Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πλαίσιο δν είναι το ίδιο υπάρχουν κάποιες διαφορές και στο πάνω μέρος και στο κάτω μέρος. Πχ στο κάτω μέρος το note 4 έχει δεξιά και αριστερά από το βύσμα βίδες ενώ το Χ όχι.

Τρία μοντέλα υπάρχουν ,κι οι διαφορές είναι αυτές που έχω στη φωτογραφία παραπάνω

Για το Redmi Note 4 έχω πάρει, λάθος λινκ είχα βάλει :wacko:

 

Άρα να μην μπω καν στον κόπο να αλλάξω μόνο το τζάμι; Εϊναι τρομερά δύσκολο; :blink: Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω καινούργια οθόνη με 70 ευρώ, απ' τη στιγμή που με 120-140 αγοράζω καινούργιο (και καλύτερο) κινητό.

Δεν είναι τρομερά δύσκολο, είναι αδύνατον. Χρειάζετσαι LCD seperator όπως ανέφερα παραπάνω, μετά loca, uv lamp, και τεράστια εμπειρία για να το πετύχεις. Κοινώς, πας σε κάποιον επαγγελματία, αν είσαι Αγγλία θα βρεις σίγουρα, αν είσαι ελλάδα, στείλε μου πμ. Εγώ ολόκληρη οθόνη αλλάζω με 40€ περίπου σ αυτό, κακώς πολύ κακώς πήρες τζάμι, αυτά πωλούνται μόνο για μαζικό refurbish οθονών

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας σκεφτομαι να αγορασω το redmi note 4 4g ram / 64gb rom μου το προτεινετε ;; αλλα ειμαι αναμεσα και στο mi a1 επειδη εχει πολυ καλη καμερα τι μου προτεινετε απο αυτους που εχουν ενα απο τα 2 ;; ευχαριστω πολυ !!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.που μπορώ να βρω την ελληνική ρομ για το κινητό μας και αν υπάρχει κάποιος οδηγός για να την περάσω.Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.που μπορώ να βρω την ελληνική ρομ για το κινητό μας και αν υπάρχει κάποιος οδηγός για να την περάσω.Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Θα βρεις την ρομ με τις οδηγίες στο παρακάτω λινκ.

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/365

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις την ρομ με τις οδηγίες στο παρακάτω λινκ.

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/365

 

να σαι καλά φίλος σε ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό, η μπαταρία του αρκετά ικανοποιητική αν προσέχεις λίγο data κλείνεις εφαρμογές κτλ αλλά η κάμερα του απογοητεύει αρκετά.. (πρώην κάτοχος redmi note 4 3/64 )

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.

Ο αδερφός μου το σκεφτεται σαν κινητό το συγκεκριμένο λογω των χαρακτηριστικων,αλλα επειδή το miui δεν του αρεσε καθολου και ειναι φαν του στοκ, υπαρχει καποια ρομ δοκιμασμενη που να τη βαλουμε με το που το παρει ωστε να το λειτουργει ετσι χωρις θεματα;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Μήπως πήρε κανένας σας την πολυπόθητη επίσημη αναβάθμιση σε Νουγκάτ;;;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.

Ο αδερφός μου το σκεφτεται σαν κινητό το συγκεκριμένο λογω των χαρακτηριστικων,αλλα επειδή το miui δεν του αρεσε καθολου και ειναι φαν του στοκ, υπαρχει καποια ρομ δοκιμασμενη που να τη βαλουμε με το που το παρει ωστε να το λειτουργει ετσι χωρις θεματα;

 

καλησπέρα, δεν το συνιστω απλα δεν υπαρχει κατι καλυτερο, τι ακριβως δεν του αρεσε? το android μπορει να παρει απειρες παραμετροποιησεις.

Μπορει να αλλαξει πχ launcher, theme, icons και πολλα πραγματα να το κανει διαφορετικο.

 

Καλησπέρα σε όλους!Μήπως πήρε κανένας σας την πολυπόθητη επίσημη αναβάθμιση σε Νουγκάτ;;;

 

καλησπέρα, παντως φιλος που αγορασε τωρα το 4/64 με snap εχει πανω 7.1.1 νομιζω, παντως 7 εχει, δεν θυμαμαι αν εχει Miui 8 ή 9 ομως.

Δεν εχει βγαλει αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, δεν το συνιστω απλα δεν υπαρχει κατι καλυτερο, τι ακριβως δεν του αρεσε? το android μπορει να παρει απειρες παραμετροποιησεις.

Μπορει να αλλαξει πχ launcher, theme, icons και πολλα πραγματα να το κανει διαφορετικο.

 

 

 

καλησπέρα, παντως φιλος που αγορασε τωρα το 4/64 με snap εχει πανω 7.1.1 νομιζω, παντως 7 εχει, δεν θυμαμαι αν εχει Miui 8 ή 9 ομως.

Δεν εχει βγαλει αναβαθμιση?

Αυτά με τον σναπντραγκον απο οτι βλέπω παίρνουν την αναβαθμιση.Καποιος με μιντιατεκ ομως;;;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εβαλα μια καρτα whats up σε ενα καινουργιο xiaomi redmi note 4 global version που πηρα και οπου και ναμαι εξω μου πιανει H+ και 3G.

Εννοειται στις ρυθμισεις τις σιμ εχω βαλει preferred to LTE.

Το κουλο ειναι οτι οταν παω σπιτι μου και συνδεθω στο wifi μου αμεσως πιανει 4g. αμα κλεισω το wifi αυτοματως πεφτει παλι σε 3g / H+.

 

Ψαχνω εδω και 5 μερες δε βρισκω λυση με τιποτα!!!!

Edited by Hamurabi
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εβαλα μια καρτα whats up σε ενα καινουργιο xiaomi redmi note 4 global version που πηρα και οπου και ναμαι εξω μου πιανει H+ και 3G.

Εννοειται στις ρυθμισεις τις σιμ εχω βαλει preferred to LTE.

Το κουλο ειναι οτι οταν παω σπιτι μου και συνδεθω στο wifi μου αμεσως πιανει 4g. αμα κλεισω το wifi αυτοματως πεφτει παλι σε 3g / H+.

 

Ψαχνω εδω και 5 μερες δε βρισκω λυση με τιποτα!!!!

Έχεις ζητήσει από την Cosmote να ενεργοποιήσει το 4g?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο που εχεις να κανεις στειλε ενα sms 4g στο 1333

αν η απαντηση ειναι η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε με επιτυχια τοτε παει να πει οτι δεν ειχες ενεργοποιημενο το 4g και με αυτο το sms ενεργοποιηθηκε πλεον και εχεις κανονικα 4g

αν η απαντηση ειναι η υπηρεσια ειναι ηδη ενεργοποιημενη τοτε ψαξτο για το τι φταιει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, δεν το συνιστω απλα δεν υπαρχει κατι καλυτερο, τι ακριβως δεν του αρεσε? το android μπορει να παρει απειρες παραμετροποιησεις.

Μπορει να αλλαξει πχ launcher, theme, icons και πολλα πραγματα να το κανει διαφορετικο.

 

Έρχεται από νεξους και εγώ που έχω το mi 4 έχω βάλει custom nougat και είναι λες και έχω άλλο κινητό σε θέμα απόδοσης και multitasking επομένως ας πούμε ότι δεν έχει και τις καλύτερες εντυπώσεις από το στενό του κύκλο. Δεν απορρίπτεται το Miui εντελώς απλά και η άλλη εναλλακτική είναι μια πολύ safe επιλογή.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Τα beta mtk έχουν πάρει καιρό 9 μιουι ,τα stable δεν νομίζω να πήγαν στο 9.

Το snapd πήρε την 9 από 8.5 μιουι stable την προηγούμενη Πέμπτη μιας κ έχω κ τα 2,το snap ειναι ανδροιτ 7 το μτκ αντροιτ 6 (7.11.6 beta εχω) και τα 2 μονο OTA APD τα κάνω.

Με βονταφ κ τα δύο το snap είναι ποιο καλό σε σήμα 4g ,επαρχία κ μες την πολη. Σαν χρήση μαρεσει το mtk περισσότερο ίσως γιατί τοχα παραπάνω καιρό σε χρήση μάλλον

Παντός στο mtk έστρωσε κ έχει καλύτερο μουλτιτασκ στην παραπάνω έκδοση από το snap αυτό είδα!

Edited by votis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ξέρει κανείς γιατί μετά την ενημέρωση σε xiaomi redmi note 4 σε MIUI Global 9.0.3.0(NCFMIEI)

δεν ανοίγει το chrome απο τις εγκατεστημένες εφαρμογές(βλέπε yahoo mail) και επίσης με το wifi

μετά την συμπλήρωση 7 ψηφίων στο κωδικό του ρούτερ κοκκινίζει το ΣΥΝΔΕΣΗ ενώ αυτό έπρεπε να γίνεται μετά τα 10 ψηφία αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ενα note 4 mediatek ενος φιλου, φορτιζει πολυ γρηγορα μεσα σε μιση ωρα αλλα και πεφτει η μπαταρια πολυ γρηγορα. Τελευταια εκδοση εχει 8.5.3.0. Πιο πολυ για αλλαγη μπαταριας το βλεπω. Υπαρχει καποιο αξιοπιστο μαγαζι για αγορα? Ειναι απο κινα το κινητο. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα η μπαταρία. Είναι θέμα MTK επεξεργαστή και αναβάθμισης που έγινε. Το κινητό υποστηρίζει ταχεία φόρτιση. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Το αντικατέστησα με note 4 με snap. Φορτίζει αργά αλλά η μπαταρία διαρκεί αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα η μπαταρία. Είναι θέμα MTK επεξεργαστή και αναβάθμισης που έγινε. Το κινητό υποστηρίζει ταχεία φόρτιση. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Το αντικατέστησα με note 4 με snap. Φορτίζει αργά αλλά η μπαταρία διαρκεί αρκετά.

 

Σευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντησή σου. Βασικά μέσα σε 10 λεπτά μπορεί να πάει από το 30% σε 70%, δεν νομίζω αυτό να είναι ταχεία φόρτιση (με την έννοια κάτι φυσιολογικό). Υπάρχει κάποια λύση? Format ή κάτι άλλο>

Edited by spinos
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντησή σου. Βασικά μέσα σε 10 λεπτά μπορεί να πάει από το 30% σε 70%, δεν νομίζω αυτό να είναι ταχεία φόρτιση (με την έννοια κάτι φυσιολογικό). Υπάρχει κάποια λύση? Format ή κάτι άλλο>

 

Είναι στα τελευταία της η μπαταρία σου. Δοκίμασε factory reset αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν θα λυθεί. Παράγγειλε μια μπαταρία από κάπου και όταν έρθει προσπαθείς να την αλλάξεις (δεν είναι και ακατόρθωτο από όσο έχω δει).

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ πολύ...αν και μπερδεύτηκα λιγάκι...οι απόψεις διίστανται. Υπάρχει κάποιος που να έχει αλλάξει μπαταρία, να προτείνει κάποια αυθεντική?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...