Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε το morelocale2 και άλλαξε το region σε ελληνικό και έτσι θα έρχονται σωστά οι εφαρμογές.

 

Athanaso77 έχουμε να τα πούμε καιρό !!!! Πολύ χάρηκα !!! Πρέπει να είναι ροοτ η συσκευή η τρέχει και έτσι αφλασαριστο ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θέλει root.

 

Θέλει ροοτ μόλις το κατέβασα !!! Να σας ρωτήσω κάτι παιδιά άμα γίνει ροοτ πάνε οι αναβαθμίσεις στο αέρα !!! Το ξέρω ότι είναι νηπιακής κατηγορίας οι ερωτήσεις μου αλλά μπορώ να το μάθω αλλιώς !!

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_462199.html?wid=4&admitad_uid=2c52286cffa7cf645e2c648817bf1c17

 

 

Αξίζει να το πάρω απο GEABEST Η να το πάρω απο VICKMALL 180d και 194d αντίστοιχα

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_462199.html?wid=4&admitad_uid=2c52286cffa7cf645e2c648817bf1c17

 

 

Αξίζει να το πάρω απο GEABEST Η να το πάρω απο VICKMALL 180d και 194d αντίστοιχα

 

ή απο geek $180

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να παιξεις με "καθαρη" ρομ το Vickmall ειναι μονοδρομος και για μενα και πιο αξιοπιστο απο ολα .

ΑΛΛΑ

Περιμενε λιγο να ξεκαθαρισει το θεμα μα το τελωνειο ( δες εδω στις τελευταιες σελιδες ) και μετα κανε την κινηση σου μην σου βγει ο κουκος αηδονι ( ή παρτο απο μια ευρωπαικη αποθηκη )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περνάτε την ελληνικη ROM από miui.gr να ησυχάσετε ? εκεί έχει οδηγούς πως
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περνάτε την ελληνικη ROM από miui.gr να ησυχάσετε ? εκεί έχει οδηγούς πως

 

Η απλά μένεις με την global που περιμένουμε τα ελληνικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Απλά οι Rom που έχουν εκεί είναι ελεγμένες και έχουν βελτιωθεί στο μέγιστο και βελτιώνονται. Βέβαια θέλει λίγο διαδικασία να τις περάσεις αλλά τελικά έχει άλλο κινητό Πετάει
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Απλά οι Rom που έχουν εκεί είναι ελεγμένες και έχουν βελτιωθεί στο μέγιστο και βελτιώνονται. Βέβαια θέλει λίγο διαδικασία να τις περάσεις αλλά τελικά έχει άλλο κινητό Πετάει

 

εντάξει δεν αντιλέγω,αλλά και η global ελεγμένη από την ίδια την xiaomi είναι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Καλημέρα !!! Έχει update η επίσημη china stable ?? Γιατί στο site miuicom δεν βγάζει κάτι σαν αναβάθμιση !!! Και έχω μια ερώτηση !!! Εμείς που έχουμε την global stable μπορούμε να κατεβάσουμε την china και να την περάσουμε χωρίς κάποιο root στο κινητό ;;; και πάλι αντίστροφα ;;;; ευχαριστώ πολύ !!

 

Στο Note 4 της γυναίκας πάντως ήρθε αναβάθμιση σε MIUI 8.1 (και είχε πολλά fix και καινούργια πραγματάκια).

 

Μπορείς εν μέρει να πας από China σε Global και το αντίστροφο, χωρίς root και χωρίς ξεκλείδωτο bootloader...

 

Εγώ π.χ. είχα China σαν της γυναίκας, και έβαλα Global... Απλά ήθελε κάποιο "πείραγμα" σε ένα αρχείο της ROM (αυτό που περιέχει τις προεγκατεστημένες εφαρμογές), το οποίο στη ROM που κατεβάζεις από XiaoMi είναι πολύ μεγάλο σε μέγεθος και δεν "περνάει" κατά την εγκατάσταση...

 

Η εγκατάσταση γίνεται με flashtool...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο Note 4 της γυναίκας πάντως ήρθε αναβάθμιση σε MIUI 8.1 (και είχε πολλά fix και καινούργια πραγματάκια).

 

Μπορείς εν μέρει να πας από China σε Global και το αντίστροφο, χωρίς root και χωρίς ξεκλείδωτο bootloader...

 

Εγώ π.χ. είχα China σαν της γυναίκας, και έβαλα Global... Απλά ήθελε κάποιο "πείραγμα" σε ένα αρχείο της ROM (αυτό που περιέχει τις προεγκατεστημένες εφαρμογές), το οποίο στη ROM που κατεβάζεις από XiaoMi είναι πολύ μεγάλο σε μέγεθος και δεν "περνάει" κατά την εγκατάσταση...

 

Η εγκατάσταση γίνεται με flashtool...

 

απο περιεργια κ μονο... θα ηθελα να μαθω τι πειραγμα εκανες σε αυτο το αρχειο... αν δε σου κανει κοπο. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ήθελα να ρωτήσω κατά πόσον κάποιος που έκανε την πρόσφατη αναβάθμιση σε China Stable 8.1.3.0 έχει προβλήματα με την διάρκεια της μπαταρίας. Βλέπω τα Google services και Google service framework επηρεάζουν σε μεγάλο βαθμό...

Link to comment
Share on other sites

απο περιεργια κ μονο... θα ηθελα να μαθω τι πειραγμα εκανες σε αυτο το αρχειο... αν δε σου κανει κοπο. :)

 

Kαι εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό...

Επίσης κάτι ακόμα.

Δοκίμασε κανείς να ξεκλειδώσει τον bootloader με global stable rom?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό...

Επίσης κάτι ακόμα.

Δοκίμασε κανείς να ξεκλειδώσει τον bootloader με global stable rom?

 

εγω... ξεκλειδωτος ειμαι.. ολα οκ..!

Link to comment
Share on other sites

εγω... ξεκλειδωτος ειμαι.. ολα οκ..!

Ξεκλειδωσες φορώντας την stable?μας γλυτώνει από πολύ κόπο...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσες φορώντας την stable?μας γλυτώνει από πολύ κόπο...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

το ειχα παραγγειλει με global... οποτε μετα για να το κανω root, επρεπε να το ξεκλειδωσω.. εκανα αιτηση, μετα απο 3-4 μερες την αποδεχτηκαν, κατεβασα την εφαρμογη απο το site, κ βουαλα..!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό...

Επίσης κάτι ακόμα.

Δοκίμασε κανείς να ξεκλειδώσει τον bootloader με global stable rom?

Δεν ξεκλειδωνει με global. Περνας china για να ξεκλειδωσεις ευκολα και μετα οτι θελεις.

το ελληνικο σαιτ εχει τα παντα και μια πολυ δραστηρια κοινοτητα που βγαζει καθε βδομαδα νεες εκδοσεις.

 

εγω... ξεκλειδωτος ειμαι.. ολα οκ..!

 

Αν σου ηρθε ξεκλειδωτο κατα πασα πιθανοτητα η ρομ ειναι μαιμουδια απο το store που το πηρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκλειδωνει με global. Περνας china για να ξεκλειδωσεις ευκολα και μετα οτι θελεις.

το ελληνικο σαιτ εχει τα παντα και μια πολυ δραστηρια κοινοτητα που βγαζει καθε βδομαδα νεες εκδοσεις.

 

 

 

Αν σου ηρθε ξεκλειδωτο κατα πασα πιθανοτητα η ρομ ειναι μαιμουδια απο το store που το πηρες

 

οχι οχι.. πρωτα εκανα ελεγχο να δω ειναι αν ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader μεσω των οδηγιων "διπλανου φορουμ", κ ηταν οντως κλειδωμενος... την 8,0,1,0 φορουσε το κινητο, κ με το που το ανοιξα μου εβγαλε την 8,0,3,0 κ τωρα εχω την 8,0,4,0

πιο γλοβαλ πεθαινεις :p

Link to comment
Share on other sites

απο περιεργια κ μονο... θα ηθελα να μαθω τι πειραγμα εκανες σε αυτο το αρχειο... αν δε σου κανει κοπο. :)

 

Το πείραγμα δεν το έκανα εγώ (δεν έχω φτάσει σε τέτοιο επίπεδο)...

 

Στο YouTube βρήκα τη συγκεκριμένη ROM με το πειραγμένο αρχειάκι...

Αν δεν κάνω λάθος (γιατί έχει κανά μήνα που το έκανα), το βιντεάκι είναι το παρακάτω...

 

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το πείραγμα δεν το έκανα εγώ (δεν έχω φτάσει σε τέτοιο επίπεδο)...

 

Στο YouTube βρήκα τη συγκεκριμένη ROM με το πειραγμένο αρχειάκι...

Αν δεν κάνω λάθος (γιατί έχει κανά μήνα που το έκανα), το βιντεάκι είναι το παρακάτω...

 

 

εχεις ελληνικο μενου? γτ επισημα ακομα τα xiaomi δεν εχουν ελληνικο μενου...... αναμενουμε ολοι μας

Link to comment
Share on other sites

εχεις ελληνικο μενου? γτ επισημα ακομα τα xiaomi δεν εχουν ελληνικο μενου...... αναμενουμε ολοι μας

οι επίσημες developer έχουν ελληνικά σε ποσοστό 97%

Link to comment
Share on other sites

οι επίσημες developer έχουν ελληνικά σε ποσοστό 97%

 

εκτος απο των παιδιων στο xiaomi-miui.gr που ξερω οτι εχει ελληνικα... απο εκει κ περα για developer δε γνωριζω, μιας κ δεν εχω περασει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

οι επίσημες developer έχουν ελληνικά σε ποσοστό 97%

Ρε μαγκες ναι. Κι εγω εχω περασει σε κλειδωμενο redmi note 3 (mtk) developer κι έχει ελληνικά κανονικα. Εδω κ 5-6 μηνες

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εν μέρει να πας από China σε Global και το αντίστροφο, χωρίς root και χωρίς ξεκλείδωτο bootloader...

 

Εγώ π.χ. είχα China σαν της γυναίκας, και έβαλα Global... Απλά ήθελε κάποιο "πείραγμα" σε ένα αρχείο της ROM (αυτό που περιέχει τις προεγκατεστημένες εφαρμογές), το οποίο στη ROM που κατεβάζεις από XiaoMi είναι πολύ μεγάλο σε μέγεθος και δεν "περνάει" κατά την εγκατάσταση...

 

Η εγκατάσταση γίνεται με flashtool...

 

απο περιεργια κ μονο... θα ηθελα να μαθω τι πειραγμα εκανες σε αυτο το αρχειο... αν δε σου κανει κοπο. :)

 

Kαι εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό...

 

εννοει το cust.img (στην china dev ειναι 456mb, στην global 369mb και αντικαθισταται με αλλο cust.img 16mb)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...