Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά λέω να πάρω το redmi note 4 στα 64GB. Ξερω ότι με το 32GB η μόνη διαφορά είναι στον συγχρονισμό 1.8 το 32GB ενώ τα 64GB στα 2.15. Πόσο ελεύθερο χώρο αφήνει το 32?

 

Θεωρώ πως για την διαφορά τιμές συμφέρει το 64αρι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παίδες επανέρχομαι:

είχα πάρει το κινητό από vickmall και είχα επιλέξει (λόγω βλακείας) κάποια multilanguage rom. 8.0.5.0.0 stable λέει.

επειδή είναι custom rom δεν παίρνει ενημερώσεις ΟΤΑ.

 

Θέλω να βάλω μια official rom, ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω? Υπάρχει κάποιος οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

Για να πάτε στην ελληνική (αυτή που έχει η miui.gr stable ή dev) κάνετε το εξής:

1) Αίτηση στην Xiaomi για ξεκλείδωμα bootloader (θα έρθει μήνυμα μετά από 2-20 μέρες το πολύ , μπορείτε να την κάνετε και αν δεν έχετε ακόμα το κινητό από τον υπολογιστή)

2)Πέρασμα με οδηγό από miui.gr την China dev (αυτό για να ξεκλειδώσει ο bootloader, πολλές φορές ξεκλειδώνει και με china stable αλλά 100% με dev)

3)Ξεκλείδωμα του bootloader

4)Μετά πέρασμα των ελληνικών stable ή dev

5) Μετά η ανανέωση θα γίνεται κάτεβάζοντας χειροκίνητα την ανανεωμένη ROM από το miui.gr και πέρασμα στο κινητό του αρχείου και επιλογή του από το εικονίδιο uplaoder που έχει μέσα το κινητό

 

Η ελληνικές έχουν multilang πολλές γλώσσες, πλήρως την ελληνική, σβησμένες τις κινεζιές , καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, και γενικά άλλο κινητό

Edited by AkisZ
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Για να πάτε στην ελληνική (αυτή που έχει η miui.gr stable ή dev) κάνετε το εξής:

1) Αίτηση στην Xiaomi για ξεκλείδωμα bootloader (θα έρθει μήνυμα μετά από 2-20 μέρες το πολύ , μπορείτε να την κάνετε και αν δεν έχετε ακόμα το κινητό από τον υπολογιστή)

2)Πέρασμα με οδηγό από miui.gr την China dev (αυτό για να ξεκλειδώσει ο bootloader, πολλές φορές ξεκλειδώνει και με china stable αλλά 100% με dev)

3)Ξεκλείδωμα του bootloader

4)Μετά πέρασμα των ελληνικών stable ή dev

5) Μετά η ανανέωση θα γίνεται κάτεβάζοντας χειροκίνητα την ανανεωμένη ROM από το miui.gr και πέρασμα στο κινητό του αρχείου και επιλογή του από το εικονίδιο uplaoder που έχει μέσα το κινητό

 

Η ελληνικές έχουν multilang πολλές γλώσσες, πλήρως την ελληνική, σβησμένες τις κινεζιές , καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, και γενικά άλλο κινητό

 

για να περασεις ελληνικη gtv θελεις twrp recovery ,δεν μπορεις να το κανεις με τον προεγκατεστημενο updater γτ δεν ταιριαζουν τα keys, για να περασεις twrp πρεπει το κινητο να μπει σε fastboot και να δωσεις εντολη απο το minimal adb να φλασαρει το νεο recovery.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω ακουσει πολλα καλα για το κινητο και το σκεφτομαι σοβαρα για αγορα. Μπορω να σας κανω 2 ερωτησεις; 1ον το σαρ του κινητου ποιο ειναι; και 2ον απο που μπορω να το παρω απο Ελλαδα κομπλε με ελληνικα μεσα κ playstore ετοιμο; Σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ομορφα ευχαριστω. Καποιος να μου πει και το σαρ αν γινεται.

 

ακριβες νουμερο δε θυμαμαι να σου πω... αλλα ειναι πολυ χαμηλοτερο απο iphones και samsungs.....!!!! οποτε εισαι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

ακριβες νουμερο δε θυμαμαι να σου πω... αλλα ειναι πολυ χαμηλοτερο απο iphones και samsungs.....!!!! οποτε εισαι μια χαρα!

 

Το Sar του s7 είναι 0,26. είναι πιο κάτω από αυτό???!!

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ακριβες νουμερο δε θυμαμαι να σου πω... αλλα ειναι πολυ χαμηλοτερο απο iphones και samsungs.....!!!! οποτε εισαι μια χαρα!
Από iphone σχεδόν ολοι ειν χαμηλότεροι, αλλά τη samsung άστο λίγοι την φτάνουν

 

Σε ευχαριστω φιλε μου απλα αν μπορει καποιος να μου πει με σιγουρια γιατι εχω προβλημα υγειας

κατά μέσο όρο τα μοντέλα της xiaomi έχουν μέγιστο sar περίπου 0.35W/kg στη GSM900 μπάντα. Το να ασχολείται κάποιος με το SAR στις μέρες μας είναι ανούσιο, σε wcdma/lte οι τιμές είναι πάρα πολύ χαμηλές (0.08-0.2 συνήθως), ποιος μπαίνει ίντερνετ σε gsm (2G) και μάλιστα με κακή κάλυψη δικτύου ώστε να φτάσει τη μέγιστη τιμή sar;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου απλα αν μπορει καποιος να μου πει με σιγουρια γιατι εχω προβλημα υγειας

 

Το SAR της συσκευής μας: 0,560 W/Kg

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δουλέψει στον Chrome το swype για μπρος - πισω στις σελίδες?

 

Καμία απάντηση εδώ??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο εκει κ περα στο θεμα του tempered glass υπαρχει προβλημα.. οτι κ να βρεις θα καλυπτει ισα ισα την φωτιζομενη οθονη κ οχι ολοκληρη την οθονη, και αυτο γτ οι ακρες της οθονης ειναι καμπυλωτες (curved 2.5D)...

 

Τελικα με tempered glass τι κάνουμε;

Κάπου πηρε το ματι μου οτι αυτο που δινει το vickmall ειναι αρκετα καλο. Ισχυει;

Κατι απο ebay ισως (που ειναι και οικονομικότερα)

 

 

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με tempered glass τι κάνουμε;

Κάπου πηρε το ματι μου οτι αυτο που δινει το vickmall ειναι αρκετα καλο. Ισχυει;

Κατι απο ebay ισως (που ειναι και οικονομικότερα)

 

 

 

Maktheo

 

Ισχύει. Εγώ έδωσα +5$ για να μου τοποθετησουν το tempered glass από το vickmall (το έχει στις επιλογές κατα την παραγγελία) και κάθεται τέλεια.

Ίσως ένα μήνυμα στο vickmall να βοηθήσει για το ποιο tempered βάζουν.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε αναβάθμιση και έχει μέσα την ελληνική γλώσσα;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε αναβάθμιση και έχει μέσα την ελληνική γλώσσα;

Δεν έχει ολοκληρωθεί πλήρως η μετάφραση για να μπει στη stable

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,μια ερώτηση θέλω να κάνω. Το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου;

 

φυσικά και έχει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω ρομ οφισιαλ σε νοτε 4 διάβασα τους οδηγούς και προσπάθησα να αλλάξω τη ρομ άλλα δεν βλέπει τη συσκευή το λαπτοπ με τίποτα,ήθελα να ξεκλειδώσω μποτλοαντερ έκανα τη διαδικασία μουρθε κ το μνμ στο κινητό αλλά δεν το βλέπει το λαπτοπ με 7αρια με τίποτα.ξέρει κάποιος κάποιο μαγαζί να το στείλω και να αλλάξει ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,εχει βρει κανεις τροπο να αυξησουμε την ενταση?θεωρω οτι ειναι αρκετα χαμηλο και το ηχειο και το ακουστικο στις κλησεις,αυτο βεβαια ειναι λιγο υποκειμενικο,αλλα εγω στη δουλεια μου που βρισκεται σε θορυβωδες περιβαλλον,εχω σοβαρο προβλημα.Πριν με το 3 ειχα βαλει Randon κερνελ που απο κει ανεβαζε αρκετα.Εδω σε MTK υπαρχει κατι?Εκανα μια προσπαθεια με MTKenginearing mode που εχει επιλογη για Audio ρυθμισεις,αλλα δεν καταφερα τιποτα καθως διαφερει πολυ ο Hellio απο προηγουμενες εκδοσεις,αν καποιος εχει βρει κατι δοκιμασμενο,θα με βοηθουσε πολυ,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω ρομ οφισιαλ σε νοτε 4 διάβασα τους οδηγούς και προσπάθησα να αλλάξω τη ρομ άλλα δεν βλέπει τη συσκευή το λαπτοπ με τίποτα,ήθελα να ξεκλειδώσω μποτλοαντερ έκανα τη διαδικασία μουρθε κ το μνμ στο κινητό αλλά δεν το βλέπει το λαπτοπ με 7αρια με τίποτα.ξέρει κάποιος κάποιο μαγαζί να το στείλω και να αλλάξει ρομ?

 

Έβαλες τους τους κατάλληλους οδηγούς να το αναγνωρίση ? ( MTK_Driver_Installer_.1352 ext)

Έβαλες Fastboot ROM Dev για να μπορεί να ξεκλειδώσει ?

Τα έκανες όλα αυτά σε 64bit λειτουργικό ?

Μπήκες σε Fastboot mode στο κινητό ?

Χρειάζονται κάποιες προυποθέσεις για να ξεκλειδώσεις

-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,εχει βρει κανεις τροπο να αυξησουμε την ενταση?θεωρω οτι ειναι αρκετα χαμηλο και το ηχειο και το ακουστικο στις κλησεις,αυτο βεβαια ειναι λιγο υποκειμενικο,αλλα εγω στη δουλεια μου που βρισκεται σε θορυβωδες περιβαλλον,εχω σοβαρο προβλημα.Πριν με το 3 ειχα βαλει Randon κερνελ που απο κει ανεβαζε αρκετα.Εδω σε MTK υπαρχει κατι?Εκανα μια προσπαθεια με MTKenginearing mode που εχει επιλογη για Audio ρυθμισεις,αλλα δεν καταφερα τιποτα καθως διαφερει πολυ ο Hellio απο προηγουμενες εκδοσεις,αν καποιος εχει βρει κατι δοκιμασμενο,θα με βοηθουσε πολυ,ευχαριστω

Στον dial δίνουμε *#*#3646633#*#*

Στο μενού που ανοίγει επιλέγουμε την καρτέλα Hardware Testing και από εκεί πάμε διαδοχικά Audio>Volume>Voice εδώ επιλέγουμε τις τιμές που θέλουμε να έχουν τα επίπεδα έντασης του τηλεφώνου set>ok και κάνουμε επανεκκίνηση (θα πρέπει να κάνεις κάποιες δοκιμές ανεβάζοντας σιγά σιγά τις τιμές).

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...