Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεχεται ως ηχο κλησης απο mp3 το ξυπνητηρι και οταν εχεις μηνυμα?

Δες παραπάνω στο 12.

Ευχαριστώ που μου το θύμησες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

proti i germaniki E-Plus (provider) ksekinise simera tin diathesi tou K750...

i timi tou... opos sas elega... apistefti.

se ola ta simvolea kimenete apo 0 os 99euro!!!

tin timi xoris simvolaio fisika kai tin xtipaei sta 419.90 gia na protimisoun oi xristes tis kapoio simvolaio...

 

apo avrio to Mobile Joker (de) tha to exei episis stin ekpliktiki timi ton 309 EURO!!!!!

xalali oi akrives memory stick... oti xaneis stin agora kartas tin kerdizeis sto kinito!!!

Link to comment
Share on other sites

proti i germaniki E-Plus (provider) ksekinise simera tin diathesi tou K750...

i timi tou... opos sas elega... apistefti.

se ola ta simvolea kimenete apo 0 os 99euro!!!

tin timi xoris simvolaio fisika kai tin xtipaei sta 419.90 gia na protimisoun oi xristes tis kapoio simvolaio...

 

apo avrio to Mobile Joker (de) tha to exei episis stin ekpliktiki timi ton 309 EURO!!!!!

xalali oi akrives memory stick... oti xaneis stin agora kartas tin kerdizeis sto kinito!!!

 

Το mobilejoker δεν δεχετε πιστωτικη ! :mad:

Εχει μονο cash on delivery ! :wacko:

 

By the way εχει 309 + 45 UPS για να σου ερθει στην Ελλαδα! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι καποιος να δωσει 2 φορες τα λεφτα του Κ700 ή 1.5 φορα του 6230 για να παρει το Κ750? :confused: Μονο και μονο για τη καλυτερη καμερα? :worry: Μηπως, λεω μηπως υπερβαλετε λιγακι?

 

Χμμμ, μήπως εσύ υπερβάλλεις?

Καταρχάς, όταν ήρθε το Κ700 έκανε και αυτό 350+ Ευρώ και σταδιακά έπεση η τιμή του.

Επιπλέον οι διαφορές με το Κ700 είναι αρκετές περισσότερες απο αυτές που αναφέρεις, με πιο σημαντικές την Κάμερα (2.0 Μpixel) την ύπαρξη κάρτας μνήμης, την μπαταρία 900 mAh και την οθόνη 262.000 χρωμάτων...

 

Και όταν λέμε ότι έχει καλή τιμή, το λέμε συγκρίνωντας το με κινητά όπως το Motorolla Razr, Sharp V800 - V900, και Νοκια (600+ Ευρώ όλα τα καινούργια κινητά της).

 

Υπάρχουν φυσικά και πιο μικρές διαφορές που σιγά σιγά θα τις μάθουμε εφ' όσον δωθεί το κινητό σε κυκλοφορία.

Πάντως το Ραδιόφωνο του έχει και RDS :p

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έχει RDS. Το interface του ραδιοφώνου είναι βολικότατο, αποθηκεύει μέχρι 20 σταθμούς (μετονομάζονται όπως θέλεις), το RDS έχεις επιλογή αν θες να φαίνεται ή όχι και φυσικά περιηγείσαι στο μενού, στέλνεις μηνύματα κλπ ενώ το ράδιο παίζει.

 

Προσωπικά δεν με βολεύουν τα καλώδια των διπλών ακουστικών που είναι το ένα κοντύτερο από το άλλο. Υποψιάζομαι ότι το κάνουν για να βολεύει (το ένα καλώδιο πίσω από το σβέρκο) αλλά όποιος το επιλέξει θα το συνηθίσει φαντάζομαι.

 

Το USB φορτίζει παααααααρα πολυυυυυυ αργαααααααα. Το άφησα (ανοιχτό) τη νύχτα στο καλώδιο USB και από το 48% η μπαταρία πήγε στο 84% σε έξι ώρες!!

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, μήπως εσύ υπερβάλλεις?

Καταρχάς, όταν ήρθε το Κ700 έκανε και αυτό 350+ Ευρώ και σταδιακά έπεση η τιμή του.

Επιπλέον οι διαφορές με το Κ700 είναι αρκετές περισσότερες απο αυτές που αναφέρεις, με πιο σημαντικές την Κάμερα (2.0 Μpixel) την ύπαρξη κάρτας μνήμης, την μπαταρία 900 mAh και την οθόνη 262.000 χρωμάτων...

 

Και όταν λέμε ότι έχει καλή τιμή, το λέμε συγκρίνωντας το με κινητά όπως το Motorolla Razr, Sharp V800 - V900, και Νοκια (600+ Ευρώ όλα τα καινούργια κινητά της).

 

Υπάρχουν φυσικά και πιο μικρές διαφορές που σιγά σιγά θα τις μάθουμε εφ' όσον δωθεί το κινητό σε κυκλοφορία.

Πάντως το Ραδιόφωνο του έχει και RDS :p

 

Θα συμφωνησω μαζι σου.Το Κ700 οταν βγηκε στην αγορα ειχε 420 ευρω. Αν ερθει σε αυτη την τιμη και το Κ750, με αρκετα επιπλεον στοιχεια απο το Κ700, τοτε θα ειναι μια πολυ καλη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, μήπως εσύ υπερβάλλεις?

Καταρχάς, όταν ήρθε το Κ700 έκανε και αυτό 350+ Ευρώ και σταδιακά έπεση η τιμή του.

Επιπλέον οι διαφορές με το Κ700 είναι αρκετές περισσότερες απο αυτές που αναφέρεις, με πιο σημαντικές την Κάμερα (2.0 Μpixel) την ύπαρξη κάρτας μνήμης, την μπαταρία 900 mAh και την οθόνη 262.000 χρωμάτων...

 

Και όταν λέμε ότι έχει καλή τιμή, το λέμε συγκρίνωντας το με κινητά όπως το Motorolla Razr, Sharp V800 - V900, και Νοκια (600+ Ευρώ όλα τα καινούργια κινητά της).

 

Υπάρχουν φυσικά και πιο μικρές διαφορές που σιγά σιγά θα τις μάθουμε εφ' όσον δωθεί το κινητό σε κυκλοφορία.

Πάντως το Ραδιόφωνο του έχει και RDS :p

 

Τι σε κανει να πιστευεις οτι εγω πχ που εχω το 6230 θα "πεταξω" το κινητο μου και θα δωσω 400 ευρω για να παρω το Κ750? Η Καλυτερη καμερα ή η μεγαλυτερη μπαταρια+οθονη? Εγω θα προτιμησω να παρω το Κ700, και με τα αλλα 200 Ευρω να παρω μια ψηφιακη φωτογραφικη που θα φυσαει. Το κινητο θα αποτυχει αν εχει τοσο υψηλη τιμη και το 6230i δεν θα εχει ανταγωνιστη..

 

Σιγουρα αργοτερα θα πεσει η τιμη του, αλλα το 6230i ηδη θα εχει πουλησει πολυ. Πριν πεσετε να με φατε σας πληροφορω οτι με την επομενη επιδοτηση θα παρω πιθανοτατα το Κ750 :rolleyes: επειδη δεν ειχα ποτε το Κ700. Αλλα θεωρω οτι μας δουλευουν και οι 2 ειτε με το 6230i ειτε με το Κ750.

Link to comment
Share on other sites

proti i germaniki E-Plus (provider) ksekinise simera tin diathesi tou K750...

i timi tou... opos sas elega... apistefti.

se ola ta simvolea kimenete apo 0 os 99euro!!!

tin timi xoris simvolaio fisika kai tin xtipaei sta 419.90 gia na protimisoun oi xristes tis kapoio simvolaio...

 

apo avrio to Mobile Joker (de) tha to exei episis stin ekpliktiki timi ton 309 EURO!!!!!

xalali oi akrives memory stick... oti xaneis stin agora kartas tin kerdizeis sto kinito!!!

 

 

Leei na to paro apo to mobilejoker i na perimeno na erthei ellada? pisteuete oti i timi tou tha einai sta idia peripou epipeda otan erthei edo?

Link to comment
Share on other sites

egw pistevw oti tha poulisei trella asxetos an i timi tou 6230i eine toso xamili.Idi 3erw polli kosmo pou to perimenei stin kipro kai tha protimisei ena fresko kinito para ena 3anavrasmeno(nokia) estw kai an i timi eine psiloteri.

Ade mamwto narthei na teleiwnoume.

Link to comment
Share on other sites

Το mobilejoker δεν δεχετε πιστωτικη ! :mad:

Εχει μονο cash on delivery ! :wacko:

 

By the way εχει 309 + 45 UPS για να σου ερθει στην Ελλαδα! :worry:

 

 

...πως λοιπον μπορω να το παραγγειλω εγω που δεν ξερω γερμανικα ?

(κανενας εθελοντης να κανει την μεταφραση ?????)

Link to comment
Share on other sites

...πως λοιπον μπορω να το παραγγειλω εγω που δεν ξερω γερμανικα ?

(κανενας εθελοντης να κανει την μεταφραση ?????)

 

Εχει κουμπακι με ENGLISH βρε ! ;)

Link to comment
Share on other sites

...δεν το βρισκω αυτο το κουμπακι geovass βοηθησε με σε παρακαλω !

 

Βρε συ πηγαινε http://www.mobilejoker.com και εισαι στην Αγγλικη σελιδα!

Link to comment
Share on other sites

..εισαι πολυ καλος :)

 

 

...χμμ αυτο το "e-plus branding" δεν μου αρεσει καθολου

 

Καλα κανεις και δεν σου αρεσει. Υπαρχει περιπτωση να μη μπορεις να του κανεις ουτε και αναβαθμηση.

Καλο ειναι να περιμενουμε να βγει και σε αλλα Online stores ή να ερθει στην Ελληνικη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού εμφανίστηκε στην ευρωπαική αγορά πιστεύω ότι θα είναι εδώ εντός του μήνα. Η ελλάδα ειναι στις χώρες πρώτης επιλογής για ηλεκτρονικές συσκευές. Στο site η SE το έχει όχι στα προσεχώς. Πιστεύω ότι τα μεγάλα μαγαζιά θα έχουν ξεκινήσει τις παραγγελίες και θα περιμένουν το εμπόρευμα. Αν κάποιος από το forum δουλεύει ή εχει γνωστό σε κάποια από τα "μεγάλα" ας ρωτήσει. Σίγουρα οι μόνες άσχετες είναι οι τηλεφωνήτριες στα help desk. Αυτές δεν έχουν ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

Αλλα θεωρω οτι μας δουλευουν και οι 2 ειτε με το 6230i ειτε με το Κ750.

 

vasika to 6230i einai koroidia... mias kai i idia i nokia ntrapike na allaksei onoma...

alla to k750... exei mia megali diafora apo to k700... (ektos apo leptomeries opos othoni,cam klp) evalan karta mnimis... kai malista xoris orio... (DUO)...

an esena afto de sou fenete diafora.. einai epeidi exeis to 6230...

i SE omos exei tin diki tis ekseliksi...

i allagi apo to k700 sto k750 einai simantiki... kai exei noima... kai malista se logiki timi...

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα θα έχει λογική τιμή; Έχει ακουστεί κάτι σχετικά;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Τι σε κανει να πιστευεις οτι εγω πχ που εχω το 6230 θα "πεταξω" το κινητο μου και θα δωσω 400 ευρω για να παρω το Κ750? Η Καλυτερη καμερα ή η μεγαλυτερη μπαταρια+οθονη? Εγω θα προτιμησω να παρω το Κ700, και με τα αλλα 200 Ευρω να παρω μια ψηφιακη φωτογραφικη που θα φυσαει. Το κινητο θα αποτυχει αν εχει τοσο υψηλη τιμη και το 6230i δεν θα εχει ανταγωνιστη..

 

Σιγουρα αργοτερα θα πεσει η τιμη του, αλλα το 6230i ηδη θα εχει πουλησει πολυ. Πριν πεσετε να με φατε σας πληροφορω οτι με την επομενη επιδοτηση θα παρω πιθανοτατα το Κ750 :rolleyes: επειδη δεν ειχα ποτε το Κ700. Αλλα θεωρω οτι μας δουλευουν και οι 2 ειτε με το 6230i ειτε με το Κ750.

 

Το τι θα κάνεις εσύ δεν με απασχολεί καθόλου.

Εγώ σχολιάζω ότι το κινητό αξίζει τα λεφτά του για αυτά που προσφέρει συγκρινόμενο με τις τιμές των ανταγωνιστών.

ΤΟ Κ700 εχει διαφορά γύρω στα 100 Ευρώ με το Κ750 (βάση των τιμών των Γερμανικών σελίδων που το έχουν για παραγγελία) και σου δίνει και κάρτα μνήμης 64 ΜΒ.

 

Εαν το κινητό έκανε 600 Ευρώ όπως π.χ. το Νοκια Ν90 τότε θα συμφωνούσα μαζί σου.

Πάντως έχω ψηφιακή 3.2 Μpixel, που βγάζει φανταστικές φωτογραφίες. Το θέμα είναι την φωτογραφική την έχω σπάνια μαζί μου. Το κινητό πάντα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...