Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Καινούργια στο Forum και έχω μια ερώτηση για το καινούργιο μου redmi note 4.αγορασμενο από Ελλάδα.... Με περασμένη ελληνική rom αν τα λέω και καλά γιατί είμαι ψιλοασχετη

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.εχω το εξής πρόβλημα.. Όταν μου στέλνουν μνμ στο viper η στο messenger εάν δεν βρίσκονται ανοιχτά στην προσωρινή μνήμη δεν δέχομαι μνμ καθ φαίνομαι και off line. Οι ρυθμίσεις είναι όλες ενεργοποιήμενες... Ο μόνος τρόπος για να έρχονται είναι να τις κλειδώσω στην προσωρινή μνήμη... Τι μπορώ να κάνω για να διορθωθεί;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Καινούργια στο Forum και έχω μια ερώτηση για το καινούργιο μου redmi note 4.αγορασμενο από Ελλάδα.... Με περασμένη ελληνική rom αν τα λέω και καλά γιατί είμαι ψιλοασχετη

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.εχω το εξής πρόβλημα.. Όταν μου στέλνουν μνμ στο viper η στο messenger εάν δεν βρίσκονται ανοιχτά στην προσωρινή μνήμη δεν δέχομαι μνμ καθ φαίνομαι και off line. Οι ρυθμίσεις είναι όλες ενεργοποιήμενες... Ο μόνος τρόπος για να έρχονται είναι να τις κλειδώσω στην προσωρινή μνήμη... Τι μπορώ να κάνω για να διορθωθεί;;;;

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-MIUI-8/

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θεωρώ ως ο συγκεκριμένος οδηγός μπορεί να εφαρμοστεί και σε mi4 ετσί;γιατί είχα και εγώ ένα μικρό θέμα με τις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα Xiaomi που έχουν android 6 και μετά μπορεί να χρησιμοποιείτε τον παραπάνω οδηγό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.... Πραγματικά δεν μπορούσα να φανταστώ όλες αυτές τις ρυθμισεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο που δεν έφτιαξε ακόμα είναι το αναδυόμενη εικονίδιο στο viper

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ψαχνω για ενα καλο γυαλακι απο alli εκει στα 4-5€ με τις λιγότερες απώλειες στα πλαινα λόγω 2.5D. Έχει να προτείνει κάποιος παρακαλώ

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

για το viber αν δεν εμφανίζετε το αναδυόμενο έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις της εφαρμογής Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. έχω παραγγείλει από το geekbuying το κινητό..

Αλλα από τις 31/1 έχει κολλήσει στο ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ

τι κάνω σε αυτή την περίπτωση.. πήρα τηλ στα ΕΛΤΑ και μου έδωσαν το τηλ του τελωνείου αλλά δεν μου το σήκωσαν εκεί..

Θα πρέπει να πληρώσω κάτι...? Τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. έχω παραγγείλει από το geekbuying το κινητό..

Αλλα από τις 31/1 έχει κολλήσει στο ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ

τι κάνω σε αυτή την περίπτωση.. πήρα τηλ στα ΕΛΤΑ και μου έδωσαν το τηλ του τελωνείου αλλά δεν μου το σήκωσαν εκεί..

Θα πρέπει να πληρώσω κάτι...? Τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση?

 

Ευχαριστώ

 

σχεδον ποτε δε το σηκωνουν... δε μπορεις να κανεις κτ... θα το κοστολογησουν αυτοι το κινητο, θα βγει γυρω στα 48-60€...

οταν ερθει στο ταχυδρομιο της περιοχης σου θα φερει ο ταχυδρομος ειδοποιητηριο να πας να πληρωσεις κ να το παρεις.. εκτος κ αν βλεπεις απο το tracking number οτι εχει φτασει κ πας μονος σου..

Link to comment
Share on other sites

σχεδον ποτε δε το σηκωνουν... δε μπορεις να κανεις κτ... θα το κοστολογησουν αυτοι το κινητο, θα βγει γυρω στα 48-60€...

οταν ερθει στο ταχυδρομιο της περιοχης σου θα φερει ο ταχυδρομος ειδοποιητηριο να πας να πληρωσεις κ να το παρεις.. εκτος κ αν βλεπεις απο το tracking number οτι εχει φτασει κ πας μονος σου..

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

ξέρουμε πόσες ημέρες θα πάρει περίπου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

ξέρουμε πόσες ημέρες θα πάρει περίπου?

 

με τα εως τωρα δεδομενα... απο 5 εως 25.......υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Με τι ταχυδρομείο σου το έστειλαν? China post η κάτι άλλο?

Γιατί σπάνια σταματάνε τελωνείο, εκτός και αν είσαι τόσο άτυχος.

Επέλεξα την οικονομική λύση που είχε γιατί η ακριβή κάτι έλεγε ότι θα έπρεπε να δηλωθεί στο τελωνείο

Απ ότι βλέπω γράφει Registered Airmail στο Courier Name

Μπορώ να κάνω κάτι για να γλιτώσω την χρέωση από το τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το ίδιο μαγαζί με τον ίδιο τρόπο ταχυδρομείου παρέλαβα στο σπίτι μου σαν συστημένο!!

 

Μήπως παίζει ρόλο αν έχεις επιλέξει ES STOCK ? (Ευρωπαϊκή αποθήκη) ή οχι? αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει γιατί σκοπεύω να κάνω αγορά

είδα και αυτό: http://www.etotalk.com/xiaomi-redmi-note4-332gb-gray_p15409.html που έχει επιλογή για την συσκευασία αν καταλαβαίνω σωστά No logo, No word box

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επέλεξα την οικονομική λύση που είχε γιατί η ακριβή κάτι έλεγε ότι θα έπρεπε να δηλωθεί στο τελωνείο

Απ ότι βλέπω γράφει Registered Airmail στο Courier Name

Μπορώ να κάνω κάτι για να γλιτώσω την χρέωση από το τελωνείο?

 

Αυτό που ζητάς είναι παράνομο και ως εκ τούτου απαγορεύεται η οποιοδήποτε συζήτηση σε θέματα παράκαμψης τελωνείου. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! ερώτηση αν περάσω πάνω απο την global stable την dev για να εχω τα ελληνικά, υπάρχει περίπτωση να χάσω εφαρμογές κλπ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! ερώτηση αν περάσω πάνω απο την global stable την dev για να εχω τα ελληνικά, υπάρχει περίπτωση να χάσω εφαρμογές κλπ?

 

φυσικά.

Θα σου κάνει format.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου φίλε μου! να είσαι καλά

 

δε κάνει τίποτα,σε ότι μπορούμε βοηθάμε.;)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς γίνεται με την ελληνική γλώσσα? Η official global εχει μόνο αγγλικά. Αφου εισάγεται πλέον επίσημα στην Ελλάδα θα υποστηρίζει και ελληνικά ή θα είναι πάλι κάποια πειραγμένη ρομ με ελληνικά και χωρίς αναβάθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς γίνεται με την ελληνική γλώσσα? Η official global εχει μόνο αγγλικά. Αφου εισάγεται πλέον επίσημα στην Ελλάδα θα υποστηρίζει και ελληνικά ή θα είναι πάλι κάποια πειραγμένη ρομ με ελληνικά και χωρίς αναβάθμισεις?

 

Κάτσε να δούμε αν είναι τελικά το mtk ή το sd που θα έρθει ελλάδα και θα δούμε τι ρομ θα φοράει.

Είχε βγει πάντως golbal με ελληνικά(την έχω)αλλά την κατέβασαν γιατί σε αρκετούς έβγαζε προβλήματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! ερώτηση αν περάσω πάνω απο την global stable την dev για να εχω τα ελληνικά, υπάρχει περίπτωση να χάσω εφαρμογές κλπ?

Λάθος απάντηση σου έδωσαν. Αν περάσεις dev πάνω απο stable δε χρειάζεται να κάνεις reset, επομένως δε χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος απάντηση σου έδωσαν. Αν περάσεις dev πάνω απο stable δε χρειάζεται να κάνεις reset, επομένως δε χάνεις τίποτα.

 

Κάνει μόνο του.Το γράφει μόλις πατήσεις να γίνει η ενημέρωση.

Been there,done that.Οπότε δεν είναι λάθος η απάντηση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνει μόνο του.Το γράφει μόλις πατήσεις να γίνει η ενημέρωση.

Been there,done that.Οπότε δεν είναι λάθος η απάντηση.

Αν το κάνεις απ την εφαρμογή στο κινητό δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Εκτός αν το άλλαξαν πρόσφατα. Αυτό που λες, σίγουρα γίνεται ανέκαθεν αν πας απο dev σε stable, γιατί θεωρεί πως πας σε παλαιότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις απ την εφαρμογή στο κινητό δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Εκτός αν το άλλαξαν πρόσφατα. Αυτό που λες, σίγουρα γίνεται ανέκαθεν αν πας απο dev σε stable, γιατί θεωρεί πως πας σε παλαιότερη έκδοση.

 

Πριν ένα μήνα το έκανα.

Μου το έκανε και τις δύο φορές(με μια επιφύλαξη).

Τώρα μένει να δούμε αν θα το κάνει και στον φίλο,αν το δοκιμάσει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...