Jump to content

Σερβία Καρτοκινητό


Nikko_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

θα βρεθώ Σερβία για 5-6 μέρες και θα ήθελα τα φώτα σας ποια είναι η πιο οικονομική λύση για εξερχόμενες/εισερχόμενες κλήσεις προς/από Ελλάδα καθώς και data (500ΜΒ θα είναι αρκετά).

 

Οι τιμές με τις συμβατικές λύσεις roaming είναι εξωπραγματικές.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Για data telenor και vip.,εχουν και πακετα στυλ 7 ημερων. Με ομιλια δεν το εχω ψαξει γιατι σιγουρα ειναι ακριβο, το σμς αντιθετα ειναι πολυ φθηνο.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο περισσότερο και το γράφω εδώ για να υπάρχει και για άλλους ενδιαφερόμενους.

 

Η MTS (Mobile Telephony of Serbia) έχει 2 τουριστικά πακέτα, όπως φαίνεται στην σελίδα:

https://www.mts.rs/privatni/mobilna/pripejd/touristsim

 

Το πακέτο SuperTourist, σου δίνει με 15€: 10GB 4G Internet, 30 λεπτά για international calls και άλλα 120 λεπτά για κλήσεις προς MTS με ισχύ 30 ημερών

Το πακέτο Tourist, σου δίνει με 5€ 3 ημέρες 4G Internet (δεν βρήκα αν υπάρχει περιορισμός στον όγκο δεδομένων).

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Η Σερβία δεν είναι ΕΕ; κάποια πακέτα ελληνων παρόχων (αν είναι ΕΕ) είναι χωρίς χρέωση

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Σερβία δεν είναι ΕΕ; κάποια πακέτα ελληνων παρόχων (αν είναι ΕΕ) είναι χωρίς χρέωση

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι;

 

 

 

Δεν είναι. :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο δεν είναι ΕΕ, αλλά την έχουν συμπεριλάβει στην Ζώνη Γ, μαζί με Αυστραλία, Μποτσουάνα, Πακιστάν, κτλ κι έτσι έχει τις ακριβότερες χρεώσεις.
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με cosmote, με χρεώνουν 7€ την μέρα αν δεν κάνω λάθος για να κάνω χρήση του προγράμματος μου.

Σορρυ για τη λάθος εκτίμηση πριν.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η mts είναι ο αντίστοιχος ακριβός οτε. Στη Σερβια δεν υπάρχει περιορισμένος αριθμός δεδομένων απλά πέφτει η ταχύτητα μετά από το όριο του πακέτου που έχεις αγοράσει. Πρακτικά δεν μένεις ποτέ χωρίς ιντερνετ. Εννοείται ότι λύση ελληνικού αριθμού απορρίπτεται. Αυτά που έγραψα παραπάνω είναι οι λύσεις. Προσωπικά χρησιμοποιώ τελενορ.:) νομίζω ότι η βιπ όμως είναι πιο ελκυστική πλέον.
Link to comment
Share on other sites

η mts είναι ο αντίστοιχος ακριβός οτε. Στη Σερβια δεν υπάρχει περιορισμένος αριθμός δεδομένων απλά πέφτει η ταχύτητα μετά από το όριο του πακέτου που έχεις αγοράσει. Πρακτικά δεν μένεις ποτέ χωρίς ιντερνετ. Εννοείται ότι λύση ελληνικού αριθμού απορρίπτεται. Αυτά που έγραψα παραπάνω είναι οι λύσεις. Προσωπικά χρησιμοποιώ τελενορ.:) νομίζω ότι η βιπ όμως είναι πιο ελκυστική πλέον.

 

Σε ευχαριστώ.

Μήπως μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες κόστους για πακέτα 7 ημερών ας πούμε ; Τα site τους είναι στα σέρβικα και δεν βγάζω άκρη.

Αλλά νομίζω ότι μόνο η mts δίνει χρόνο ομιλίας προς εξωτερικό (έστω αυτά τα 30 λεπτά).

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Μήπως μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες κόστους για πακέτα 7 ημερών ας πούμε ; Τα site τους είναι στα σέρβικα και δεν βγάζω άκρη.

Αλλά νομίζω ότι μόνο η mts δίνει χρόνο ομιλίας προς εξωτερικό (έστω αυτά τα 30 λεπτά).

Το χρονο προς εξωτερικο,μπορεις να μη τον καταναλωσεις και να το εξοικονομησεις.Μπορεις να κανεις κλησεις με Viber/Skype σε φιλους/συγγενεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το χρονο προς εξωτερικο,μπορεις να μη τον καταναλωσεις και να το εξοικονομησεις.Μπορεις να κανεις κλησεις με Viber/Skype σε φιλους/συγγενεις.

 

Το ξέρω, αλλά πάντα υπάρχουν άτομα (π.χ. γονείς) που δεν χρησιμοποιούν τέτοιες λύσεις. Οπότε ακόμη και 30 λεπτά είναι χρήσιμα.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, αλλά πάντα υπάρχουν άτομα (π.χ. γονείς) που δεν χρησιμοποιούν τέτοιες λύσεις. Οπότε ακόμη και 30 λεπτά είναι χρήσιμα.

 

Συμφωνω,οποτε πανε σε πακετο που να εχει λεπτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

σκέψου την περίπτωση ενώς voip ελληνικού νουμερου. Θα σε παίρνουν σ'αυτό κ θα δέχεσαι εισερχόμενες οπουδήποτε στον κοσμο έχεις ιντερνετ.

Έτσι είχα κάνει εγώ όταν ειχα πάει Σερβία. Είχα αγοράσει καρτοκινητό απο εκει, είχα βάλει ιντερνετ κ με καλούσαν στο voip νούμερο χωρίς επιπλέον χρέωση.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Καλησπέρα

χρειάζομαι βοήθεια για αγορά πακέτου internet telenor από Ελλάδα και ψάχνοντας είδα το νήμα

Έχω ψάξει στο site τις telenor αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι

Θέλω να αγοράζω εγώ το πακέτο και να στέλνω τον κωδικό σε κινητό telenor στην Σερβία μπορεί να γίνει αυτό

Μήπως ξέρει κανείς να με βοηθήσει

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...