Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα και γω λοιπόν χθες την συσκευή με cover σιλικόνης και τζαμάκι από το gearbest. Αγγλοκινέζικο ρομ το οποίο εμένα με βολεύει μια χαρά καθώς προτιμώ να έχω αγγλικά σαν γλώσσα χρήσης. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες, πρόκειται για ένα ταχύτατο πολυεργαλείο, με καθαρή οθόνη, πολύ καλή κάμερα (για τα δικά μου δεδομένα) και χωρίς κανένα πρόβλημα στη χρήση του (μέχρι τώρα). Ήρθε με το MIUI 8 εγκατεστημένο. Το tempered glass δεν μου καλύπτει όλη την οθόνη αλλά αφήνει ακάλυπτα περίπου 1-2 mm σε κάθε πλευρά, δεν με ενοχλεί καθόλου όμως αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στην επαρχία δεν θα έχεις 4g Σίγουρα..

Έχει ειπωθεί αρκετές φορές.

 

Επειδή διαβάζω κ το πόστ για το 3pro με τις ιντερνάσιοναλ εκδόσεις, ίσως τα έχω μπερδέψει.

Γενικώς, Xiaomi και 4G ,δε παίζει όπως μου λες.(το εντός αθήνας ή σαλονίκης δε μου λέει κάτι)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Εδώ και κανένα 1 χρόνο με το lenovo k3 note και αφού το θέλει ο πιτσιρικας (έμεινε με το παλιό μου zopo zp820) σκέφτομαι να πάρω το xiaomi note 4 3/64.

Έχω μεγάλη συμπάθεια στο μαζαγι που προτείνει ο φίλος και βλέπω με το κουπόνακι να βγάλει σε τιμή 155€ ,αρκως τιμία θα έλεγα :)

Ή rom που δίνει το Banggood παιδιά έχει Ελληνικά γιατί με τα Αγγλικά δεν τα πάω και τόσο καλά,και αν θα πέρνει ενημέρωση αυτόματα.(στις φωτο από Banggood βλέπω Ελληνικά αλλά δεν γνωρίζω αν είναι μόνο το πληκτρολόγιο)

Επίσης αν καποιος φίλος έχει την καλοσύνη να προτείνει κάτι για την οθόνη (όχι μεμβράνη αλλά το σκληρό πλαστικό) και καμιά θήκη τύπου βιβλίου.

Ερώτησεις για το αν είναι καλό το τηλ δεν ρωταω γιατί από λίγο διάβασμα που έκανα σίγουρα θα μείνω ικανοποιημένος από την απόδοση του αφού ή χρήση που κάνω είναι τα πάντα εκτός από games.Το 90% εκτός από της κλήσεις είναι περιαγωγή στο διαδίκτυο και κάποιες εφαρμογές γενικές....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Καμιά βοήθεια παιδιά για να προλαβω κουπόνακι?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω κ το πόστ για το 3pro με τις ιντερνάσιοναλ εκδόσεις, ίσως τα έχω μπερδέψει.

Γενικώς, Xiaomi και 4G ,δε παίζει όπως μου λες.(το εντός αθήνας ή σαλονίκης δε μου λέει κάτι)

 

το international έχει 4g παντού.

όντως μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο.

Αύριο-Μεθαύριο παραλαμβάνω και εγώ το δικό μου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω κ το πόστ για το 3pro με τις ιντερνάσιοναλ εκδόσεις, ίσως τα έχω μπερδέψει.

Γενικώς, Xiaomi και 4G ,δε παίζει όπως μου λες.(το εντός αθήνας ή σαλονίκης δε μου λέει κάτι)

Εγω φολεγανδρο μια χαρα 4g εχω με cosmote

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω φολεγανδρο μια χαρα 4g εχω με cosmote

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Magic word:Cosmote,αν είχες Wind,μάλλον δεν θα είχες 4g.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επεσε και απο μενα η παραγγελια και εφυγε κιολας ( δωθηκε Tracking ) απο vickmall .

Στην αναμονη

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω κ το πόστ για το 3pro με τις ιντερνάσιοναλ εκδόσεις, ίσως τα έχω μπερδέψει.

Γενικώς, Xiaomi και 4G ,δε παίζει όπως μου λες.(το εντός αθήνας ή σαλονίκης δε μου λέει κάτι)

Φυσικά και θα χεις 4G σχεδόν παντού με Xiaomi κι ας μην υποστηρίζει την 800άρα μπάντα. Κενά θα χεις κυρίως σε επαρχεία και κυρίως με Wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και αρκετό καιρό έχει βγάλει μια ενημέρωση την 8.0.4.0 αλλά δεν την κάνω γιατί από το μαγαζί που το πήρα λέει να μην επιχειρήσω να κάνω την ενημέρωση.. ξέρει κανένας γιατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και αρκετό καιρό έχει βγάλει μια ενημέρωση την 8.0.4.0 αλλά δεν την κάνω γιατί από το μαγαζί που το πήρα λέει να μην επιχειρήσω να κάνω την ενημέρωση.. ξέρει κανένας γιατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί δεν ρωτάς το γιατί στο μαγαζί που το αγόρασες;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Βασικα βαλε ενα snap που να δειχνει τι φορας τωρα

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και αρκετό καιρό έχει βγάλει μια ενημέρωση την 8.0.4.0 αλλά δεν την κάνω γιατί από το μαγαζί που το πήρα λέει να μην επιχειρήσω να κάνω την ενημέρωση.. ξέρει κανένας γιατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα... και γω από το ίδιο μαγαζί το έχω πάρει, και έχω κάνει την ενημέρωση χωρίς κανένα πρόβλημα...

 

Από ότι διαβάζω, σε κάποιους έβγαζε ανεπιτυχή ενημέρωση...

 

Τι να πω... Σε 'μένα όλα ήταν φυσιολογικά...

 

ΥΓ: Δεν πρόσεξα αν αναφέρθηκε το πρόβλημα σε κάποια από τις δύο εκδόσεις συγκεκριμένα...

Εγώ πάντως έχω την 3/64...

Edited by FireOfHades
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και αρκετό καιρό έχει βγάλει μια ενημέρωση την 8.0.4.0 αλλά δεν την κάνω γιατί από το μαγαζί που το πήρα λέει να μην επιχειρήσω να κάνω την ενημέρωση.. ξέρει κανένας γιατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τότε που έχω κάνει την εν λόγο αναβάθμιση έχω παρατηρήσει: α) περιοδικά ξαφνική αύξηση της θερμοκρασίας χωρίς ουσιαστικό λόγο, β) ο αισθητήρας φωτός τακτικά κάνει αυξομοιώσεις χωρίς να μεταβάλετε η φωτεινότητα του χώρου, γ) οι ειδοποιήσεις αν δεν είναι ανοικτές οι εφαρμογές δεν έρχονται, αν και δεν είχα σκοπό να το πειράξω αν δεν βγάλουν κάποια διόρθωση σύντομα μάλλον θα του περάσω την Ελληνική rom γιατί άρχισε να γίνετε εκνευριστικό.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Πριν από λίγο παρέλαβα και εγώ.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα χεις 4G σχεδόν παντού με Xiaomi κι ας μην υποστηρίζει την 800άρα μπάντα. Κενά θα χεις κυρίως σε επαρχεία και κυρίως με Wind.

 

Ε γι αυτό το πράγμα ακριβώς μιλάμε. Πέρασα στην wind πλέον κ η επαρχία σαφώς με ενδιαφέρει πολύ........

 

 

το international έχει 4g παντού.

όντως μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο.

Αύριο-Μεθαύριο παραλαμβάνω και εγώ το δικό μου.

 

Για κράτα με ενήμερο.

Για στείλε κ λινκ καταστήματος παραγγελίας σε παρακαλώ..

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ε γι αυτό το πράγμα ακριβώς μιλάμε. Πέρασα στην wind πλέον κ η επαρχία σαφώς με ενδιαφέρει πολύ........

 

Για κράτα με ενήμερο.

Για στείλε κ λινκ καταστήματος παραγγελίας σε παρακαλώ..

 

Ενήμερο σε τι ακριβώς;

Εγώ παρέλαβα σήμερα το redmi note 4.

Με Cosmote,έχω 4G.

edit

Δεν ξέρω αν φταίει ότι είναι μετά την πρώτη φόρτιση ή επειδή εδώ και 1,5 ώρα είναι στο 23% που κατεβάζει την ενημέρωση,αλλά η μπαταρία,πάει άκλαφτη.

11% εφαγε σε αυτό το διάστημα.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Εδώ και κανένα 1 χρόνο με το lenovo k3 note και αφού το θέλει ο πιτσιρικας (έμεινε με το παλιό μου zopo zp820) σκέφτομαι να πάρω το xiaomi note 4 3/64.

Έχω μεγάλη συμπάθεια στο μαζαγι που προτείνει ο φίλος και βλέπω με το κουπόνακι να βγάλει σε τιμή 155€ ,αρκως τιμία θα έλεγα :)

Ή rom που δίνει το Banggood παιδιά έχει Ελληνικά γιατί με τα Αγγλικά δεν τα πάω και τόσο καλά,και αν θα πέρνει ενημέρωση αυτόματα.(στις φωτο από Banggood βλέπω Ελληνικά αλλά δεν γνωρίζω αν είναι μόνο το πληκτρολόγιο)

Επίσης αν καποιος φίλος έχει την καλοσύνη να προτείνει κάτι για την οθόνη (όχι μεμβράνη αλλά το σκληρό πλαστικό) και καμιά θήκη τύπου βιβλίου.

Ερώτησεις για το αν είναι καλό το τηλ δεν ρωταω γιατί από λίγο διάβασμα που έκανα σίγουρα θα μείνω ικανοποιημένος από την απόδοση του αφού ή χρήση που κάνω είναι τα πάντα εκτός από games.Το 90% εκτός από της κλήσεις είναι περιαγωγή στο διαδίκτυο και κάποιες εφαρμογές γενικές....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Να υποθεσω παιδια οτι κανενας σας δεν εχει παραγγειλει το κινητο απο banggood και δεν μου απαντάτε :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το SAR της συσκευής μας: 0,560 W/Kg
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω παιδια οτι κανενας σας δεν εχει παραγγειλει το κινητο απο banggood και δεν μου απαντάτε :worry:

 

Εγώ το πήρα από το Vickmall,όπως και αρκετοί αν έχω καταλάβει σωστά.

Περίμενε μας και απαντήσει κανένας,άλλος,μιας και δεν έχει και μεγάλη συμμετοχή το νήμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω το δαχτυλικο αποτηπωμα αλλα οταν παταω για να μπω στο μενου του με πεταει στο μενου choose lock screen και εχει απο κατω pattern pin password

Τι δεν κανω σωστα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω το δαχτυλικο αποτηπωμα αλλα οταν παταω για να μπω στο μενου του με πεταει στο μενου choose lock screen και εχει απο κατω pattern pin password

Τι δεν κανω σωστα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

θα βάλεις πρώτα ενα πιν ή ένα πατερν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το Vickmall,όπως και αρκετοί αν έχω καταλάβει σωστά.

Περίμενε μας και απαντήσει κανένας,άλλος,μιας και δεν έχει και μεγάλη συμμετοχή το νήμα.

 

Αυτό είναι παράξενο φίλε μου αν σκεφτείς ότι είναι ένα σούπερ κινητό σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Με το lenovo note k3 τώρα αρχιζει και κάθεται λίγο το θέμα αφού έχει περάσει κανένας χρόνος από την κυκλοφορία του.

Τουλαχιστον απαντηστε μου στην ερωστησ μου σχετικά με την 800 πάντα που δεν έχει.

Εγώ με την COSMOTE θα έχω θέμα με το 4g (επαρχεία) ή 800 είναι μόνο για το δικτιο της wind?

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον απαντηστε μου στην ερωστησ μου σχετικά με την 800 πάντα που δεν έχει.

Εγώ με την COSMOTE θα έχω θέμα με το 4g (επαρχεία) ή 800 είναι μόνο για το δικτιο της wind?

 

Aυτό δεν μπορώ να στο πω με σιγουριά,αλλά με Cosmote,φαντάζομαι θα έχεις 4G.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την COSMOTE θα έχω θέμα με το 4g (επαρχεία) ή 800 είναι μόνο για το δικτιο της wind?

 

Καλο ειναι να ρωτησεις επισημα την cosmote και να ενημερωσεις και το νημα

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...