Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή τιμή, το μαγαζί δεν το ξέρω, άραγε με τι μαϊμού ρομ το στέλνουν;; γράφει ότι έχει ελληνικό μενού.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς την θήκη αυτή; ειναι οκ;

http://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-redmi-pro-tpu-xryso-14388/?ref=bestprice.gr

την εχω βρει ebay και 5 € αλλα θα εχω το κινητο την Παρασκευή.

Την εχω βρει σε και αλλα Ελληνικα μαγαζια εως και 21 €.

http://www.stoucky.gr/XIAOMI-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/ipaky-evrithike-theke-setheasmo-silikones-tpu-kai-plastiko-yia-xiaomi-redmi-pro-chresafi.html

 

Πρόταση για καλό γυαλί ;

Link to comment
Share on other sites

Καλό γυαλί εγώ πήρα full cover mofi το μόνο που έκατσε πολύ ωραία.

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://m.aliexpress.com/item/32767032391.html

 

Αυτό εδώ είναι.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις πήρα το Redmi pro και πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Θεματάκι όμως με το ότι δεν με αφήνει να μπω με δαχτυλικό αποτύπωμα στο app της Πειραιώς γιατί το βρήκε root. Μπορώ να το κάνω unroot με κάποιο τρόπο? Φοράει την Global 8.0.4. stable...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις πήρα το Redmi pro και πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Θεματάκι όμως με το ότι δεν με αφήνει να μπω με δαχτυλικό αποτύπωμα στο app της Πειραιώς γιατί το βρήκε root. Μπορώ να το κάνω unroot με κάποιο τρόπο? Φοράει την Global 8.0.4. stable...

Η Ρομ που φοράς είναι μαϊμού φίλε, αποκλείεται να είναι global stable, αφού δεν υπάρχει global rom για αυτό το τηλέφωνο, καλύτερα να του περάσεις την ελληνική ρομ stable.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η Ρομ που φοράς είναι μαϊμού φίλε, αποκλείεται να είναι global stable, αφού δεν υπάρχει global rom για αυτό το τηλέφωνο, καλύτερα να του περάσεις την ελληνική ρομ stable.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ, αλλά αυτά γράφει, αυτά γράφω και γω. Θα το δοκιμάσω να βάλω την Ελληνική, από θέμα root όμως τι παίζει? Ααα, λινκ παρακαλώ?

Edited by athankar75
Link to comment
Share on other sites

Μπες στην ελληνική κοινότητα και θα βρεις τα πάντα και πως θα την περάσεις, η ελληνική stable δεν είναι ρουτ αν θέλεις μπορείς να την κάνεις.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Ζητώ συγνώμη γιατι σίγουρα το θέμα έχει αναφερθεί πιο πριν, αλλά δεν έχω καθόλου χρόνο και εχω αναλάβει να στησω το τηλ του αφεντικου....(έμπλεξα).

 

Αγορασε ένα XIAOMI REDMI PRO απο Gearbest. Παρελαβε σήμερα και το κινητο φόραγε την MIUI 7.3 Stable 7.3.7.0 (MHQCNDE). Με το που το άνοιξε άρχισε την αναβάθμιση στην MIUI V8.1.2.0 MHQCNDI Stable.

 

Υπάρχουν δυπ ερωτήματα.

1) Δεν έχει ελληνική γλώσσα

2) Δεν μπορω να προσθέσω Google Account απο τα Settings...

 

Τι κάνουμε παιδιά?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.....

 

Αν θες κάτι γρήγορο μέχρι να βρεις άκρη εγκατέστησε τα Google play κτλπ από εδώ;

http://www.stechguide.com/install-google-play-store-on-miui-8-devices/

Το είχα για 15 μέρες και έτρεχε μια χαρά ένα μνμ για το Google services σου βγάζει καμία φορά αλλά το αγνοείς!

Έχεις την επίσημη rom με Google play.

Link to comment
Share on other sites

Γεια αας. Έχω αυτή την rom. ΔΕν ξέρω πως χαρακτητίζετε stable ή develop αλλά είναι πάρα πολύ καλή. Το μόνο παράπονο είναι ότι για κάποιο λόγο δεν μου έχει στο πληκτρολόγιο μικρόφωνο για να κράφω με την φωνή. Δεν είναι θέμα πληκτρολογίου δοκίμασα διάφορα. Ξέρει κανείς αν πρέπει να αλλάξω ρομ που δεν θα το ήθελα ή πως μπορώ να το βάλω;

 

υγ Φίλος με το ίδιο κινητό άλλη ρομ έχει φωνητική πληκτρολόγηση.

https://drive.google.com/open?id=0B5OhlYUoGKcZeGNqVE1pVkhORTg

Edited by a_christoforos
Link to comment
Share on other sites

Γεια αας. Έχω αυτή την rom. ΔΕν ξέρω πως χαρακτητίζετε stable ή develop αλλά είναι πάρα πολύ καλή. Το μόνο παράπονο είναι ότι για κάποιο λόγο δεν μου έχει στο πληκτρολόγιο μικρόφωνο για να κράφω με την φωνή. Δεν είναι θέμα πληκτρολογίου δοκίμασα διάφορα. Ξέρει κανείς αν πρέπει να αλλάξω ρομ που δεν θα το ήθελα ή πως μπορώ να το βάλω;

 

υγ Φίλος με το ίδιο κινητό άλλη ρομ έχει φωνητική πληκτρολόγηση.

https://drive.google.com/open?id=0B5OhlYUoGKcZeGNqVE1pVkhORTg

Βαλε το swype απο το play store.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα σας

Όποιος έχει δοκιμάσει ή όποιος θέλει να εξυπηρετήσει ας μου πει αν υποστηρίζει ant+ όπως το Mi Max...

 

Μέσω αυτής της εφαρμογής μπορεί εύκολα, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quantrity.anttester

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γεια αας. Έχω αυτή την rom. ΔΕν ξέρω πως χαρακτητίζετε stable ή develop αλλά είναι πάρα πολύ καλή. Το μόνο παράπονο είναι ότι για κάποιο λόγο δεν μου έχει στο πληκτρολόγιο μικρόφωνο για να κράφω με την φωνή. Δεν είναι θέμα πληκτρολογίου δοκίμασα διάφορα. Ξέρει κανείς αν πρέπει να αλλάξω ρομ που δεν θα το ήθελα ή πως μπορώ να το βάλω;

 

υγ Φίλος με το ίδιο κινητό άλλη ρομ έχει φωνητική πληκτρολόγηση.

https://drive.google.com/open?id=0B5OhlYUoGKcZeGNqVE1pVkhORTg

Η Ρομ που φοράει είναι develop από xiaomi. eu είναι λίγο παλιά μπορείς να περάσεις την τελευταία. Λογικά φοράς twrp recovery.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μη με πυροβολησετε...χαχαχα εχω κολλησει και δεν μπορω να διαλεξω το j7 2016 ή το Xiaomi Redmi 4 3/32 ? ας πουμε οτι το χρημα δε παιζει ρολο τι θα προτινατε; και τα 2 αν ειναι μονο απο Ελλαδα θα τα παρω...και μονο απο μεγάλα μαζια... και οχι πειραματα με ΡΟΜ κτλπ...πειτε καμμια ιδεα γιατι εχω κολλήσει άσχημα...Ευχαριστ και μη πυροβολησετε!χαχα

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια μη με πυροβολησετε...χαχαχα εχω κολλησει και δεν μπορω να διαλεξω το j7 2016 ή το Xiaomi Redmi 4 3/32 ? ας πουμε οτι το χρημα δε παιζει ρολο τι θα προτινατε; και τα 2 αν ειναι μονο απο Ελλαδα θα τα παρω...και μονο απο μεγάλα μαζια... και οχι πειραματα με ΡΟΜ κτλπ...πειτε καμμια ιδεα γιατι εχω κολλήσει άσχημα...Ευχαριστ και μη πυροβολησετε!χαχα[/quote

λαθος νημα συγνωμη

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις πήρα το Redmi pro και πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Θεματάκι όμως με το ότι δεν με αφήνει να μπω με δαχτυλικό αποτύπωμα στο app της Πειραιώς γιατί το βρήκε root. Μπορώ να το κάνω unroot με κάποιο τρόπο? Φοράει την Global 8.0.4. stable...

 

Να παρεις τηλέφωνο στην τράπεζα Πειραιώς και να του κάνεις παράπονα. Δεν εχουν κανενα δικαίωμα να εξετάζουν το κινητο σου αν είναι rooted ή όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να παρεις τηλέφωνο στην τράπεζα Πειραιώς και να του κάνεις παράπονα. Δεν εχουν κανενα δικαίωμα να εξετάζουν το κινητο σου αν είναι rooted ή όχι.

 

Εμένα πάντως μου δουλεύει μια χαρά η εφαρμογή της Πειραιώς στο κινητό μου την τελευταία ελληνική φοράω και ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου δουλεύει μια χαρά η εφαρμογή της Πειραιώς στο κινητό μου την τελευταία ελληνική φοράω και ροοτ

Ωραία. Μου λες ακριβως ποιά να την περάσω. Επίσης, το τηλέφωνο τελικά δεν έχει root,το τσέκαρα με το rootchecker. Από τη πειραιώς μου λένε ότι μάλλον φταίει η επιλογή secure element από τον κατασκευαστή. Ούτε καν ξερω τι είναι αυτό και αν διορθώνεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω 4 φίλους που έχουν τη συσκευή πέρασα σε εναν china developer μιας και είχε θέματα με τη κινεζο μουλτι αλλά εχει άλλο πρόβλημα, υπάρχει θέμα με τα fonts και τα Ελληνικά... Υπάρχει καμία λύση, εχω ψάξει πολύ αλλά δε βρηκα ακρη... Λιγη βοήθεια γιατί θέλουν και οι άλλοι τις official για τα hassle free updates δε τους πειράζει να μην έχει Ελληνικό μενου αλλά οχι και να μη μπορούν να διαβάζουν Ελληνικά....
Link to comment
Share on other sites

Που δεν διαβαζουν ελληνικά;

Καλύτερα να βάλεις την ελληνική , η China έχουν γενικά θέματα, βάλε μια stable ελληνική να απογειωθεί το τηλέφωνο και κάθε 2-3 μήνες που βγάζει stable την περνάς manual.

 

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Που δεν διαβαζουν ελληνικά;

Καλύτερα να βάλεις την ελληνική , η China έχουν γενικά θέματα, βάλε μια stable ελληνική να απογειωθεί το τηλέφωνο και κάθε 2-3 μήνες που βγάζει stable την περνάς manual.

 

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

 

Μέσα σε κάποια apps πχ στο facebook feed έτσι όπως scrollαρει σε καποια σημεία που έχει Ελληνικά τα δείχνει αλαμπουρνέζικα, το πρόβλημα ειναι κατα 99%τα fonts το πως να το λύσω δε ξερω, κατέβασα μερικά στη τύχη απο το themes της xiaomi δεν είχε διαφορά... :wacko::wacko: Το να βάλω σε όλους την Ελληνική είναι πολύ δουλειά για εμένα και χωρίς κέρδος κιόλας να κάτσω ΕΓΩ να τους φτιάξω accounts και να κάνω αιτήσεις για ξεκλείδωμα bootloader κλπ κλπ για όλους δε παίζει... :worry: Αν εχει κάποιος λύση στα fonts με τις official roms σίγουρα θα μου λύσει τα χέρια...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε κάποια apps πχ στο facebook feed έτσι όπως scrollαρει σε καποια σημεία που έχει Ελληνικά τα δείχνει αλαμπουρνέζικα, το πρόβλημα ειναι κατα 99%τα fonts το πως να το λύσω δε ξερω, κατέβασα μερικά στη τύχη απο το themes της xiaomi δεν είχε διαφορά... :wacko::wacko: Το να βάλω σε όλους την Ελληνική είναι πολύ δουλειά για εμένα και χωρίς κέρδος κιόλας να κάτσω ΕΓΩ να τους φτιάξω accounts και να κάνω αιτήσεις για ξεκλείδωμα bootloader κλπ κλπ για όλους δε παίζει... :worry: Αν εχει κάποιος λύση στα fonts με τις official roms σίγουρα θα μου λύσει τα χέρια...

 

Κατέβασε και βάλε το font απο αυτή τη σελίδα https://www.google.gr/amp/s/xiaomininja.com/2016/05/12/xiaomi-made-a-custom-font-for-miui-8-and-you-can-download-it/amp/ Εμφανίζει κανονικά τα ελληνικά οπου και να έχω μπει.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και βάλε το font απο αυτή τη σελίδα https://www.google.gr/amp/s/xiaomininja.com/2016/05/12/xiaomi-made-a-custom-font-for-miui-8-and-you-can-download-it/amp/ Εμφανίζει κανονικά τα ελληνικά οπου και να έχω μπει.

 

Το ειχα βρεί και εγώ αυτό, το κατέβασα και δε μπορούσα να το περάσω... :O

edit: ΝΟΜΙΖΩ πως βρήκα τρόπο να τα περάσω...

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...