Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

rom 8 global stable 8.5.0.0

 

Nα ο ένοχος.

έχεις μούφα unofficial rom και αυτή είναι που σου προκαλεί τα όποια προβλήματα έχεις.

εδώ έχεις οδηγίες για να περάσεις την κανονική.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εμπειρικά ποια ρομ λέτε να περάσω? και έλεγα για μια φορά να μην το πειράξω το κινητό να το κρατήσω όπως ήρθε
Link to comment
Share on other sites

και εμπειρικά ποια ρομ λέτε να περάσω? και έλεγα για μια φορά να μην το πειράξω το κινητό να το κρατήσω όπως ήρθε

 

η θα περάσεις την Global stable από εδώ

ή την ρομ της Ελληνικής κοινότητας.

Εγώ προσωπικά αν και θα ήθελα την Ελληνική,έχω την Global Stable,γιατί βαριέμαι πολύ με το φλασάρισμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

rom 8 global stable 8.5.0.0 η καρτα 3g το κινητο ειναι οπως ηρθε δεν πειραξα κατι ουτε εφαρμογες εχω πλην viber και SwiftKey Keyboard

Μηπως εννοεις 8.0.5.0?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πρώτα ένα ευχαριστώ για την βοήθεια με το Νumber Fixer που μου διόθρωσε την αναγνώριση στα μηνύματα. Τώρα άλλο πρόβλημα πολύ κουλό και δε μπορώ να βρω μια άκρη μάλλον όλα τα περιέργα σε μένα τυχαίνουν. Για να περάσει το τηλέφωνο από wifi σε mobile data θέλει reboot. To έχει συναντήσει κανείς αυτό? Το τηλέφωνο δε το έχω πειράξει ξαναλέω (ακόμα) είναι από geek και φοράει MIUI 8.0 STABLE 8.0.5.0.0(MBFCNDG) είναι το 3/64 με Vodafone. Eπίσης στην οθόνη κλειδώματος δεν μου βγάζει με τίποτα τις ειδοποιήσεις του Viber, Messenger αν δεν τρέχουν στο background όπου έχει ρυθμίσεις έχω πάει και τις έχω τσεκάρει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πρώτα ένα ευχαριστώ για την βοήθεια με το Νumber Fixer που μου διόθρωσε την αναγνώριση στα μηνύματα. Τώρα άλλο πρόβλημα πολύ κουλό και δε μπορώ να βρω μια άκρη μάλλον όλα τα περιέργα σε μένα τυχαίνουν. Για να περάσει το τηλέφωνο από wifi σε mobile data θέλει reboot. To έχει συναντήσει κανείς αυτό? Το τηλέφωνο δε το έχω πειράξει ξαναλέω (ακόμα) είναι από geek και φοράει MIUI 8.0 STABLE 8.0.5.0.0(MBFCNDG) είναι το 3/64 με Vodafone. Eπίσης στην οθόνη κλειδώματος δεν μου βγάζει με τίποτα τις ειδοποιήσεις του Viber, Messenger αν δεν τρέχουν στο background όπου έχει ρυθμίσεις έχω πάει και τις έχω τσεκάρει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ας μη βγαζει το εικονιδιο των δεδομενων, εχει κανονικα data.

Οσο για τις ειδοποιησεις που δεν σου βγαζει κλειδωσε τις εφαρμογες να μην κλεινουν οταν κανει εκκαθαριση μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν από λίγο παρέλαβα το redmi note 4 3/32 από το e-shop.gr. Σε σχέση με το 3 πολύ πιο στιβαρό και πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Το άνοιξα και διαπίστωσα ότι φοράει την MIUI Global Stable 8.0 8.0.3.0 (MBFMIDG).

Δεν έχει καθόλου κινέζικες εφαρμογές μέσα, άρα φαντάζομαι ότι είναι η global stable;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν από λίγο παρέλαβα το redmi note 4 3/32 από το e-shop.gr. Σε σχέση με το 3 πολύ πιο στιβαρό και πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Το άνοιξα και διαπίστωσα ότι φοράει την MIUI Global Stable 8.0 8.0.3.0 (MBFMIDG).

Δεν έχει καθόλου κινέζικες εφαρμογές μέσα, άρα φαντάζομαι ότι είναι η global stable;

Ναι ειν η επίσημη global stable και δε χρειάζεται να πειράξεις τίποτα. Κάνεις κανονικά τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,το βρηκα σε ενα ελληνικο σαιτ στα 210 ευρω το 3-64 ,νομιζω ειναι πολυ καλη τιμη ,ειμαι κατοχος του νοτε 3 προ και επειδη χρειαζεται αρκετα(οθονη 2η φορα πλαισιο μπαταρια)οποτε νομιζω οτι ειναι καλυτερη επιλογη αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα

 

Ηθελα να αγορασω το Xiaomi redmi note 4 αλλα εμαθα οτι εχει προβλημα το 4G με μια συγκεκριμενη μπαντα της Wind η ερωτηση μου ειναι εχει το ιδιο προβλημα και το Xiaomi mi max με την συγκεκριμενη μπαντα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση το βρηκα στο ε σοπ στα 179 αλλα λεει οτι δεν υπαρχει ελληνικο μενου εχουν βγαλει ρομ για αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση το βρηκα στο ε σοπ στα 179 αλλα λεει οτι δεν υπαρχει ελληνικο μενου εχουν βγαλει ρομ για αυτο ?

Με την καινούρια αναβάθμιση έχει και ελληνικά ή global Rom.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση το βρηκα στο ε σοπ στα 179 αλλα λεει οτι δεν υπαρχει ελληνικο μενου εχουν βγαλει ρομ για αυτο ?

 

στις official rom του κινητου αυτου, πλεον οταν κανεις update μεσω wifi,

αποκτουν ελληνικη γλωσσα και απλως την επιλεγεις-ενεργοποιεις

απο τη λιστα γλωσσων (settings, additional, language)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ΉΡΘΕ...

Γνωρίζει κάποιος πόση Ώρα να κάνω την πρώτη φόρτιση???

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ΉΡΘΕ...

Γνωρίζει κάποιος πόση Ώρα να κάνω την πρώτη φόρτιση???

 

Όση ώρα θες, τα κινητά πλέον δεν χρειάζονται συγκεκριμένη φόρτιση την πρώτη φορά

Link to comment
Share on other sites

Που πάω για να κάνω το κλείδωμα τω εφαρμογών που θέλω ώστε να μην κλείνουν?? Ευχαριστώ!!!
Πατας το αριστερο touch που σου δειχνει ποιες εφαρμογες τρεχουνε.Εαν συρεις προς τα κατω αυτη που θες να "κλειδωσεις" θα δεις ενα λουκετακι, το πατας και εχεις κλειδωσει την εφαρμογη.Εαν κανεις εκκαθαριση μνημης θα δεις οτι αυτη που κλειδωσες δεν την κλεινει!:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...