποτα....... άλλαξα την rom και έχασα τα imei και δεν μπορώ να τα περάσω στο boot louder γιατί είναι κλειδωμένο.........βοήθεια ........
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος το tethering? Το δοκίμασε ένας φίλος κι ενώ συνδέεται το κινητό με το laptop δεν έχει internet.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...