Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνομαι γενικά στο θέμα κινητό (και το Κ750 μου γυάλισε!) αλλά θα ήθελα και μερικές δυνατότητες ενός smartphone! Μήπως όσο αναζητώ το τέλειο δεν θα το βρώ ποτέ?!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά δε μου λέτε, το κινητό μπορεί να ανοίξει pdf ή txt αρχεία?

 

PDF oxi alla txt standar.exw to K700 k to S700 k mou paizoun ta txt opote apokleietai na mhn leitourgoun sto k750.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι γενικά στο θέμα κινητό (και το Κ750 μου γυάλισε!) αλλά θα ήθελα και μερικές δυνατότητες ενός smartphone! Μήπως όσο αναζητώ το τέλειο δεν θα το βρώ ποτέ?!

 

k egw re gmt exw dilimma metaksi k750 k p910 twra pou epese h timh toy me thn prosfora toy germanoy.kamia protash kaneis?

Link to comment
Share on other sites

k egw re gmt exw dilimma metaksi k750 k p910 twra pou epese h timh toy me thn prosfora toy germanoy.kamia protash kaneis?

 

koita phile to p910i eine phovero kinito(ego exo to p900)gi auto an thelis ena smartphone tote parto!an omos den thes ena toso business class phone alla thes ena kinito gia psixagogia tote to k750 eine edo :p i apofasi diki sou.malon gia psixagogia tha to thelis e?an eine etsi pare to k750 me klista matia(ta exi ola gia ton tomea psixagogias).pantos mono s.e thes naa eine etsi? :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το iMate sp3i το οποίο από θέμα smartphone τα κάνει όλα! Αλλά έχει μερικές λεπτομέρειες που με ξενερώνουν, όπως η υποστήριξη των ελληνικών, κυρίως στα SMS (ποιό Τ9?!) και το ξυπνητίρι που αν το τηλέφωνο είναι κλειστό δεν παίζει!! και ψάχνω μήπως βρώ κάτι καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και το eshop ψαρωτικα το χει στο site,πηρα τηλ κι οπως φυσικα περιμενα μου ειπαν οτι δεν το εχουν κι οτι θα ερθει μεσα στο επομενο δεκαπενθημερο.

 

απο acorn τιποτα ακομα στην αναμονη κι αυτος.

το χω παρει πλεον αποφαση οτι ισως και να χρειαστουν περιπου 2 βδομαδες αναμονης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το iMate sp3i το οποίο από θέμα smartphone τα κάνει όλα! Αλλά έχει μερικές λεπτομέρειες που με ξενερώνουν, όπως η υποστήριξη των ελληνικών, κυρίως στα SMS (ποιό Τ9?!) και το ξυπνητίρι που αν το τηλέφωνο είναι κλειστό δεν παίζει!! και ψάχνω μήπως βρώ κάτι καλύτερο...

 

vasika gia teties psiloleptomeries den aksizi na alaksis smartphone opote pare kalitera to k750 i perimene kapoio allo an mporis(opos p.x to diadoxo tou p910 i ta kainouria nokia)pantos an thes smartphone kai me windows iparxoun kai ta qtek(s100,2020i).gia opoiadipote alli dieukrinisi stile mou pm gia na min xalame to thema tou k750 kai vgenoume:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το iMate sp3i το οποίο από θέμα smartphone τα κάνει όλα! Αλλά έχει μερικές λεπτομέρειες που με ξενερώνουν, όπως η υποστήριξη των ελληνικών, κυρίως στα SMS (ποιό Τ9?!) και το ξυπνητίρι που αν το τηλέφωνο είναι κλειστό δεν παίζει!! και ψάχνω μήπως βρώ κάτι καλύτερο...

 

kai sto p910 an einai kleisto, den paizei to 3ypnhtiri

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα σήμερα στα χέρια μου!!!! ΤΕΛΕΙΟ κινητό! Το παράγγειλα από εδώ ---> http://www.salgsbutikken.dk ---- πριν 2 Πέμπτες, έστειλα τα χρήματα μέσω τράπεζας (δεν δέχονται παραγγελείες με πιστωτική), μου το ταχυδρομίσανε την Τετάρτη που μας πέρασε και χτες πήρα το χαρτάκι απο το ταχυδρομείο ότι έχω δέμα! Η φάση είναι ότι μου επιστρέψανε ΚΑΙ το ΦΠΑ πίσω! Δεν ξέρω τι τιμή αναμένεται να κυκλοφορίσει στην Κύπρο, αλλά το expansys.com το έχει £309 (αγγλικές λίρες). Εμένα η όλη κουβέντα μου στοίχισε £212 (Κυπριακές λίρες) τιμή που θεωρώ αρκετά λογική (κάπου στα €353) μαζί με τα φορικά και τα πάντα.

 

Το κινητό δεν το έψαξα και πολύ ακόμη διότι το έχω και φορτίζεται ακόμα. Το μόνο "αρνητικό" που θα μπορούσε να ξυνήσει μερικούς είναι ότι δεν έχει ελληνικό μενού, κάτι το οποίο δεν ενοχλεί καθόλου εμένα μιας και δεν χρησιμοποιώ ποτέ μου ελληνικό μενού.

 

Όσον αφορά την εγγύηση, η αντιπροσωπεία της SE εδώ μου είπε ότι με καλύπτει, φτάνει να πάρω το κινητό από χώρα της ΕΕ.

 

Αυτά προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Το μόνο "αρνητικό" που θα μπορούσε να ξυνήσει μερικούς είναι ότι δεν έχει ελληνικό μενού, κάτι το οποίο δεν ενοχλεί καθόλου εμένα μιας και δεν χρησιμοποιώ ποτέ μου ελληνικό μενού.

Όσοι θα το πάρουν από Ελλάδα εντός των ημερών -αφού κυκλοφόρησε και επίσημα πλέον- δεν θα έχουν τέτοιο πρόβλημα αφού θα έχει ελληνικό μενού :)
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου περιμενουμε εντυπωσεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα σήμερα στα χέρια μου!!!! ΤΕΛΕΙΟ κινητό! Το παράγγειλα από εδώ ---> http://www.salgsbutikken.dk ---- πριν 2 Πέμπτες, έστειλα τα χρήματα μέσω τράπεζας (δεν δέχονται παραγγελείες με πιστωτική), μου το ταχυδρομίσανε την Τετάρτη που μας πέρασε και χτες πήρα το χαρτάκι απο το ταχυδρομείο ότι έχω δέμα! Η φάση είναι ότι μου επιστρέψανε ΚΑΙ το ΦΠΑ πίσω! Δεν ξέρω τι τιμή αναμένεται να κυκλοφορίσει στην Κύπρο, αλλά το expansys.com το έχει £309 (αγγλικές λίρες). Εμένα η όλη κουβέντα μου στοίχισε £212 (Κυπριακές λίρες) τιμή που θεωρώ αρκετά λογική (κάπου στα €353) μαζί με τα φορικά και τα πάντα.

 

Το κινητό δεν το έψαξα και πολύ ακόμη διότι το έχω και φορτίζεται ακόμα. Το μόνο "αρνητικό" που θα μπορούσε να ξυνήσει μερικούς είναι ότι δεν έχει ελληνικό μενού, κάτι το οποίο δεν ενοχλεί καθόλου εμένα μιας και δεν χρησιμοποιώ ποτέ μου ελληνικό μενού.

 

Όσον αφορά την εγγύηση, η αντιπροσωπεία της SE εδώ μου είπε ότι με καλύπτει, φτάνει να πάρω το κινητό από χώρα της ΕΕ.

 

Αυτά προς το παρόν!

 

Πολύ καλή τιμή...ελπίζω κ Ελλάδα 350 ευρώ.

Δεν σε ενοχλεί η έλλειψη ελληνικών μενού, ok! Δεν σε ενοχλεί η έλλειψη ελληνικών στο sms...;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα σήμερα στα χέρια μου!!!! ΤΕΛΕΙΟ κινητό! Το παράγγειλα από εδώ ---> http://www.salgsbutikken.dk ---- πριν 2 Πέμπτες, έστειλα τα χρήματα μέσω τράπεζας (δεν δέχονται παραγγελείες με πιστωτική), μου το ταχυδρομίσανε την Τετάρτη που μας πέρασε και χτες πήρα το χαρτάκι απο το ταχυδρομείο ότι έχω δέμα! Η φάση είναι ότι μου επιστρέψανε ΚΑΙ το ΦΠΑ πίσω! Δεν ξέρω τι τιμή αναμένεται να κυκλοφορίσει στην Κύπρο, αλλά το expansys.com το έχει £309 (αγγλικές λίρες). Εμένα η όλη κουβέντα μου στοίχισε £212 (Κυπριακές λίρες) τιμή που θεωρώ αρκετά λογική (κάπου στα €353) μαζί με τα φορικά και τα πάντα.

 

Το κινητό δεν το έψαξα και πολύ ακόμη διότι το έχω και φορτίζεται ακόμα. Το μόνο "αρνητικό" που θα μπορούσε να ξυνήσει μερικούς είναι ότι δεν έχει ελληνικό μενού, κάτι το οποίο δεν ενοχλεί καθόλου εμένα μιας και δεν χρησιμοποιώ ποτέ μου ελληνικό μενού.

 

Όσον αφορά την εγγύηση, η αντιπροσωπεία της SE εδώ μου είπε ότι με καλύπτει, φτάνει να πάρω το κινητό από χώρα της ΕΕ.

 

Αυτά προς το παρόν!

 

Καλοριζικο!

Για πες τωρα... :p

 

Flight Mode εχει?

Τριζει ?

Πλαστικο feel ?

Solid ?

Ταχυτητα μενου ?

Κολληματα ?

Δυνατο μεγαφωνο ?

Μπορεις να βαλεις Alarm - mp3?

 

Αυτα για την ωρα ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παντως στην SE Hellas ηταν απολυτοι οτι δεν μπαινουν ελληνικα (υποστηριζουν οτι πλεον τα καινουργια μοντελα κινητων, κ700 και μετα ,ειναι ετσι απο το εργοστασιο που κατασκευαζονται)

 

μεταξυ μας και μενα μπαρουφες μου φαινονται ολα αυτα .Αν ειναι δυνατον !!

Αλλα απο την αλλη ρισκαρεις ?

Απο ανθρωπο ο οποιος εχει επισημο SE service ειπωθηκε οτι αυτα ειναι μπουρδες.

Δεν υπαρχει τηλ που να μην μπορεις να το αναβαθμισεις σε οποια γλωσσα θελεις.

Απλα εχει δωσει εντολη η μαμα SE να λεγεται αυτο για να μην χαλαει η πιτα σε καθε χωρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή...ελπίζω κ Ελλάδα 350 ευρώ.

 

Η τιμή δεν θα ξεπεράσει τα 350Ε..... Τουλάχιστον για τα Vodafone Live που αναμένονται αρχές Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος απο εσας που εχει ηδη αγορασει το k750i οση ειναι η εσωτερικη μνημη του κινητου?

32 mb, 34 mb η 38 mb?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

:D

Link to comment
Share on other sites

Απο ανθρωπο ο οποιος εχει επισημο SE service ειπωθηκε οτι αυτα ειναι μπουρδες.

Δεν υπαρχει τηλ που να μην μπορεις να το αναβαθμισεις σε οποια γλωσσα θελεις.

Απλα εχει δωσει εντολη η μαμα SE να λεγεται αυτο για να μην χαλαει η πιτα σε καθε χωρα ;)

 

μα εγω ρωτησα (ψαρωτικα) για το K700 ,ενα μοντελο που κυκλοφορει εδω και ενα χρονο περιπου, και μου ειπαν πως δεν γινεται ! (τι μεριδιο δηλ.να χασουν μετα απο ενα χρονο ?)

 

παντως συμμεριζομαι την αποψη σου :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή...ελπίζω κ Ελλάδα 350 ευρώ.

 

Η τιμή δεν θα ξεπεράσει τα 350Ε..... Τουλάχιστον για τα Vodafone Live που αναμένονται αρχές Ιουνίου.

 

Δεν με νοιάζει το VFlive για το κανονικό μιλάω...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν και πλέον δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει, καθώς το κινητό είναι έτοιμο να κυκλοφορήσει και εδώ, στο Ebay το Γερμανικό πωλείται προς 338 Ευρώ (καινούργιο - Non Branded - Non Live).

 

Καινούργιο απο Powersellers, δηλαδή εγγύηση :rolleyes:

 

Οσον αφορά την εγγύηση, όπως είπε και ο φίλος που το πήρε σήμερα (καλορίζικο) είπαμε ότι είναι Πανευρωπαϊκές...

Και για τα Ελληνικά σας είπα τι παίζει. Ζητάς αναβάθμιση σε νέο λογισμικό γιατί κολλάει και αν αρνηθούν να στο κάνουν το παίρνεις αυτό γραπτώς και μετά κλαίνει στην Ελληνική αντιπροσωπεία...

 

Υπάρχουν και μερικές ενώσεις προστασίας καταναλωτών ρε παιδιά. :hunter:

Link to comment
Share on other sites

 

Οσον αφορά την εγγύηση, όπως είπε και ο φίλος που το πήρε σήμερα (καλορίζικο) είπαμε ότι είναι Πανευρωπαϊκές...

Και για τα Ελληνικά σας είπα τι παίζει. Ζητάς αναβάθμιση σε νέο λογισμικό γιατί κολλάει και αν αρνηθούν να στο κάνουν το παίρνεις αυτό γραπτώς και μετά κλαίνει στην Ελληνική αντιπροσωπεία...

 

Υπάρχουν και μερικές ενώσεις προστασίας καταναλωτών ρε παιδιά. :hunter:

 

και ΝΑΙ μου το επιβεβαιωνουν ΚΑΙ εγραφως οτι ΔΕΝ γινεται,στελνοντας τους με fax μια απλη αιτηση που ζητας την αλλαγη γλωσσας. :(

Link to comment
Share on other sites

:rocket: πριν πέντε λεπτά πήρα τα κεντρικά και μου είπαν το εξής κατατοπιστικό:Δεν ξέρουμε ακόμη, κάπου μέσα στον Ιούνιο.Μα είναι εταρία αυτή;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

:rocket: πριν πέντε λεπτά πήρα τα κεντρικά και μου είπαν το εξής κατατοπιστικό:Δεν ξέρουμε ακόμη, κάπου μέσα στον Ιούνιο.Μα είναι εταρία αυτή;

 

Την ιδια απαντηση πηρα κι εγω πριν καμια ωρα που τους πηρα τηλεφωνο :X

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Καθε χρονο τα ιδια λενε..και για το κ700 περσυ λεγανε ακριβως την ιδια ατακα..αρα απο καπου τα διαβαζουν :)

Λογικα τα κινητα δεν ειναι στις αποθηκες της SE gr?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...