Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με vickmall.com μίλησες;; στο support είναι πολύ καλή, εγώ θα το έστελνα πίσω για εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φιλε μου, το ανεφερα στο 1ο μου post.

Η ερωτηση ειναι αν γνωριζει καποιος κανενα μαγαζι/τεχνικο που μπορει να το επισκευασει Αθηνα μηπως γλιτωσουμε το πηγαινε-ελα Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική είναι πολύ ανώτερη σε όλα έχει καταρχήν Google play και τα παιδιά έχουν προσθέσει πολλά fix για καλύτερη μπαταρία ταχύτητα gps, γενικά μόλις βάλεις ελληνική είναι άλλο τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση, μάλλον θα πρέπει το ρίξω στη μελέτη. Η επίσημη κινέζικη έχει ελληνικά? Για το playstore δεν πειράζει, περνάει μετά με εφαρμογη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, μάλλον θα πρέπει το ρίξω στη μελέτη. Η επίσημη κινέζικη έχει ελληνικά? Για το playstore δεν πειράζει, περνάει μετά με εφαρμογη...

 

H επίσημη κινέζικη έχει κινέζικα και αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Μόλις πήρα το redmi pro απο ελληνικό κατάστημα και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα.

1) Η ρομ είναι μαιμού και η κάμερα θολή. Το έστειλα πίσω στο κατάστημα και τους είπα αν μπορούν να εγκαταστήσουν την ελληνική. Μου απαντούν ότι θα χρειαστεί γύρω στις 15 μέρες για τους ξεκλειδώσει η xiomi το κινητό. Η αλήθεια είναι οτι δεν σκαμπάζω και πολλά και το οτι η ρομ είναι μαιμού μου το είπε φίλος που το κοίταξε στο miui.com

Διαβάζω πολλά θετικά σχόλια για την ελληνική ρομ και απ ότι καταλαβαίνω αξίζει τον κόπο. Η κάμερα είναι θολή λόγω ρομ, υπάρχει κάποιος που να είχε παρόμοιο πρόβλημα;

Ο χρόνος που μου δίνει το κατάστημα είναι λογικός;

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Μόλις πήρα το redmi pro απο ελληνικό κατάστημα και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα.

1) Η ρομ είναι μαιμού και η κάμερα θολή. Το έστειλα πίσω στο κατάστημα και τους είπα αν μπορούν να εγκαταστήσουν την ελληνική. Μου απαντούν ότι θα χρειαστεί γύρω στις 15 μέρες για τους ξεκλειδώσει η xiomi το κινητό. Η αλήθεια είναι οτι δεν σκαμπάζω και πολλά και το οτι η ρομ είναι μαιμού μου το είπε φίλος που το κοίταξε στο miui.com

Διαβάζω πολλά θετικά σχόλια για την ελληνική ρομ και απ ότι καταλαβαίνω αξίζει τον κόπο. Η κάμερα είναι θολή λόγω ρομ, υπάρχει κάποιος που να είχε παρόμοιο πρόβλημα;

Ο χρόνος που μου δίνει το κατάστημα είναι λογικός;

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά εκ των προτέρων...

Καλορίζικο! Και γω το πήρα πριν μια βδομάδα! Είναι πολύ εύκολη η διαδικασία! Τα παιδιά έχουν φτιάξει λεπτομερέστατο οδηγό! Η άδεια για το ξεκλείδωμα του bootloader δόθηκε σε μένα σε 12 ωρες ίσως και λιγότερο!

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έδινα πίσω το τηλέφωνο και θα έπαιρνα άλλο, δεν είναι λογικό σε καινούργιο τηλέφωνο να μην δουλεύει σωστά η κάμερα, από την στιγμή που δεν σκαμπαζεις και πολλά αυτό το τηλέφωνο δεν σου κάνει πάρε κάποιο με global rom π. Χ redmi note 4 snapdragon.

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως νομίζω ότι το μεγάλο πρόβλημα του τηλεφώνου είναι η amoled οθόνη που αρχίζει να μου παρουσιάζει στη μισή οθόνη μια ροζ απόχρωση ενώ καιρό τώρα στην πάνω γραμμή έχει μείνει αποτύπωμα από τις μπάρες σήματος και τις ονομασίες των δικτύων.
Link to comment
Share on other sites

Κλασικό πρόβλημα τον amoled, εγώ στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κατι ακόμα.

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος αν θελει να μου στειλει ενα λινκ για να περασω την ελληνικη ρομ;

Μπες στην ελληνική κοινότητα εκεί έχει όλους τους οδηγούς πως θα την περάσεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα,

 

Ήρθε ο ξάδερφός μου και μου έφερε το κινητό του, το Redmi Pro με πρόβλημα στο ξεκλείδωμα! Βάζει το μοτίβο του αλλά του το βγάζει λάθος. Δοκίμασε μετά να κάνει reset τον κωδικό μέσω την Google αλλά και πάλι δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη, ενώ του εμφανίζει το σχετικό μήνυμα στην οθόνη της συσκευής του, χτυπάει κανονικά για τον εντοπισμό και τα σχετικά, όταν πάει να βάλει τον κωδικό που έδωσε μέσω google πριν από λίγη ώρα δεν του τον δέχεται. Έχει ξανά αναφερθεί κάποιο παρόμοιο περιστατικό;

 

Η επιλογή προς το παρόν για Hard Reset θέλουμε να την αποφύγουμε καθώς τις επαφές και τις έχει μόνο μέσα στην συσκευή αποθηκευμένες και όχι σε κάποιο λογαριασμό της Google ή της Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις το τηλέφωνο στο αφτί δεν σβήνει η οθόνη ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ένα καλυμπραρισμα στον proximity sensor με πια ρομ είσαι;; εμένα δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ειχα το redmi pro και ειχα προβληματα με τα data εχανε το σημα..

Αυτο το μοντελο τι λεει πως ειναι η κατασταση του ;

Τι εννοείς φίλε μου; ένα redmi pro υπάρχει αυτό που έχουμε όλοι, δεν έχει κυκλοφορήσει άλλο ακόμα.

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μια βοήθεια γιατί έχω απελπιστεί, δεν μπορεί να είμαι ο μόνος στον κόσμο που αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα και μάλιστα σε 2 συσκευές...

 

Λοιπόν, το πρόβλημα είναι το εξής: Όσο το κινητό δεν το χειρίζομαι με data (πχ απλά πλοηγούμε στα μενού, παίζω κάποιο παιχνίδι κτλ) δείχνει ότι το σήμα του είναι locked σε LTE. Μια χαρά δηλαδή. Όταν ξεκινήσω να χρησιμοποιώ data (πχ κατεβάζω κάτι από playstore, κάνω μια κλήση στο viber, πλοηγούμε σε chrome ή reddit κτλ) μετά από λίγα δευτερόλεπτα χάνει εντελώς τη σύνδεση με data και μετά επανέρχεται με σκέτο "Η" ή αν είμαι τυχερός με "Η+"...

 

Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα:

 

Αντικατάσταση συσκευής με καινούρια.

Root και flash διάφορων rom, όπως Globe rom, Miui.EU Dev rom, Miui.Eu stable rom, Ελληνική xtvr Rom.

Αντικατάσταση της κάρτας sim με καινούρια.

Δοκιμή της κάρτας sim στο sim 2 slot.

Δοκιμή διαφορετικής κάρτας sim στο κινητό μου.

Reset των APN και πέρασμα από την αρχή.

 

Να σημειωθεί ότι το δίκτυό μου είναι η Vodafone και μένω Αθήνα, οπότε δεν νομίζω ότι έχει σχέση με τα bands του 4g...

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που θα μπορούσα να δοκιμάσω και δεν μπορώ να πιστέψω ότι είμαι τόσο γκαντέμης που έπεσα σε 2 ελαττωματικές συσκευές με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα...

Όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω βρει κάποια λύση για το πρόβλημά μου στο ίντερνετ, ούτε κάποιον που να έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εμένα (αν και πολλοί αντιμετωπίζουν θέματα με το 4g, αλλά διαφορετικής φύσης).

 

Σας παρακαλώ, οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί δεόντως... Το κινητό είναι απίστευτο και δεν θέλω να το αντικαταστήσω με κάτι άλλο μόνο και μόνο για αυτό το (πολύ ενοχλητικό) πρόβλημα...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by hondacivic_s
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γίνεται παντα ή μονο σε ενα σημείο?

Γιατι μπορει ναι μεν να δειχνει 4g (για κλησεις) ομως οταν απαιτήσει δεδομενα να το γυρνάει σε 3g λογω κακου σηματος.

 

Αν δεν έχεις παει, κανε βολτα σε διαφορες περιοχες και τσεκαρε

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γίνεται παντα ή μονο σε ενα σημείο?

Γιατι μπορει ναι μεν να δειχνει 4g (για κλησεις) ομως οταν απαιτήσει δεδομενα να το γυρνάει σε 3g λογω κακου σηματος.

 

Αν δεν έχεις παει, κανε βολτα σε διαφορες περιοχες και τσεκαρε

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Το είχα σκεφτεί κι εγώ αρχικά, αλλά μέχρι τώρα το έχω τσεκάρει σε Παγκράτι-Νέο Κόσμο-Μοναστηράκι-Νέα Ιωνία και πάντα η ίδια συμπεριφορά... Δεν νομίζω να είναι θέμα κακού σήματος, σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Αλλη εταιρια δοκιμασες?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Η αλήθεια είναι ότι άλλη εταιρία δεν έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω κάποια διαθέσιμη Cosmote με data. Πάντως άλλη Vodafone που δοκίμασα (της αρραβωνιαστικιάς μου) που στο κινητό της (xiaomi 3s prime) στον ίδιο χώρο λειτουργεί κανονικότατα χωρίς να χάνει το 4G, στο δικό μου κάνει τα ίδια, οπότε μάλλον είναι κάτι σχετικό με το τηλέφωνο μου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...