Jump to content

Samsung Galaxy A9 (2016) (SM-A9000)


dBpanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινε στις ρυθμισεις ( πληροφοριες συσκευης - αριθμος κατασκευης ή εκδοση βασικου φασματος)και δες απο την εικονα που στελνω πιο firmware φοραει ετσι βλεπεις και την χωρα

https://postimg.org/image/yqffa64wt/

 

Φίλε μου μόλις το πούλησα. Sorry δεν θα μπορέσω να το κοιταξω αυτο:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελληνικά έχει κανονικά. Για τις μπάντες που να το κοιταξω;

 

 

ψάξε στο ίντερνετ για το κρυφό μενού..

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

γιατι το εδωσες ?

 

Γιατι πηρα το huawei honor 8 note. Μου αρεσουν τα τεραστια phablet(εχω ξεφυγει τελειως). Το κινητο ηταν τελειο αλλα μου την εσπαγε παρα πολυ που δεν ειχε led ειδοποιησεων.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι έκδοση Hong-Kong με προεγκατεστημένα Google Play Services.

Πιάνει κανονικότατα 4G σε Vodafone & Cosmote και έχει κανονικά την ελληνική γλώσσα.

Στο κρυφό μενού δεν βρήκα κάποια επιλογή που να εμφανίζει τις μπάντες, πάντως.

 

Σκέφτομαι κι εγώ να το πουλήσω, αν και δεν το έχω αποφασίσει 100%. Όχι ότι μου φταίει σε κάτι το τηλέφωνο, ίσα ίσα. Αλλά θέλω να επιστρέψω στο iOS (για κάποιον ανεξήγητο λόγο)

Edited by dBpanos
τυπογραφικό
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εκτός απο ebay, έχει βρει κανείς το pro σε ηλεκτρονικό κατάστημα που να στέλνει Ελλάδα σε νορμάλ τιμή?

Επειδή και έμενα με ενδιαφέρει το pro υπάρχει τελικά κάποιο κατάστημα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να φανταστω δεν εχει κανεις το κινεζικο ε? Μου εφεραν ενα αλλα δεν εχει google play. Δοκιμασα με apk να το βαλω αλλα δεν τρεχει. κολλανε τα services λεει... :(
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Έπεσε στα χέρια μου ένα A9 Pro Κινέζικο(A9100) και δεν έχει ούτε ελληνικά, ούτε Google Play Store...

Το ερώτημά μου είναι απλό:

Αν του περάσω Rom από το ολόιδιο σε specs αλλά με άλλο Model Number International A9 Pro(A910F)

θα δουλέψει ή οχι?

Αν δεν το έχει κάνει κανείς, είτε στο Α9 είτε σε άλλο μοντέλο, να το ρισκάρω?

Σκέφτομαι ότι στην καλύτερη λόγω baseband δεν θα δουλεύει η SIM και απλά ξαναγυρνάω στην κινέζικη ROM.

Αλλά η χειρότερη είναι brick...

Τα φώτα σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η καλύτερη τιμή αυτήν τη στιγμή (Παρασκευή 2/12) στην Ελλάδα φαίνεται να υπάρχει σε κατάστημα του bestprice (περίπου 349 ευρώ). Με το οποίο επικοινώνησα, και παρότι δείχνει να έχει διαθεσιμότητα 7 τεμαχίων, ο συνομιλητής μού δήλωσε ότι στο χρώμα που με ενδιαφέρει (χρυσό κι όχι ροζ-χρυσό βέβαια) τα 3 υπάρχοντα κομμάτια έχουν ήδη παραγγελθεί κι ότι από βδομάδα θα φέρει καινούργια. Ίδωμεν...
Έχασε η μάνα το παιδί, και το παιδί τη βρήκε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy s4 και είμαι στο ψάξιμο ενός νέου κινητού. Είμαι στο "τσακ" να παραγγείλω το Α9. Μ'αρέσει πολύ σαν κινητό αλλά με φοβίζει λίγο το θέμα της εγγύησης. Σ'αυτήν την τιμή και με αυτές τις προδιαγραφές δεν βρήκα κάτι άλλο. Έψαξα κριτικές, διάβασα καλά λόγια αλλά και αυτές είναι λίγες. Όσοι το έχετε πάρει, είστε ακόμα ικανοποιημένοι; Να καταλήξω στο Α9;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος στο που μπορώ να βρώ την διεθνή έκδοση του Α9 pro 4GB dual, γιατί δεν μπορώ να βρώ κάτι, προτιμώ από Ελληνικό ή Ευρωπαικό κατάστημα. Ευχαριστώ προκαταβολικά.:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κατοχος του a9 pro απο σημερα σε μαυρο χρωμα. μπορω να πω οτι ειναι απλα απιθανο. Ποιοτητα αναλογη note 5, s7, οθονη τρομερη. Δεν εχω λογια. Αρκετα μαζεμενο για 6".
Link to comment
Share on other sites

μένω εξωτερικό στην Ασία. εδώ κυκλοφορεί επίσημα. Εάν το βρεις φίλε αξίζει. Απλά δεν έχει την 800αρα μπάντα , δεν ξέρω κατά πόσο την χρειάζεσαι
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τις μπάντες, η cosmote δεν φαίνεται να έχει να έχει πρόβλημα πάντως. Οσον αφορά στην κάμερα, δεν ξέρω αν θέλει κάποιος να ανεβάσω φωτος σε διάφορες συνθήκες φωτισμού ή και βίντεος.
Έχασε η μάνα το παιδί, και το παιδί τη βρήκε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα κατοχος κ εγω εδω κ μια εβδομαδα πολυ ικανοποιημενος απ ολα αν εχει καποιος φιλο να προτεινει καμια θηκη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατοχος κ εγω εδω κ μια εβδομαδα πολυ ικανοποιημενος απ ολα αν εχει καποιος φιλο να προτεινει καμια θηκη

 

Aπο που το αγορασατε? με ενδιαφερερει και μενα

 

Περνει 2 σιμ? και εξτρα sd?

 

ποσο καιρο εκανε να φτασει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια ερωτηση που με ενδιαφερει

Η δυο ΣΙμ ειναι ταυτοχρονα ενεργες?

δηλαδη δεν χρειαζετε να τις εναλασω στις εισερχομενες κλησεις?

στις εξερχομενες λογικο αλλα στι εισερχομενες αν με παρει κανεις και στα 2 νουμερα θα χτυπησει το τηελφωνο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.1price.gr ναι παιρνει κ 2 σιμ κ εξτρα καρτα,οχι οι 2 σιμ δεν ειναι ενεργες κ οι2 αν μιλας στην μια η αλλη φαινετε κλειστη
Link to comment
Share on other sites

http://www.1price.gr ναι παιρνει κ 2 σιμ κ εξτρα καρτα,οχι οι 2 σιμ δεν ειναι ενεργες κ οι2 αν μιλας στην μια η αλλη φαινετε κλειστη

 

 

αυτο που ενοω

σιγουρα αμα μιλας στην μια η αλλη ειναι ενεργη

 

το κινητο που εχω τωρα zuk z1 παιρνει 2 σιμ

ας πουμε σιμ1 και σιμ2

 

καποιος με περνει σε 1 λεπτο στο σιμ 1 χτυπαςει το τηλεφωνο

μετα απο 5 λεπτα εχω τελειωσει το τηελφωνημα καποιος περνει στην σιμ 2 παλι χτυπαει το τηελφωνο

 

αυτο ποθ θελω να ξερω αν ειναι και οι δυο ενεργες ταυοτχρονα στο να με περνουν τηλ

ισχυιει κατι τετοιο στο Α9?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Άργησα να το δω, γι' αυτό κι η καθυστερημένη απάντηση. Εγώ πήρα 2 θήκες από εδώ http://www.tforall.gr/index.php?option=com_mijoshop&route=product/category&path=117_1383&Itemid=2955&lang=el , το μαύρο "πορτοφόλι" και τη λεπτή διάφανη. Το πορτοφόλι δεν το έχω χρησιμοποιήσει, καθώς δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τέτοια θήκη, η λεπτή με βολεύει πάρα πολύ.
Έχασε η μάνα το παιδί, και το παιδί τη βρήκε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A9 (2016) (SM-A9000)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...