Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω στα νέα συμβόλαια είναι ήδη ενεργοποιημένο το vf live! Οπότε η λύση είναι να του βάλεις τις ρυθμίσεις των καρτοκινητών για live (τις έχει περασμένες μαζί με των συμβολαίων) οπότε και να πατήσεις κατά λάθος το πλήκτρο, θα τρως πόρτα! Ξέρεις πόσο μπορείς να χρεωθείς από κατά λάθος πατήματα του live πλήκτρου στη διάρκεια 1 μήνα; Αρκετά!

Εκτός αν φυσικά του βάλεις κάρτα άλλου δικτύου οπότε θα έχεις την απόλυτη ικανοποίηση να τρώει πάντα πόρτα ανεξαρτήτως ρυθμίσεων!

exw kartokinito kai exw to kinito sta aristera mou kai exw valei tis rithmiseis gia simvolaio opote trwei porta kai mou leei kati gia to gprs kai eimaste mia xara!!!hehe...afto lew kai gw tosa lathos patimata tha eixa plirwsei arketa!!!

thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου θυμισατε οταν ειχα ενα Sharp GX30 με καρτα της ΤΙΜ. Υπεροχο μηνυματακι εκεινο που εβγαζε το παραπλανητικο μενου του Sharp "Δεν υπαρχει προσβαση GPRS" ετσι!!!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορεί αυτό το τηλέφωνο να δουλέψει στο 3G της vodafone.Μιλάω πάντα για το ξεκλείδωτο A925. Έστω βιντεοκλήση..
Link to comment
Share on other sites

akouste koufo..PHGA SE KATASTIMA THS VODA STO CAREFOUR K TI MOU EIPAN...??OTI SIMFAIREI NA ALLA3W APO CU SE Q ...!!XAXAXA..to pistebete..pwliths pou doulebei sth voda me eipe tetoio pragma !!!ELEOS !
Link to comment
Share on other sites

Εσύ Killabee έχεις βρεί ρυθμίσεις για βιντεοκλήση και για gprs της Vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω αντιμετωπίσει άπειρες φορές αυτό το πρόβλημα και κάθε μία από αυτές παίρνω και ζητώ πίστωση!

 

Το θέμα είναι ότι πλέον χρεώνεται η κλήση στο 13830! Δεν φτάνει που αυτοί φταίνε, πρέπει να τους πληρώσεις και για να τους το πεις...

 

Πρέπει κάτι να κάνουν με αυτό το πρόβλημα γιατί είναι πράγματι πάρα πολύ σοβαρό! Οι servers του live! εμφανίζουν προβλήματα συνεχώς!!! Η-Μ-Α-Ρ-Τ-Ο-Ν!!!

 

 

Φίλε καλά κάνεις, σκέψου όμως πόσοι "απλοί χρήστες" δεν ξέρουν ή δεν μπαίνουν στη διαδικασία να ζητήσουν πίσω τα χρήματά τους! Από τα "αζήτητα" και μόνο, πρέπει να βγάζουν πολλά! Απαράδεκτη η δυσλειτουργία της υπηρεσίας τόσο over gprs όσο και over 3G !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η-Μ-Α-Ρ-Τ-Ο-Ν ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΧΡΕΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ 3G.. ΟΝΤΩΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΖΗΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ..ΧΑΛΑΛΙ!
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι υπάρχουν περιπτώσεις που παρά την αναφορά του προβλήματος, το τεχνικό τμήμα θεωρεί ότι δεν ευθύνεται η εταιρεία κι έτσι δεν σου δίνουν την επιστροφή των χρημάτων!

 

Το θέμα είναι ότι το τεχνικό τμήμα σε αυτήν την περίπτωση έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η "SIM 2gether" σε μη προτεινόμενη συσκευή;

 

Τι εννοώ.... Έχω μια SIM 2gether και έχω δύο νούμρα επάνω. Έχω δύο συσκευές, την SE K700i και την Sharp GX15. Στο Sharp GX15 λειτουργεί άψογα η SIM. Στο SE K700i όταν κάνω μεταφορά από το ένα νούμερο στο άλλο κάνει reboot η συσκευή για να ολοκληρωθεί η μεταφορά.

 

Κατά τα άλλα λειτουργούνε και τα δύο νούμερα κανονικά. Μήπως υπάρχει όμως κάποιο πρόβλημα στις χρεώσεις ή είναι μόνο θέμα δικτύου (δηλ. προώθησης);

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η "SIM 2gether" σε μη προτεινόμενη συσκευή;

 

Τι εννοώ.... Έχω μια SIM 2gether και έχω δύο νούμρα επάνω. Έχω δύο συσκευές, την SE K700i και την Sharp GX15. Στο Sharp GX15 λειτουργεί άψογα η SIM. Στο SE K700i όταν κάνω μεταφορά από το ένα νούμερο στο άλλο κάνει reboot η συσκευή για να ολοκληρωθεί η μεταφορά.

 

Κατά τα άλλα λειτουργούνε και τα δύο νούμερα κανονικά. Μήπως υπάρχει όμως κάποιο πρόβλημα στις χρεώσεις ή είναι μόνο θέμα δικτύου (δηλ. προώθησης);

Εγώ πάλι την θέλω την υπηρεσία αυτή αλλά έχω το 6230 το οποίο δεν την υποστηρίζει. Αν το κάνω το όλο θέμα, και βάλω την vodafone 2gether στο Νοκια 6230 που δεν το υποστηρίζει, λέτε να δουλέψει απλά να θέλει να κάνει reboot για να ολοκληρωθεί? αν είναι έτσι, δεν με ενοχλεί.... αρκεί να δουλέψει έστω και έτσι....

Ξέρει κανείς?

giocha, πόση ώρα κάνει να κάνει την μεταφορά στο k700i ???

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δίνεται μόνο σε συνδέσεις, έτσι; Μακάρι να σκεφτούν κάποια στιγμή και τα καρτοκινητά, όπως η ΤΙΜ !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε, όσοι έχετε A'la carte με την Χριστουγεννιάτικη προσφορά (3 ευρώ κάθε μήνα): σας πίστωσαν τα 3 ευρώ το Φεβρουάριο; Σε μένα όχι ακόμα. Σημειωτέον ότι τον Ιανουάριο χρησιμοποιούσα το νούμερο αυτό.

Πήρα λοιπόν χτες τηλ στο cc όπου μου είπαν ότι έπρεπε να κάνω μία χρεώσιμη κλήση το Φεβρουάριο για να μου πιστωθεί. Έκανα μία κλήση λοιπόν αλλά ακόμα να μπουν τα 3 ευρώ. Πήγα λοιπόν σε ένα κατάστημα Vodafone όπου με ενημέρωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα στο σύστημά τους και ότι σε κανέναν δεν έχουν πιστωθεί τα 3 ευρώ αυτό το μήνα και ότι θα πιστωθούν μαζικά τις επόμενες ημέρες. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

μα ακόμα δεν έχει έρθει το μισό του μήνα...περίμενε λίγο και όλα θα γίνουν.... :)

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

KAI εγω εχω τη προσφορα και μενα δεν μπηκαν εως σημερα

αλλα εχω ειχα τη προσφορα που ηταν για 4 χρονια (1000δρχ ή 3€)και δεν ξερω αν μου τελειωσε!

πρεπει να ψαξω τα χαρτια ποτε το ενεργοποιησα!

Link to comment
Share on other sites

KAI εγω εχω τη προσφορα και μενα δεν μπηκαν εως σημερα

αλλα εχω ειχα τη προσφορα που ηταν για 4 χρονια (1000δρχ ή 3€)και δεν ξερω αν μου τελειωσε!

πρεπει να ψαξω τα χαρτια ποτε το ενεργοποιησα!

προσφορά για 4 χρόνια????? :blink: :blink: :blink:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

ναι. ηταν παλια.! τη διαφημiζε ενας (χαζος) αλλα ειμαι κοντα στα τεσσερα χρονια που το εχω!
Link to comment
Share on other sites

Gια να φανταστεις ποσο παλια ειναι θα σου πω ενα πραγμα!

τοτε που ξεκινησε το δωρο

1.ητανε 1 ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ!! (το λες και χορτενεις)

2.τοτε χρεωνανε την αναγνωσηση κλησεων (νομιζω)500δρχ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου βάλανε τα 3 ευρώ... Ελπίζω να μην χρειαστεί να τους ξαναπάρω τηλέφωνο τον άλλο μήνα... :mad:

 

Υ.Γ.: Δεν γκρινιάζω για τα 3 ευρώ προφανώς, αλλά για το γεγονός ότι όταν είναι να σου δώσουν λεφτά βρίσκουν χίλιες δυο προφάσεις για να σου τα καθυστερήσουν, όταν είναι να σου πάρουν λεφτά στα παίρνουν μέσα από την τσέπη :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα σήμερα μπήκαν τα 3 ευρώ και στις 2 κάρτες!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου βάλανε τα 3 ευρώ... Ελπίζω να μην χρειαστεί να τους ξαναπάρω τηλέφωνο τον άλλο μήνα... :mad:

 

Υ.Γ.: Δεν γκρινιάζω για τα 3 ευρώ προφανώς, αλλά για το γεγονός ότι όταν είναι να σου δώσουν λεφτά βρίσκουν χίλιες δυο προφάσεις για να σου τα καθυστερήσουν, όταν είναι να σου πάρουν λεφτά στα παίρνουν μέσα από την τσέπη :mad:

 

Γνωρίζεις το λαϊκό άσμα που λέει:

"Στο κάτω-κάτω της γραφής, δεν είσαι κι ο μοναδικός ..."

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

[imgalign=right]http://www.vodafone-shop.gr/MEDIA/ProductCatalog/m1680006/vmc.gif[/imgalign]

Σκέφτομαι επειδή ένα 4-5ημερο κάθε μήνα βρίσκομαι μακρυά από το σπίτι μου λόγω της δουλειάς μου και εφόσον έχω laptop να αποκτήσω την Vodafone Mobile Connect Card την απλή.

 

Υπάρχουν 3 προγράμματα που με ενδιαφέρουν για ασύρματο internet:

 

α. Πάγιο €15, χρέωση 0,0015/kb με δωρεάν 10mb/μήνα -> €83

β. Πάγιο €29, χρέωση 0,0007/kb με δωρεάν 40mb/μήνα -> €24

γ. Πάγιο €60, χρέωση 0,0006/kb με δωρεάν 100mb/μήνα -> €0,01

 

Ποιό πιστεύετε ότι συμφέρει;

Αξίζει να ασχοληθώ με την κατα τα άλλα αξιόλογη υπηρεσία της Vodafone;

Σε τι είδους υποδοχή μπαίνει; (έψαξα στο site τους αλλά....)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...