Jump to content

[OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα παραγγελία προχθές για ένα dash charge car charger, tempered glass screen protector και karbon fiber case, δηλώνοντας premium delivery. Μου ήρθε ειδοποίηση από DHL ότι αύριο παραλαμβάνω!!!! ΑΠΙΘΑΝΟ!!!

Η θήκη είναι φοβερή. Την έχω κι εγώ. Όταν βάλεις το tempered glass πες μας πως είναι. Πχ καλή εφαρμογή και αν φαίνεται χοντρο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

26/7 η παραγγελία, 3/8 έτοιμο για αποστολή, 8/8 στα χέρια μου (Μαρούσι). Για να δούμε.. Το one το είχα παραλάβει νωρίτερα απο το αναμενόμενο.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα παραγγειλα και εγω το OP3 την πέμπτη 28 με standard shipping αλλα στο e-mail που μου στειλανε εχει shipping method priority και σε εσας ετσι ηταν?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα ένα tempered glass από την oneplus και μου γράφει αποστολή με PLPOST. Ξέρουμε κάτι για αξιοπιστία και αν ισχύουν οι χρόνοι παράδοσης που δίνουν?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tommy1984
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα παραγγειλα και εγω το OP3 την πέμπτη 28 με standard shipping αλλα στο e-mail που μου στειλανε εχει shipping method priority και σε εσας ετσι ηταν?

 

Ναι, "PriorityESU". https://forums.oneplus.net/threads/priority-esu-what-is-it.453136/

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κυκλοφορεί το λευκό/χρυσό... (δυνατότητα παραγγελίας)
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Σημερα παρηγγειλα κι εγω το oneplus 3 μαζι με μια karbon και μια flip cover case με standard shipping.Απ' οτι ειχα διαβασει στο φορουμ χρειαζονται περιπου 4 ημερες μεχρι να γινει dispatched το πακετo και επειτα περιπου μια εβδομαδα μεχρι να φτασει στον τελικο προορισμο του.Επειτα λοιπον απο την παραγγελια, τοσο στο μειλ που μου εστειλε η oneplus, οσο και στο status της παραγγελιας στο σαιτ αναφερει estimated shipment date 29.08.2016.Ειναι φυσιολογικο αυτο? Οχι οτι εχω προβλημα να περιμενω αλλα οσο γρηγοροτερα τοσο το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ρώτησα σε site του εξωτερικού για χρόνους παράδοσης ανά χώρα (είχε ανάλογο thread) και μου είπαν ότι θέλει προσοχή γιατί υπάρχουν αναφορές ότι έχει "κλέψει" η oneplus πελάτες χωρίς να στείλει το κινητό.. ξέρετε κάτι ή μούφα οι φήμες;;
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μόλις σήμερα, 6 μέρες νωρίτερα απο το αναμενόμενο. Standard shipping. Έφυγε χθες απο Πολωνία και μέσω Γερμανίας έφτασε Σπάτα και τέλος στο γραφείο μου.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ρώτησα σε site του εξωτερικού για χρόνους παράδοσης ανά χώρα (είχε ανάλογο thread) και μου είπαν ότι θέλει προσοχή γιατί υπάρχουν αναφορές ότι έχει "κλέψει" η oneplus πελάτες χωρίς να στείλει το κινητό.. ξέρετε κάτι ή μούφα οι φήμες;;

Μου φαίνεται ότι αυτό που διάβασες είναι ότι να ναι δεν μπορεί να στέκει αυτό γιατί παραγγελίες έχουν κωδικό αποστολής και στην dhl υπογράφεις όταν παίρνεις το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! Σκεφτομαι να παραγγειλω αυτες τις μερες το εργαλειο και εγω οταν παω να κανω την διαδικασια λεει Estimated dispatch date Aug 29, 2016 και Estimated Delivery 3 Sep.. Ειναι λογικό αυτο?? Τι κάνουν όλο αυτο το χρονικό διαστημα του Αυγουστου..Μηπως να το παραγγειλω στα τέλη του μήνα? Και επισης αν εκεινη την ωρα που ερθει το πακετο λειπω απο το χωρο που εχω βαλει για παραδοση τι γινεται?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! Σκεφτομαι να παραγγειλω αυτες τις μερες το εργαλειο και εγω οταν παω να κανω την διαδικασια λεει Estimated dispatch date Aug 29, 2016 και Estimated Delivery 3 Sep.. Ειναι λογικό αυτο?? Τι κάνουν όλο αυτο το χρονικό διαστημα του Αυγουστου..Μηπως να το παραγγειλω στα τέλη του μήνα? Και επισης αν εκεινη την ωρα που ερθει το πακετο λειπω απο το χωρο που εχω βαλει για παραδοση τι γινεται?

 

Ισως να μην έχουν απόθεμα.Εγινε χαμός με την κινητάρα.Καλύτερα περίμενε λίγες μέρες ακόμα να δεις αν θα σου βγαζει και πιο μετά την ίδια ημερομηνία.Αν λείπεις όταν θα έρθει, κάνε μια εξουσιοδότηση σε κάποιον εμπιστοσύνης για να παραλάβει αυτός.Επίσης καλό θα είναι 2 μέρες πριν φτάσει το δέμα, να ενημερώσεις και την μεταφορική ότι θα το παραλάβει άλλος με εξουσιοδότηση για να το σημειώσουν.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην έχουν απόθεμα.Εγινε χαμός με την κινητάρα.Καλύτερα περίμενε λίγες μέρες ακόμα να δεις αν θα σου βγαζει και πιο μετά την ίδια ημερομηνία.Αν λείπεις όταν θα έρθει, κάνε μια εξουσιοδότηση σε κάποιον εμπιστοσύνης για να παραλάβει αυτός.Επίσης καλό θα είναι 2 μέρες πριν φτάσει το δέμα, να ενημερώσεις και την μεταφορική ότι θα το παραλάβει άλλος με εξουσιοδότηση για να το σημειώσουν.

 

Γιατί όταν παραλαμβάνεις το δέμα βγάζεις ταυτότητα? Μπορει να ξερει ο αλλος ποιος εισαι? Οκ βάζεις υπογραφη αλλα αν πεις ειμαι ο τάδε ζητάνε τίποτα στοιχεια ?

 

Επίσης μπορεις να ξέρεις πότε ακριβώς θα φτάσει? Πως πάει με την διαδρομή?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν παραλαμβάνεις το δέμα βγάζεις ταυτότητα? Μπορει να ξερει ο αλλος ποιος εισαι? Οκ βάζεις υπογραφη αλλα αν πεις ειμαι ο τάδε ζητάνε τίποτα στοιχεια ?

 

Επίσης μπορεις να ξέρεις πότε ακριβώς θα φτάσει? Πως πάει με την διαδρομή?

 

Εννοειται ότι θα σου ζητήσουν ταυτότητα.Εμένα μου ζητησανε.

 

Συνήθως από την στιγμή που φεύγει από Βουδαπέστη (Ουγγαρία) κάνει 2-3 εργασιμες για να το παραλάβεις.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται ότι θα σου ζητήσουν ταυτότητα.Εμένα μου ζητησανε.

 

Συνήθως από την στιγμή που φεύγει από Βουδαπέστη (Ουγγαρία) κάνει 2-3 εργασιμες για να το παραλάβεις.

 

Οπότε μάλλον θα είναι καλυτερα να βάλω ως διεύθυνση παραλαβής τον χωρο που εργάζομαι

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον θα είναι καλυτερα να βάλω ως διεύθυνση παραλαβής τον χωρο που εργάζομαι

 

Κι εγω το ίδιο έκανα.Αν στην πόλη που δουλεύεις έχει κατάστημα η μεταφορική, μπορεις να τους παρεις και να τους πεις να κάνεις παραλαβή απο καταστημα.Ετσι θα γλυτώσεις μια μέρα!!! ;)

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Έβαλα παραγγελία προχθές το βράδυ και έγω το τερατακι. Αλλά μου βγάζει εκτιμώμενη ημερομηνία στις 3 Σεπτεμβρίου. Είναι φυσιολογικό αυτό; παραπάνω από μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι φαίνεται πως δεν έχουν διαθέσιμο αυτή τη στιγμή... Βέβαια δεν νομίζω να αργήσουν τόσο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πότε θα παραλάβουν νέα μοντέλα... Ίσως και αυτοί δεν περίμεναν τέτοια ζήτηση, ή δεν μπορούν να ανταποκριθούν...

 

Παιδιά ρώτησα σε site του εξωτερικού για χρόνους παράδοσης ανά χώρα (είχε ανάλογο thread) και μου είπαν ότι θέλει προσοχή γιατί υπάρχουν αναφορές ότι έχει "κλέψει" η oneplus πελάτες χωρίς να στείλει το κινητό.. ξέρετε κάτι ή μούφα οι φήμες;;

 

Δεν γίνεται να έχει κλέψει... Τι είναι, ο ψιλικατζής του ebay? :p

Άσε που με τη χρήση PayPal δεν θα σε κλέψει... Βάλε ένα λινκ αν μπορείς από εκεί που το διάβασες...

 

Παιδια καλησπερα!

Σημερα παρηγγειλα κι εγω το oneplus 3 μαζι με μια karbon και μια flip cover case με standard shipping.Απ' οτι ειχα διαβασει στο φορουμ χρειαζονται περιπου 4 ημερες μεχρι να γινει dispatched το πακετo και επειτα περιπου μια εβδομαδα μεχρι να φτασει στον τελικο προορισμο του.Επειτα λοιπον απο την παραγγελια, τοσο στο μειλ που μου εστειλε η oneplus, οσο και στο status της παραγγελιας στο σαιτ αναφερει estimated shipment date 29.08.2016.Ειναι φυσιολογικο αυτο? Οχι οτι εχω προβλημα να περιμενω αλλα οσο γρηγοροτερα τοσο το καλυτερο.

 

Η διαθεσιμότητα αλλάζει... Δεν είναι συγκεκριμένη... Πριν παραγγείλεις στο έγραφε πότε θα το στείλουν και πότε θα φτάσει...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ από χθες βράδυ να πάρω το τηλ και μου πετάει σφάλμα το site.

Τους μιλησα στο support και μου είπαν ότι έχει θέμα το site τους και να προσπαθήσω σε 24 ώρες ξανά. Πόσο άκυρο;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουν θέμα με διαθεσιμότητα εγώ έβαλα το βράδυ 1/8 τη παραγγελία με PayPal και μου λέει στις 3/9 θα παραλάβω. Και όταν τικαρα το fast delivery πάλι 3/9 μου έλεγε. Οπότε σίγουρα δεν έχουν διαθεσιμότητα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουν θέμα με διαθεσιμότητα εγώ έβαλα το βράδυ 1/8 τη παραγγελία με PayPal και μου λέει στις 3/9 θα παραλάβω. Και όταν τικαρα το fast delivery πάλι 3/9 μου έλεγε. Οπότε σίγουρα δεν έχουν διαθεσιμότητα.

 

Τον ρώτησα και γι'αυτό και μου είπε δεν έχουν κανένα θέμα, ούτε παίζει ρόλο ποιο από τα δύο θα πάρω, το γκρι ή το χρυσό. Προσπαθώ από το αγγλικό site (εδώ μένω) και η διαθεσιμότητα λέει 15 αυγούστου, μα μου'πε ότι σίγουρα θα'ρθει νωρίτερα. Τι να πω...

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...