Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνα με αυτη την αναλυτικη παρουσιαση :

 

"Δυστυχώς, τόσο το RN4 όσο και ο φορτιστής του δεν ενσωματώνουν τεχνολογία φόρτισης ισάξια με τις πρόσφατες Quick Charge 2.0 και 3.0 της Qualcomm. Γι' αυτόν το λόγο, καλό είναι να το φορτίζετε όποτε έχετε την ευκαιρία και όπως εξάλλου είναι το προτεινόμενο για τη μακροζωία της μπαταρίας."

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παλικαρια ποση ωρα θελει να φορτισει το κινητο εως το 100 πανω κατω.. ?

και επισης ποσο screen on time εχετε με την χρηση που κάνετε.. ?

επισημάνετε ποια εκδοση εχετε x20 η χ25

Link to comment
Share on other sites

εχω το x20

καμια 2.5 ωρες πανω κατω για να φορτισει...

SOT παιζω στις 6-6.30 ωρες περιπου με αυτοματη φωτεινοτητα - Wifi - data

Link to comment
Share on other sites

3/64 έχω και βγάζω περίπου 4,5 ώρες οθόνης με 4g/WiFi και φωτεινότητα μη αυτόματη λίγο κάτω από την μέση.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω το x20

καμια 2.5 ωρες πανω κατω για να φορτισει...

SOT παιζω στις 6-6.30 ωρες περιπου με αυτοματη φωτεινοτητα - Wifi - data

 

απο οτι εχω δει σε σχόλια και για να το λες και εσυ θέλει πολύ ώρα για να φόρτιση :mad:

ειχα συνηθίσει με το note 3 pro που φόρτιζε πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

το χ20 και χ25 που λέτε,τι είναι;;:O

 

Ο επεξεργαστής, helio x20 και helio x25 (στην ουσία είναι το ίδιο chip με διαφορετικό χρονισμό). Από όσο ξέρω όμως το note 4 έχει μόνο τον x20 σε όλες τις εκδόσεις του, το redmi pro είναι που έχει τον x25 στην μεσαία και μεγάλη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής, helio x20 και helio x25 (στην ουσία είναι το ίδιο chip με διαφορετικό χρονισμό). Από όσο ξέρω όμως το note 4 έχει μόνο τον x20 σε όλες τις εκδόσεις του, το redmi pro είναι που έχει τον x25 στην μεσαία και μεγάλη έκδοση.

 

εχεις δικιο δικο μου λαθος το μπερδεψα με το redmi pro που στο 16αρι εχει χ20 και στα πιο μεγαλα χ25 :X

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήταν η δεύτερη φόρτιση που του έκανα.

Η μπαταρία κράτησε για μία ημέρα και 5ώρες και είχα screen on on time 4 ώρες και 49 λεπτά,έχοντας όλη μέρα το wifi ανοιχτό.

Καλούτσικα θα έλεγα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήταν η δεύτερη φόρτιση που του έκανα.

Η μπαταρία κράτησε για μία ημέρα και 5ώρες και είχα screen on on time 4 ώρες και 49 λεπτά,έχοντας όλη μέρα το wifi ανοιχτό.

Καλούτσικα θα έλεγα.

Θα στρώσει κ άλλο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Θα στρώσει κ άλλο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το ήθελα μη πω και ψέματα.:)

Εντάξει πάντως αν βγάζει σχετικά άνετα μια μέρα από τις 5 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ ας πούμε,θα είμαι είμαι ευχαριστημένος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από στρώσιμο της μπαταρίας μου βγάζει 15 ώρες σύνολο με 7 ώρες οθόνη με φουλ WiFi ελάχιστο data ελάχιστες κλήσεις και λίγο παιχνίδι και φωτεινότητα στο 1/3!! Καλά είναι
Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι αλλα με 2+ ωρες για πληρη φορτιση δεν λεει :p

 

από 19% φόρτισε σε 2 ώρες ακριβώς.

Δεν το λες και άσχημα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις Τώρα τελευταία από το vickmall? Να το πάρω με την Multilanguage Rom για να εχω και ελληνικά?

ή αν το πάρω από το geekbuying με official global rom? το καλό με το geek είναι ότι το δίνε φτηνότερα χωρίς θήκη και tempered και μπορώ να πάρω από αλλού ότι θέλω. το μόνο θέμα μου είναι αν έχουν ελληνικά γιατί είναι για ένα φίλο ο οποίος θέλει οπωσδήποτε ελληνικό μενού.

Αν ξεκλειδώσω τον bootloader δεν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση αφού η Xiaomi μας δίνει τον κωδικό ξεκλειδώματος?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις Τώρα τελευταία από το vickmall? Να το πάρω με την Multilanguage Rom για να εχω και ελληνικά?

ή αν το πάρω από το geekbuying με official global rom? το καλό με το geek είναι ότι το δίνε φτηνότερα χωρίς θήκη και tempered και μπορώ να πάρω από αλλού ότι θέλω. το μόνο θέμα μου είναι αν έχουν ελληνικά γιατί είναι για ένα φίλο ο οποίος θέλει οπωσδήποτε ελληνικό μενού.

Αν ξεκλειδώσω τον bootloader δεν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση αφού η Xiaomi μας δίνει τον κωδικό ξεκλειδώματος?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

 

 

Εξαρταται απο το τι θες να κανεις στην συνεχεια .

Δλδ εαν θες να βαλεις της Ελληνικης κοινοτητας ή οχι .

Εαν δεν θες Ελληνικα παρε απο το Vick με την multi .

Εαν θες παρτο με την multi Original CN Rom(Chinese&English) ή την Official Stable Global ROM(OTA update&No Greek Language)

Η Official Stable Global ROM δεν εχει ακομα Ελληνικα αλλα θα παρει συντομα καθως η μεταφραση ειναι κοντα στο 95% .

Το ξεκλειδωμα δεν επειρεαζει εγγυηση .

 

Εγω ειμαι υπερ της αγορας απο Vick ( απο εκει το παραγγειλα και εγω ) γιατι ειναι πιο επαγγελματιες σε ολα τους .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο το τι θες να κανεις στην συνεχεια .

Δλδ εαν θες να βαλεις της Ελληνικης κοινοτητας ή οχι .

Εαν δεν θες Ελληνικα παρε απο το Vick με την multi .

Εαν θες παρτο με την multi Original CN Rom(Chinese&English) ή την Official Stable Global ROM(OTA update&No Greek Language)

Η Official Stable Global ROM δεν εχει ακομα Ελληνικα αλλα θα παρει συντομα καθως η μεταφραση ειναι κοντα στο 95% .

Το ξεκλειδωμα δεν επειρεαζει εγγυηση .

 

Εγω ειμαι υπερ της αγορας απο Vick ( απο εκει το παραγγειλα και εγω ) γιατι ειναι πιο επαγγελματιες σε ολα τους .

 

Στο vickmall λέει ότι έχει ελληνικά δεν ισχύει ?

 

" Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catalan, Czech, Danish, German, Estonian, English, Spanish, Filipino, French, Croatian, Isizulu, Italian, Swahili, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Nederlands, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Romansh, Slovenian, Slovak, Finnish, Swedish, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Urdu, Arabic, Persian, Amharic, Hindi, Bengali, Thai, Burmese, Cambodia, Korean, Japanese, Traditional/Simplified Chinese "

 

το geekbuying το έχει 15usd φτηνότερα στην global τι να πω. Θα του πω του φίλου μου και ας αποφασίσει. Αλλιώς ας πάρει το redmi note 3 pro που φαντάζομαι θα έχει πλέον international έκδοση.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall λέει ότι έχει ελληνικά δεν ισχύει ?

 

" Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catalan, Czech, Danish, German, Estonian, English, Spanish, Filipino, French, Croatian, Isizulu, Italian, Swahili, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Nederlands, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Romansh, Slovenian, Slovak, Finnish, Swedish, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Urdu, Arabic, Persian, Amharic, Hindi, Bengali, Thai, Burmese, Cambodia, Korean, Japanese, Traditional/Simplified Chinese "

 

το geekbuying το έχει 15usd φτηνότερα στην global τι να πω. Θα του πω του φίλου μου και ας αποφασίσει. Αλλιώς ας πάρει το redmi note 3 pro που φαντάζομαι θα έχει πλέον international έκδοση.

 

Μονο στην μουλτι εχει Ελληνικα , αλλα τι μουλτι να ειναι οτι ναναι ......

 

rcos71v.png

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μονο στην μουλτι εχει Ελληνικα , αλλα τι μουλτι να ειναι οτι ναναι ......

 

rcos71v.png

 

Οπότε για να μην το κουράζουμε το θέμα παίρνουμε με global που έχει ΟΤΑ και κάποια στιγμή σύντομα θα έχει και ελληνικά?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οπότε για να μην το κουράζουμε το θέμα παίρνουμε με global που έχει ΟΤΑ και κάποια στιγμή σύντομα θα έχει και ελληνικά?

 

Αυτο ακριβως εκανα εγω

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι αλλα με 2+ ωρες για πληρη φορτιση δεν λεει :p

 

πραγματικα εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει , βγαζει διπλασιο SOT απο αλλα κινητα που ειχα οποτε και μονο αυτο με καλυπτει πληρως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Έχω πρόβλημα. Ένας φίλος αγόρασε το κινητάκι πριν λίγες μέρες και κατάφερε να το κλειδώσει, είχε βάλει το touchID και το ενεργοποίησε με μοτίβο το οποίο όμως δεν θυμάται. Μετά από ΠΟΛΛΕΣ δοκιμές, το κινητό πλέον είναι κλειδωμένο και δεν βγάζει επιλογή για εισαγωγή gmail, αλλλά και με την πρώτη λανθασμένη επιλογή μένει κλειδωμένο για 120 λεπτά. Προσπάθησα να μπω σε recovery mode για να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων με power+vol up, αλλά εκεί στο εικονιδειο με το φορτιστή μένει στάσιμη η οθόνη, το συνδέω και πάλι τίποτα.

 

Παρακαλώ πολύ όποιος έχει λύση.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Έχω πρόβλημα. Ένας φίλος αγόρασε το κινητάκι πριν λίγες μέρες και κατάφερε να το κλειδώσει, είχε βάλει το touchID και το ενεργοποίησε με μοτίβο το οποίο όμως δεν θυμάται. Μετά από ΠΟΛΛΕΣ δοκιμές, το κινητό πλέον είναι κλειδωμένο και δεν βγάζει επιλογή για εισαγωγή gmail, αλλλά και με την πρώτη λανθασμένη επιλογή μένει κλειδωμένο για 120 λεπτά. Προσπάθησα να μπω σε recovery mode για να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων με power+vol up, αλλά εκεί στο εικονιδειο με το φορτιστή μένει στάσιμη η οθόνη, το συνδέω και πάλι τίποτα.

 

Παρακαλώ πολύ όποιος έχει λύση.. Ευχαριστώ!

Λογικά με flash tool αλλά δεν ξέρω φιλε, ρώτα και στα παιδιά στο miui.gr

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Οπότε για να μην το κουράζουμε το θέμα παίρνουμε με global που έχει ΟΤΑ και κάποια στιγμή σύντομα θα έχει και ελληνικά?

 

ίσως η καλύτερη επιλογή.

Αυτό έκανα και εγώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...